Araçların ön ve arka koltuklarına takılan oto koltuk kılıfları, araç orijinal döşemesinin üzerini kaplayarak, koltukların ve kumaşın çevresel etkenlere karşı muhafaza edilebilmesini sağlar. Estetik görünümü ile öne çıkan araç koltuk kılıfları; renk, desen, doku ve tasarım anlamında farklı model seçeneklerine sahiptir. Kullanıcıların beklentilerine, tarzına ve ihtiyaçlarına uygun ürünler, farklı fiyat seçenekleri içinden tercih edilebilmektedir.

Araç Koltuk Kılıfının Faydaları Nelerdir?

Araç koltuk kılıflarının hem kullanım hem de koruma anlamında çok sayıda faydası vardır. Toz, kir, ter ve leke gibi çevresel etkenler, kılıf üzerinde kalarak aracınızın orijinal koltuk döşemesinin ilk günkü temizliğinde ve kondisyonunda muhafaza edilebilmesine yardımcı olur. Bel ve bacak desteği, ekstra havalandırma sağlayan kanallar ve terleme önleyici kumaş gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan ürünler, daha konforlu bir şekilde araç kullanabilmenize katkıda bulunur.

Araba Koltuk Kılıfı Nasıl Takılır?

Araçların modeline, stiline ve koltuk tasarımına uygun olarak üretilen oto kılıfları, alanında uzman kişiler veya araç sahipleri tarafından araç koltukları üzerine kolaylıkla takılabilir. Koltuk kılıfını takmaya başlamadan önce koltuk üzerinde herhangi bir nesnenin veya örtünün bulunmaması ve kumaş yüzeyinin olabildiğince temiz olmasına özen gösterilmelidir. Uygulama esnasında koltuk üzerinde yer alan parça sayısı, koltuk tasarımı ve koltuğun genişliği gibi hususlara da dikkat etmekte fayda vardır.

Ön koltuklar hafifçe arkaya yatırılarak ve arka koltuklar da geriye doğru yaslanarak ya da katlanarak daha erişilebilir bir konumda ayarlanır. Koltuk kılıfı takma işlemine ilk olarak koltuk başlıklarından başlanır. Ardından ön ve arka koltuklar şeklinde ilerlenebilir. Genellikle oto kılıfları üzerinde sabitlemeyi kolaylaştıran kancalar ve bağlama aparatları bulunmaktadır. Bu parçalar koltuğun arkasına veya altına gelecek şekilde konumlandırılır. Ardından koltuk kılıfına ve döşemeye zarar vermeyecek şekilde kılıflar oto koltuklarının üzerine giydirilir.

Koltuk kılıflarının doğru şekilde döşeme üstüne giydirilmesine, kumaşın doğal görünümünü koruması ve pot oluşumunun bulunmamasına özen gösterilmelidir. Giydirme işleminden sonra, sabitleme ve gerdirme kayışlarının uygun olarak birleştirilmesi, koltuğun doğal hatlarının korunması ve desen simetri uyumunun kusursuz bir şekilde ayarlanması sağlanmalıdır. Son olarak artık parçalar ve etiket gibi malzemeler de temizlenerek koltuk kılıfı takma işlemi tamamlanmalıdır. Oto döşemesi konusunda tecrübeli değilseniz ya da daha önce hiç oto kılıfı değiştirmediyseniz; oto aksesuarcıları, oto döşemecileri veya oto tamir atölyelerinden profesyonel destek almanız başarılı bir montaj için çok daha iyi olacaktır.

Araba Koltuk Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Araba koltuk kılıfı temizliği, ürünün türüne ve özelliklerine uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Deri, süet, suni deri veya vinil tarzındaki materyallerden dikilen oto kılıfları, geride tüy bırakmayan ıslak temizleme yöntemleri ile rahatlıkla kirlerden arındırılabilir. Gerçek deriden imal edilen kılıflar cila ve deri koruma uygulamaları ile güçlendirilebilir. Kumaş içeriğe sahip normal oto kılıflarını da silerek temizleyebilmek mümkündür. Ancak, temizleme işleminin ardından kötü koku ve rutubet oluşmaması için vakumlama ile yüzeylerin su taneciklerinden arındırılması gerekmektedir. Döşemelerin ve koltuk kılıflarının daha uzun ömürlü olması için iç-dış araç temizliği yapan oto kuaförlerinden profesyonel destek alınması önerilmektedir.         

Araba Koltuk Kılıfı Modelleri ve Fiyatları

Deri, kumaş, vinil ve karma içeriğe sahip çok sayıda araba koltuk koruyucu kılıfı bulunmaktadır. Tek renkli, parçalı renkli, simetrik desenli veya özel baskılar ile zenginleştirilen araba koltuk kılıfı modelleri içinden tercih yapılabilmek mümkündür. Genel anlamda araba koltuk kılıfı fiyatları ise ürünün markası, modeli, içeriği, türü, ortopedik yapısı, özellikleri, tasarımı ve kalitesi gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Araba Koltuk Kılıfı

11.823 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Otom
  2. Elif
  3. SüslenOto
  4. Bod
  5. Şentürk Auto
  6. K-Design
  7. Z-Tech
  8. Senturk
  9. Şentürk-Uysal
  10. SLAMMED
  11. Stil
  12. Oto Kılıfcı
  13. ŞentürkAuto
  14. Starklips
  15. smoke
  16. Automix
  17. Concept
  18. Modacar
  19. Ready Collections
  20. Rota Car
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Araç Markası A-Z
  1. Volkswagen
  2. Mercedes
  3. Ford
  4. Renault
  5. Toyota
  6. Fiat
  7. BMW
  8. Opel
  9. Kia
  10. Audi
  11. Hyundai
  12. Peugeot
  13. Citroen
  14. Nissan
  15. Skoda
  16. Honda
  17. Mitsubishi
  18. Volvo
  19. Chevrolet
  20. Dacia
 6. Renk A-Z
 7. Uyumlu Model A-Z
  1. 1 Serisi
  2. 106
  3. 107
  4. 12
  5. 190
  6. 2 Serisi
  7. 2008
  8. 206
  9. 206+
  10. 207
  11. 208
  12. 3
  13. 3 Serisi
  14. 3008
  15. 300C
  16. 301
  17. 305
  18. 306
  19. 307
  20. 308
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20036892
BAŞA DÖN