Çift Taraflı Bantlar

Çift Taraflı Bant

21 yüzyıla ulaşmış olunmasına rağmen hala yerini koruyan ve teknolojik olarak halen güncelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen çift taraflı bant ürünleri, özellikle de yapı/onarım noktasında büyük öneme sahiptir. Her evde en az bir tane bulunan çift taraflı bant, büyük işletmelerde ise onlarca yedeği ile birlikte hayati önem taşır. Normal banttan farklı olarak her iki yüzeyinde de yapıştırıcı madde bulunan çift taraflı bantlar, bir yüzeye tutturulmak istenen maddenin daha rahat bir biçimde ve etkili olarak kullanılmasına yönelik üretilmiş ürünlerdir. Dekorasyon noktasında geniş bir alanda kullanılmasının yanı sıra, iş yerlerinde onarım ve tamirat noktasında iş görmektedir. Çift taraflı bandın önemi, özellikle de bir materyalin duvara veya herhangi bir yüzeye zarar vermeden sabitlenmesi için kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır. Çivi veya vida ile çok rahat bir şekilde halledilebiliyor olması, çift taraflı bant ile yüzeylerde herhangi bir zarar vermeden monte edilmesinin önüne geçmez. Dolayısıyla da çift taraflı bantı kullanmak, çivi ile kıyaslandığında oldukça mantıklı bir tercih olarak karşımıza çıkar. 

Çift Taraflı Bant Kullanım Alanları

Çift taraflı bant ürünlerinin kullanım alanları da oldukça geniştir. Özellikle de son derece dayanıklı maddelerden meydana gelmesinden dolayı rafların duvara tutturulması, mobilya ürünlerinin daha dayanıklı bir şekilde monte edilmesi gibi durumlarda kullanılabilmektedir.

Bunun yanı sıra duvara poster veya afiş tarzı görsellerin asılmasında da etkili bir araçtır. Çivi ile tutturulmak istenen tabloların duvarda oluşturacağı olası olumsuz etkilere karşı da çift taraflı bant ile birlikte güvenli bir şekilde bu işlemin de üstesinden gelmek mümkün olacaktır. Özellikle de kirada oturuyorsanız ve duvarlarda oluşacak hasardan dolayı ev sahibi ile sıkıntı yaşamak istemiyor iseniz, çift taraflı bant ile bu büyük sorunların başlamadan önüne geçebilirsiniz. Çift taraflı bantların silikonlu vb. farklı türleri de mevcuttur. Bu türlerin daha çok inşaat, fabrika gibi çalışma alanlarında kullanılması çift taraflı bandın kullanım alanının oldukça geniş olduğunun da bir göstergesidir. Silikon ya da normal üretilen çift taraflı bantlar da günümüzde hem yurt dışında hem de Türkiye’de hemen her evde bulunan, kullanılan ve her zaman elinizin altında bulunması gereken ihtiyaç malzemeleridir. 

Çift Taraflı Bant Nasıl Kullanılır?

Çift taraflı bant, kullanım alanının genişliğinin yanı sıra aynı zamanda da pratik kullanım imkânları ile de dikkat çekmekte olan bir üründür. Çift taraflı bant ürünlerinin kullanılması sırasında adım adım ilerlenecek olursa;

  • İlk olarak satın alınan ürün ambalajından çıkartılır
  • Daha sonraki aşamada rulo halinde sarılmış olan çift taraflı bant, saatin tersi yönünde çevrilerek açılır
  • İstenen miktar kadar parça kopartılır
  • Yapıştırılmak istenen iki yüzeyden birincisine bandın yapışkan tarafı yerleştirilir
  • Daha sonra ise diğer tarafın ambalajı soyularak birleştirilmesi sağlanır

Bu şekilde monte edilen çift taraflı bantlar, uzun süre boyunca dayanıklı bir şekilde işlevini yerine getirir. Çift taraflı bant nasıl kullanılır? Sorusuna verilen bu cevap ile birlikte sizler de evinizde tadilat gerektirmeden tablolarınızı asabilir, yeni afiş ve duvar süsleri ve fotoğraflar ile birlikte evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Çift taraflı bant kullanımı sahip olduğu özelliği sayesinde her yaştan insanın çok rahat bir şekilde kullanabilmesine olanak sağlar. 

