Çelik Jant Modelleri ve Fiyatları

Tamamen çelik malzemeden üretilen jant türü olarak bilinen çelik jantlar, araçlarda lastiklerin takıldığı bölüm olarak tanımlanıyor. Piyasada daha ekonomik jant modeli olarak bilinen jantlar, araç alındığında üzerinde bulunan model oluyor. Genellikle sağlamlığı ve uzun ömürlü kullanımı ile araç sahipleri tarafından tercih edilen çelik jantı seçerken birçok soru akla geliyor ve jant seçimi zorlaşıyor.

Hangi Çekil Jantı Seçmeliyim?

Çelik jant almaya karar veren kullanıcıların jant seçiminde ilk olarak araç modelini göz önünde bulundurması ve aracının jant modeline uygun jant seçmesi gerekiyor. Çelik jant seçiminde özellikle jantın bijon sayısı gibi teknik özelliklerine dikkat ediliyor. Çelik jantlarda bijon sayısı 5 - 4 ve 6 olabiliyor. Ağırlıklı olarak beş bijon yeri bulunan jantlar öne çıkıyor. İkinci dikkat edilmesi gereken husus ise jant çapı oluyor. Özellikle doğru jantı seçmek istiyorsanız aracınızın jant çapını mutlaka doğru bilmeniz ve seçiminizi buna göre yapmanız gerekiyor. Çelik jant çapları 13’’ başlayıp 21’’e kadar devam ediyor ve her çapta farklı ürün modelleri yerini alıyor. Jantlar, değişen ölçülere sahip olduğu için aracınızın jant çapına bağlı olarak ürünler arasında seçim yapabilirsiniz. Jant seçiminde dikkat edilen diğer bir husus ise jantın rengi oluyor. Jantlar aracın estetik açıdan dış görünümünü etkileyen kısımlar olduğu için jant modelleri dikkatle seçiliyor. Çelik jantlarda ise renk ve model seçenekleri oldukça fazla oluyor ve gri, lacivert, siyah gibi renklerin olduğu jantlara kolayca ulaşılabiliyor. Jantlarda renk seçenekleri arasında karışık renkli ürünleri veya gri gibi tek renkli jantları bulabilirsiniz.

Çelik Jant Özellikleri Nelerdir?

Çelik jant modellerinin özelliklerine bakıldığında diğer jant modellerine göre daha ağır bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Tamamen çelikten üretildiği için dayanıklılık açısından daha uzun süreli bir kullanım sunduğu belirtiliyor. Darbelere karşı sağlam yapısı ile kısa sürede jant değiştirme sorununu ortadan kaldırıyor. Özellikle çukura girildiğinde eğilme ve hasar görme riskini ortadan kaldırdığı için tercih ediliyor. Çelik jantların diğer bir özelliği ise temizlenme gerektirmesi oluyor. Alaşımlı jantların aksine paslanabiliyor. Paslanabildiği için belirli aralıklarla temizlenmesi gereken çelik jantların temizlenme işlemi ise oldukça kolay oluyor.

Çelik Jant Temizliği Nasıl Yapılır?

Jant parlatma da denilen çelik jant temizliği yaparken ilk önce jantın üzerindeki toz, çamur ve kir kalıntılarının temizlenmesi gerekiyor. Kiri, tozu temizlemek için Arap sabunu ve su kullanmak yeterli oluyor. Ayrıca jant temizleme suyu ile de temizliği yapabilirsiniz. Temizleme işi bittikten sonra jant parlatma işine geçiliyor. Jant parlatma denilen işlem sırasında jant parlatma cilası kullanılıyor ve matkap ucuna takılan pedler ile cilalama işlemi yapılıyor. Yüzeye yayılan parlatma cilası matkapla yayılarak janta yediriliyor. Cila kalıntıları tamamen kaybolana kadar işleme devam edilmesi gerekiyor ve cilalama sonunda mikrofiber bezle silinerek işlem bitirilebiliyor.

Çelik Jant Markaları Nelerdir?

Diğer jant türlerinde olduğu gibi çelik jantlar da birçok farklı marka seçeneği ile satışa sunuluyor. Çelik jant markaları arasında Kormetal, Emr ve Arceo gibi marka seçenekleri yer alıyor. Farklı çelik jant modellerinin bulunduğu markaların ürün detaylarını inceleyebilirsiniz. Ürünlerin tasarımları markalara bağlı olarak farklılaşıyor ve ürünlerde estetik açıdan değişiklik gösteren birçok ayrıntı bulunuyor. Aynı zamanda markalara bağlı olarak çevreye duyarlı, az yakıt tüketimini destekleyen ve disk soğutma özelliği ile kısa mesafede fren yapma özelliği sunan ürünlere erişebilirsiniz. Sürüş güvenliği yüksek olan dayanıklı jantlardan aracınıza uygun teknik özellik taşıyanları belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda darbe ve yamulmaya karşı güvence sunan farklı marka seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Çelik Jant Fiyatları

15
16
17
14
18
13
19
20
22
Toplam 24 / 597 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20006830