Koltuk Kılıfları

Koltuk kılıfları araç içi konforu etkileyen parçalar arasında yer alıyor. Araba aksesuarları arasında en gözde olan parçalarda olan koltuk kılıfı modelleri, arabanın tüm iç dekorasyonunu etkiliyor. Bu nedenle koltuk kılıfı seçerken pek çok faktöre dikkat etmek gerekiyor. Araba koltuk kılıfı modelleri yüzlerce farklı çeşitle sunuluyor. Araba markasına, modeline ve kişisel zevke göre seçim yapmak mümkün. 

Araç Koltuk Kılıfı Kullanımı

Araba koltuk kılıfı uzun yıllardır arabaların koltuklarının ömrünü uzatmak ve olası hasarları önlemek için kullanılıyor. Arabaya bir şeylerin dökülmesi sonrası lekelenmesini önlemek, kirlenmesini ve tozlanmasını önlemek gibi amaçlar nedeniyle kullanılıyor. Aynı zamanda araba koltuk kılıfı, koltuk derisinin dökülmesi ve renginin aşınmasını da kolayla önleyebiliyor. Bunlar araba koltuk kılıfının avantajları olup çeşitli olması sayesinde de farklı tarzların bir arada kullanımını mümkün kılıyor. Araba aksesuarlarına ilgisi olanların sık sık tercih ettiği koltuk kılıfları genelde ön iki koltuk ve arka koltuk grubu için ayrı ayrı veya bir arada satılıyor. Bazı durumlarda koltuk kılıfı tek bir koltukta da tercih ediliyor. Bu araba sahibinin tercihine bağlı oluyor. Araba koltukları adeta bir kumaşın üste geçirilmesi ile olduğu gibi aynı zamanda deri ile ince içişilik sonucu dikilmiş koltuk kılıfları da olabiliyor.

Araba Koltuk Kılıfı Avantajları

Oto koltuk kılıfı kullanım rahatlığı sağlıyor. Bu nedenle de pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Araba koltuk kılıfı avantajları sanıldığından çok daha fazla olup bu avantajlar ile uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

  • Araba koltuk kılıfları ter yapmıyor ve bu nedenle gün içerisinde uzun süreli kullansa da kişide iz bırakmıyor.
  • Araba koltuk kılıfları leke tutan ve tutmayan olarak çeşitleniyor. Leke tutanlar da koltuğun lekelenmesini önleyerek koltuğun ömrünü uzatır.
  • Araç koltuk kılıfları oldukça esnektir ve sürekli çıkma yapmadan koltuğa tam olarak oturuyor.
  • Bazı araç koltuk kılıflarının renkleri solmuyor. Burada malzeme önemli bir faktördür.
  • Araba koltuk kılıflarının büyük bir çoğunluğu ekstra destekli olup araba kullanırken çok daha rahat olmasını sağlıyor. 
  • Çeşit çeşit araç koltuk kılıfı modelleri bulunur ve zevke uygun tercih yapılabiliyor.
  • Her araba markası ve modeline uygun farklı kumaşlarda koltuk kılıfı bulunur ve kendi arabanızın kılıfını seçebilmeniz mümkündür. 
  • Araba koltuk kılıfları da araba koltuğunun aldığı şekli alarak ona tam oturuyor. 
  • Bazı oto koltuk kılıflarında multifonksiyonel cepler yer alır ve bunlara pek çok eşyanızı koymanız mümkündür.

 

Araba Koltuk Kılıfı Çeşitleri

Oto koltuk kılıfları pek çok farklı çeşide sahiptir. Bu nedenle doğru araba koltuk kılıfını seçmek için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Hepsiburada’nın başarılı filtreleme sistemi ile aracınıza ve modeline en uygun araba koltuk kılıfı seçimi en kısa sürede yapılabiliyor. Araba koltuk kılıfı çeşitleri araba markası ve modeli bazında değişim gösteriyor. Bunlara ek olarak tasarım sistemi de etkili oluyor. Araç koltuk tasarımları farklı malzemelere sahip olabiliyor. Atlet oto koltuk kılıfı ve universal oto koltuk kılıfı olarak çeşitleniyor. Aynı zamanda koltuğa özel tasarımlar da yapılabiliyor. 

Atlet oto koltuk kılıfının bu adı alması elbette ki tesadüf değil. Bu koltuk kılıfı daha ince olup adeta koltuğa oturacak bir biçimde tasarlanıyor. Elastik olan bu kumaş için yapılması gereken tek şey de koltuğa doğru bir biçimde geçirmek oluyor. Bu model araba koltuk kılıfı giydirme şeklinde oturtuluyor. Pamuktan elde edilen koltuk kılıfı, ter yapmıyor ve sürtünme sonucu çıkma problemi de olmuyor. Universal oto koltuk kılıfı ise daha farklı bir sisteme sahip. Bu araç koltuk kılıfı modeli çoğunlukla deri oluyor ve dikişli bir biçimde koltuk üzerine direkt oturuyor. Bu tasarım daha geniş kapsamlı olup aynı zamanda koltuk destekleyiciler ile de bir arada kullanılıyor. Bu sayede kendi başına adeta bir koltuk gibi görünüyor. Bazı durumlarda deri ve kumaş karışımı bir tasarım kullanıldığı gibi kumaş tasarımı da tek başına tercih edilebiliyor. 