Çift Taraflı Bant Fiyatları

Çift taraflı bant ürünleri, fiyatları konusunda sıklıkla değişkenlik göstermektedir. Bu noktada söylenebilecek en önemli konu ise, çok cazip fiyatlı olan çift taraflı bantların masraf kısmında oluşturduğu büyük avantajlardır. Çift taraflı bant, bir hasarın örtülmesinde veya herhangi bir nesnenin sıfırdan monte edilmesi gibi durumlarda ucuz bütçeli bir ilk yardım aracıdır. Her evde bulunması gereken çift taraflı bant, güçlü yapışkan madde ve plastiğindeki sağlamlığı ile işlevini tam anlamıyla yerine getirmektedir. Durum bu şekilde olunca da çift taraflı bantlar fiyatlarını hak etmektedir. 

Çift Taraflı Bant Yorumları

Çift taraflı bant ürünleri ile ilgili gelen yorumlar da kullanışlı ve pratik oluşu alıcıları etkilemektedir. Her üründe olduğu gibi çift taraflı bantlar için de olumlu veya olumsuz yorumlar etkilidir. Bu yorumları inceleyen kullanıcılar, daha çok olumlu yorumların olduğu çift taraflı bantları satın almakta, bu sayede de daha az riskle birlikte işlerini görebilmektedirler. Çift taraflı bant fiyatının yanı sıra daha çok dayanıklılığı ve de kullanım noktasında sağlamış olduğu faydalar ile birlikte değerlendirilen bir üründür. Hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki diğer ülkelerde de üretilmekte olan çift taraflı bantlar, kullanıcılar tarafından ilgi gören ürünlerdir. Olumlu yorumlara sahip olan çift taraflı bantlar daha çok;

  • Uygun fiyata sahip olmaları
  • Kaliteli hammaddeden üretilmiş olmaları
  • İşlevini tam olarak yerine getirebiliyor olması
  • Daha önce kullanılıp olumlu bir etki bırakmış olması
  • Duvar vb. yüzeylerde tahriş edici etkiye sahip olmayışı

Gibi noktalarda takdir toplamaktadır. Bu olumlu yorumlar kısmında dile getirilmesi ile birlikte de hem üretici firmalar kendi başarısını da gözeterek daha da gelişmek için çaba sarf etmekte hem de satın alma aşamasındaki diğer alıcılar için bir fikir belirtmektedir. Çift taraflı bant ürünlerinin uygun fiyatlarda satılması, satın alma esnasında ilk dikkat edilen unsurlardır. Dolayısıyla da fiyat performans noktasında büyük beklentilere sahne olur. Çift taraflı bant almışken en iyisini almak ve uzun süreli olarak da kullanmak önem arz etmektedir.

