Araçların ön ve arka koltuklarına takılan oto koltuk kılıfları, araç orijinal döşemesinin üzerini kaplayarak, koltukların ve kumaşın çevresel etkenlere karşı muhafaza edilebilmesini sağlar. Estetik görünümü ile öne çıkan araç koltuk kılıfları; renk, desen, doku ve tasarım anlamında farklı model seçeneklerine sahiptir. Kullanıcıların beklentilerine, tarzına ve ihtiyaçlarına uygun ürünler, farklı fiyat seçenekleri içinden tercih edilebilmektedir.

Araç Koltuk Kılıfının Faydaları Nelerdir?

Araç koltuk kılıflarının hem kullanım hem de koruma anlamında çok sayıda faydası vardır. Toz, kir, ter ve leke gibi çevresel etkenler, kılıf üzerinde kalarak aracınızın orijinal koltuk döşemesinin ilk günkü temizliğinde ve kondisyonunda muhafaza edilebilmesine yardımcı olur. Bel ve bacak desteği, ekstra havalandırma sağlayan kanallar ve terleme önleyici kumaş gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan ürünler, daha konforlu bir şekilde araç kullanabilmenize katkıda bulunur.

Araba Koltuk Kılıfı Nasıl Takılır?

Araçların modeline, stiline ve koltuk tasarımına uygun olarak üretilen oto kılıfları, alanında uzman kişiler veya araç sahipleri tarafından araç koltukları üzerine kolaylıkla takılabilir. Koltuk kılıfını takmaya başlamadan önce koltuk üzerinde herhangi bir nesnenin veya örtünün bulunmaması ve kumaş yüzeyinin olabildiğince temiz olmasına özen gösterilmelidir. Uygulama esnasında koltuk üzerinde yer alan parça sayısı, koltuk tasarımı ve koltuğun genişliği gibi hususlara da dikkat etmekte fayda vardır.

Ön koltuklar hafifçe arkaya yatırılarak ve arka koltuklar da geriye doğru yaslanarak ya da katlanarak daha erişilebilir bir konumda ayarlanır. Koltuk kılıfı takma işlemine ilk olarak koltuk başlıklarından başlanır. Ardından ön ve arka koltuklar şeklinde ilerlenebilir. Genellikle oto kılıfları üzerinde sabitlemeyi kolaylaştıran kancalar ve bağlama aparatları bulunmaktadır. Bu parçalar koltuğun arkasına veya altına gelecek şekilde konumlandırılır. Ardından koltuk kılıfına ve döşemeye zarar vermeyecek şekilde kılıflar oto koltuklarının üzerine giydirilir.

Koltuk kılıflarının doğru şekilde döşeme üstüne giydirilmesine, kumaşın doğal görünümünü koruması ve pot oluşumunun bulunmamasına özen gösterilmelidir. Giydirme işleminden sonra, sabitleme ve gerdirme kayışlarının uygun olarak birleştirilmesi, koltuğun doğal hatlarının korunması ve desen simetri uyumunun kusursuz bir şekilde ayarlanması sağlanmalıdır. Son olarak artık parçalar ve etiket gibi malzemeler de temizlenerek koltuk kılıfı takma işlemi tamamlanmalıdır. Oto döşemesi konusunda tecrübeli değilseniz ya da daha önce hiç oto kılıfı değiştirmediyseniz; oto aksesuarcıları, oto döşemecileri veya oto tamir atölyelerinden profesyonel destek almanız başarılı bir montaj için çok daha iyi olacaktır.

Araba Koltuk Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Araba koltuk kılıfı temizliği, ürünün türüne ve özelliklerine uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Deri, süet, suni deri veya vinil tarzındaki materyallerden dikilen oto kılıfları, geride tüy bırakmayan ıslak temizleme yöntemleri ile rahatlıkla kirlerden arındırılabilir. Gerçek deriden imal edilen kılıflar cila ve deri koruma uygulamaları ile güçlendirilebilir. Kumaş içeriğe sahip normal oto kılıflarını da silerek temizleyebilmek mümkündür. Ancak, temizleme işleminin ardından kötü koku ve rutubet oluşmaması için vakumlama ile yüzeylerin su taneciklerinden arındırılması gerekmektedir. Döşemelerin ve koltuk kılıflarının daha uzun ömürlü olması için iç-dış araç temizliği yapan oto kuaförlerinden profesyonel destek alınması önerilmektedir.         

Araba Koltuk Kılıfı Modelleri ve Fiyatları

Deri, kumaş, vinil ve karma içeriğe sahip çok sayıda araba koltuk koruyucu kılıfı bulunmaktadır. Tek renkli, parçalı renkli, simetrik desenli veya özel baskılar ile zenginleştirilen araba koltuk kılıfı modelleri içinden tercih yapılabilmek mümkündür. Genel anlamda araba koltuk kılıfı fiyatları ise ürünün markası, modeli, içeriği, türü, ortopedik yapısı, özellikleri, tasarımı ve kalitesi gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Araba Koltuk Kılıfı

Araca Özel Koltuk Kılıfı
Atlet Oto Koltuk Kılıfı
Universal Oto Koltuk Kılıfı
Corolla
Clio
Astra
Focus
Megane
Doblo
Civic
Egea
Fiesta
Polo
Accent
Fiorino
Corsa
Fluence
1 Serisi
100
105
106
107
11
Renault
Opel
Fiat
Peugeot
Ford
Universal
Hyundai
Volkswagen
Mercedes
Honda
BMW
Citroen
Toyota
Dacia
Nissan
Kia
Audi
Skoda
Seat
Mitsubishi
Suzuki
Mazda
Chevrolet
Volvo
SsangYong
Tofaş
Jeep
Mini
Isuzu
Alfa Romeo
Lada
Subaru
Daihatsu
Geely
Tata
Chery
Fiat - Tofaş
Iveco
Land Rover
Daewoo
Rover
Chrysler
Dfm
Otokar
Porsche
Dodge
DAF
Proton
Agria
Belarus
Konumseçilmedi
Araç Modeli
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20036892