Araç Markasına Uygun Koltuk Kılıfları

Araç markasına uygun koltuk kılıfları tercih edilirken öncelikle araç modeline hakim olmak gerekiyor. Koltuk kılıfı keyfi olarak tercih edilmemeli ve tamamen markaya uygun ve model bazında tercih edilmelidir. Ford, Opel, Renault, Toyota, Volkswagen, Hyundai ve Fiat seçenekleri bulunuyor. Bunlara ek olarak universal da denilen her markaya uyan tasarımlar da yer alıyor. Elbette koltuğa özel tasarım imkanı da dikkat çekiyor. Araba markaları, koltuk kılıf tasarımının genelini belirliyor. Her markanın kendisine has bir koltuk tipi olması genelde fark edilmese de aslında buna uygun koltuk kılıfı tercih edilmediğinde uymayabilir.

Araç modeli ise sonraki aşamada dikkat çekiyor. Her marka aracın farklı serileri ve modelleri bulunuyor. Bu nedenle marka ile birlikte modelin de bilinmesi öneriliyor. 

Araba Koltuk Kılıfı Materyalleri

Araba döşeme kılıfı, marka ile birlikte materyalle de bağlantılıdır. Araba koltuk kılıfları birçok farklı materyale sahip olabiliyor. Deri, kumaş, tay tüyü, süet ve vintex deri gibi materyal çeşitleri bulunuyor. Özellikle araba koltuk kılıfı deri materyal ile tercih ediliyor. Bu deri materyal tamamını kaplayabildiği gibi, diğer materyaller ile bir arada kullanılabiliyor. Bu da tasarımsal bir zenginlik oluşturuyor. Aynı zamanda kaliteli süet ve tay tüyü de deri ile birlikte sık sık kullanılabiliyor. Derinin araçlarda şık durması nedeni ile daha sık tercih edildiği biliniyor. 

Araba koltuk kılıfı materyalleri arasında yer alan Vintex deri de farklı bir versiyonu olup yine yaygın olarak kullanılıyor. Buna kumaş eklentisi de sık sık görülüyor. Özellikle kumaş eklentisi kaliteli pamuktan yapıldığı sürece teri emen ve rahatça kullanılabilen bir hale geliyor. 

Oto Koltuk Kılıfı Kumaşları

Oto döşeme malzemeleri içerisinde sık sık suni deri görülüyor. Şık gröüntüsü nedeni ile tercih edilen suni deri bazen tamamen kullanılır iken bazen de tasarımın bir parçası olarak kumaşlar ile tercih ediliyor. Kumaşlar ise tek döşeme katmanı olmayıp altında astar ile destekleniyor. Bazı oto koltuk kılıfı kumaşları ise sünger ile desteklenerek sırt fonksiyonuna daha uygun hale geliyor. En sık kullanılan kumaşlar suni deri ve bununla birlikte tay tüyü oluyor. Tay tüyü kullanımı özellikle suni deri ile bir arada tercih ediliyor. Esnek penye kumaş ise tek başına kullanılıyor. Esnek penye kumaş özellikle atlet oto koltuk kılıfı modellerinde görülüyor. Esnek tasarımı ile araç koltuğuna tam oturacak biçimde olan ürün birçok farklı renge sahiptir.    

Araba Koltuk Kılıfı Fiyatları

Araba koltuk kılıfları kadar fiyatları da merak edilenler arasında yer alıyor. Özellikle koltuk kılıfları bir bütün halinde satıldığı için bütün ve tekli ücreti ayrı ayrı olarak merak ediliyor. Tekli satılan koltuk kılıfları da bulunuyor ve fiyat farkı görülüyor. Araba koltuk kılıfları fiyatı esas olarak kumaş ile belirleniyor. Deri araç koltuk kılıfı ile kumaştan elde edilen araba koltuk kılıfı arasında fiyat farklı bulunuyor. Bunlar dışında atlet araba koltuk kılıfı ve universal araba koltuk kılıfları teçhizat bakımından farklı olması nedeni ile farklı ücretlere sahip oluyor. Bir araba koltuk kılıfı alınırken tüm içeriği hakkında açıklama bölümünden bilgi almak ve buna göre tercih etmek mümkün. Bu sayede en uygun fiyatlı ve üst kalitede oto koltuk kılıfı alınabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Koltuk Kılıfı

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Koltuk Kılıfları
Koltuk Kılıfları
Araca Özel Koltuk Kılıfı
Araca Özel Koltuk Kılıfı
Atlet Oto Koltuk Kılıfı
Atlet Oto Koltuk Kılıfı
Universal Oto Koltuk Kılıfı
Universal Oto Koltuk Kılıfı
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Uyumlu Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?