Silikonlu Çift Taraflı Bantlar

Çift taraflı bant silikonlu olduğundan dolayı farklı işlevler için kullanılabilmektedirler. İnşaat sektöründe kullanılan silikon maddesinden farklı olarak daha yapışkan ve dayanıklı bir maddeden üretilmiş çift taraflı silikon, her iki tarafına da sabit bir şekilde maddelerin tutturulabilmesi için tasarlanmıştır. Genellikle şeffaf bir renge sahip olan silikonlu çift taraflı bandın en önemli özelliklerinden biri de ince ve kısa bir yapıya sahip olmasına rağmen çok ağır yükleri kaldırma becerisidir. Sağlığa zararlı herhangi bir madde içermeyen ve doğal içeriklerden oluşturulan silikon maddesi, insana ve doğaya herhangi bir zararı bulunmaması ile öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek ve düşük sıcaklığa karşı da dayanıklı olan silikon, çift taraflı bant özelinde kullanıldığında ise oldukça verimli bir çalışma ortamı sunar. En verimli olduğu alan cam yüzeyler olan silikonlu çift taraflı bantlar, cama sabitlenmek istenen; saksı, takvim, vb. çeşitli görseller için de biçilmiş kaftan ürünlerdir. Silikonlu çift taraflı bantlar, kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretilerek siz değerli kullanıcıların istek ve ihtiyacı doğrultusunda raflardaki yerlerini almaktadır. Silikonlu çift taraflı bandın bir diğer özelliği ise elektriği iletmiyor olmasıdır. Bu noktada da güvenli bir şekilde açık kablolar ve elektrik aksanları gibi tehlike arz eden noktalara gönül rahatlığı ile uygulanması tavsiye edilmektedir.

Çift Taraflı Bantlarda Renk Seçenekleri

Çift taraflı bantların uzunluğu ve de kalınlığının yanı sıra renk seçenekleri de mevcuttur. Bu çift taraflı bantlarda renkler her ne kadar önemsiz bir detay gibi görünüyor olsa da hem tutturulan ürünler ile olan uyumu hem de malzeme kullanımı gibi önemli noktalarda perde arkasında oldukça büyük öneme sahiptirler. Örnek vermek gerekir ise siyah renkli bir televizyonu duvara monte etmek istediğinizde kırmızı bir çift taraflı bant hem çok sırıtacak hem de çirkin bir görüntüye sahip olacaktır. Bununla beraber yine duvarın rengine uygun çift taraflı bant ürünün tercih edilmesi gözü yormayan bir görsellik oluşturacaktır. Çift taraflı bant siyah olarak daha çok üretilmektedir. Bunun en büyük nedeni duvara veya herhangi bir yüzeye monte edilen ürünlerin siyah ile her türlü uyumluluk göstermesidir. Bununla beraber afiş veya posterlerde duvar ile kâğıdın arasındaki çift taraflı bandın rengi görünmeyeceği için renk önemsizdir. Onlarca renk seçeneği bulunan çift taraflı bantlar, sizlerin zevk ve renk seçeneğine göre hazırlanır ve de satın alınmaya hazır hale getirilir. Çift taraflı bantlar için renk seçenekleri arasında şeffaf seçeneği de bulunmaktadır. Çift taraflı bant şeffaf olduğu durumda ise hem duvar vb. yüzeyler ile monte edilen ürün arasında belli olmaz hem de dışarıdan görüntülendiğinde soft bir görünüme sahip olur. Bu da, daha çok şeffaf ürünlerin siyah çift taraflı bantlar ile birlikte satın alınmasına olanak sağlar.

Çift Taraflı Bandın Taşıma Gücü

Çift taraflı bantların taşıma gücü oldukça yüksektir. Öyle ki günümüzde inşaat sektöründe bile geniş bir kullanım alanına sahiptir. Son derece ağır ve yüksek direnç gösteren ürünleri monte etmek için tercih edilen çift taraflı bantlar, duvar veya düz yüzeylerde herhangi bir hasar meydana getirmez. 100 kilogramlık ağırlığa kadar çok rahat bir şekilde taşıyabilme özelliği bulunan çift taraflı bantlar, her iki tarafına da farklı cisimler takıldığında bile uzun süre ilk defa yapıştırılmış gibi bir güce sahiptir. Dekorasyon ürünlerinde de çivi veya vida gibi ürünlerin kullanılmasına engel olan çift taraflı bantlar ile birlikte pratik bir çözüm yolu bulmak mümkün olacaktır. Çift taraflı bantların taşıma güçlerini örneklemek gerekirse bir insanın yerdeki bir ağırlığı kaldırma rekorunun 400 kilo civarında olduğunu söylemek mümkündür. Bu rekoru kıran insanlar, toplamda 10 saniyelik bir süre zarfında ağırlığı kaldırıp tekrardan yere koymaktadırlar. Ancak çift taraflı bant, 100 kiloya kadar olan her türlü ağırlığı yer çekimine meydan okuyarak havada tutmakta, üstelik bunu 10 saniye değil belki de 10 yıla kadar başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu da bizlere çok net bir şekilde göstermektedir ki, çift taraflı bant normal kiloda bir insanı bile yerden kaldırarak uzun süre havada tutabilecek kaliteye ve kuvvete sahiptir. 

