Araca Özel Koltuk Kılıfı

Araç koltukları zaman içerisinde deforme olabilir, yırtılabilir ya da eskiyebilir. Bunun dışında kullanıcılar bazen araç koltuklarında değişikliğe gitmek ve farklı bir ambiyans yaratmak isteyebilir. Araca özel koltuk kılıfı seçenekleriyle istenilen tarzda, renkte ve modelde koltuk kılıfına sahip olmak ve aracın havasını tamamen değiştirmek mümkündür.

Zevke ve Araç Modeline Göre Rahat Seçim Şansı

Araç koltukları her açıdan farklı özellikte olabilir. Rengi, kumaşı, dokusu ve modeli ile çok farklı koltuk kılıfı seçenekleri vardır. Bunlar arasında seçim yapılırken kişisel tercihler dikkate alınır. Deri kumaşı şık bulanların yanı sıra penye kumaşın daha kullanışlı olduğunu düşünen kişiler de vardır. Koyu renk koltuk kılıflarını temizlik açısından daha ideal bulanlara karşın açık rengin araca görsel zenginlik kattığı görüşünde olan kişilerin sayısı da az olmayabilir. Bu nedenle farklı renk ve kumaş çeşidine sahip olan koltuk kılıfı modelleri araç sahiplerine seçim yapma kolaylığı sunar. Koltuk kılıfları araçların marka ve model bilgisine göre araçla birebir uyumlu olacak şekilde üretilir. Araç koltuklarıyla tamamen aynı ölçü ve şekle sahip olan koltuk kılıflarının montajı oldukça kolay şekilde yapılabilir. Kılıflarda kayma ya da çıkma durumu söz konusu olmaz, aracın orijinal koltuğu gibi bir görüntü oluşturur. Araç koltuklarının katlanma özellikleri dikkate alınarak üretilen koltuk kılıflarında emniyet kemerleri gibi özel bölme gerektiren yerler de dikkate alınır. Kol dayama yeri gibi ekstra bölümleri olan araçların koltuk kılıfları arasında bu özel bölümlere ait olan kılıflar da yer alır. Aracın orijinaline bağlı kalınarak üretilen kılıflar koltuklara takıldığında bir eksiklik ya da fazlalık oluşması söz konusu değildir.

Konfor Ve Dayanıklılık Sayesinde Yüksek Memnuniyet

Özellikle uzun yolculuklar için koltuk konforu büyük önem taşır. Aksi takdirde yolculuk boyunca rahatsızlık duyulabilir. Alt tabakada sünger laminesi kullanılarak üretilen koltuk kılıfları oturan kişilerin konforlu bir yolculuk geçirmesi için tasarlanmıştır. Nefes alabilen yapıya sahip kumaşlar sayesinde koltuk kılıfları terlemeye neden olmaz ve bu da konfor sağlayan önemli bir unsurdur. Koltuk kılıflarının dayanıklı olması da aranan diğer bir kalite kriteridir. Dayanıklı olmayan kumaşlar kısa süre içinde sökülebilir, yırtılabilir ya da deforme olabilir. Otomotiv sektöründe kullanılan özel kumaşlar tercih edilerek üretilen koltuk kılıflarının özellikle bazı bölgelerinde çift dikiş yapılarak dayanıklılık artırılır. İp kalitesini artırmak adına da özel çalışmalar uygulanır. Kaliteli kumaş kullanımı nedeniyle renkte solma ya da herhangi bir deformasyon oluşması normal kullanım koşullarında söz konusu değildir. Ancak her kumaşa zarar verecek özellikteki kimyasal madde gibi ürünlerin koltuk kılıfları ile temas etmemesi gerektiği de unutulmamalıdır. Ön koltuklarında airbag bulunan araçlarda buna özgü bir dikiş tekniği uygulanır ve özel airbag ipiyle dikiş yapılır. Bazı koltuk kılıflarında sökülme ve yıpranmayı engellemek için ara bölmede özel koruyucu kumaş kullanılır. Böylece koltuk kılıfları uzun süre boyunca herhangi bir problem yaşanmadan kullanılabilir.

Koltuk Kılıflarının Seçim ve Montajına Dair Önemli Hususlar

  • Tamamen aracınızın marka ve modeline göre sipariş verdiğinizden emin olmanız gerekir.
  • Montaj için gerekli olan tüm aparatlar ürünle beraber gönderilir.
  • Montajdan önce koltukların kuru ve temiz olduğundan emin olmanız önerilir.
  • Koltuk kılıflarının temizliği için asidik özellikte kimyasal ürün kullanmanız tehlikeli olabilir, ürün bilgisinde yer alan temizlik önerilerine uymanız kılıfları uzun süre kullanabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Siz de aracınızın iç görünümünü zenginleştirecek ve seyahatlerinizi daha konforlu hâle getirecek koltuk kılıfı modellerinden aracınıza özel olanları inceleyebilir ve beğendiğiniz modeli bir an önce sipariş edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araca Özel Koltuk Kılıfı

10.000+ ürün listeleniyor
Kurra Store
Fresh Start
Startcar
Deniz Tuning
Z&C MAXTECH
Şahinler
Ack
Kepmorpho
Şahinler Kuruyemiş
Asya
Otom
Otozum
Mirsepet
Stiloto
K Dizayn
Nemu
Şahinler Oto Aksesuar
Elif
1Araba 1Ev
Oto Pandami
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Araç Modeli
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?