Araç kullanırken veya yolculuk yaparken sürücülere ve yolculara konfor sağlayan oto koltuk kılıfı modelleri, farklı çeşitleri ile sunuluyor. Terletmeyen kumaşlardan yapılan ve bu sayede uzun yolculuklarda, sıcak havalarda bile rahat etmenizi sağlayan kılıflar, renk renk, desen desen modelleri ile çeşitleniyor. Ürünler sıradan görüntülerden hoşlanmayan, araç döşemesini korumak isteyen ve yolculuklarda konfor arayanlar için tasarlanıyor. Siz de birbirinden kullanışlı ve şık ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Oto Koltuk Kılıfı Kullanmanın Faydaları 

  • Atlet oto koltuk kılıfları kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. 
  • İnce kumaştan, nefes alan malzemeden yapılan kılıflar sayesinde yolculuk esnasında uzun süre oturmak zorunda kalanlar terlemez. 
  • Otomobilin veya aracın modeline göre oto kılıfı alındığında koltuğa birebir uyum sağlar ve zahmetsizce geçirilerek kullanılır.
  • Sıradan döşeme görünümünü ortadan kaldırır. 
  • Döşemelerin korunmasına yardımcıdır. 
  • Ön ve arka koltuklar için setler alınarak bir örnek görünüm elde edilebilir. Farklı renk ve desenlerdeki kılıflar estetik görünüm sağlar. 

Oto Koltuğu Kılıfı Seçerken Dikkat

Oto koltukları için yapılan kılıfları seçerken bazı noktalara özellikle dikkat etmelisiniz. Aracınıza tam olarak uyan kılıfları seçmeniz yalnız konforunuz için değil, araç sağlığı için de gereklidir. Koltuklara dar gelen bir kılıfı zorlayarak taktığınızda zaman içinde sünger kalıbı zarar uğrar. Yıpranan ve çekli değişen süngerler hem otururken rahatsızlık verir hem de estetik sorunlar yaratır. Oto kılıflarının koltuk materyallerine dikkat etmelisiniz. Naylon karışımı yüksek olan kumaşlar terletebileceğinden çok sık tercih edilmez. Araçların uzun süre güneşte kalabileceği düşünüldüğünde solmayan kumaşlar veya açık renk kılıflar tercih etmek kullanıcılara avantaj sağlar. Oto koltuğu kılıfı ürünlerinin lastikleri ve kumaşları güneş ile yıpranabileceğinden sağlamlığından ve dayanıklılığından emin olmalısınız. Toz ve sıvı geçirmeyen kılıflar da döşemelere daha yüksek oranda koruma sağlar, bu nedenle oto koltuğu kılıfı seçerken bu noktaya da dikkat etmelisiniz. Son olarak koltuk kılıflarının silinebilir veya yıkanabilir olmasına özen göstermelisiniz, kılıfları muhakkak üreticilerinin önerdiği temizlik aşamalarından geçirerek bakım yapmalısınız. 

Oto Koltuğu Kılıfını Takıp Çıkarmak Çok Kolay 

Koltuk kılıfları kolay takılıp çıkarılabilecek şekilde tasarlanır. Altı lastikli olan kılıflar araç koltuklarına geçirilerek lastik gerilir ve tam olarak koltuğu sararak takma işlemi tamamlanır. Kılıflar her aracın modeline, stiline özel olarak tasarlandığından, kılıf seçilirken araç modeline uygunluğun kontrol edilmesi önem arz eder. Koltuk kılıflarını takmaya başlamadan önce ön koltukları arkaya yatırmalısınız. Arka koltukları da hafifçe geriye almalısınız. Başlıkları çıkararak kılıfları takabilirsiniz. Kılıfların paketinde sabitlemeye yardımcı olan aparatlar bulunabilir, bu durumda kılıfları geçirmeden önce bu aparatları koltuğun arkasına veya altına takmalısınız. Ardından kılıfı geçirerek, sabitleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Koltukları kaldırdıktan sonra çıkardığınız başlıkları geri takabilirsiniz. Bazı kılıfları takarken başlıkları çıkarmanıza gerek kalmaz, kılıf baş kısmını da kaplayabilir. Seçtiğiniz modele göre koltuklarınızı kaplayabilirsiniz. Kılıfları takarken emniyet kemeri tokalarını kapatmadığınızdan emin olmalısınız. Kapadığınız takdirde çıkarıp yeniden takmak zorunda kalabilirsiniz. 

Oto koltuğu kılıfları genellikle ön ve arka koltuklar için tasarlanan toplam 4 parçadan oluşur. Kılıfların üzerinde araç markalarından sloganlara, ünlü isimlerin imzalarından resim baskılarına kadar farklı desenler yer alabilir. Siyah en sık kullanılan kılıf rengi olurken, sarı, kırmızı, mavi gibi alternatif renklerde de kılıflar bulabilirsiniz. Kılıflarda kamuflaj desen, vahşi desenler veya floral çiçek desenlerine rastlanabilir. Zevkinize, kullanım alışkanlıklarınıza, aracın rengine göre dilediniz kılıfı seçerek sipariş verebilirsiniz. Hemen beğendiğiniz ürünün aracınıza uygunluğunu kontrol edin ve rengini seçerek sepete atın. Kolayca satın alın, aracınızda yeni görünümün ve konforun tadını çıkarın. 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Oto Koltuk Kılıfı

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 2063 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20036892/20036976