Çift Taraflı Bant Makinesi

Çift taraflı bant makinesi, çift taraflı bantların daha seri bir şekilde kullanılması için üretilmişlerdir. Bu noktada içerisine yerleştirilen çift taraflı bandı, kısa süre içerisinde istenilen yüzeye yerleştiren bu makineler, aynı zamanda da hem zamandan hem de çift taraflı bantlardan tasarruf edilmesi için önem arz etmektedir. Özellikle de büyük şirketlerde veya ofislerde kullanılan makineler, çift taraflı bandın kullanım süresini arttırmanın yanı sıra bu bantların daha kalıcı bir şekilde tutunmasına olanak sağlar. Bu ve buna benzer makinelerde de elbette kaliteli ve uyumlu tercih edilmesi gerekmektedir. Çift taraflı bant makinesinin öncelikle her malzemeyle uyumlu olması yüksek performans elde edilmesini sağlamaktadır. Kaliteli makineler de yine çift taraflı bandın konulduğu yüzeye hasar vermemesi için önemlidir. Çift taraflı bant duvara zarar verir mi? Sorusuna da en doğru cevap yine kesinlikle hayır olacaktır. Çift taraflı bant makinesini kullanmanın getireceği en önemli avantajlardan bir tanesi de her şeyin nizami bir şekilde uygulanması ile tamamen zamandan ve banttan tasarruf edilmesidir.

Hangi Çift Taraflı Bant En İyisidir?

Çift taraflı bant ince olduğunda veya herhangi bir durumda daha iyi olur gibi bir cümle kurmak mümkün değildir. Nitekim bazı durumlarda ince çift taraflı bantlar daha iyi iş görmekte iken bazı durumlar için kalın çift taraflı bant ürünleri biçilmiş kaftandır. Çift taraflı bant kullanarak ağır bir materyali duvara veya kapı üzerine monte etmek isteyen siz değerli kullanıcılar, kalın bir çift taraflı bandı tercih ederek daha yüksek seviyede performans elde edebilecektir. Bu noktada devreye giren direnç ve dayanıklılık gibi faktörleri son derece etkili bir şekilde kullanan çift taraflı bant, ağır olan maddelerin daha rahat bir şekilde tutunabilmesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra daha küçük cisimleri tutturmak isteyen siz değerli kullanıcılarımız, kalın çift taraflı bant ile kaba bir görüntüye ve gereksiz kullanıma neden olursunuz. Bunun yerine daha ince çift taraflı bant ürünü ile hem alandan tasarruf etmek hem de göze daha hoş gelen bir görüntü elde etmek mümkün olacaktır. Hem kalınlığı hem de uzunluğu ile birlikte onlarca çeşidi bulunan çift taraflı bant, ürünlerin herhangi bir hasar görmeden duvarlarda tahriş etkisi bırakmadan uzun vadede kullanım amaçlı olarak üretilmektedir. Çift taraflı bant ile birlikte hayatı kolaylaştıran kullanıcılar, aynı zamanda duvarda çivi veya vida kullanmadan da %100 etkili bir şekilde nesnelerin nasıl sabit durabildiğini keşfetmektedirler.

Duvara Zarar Vermeyen Çift Taraflı Bantlar

Çift taraflı bantlar, çivi veya vidanın duvarda tutum gücünü kullanmasından yola çıkarak üretilmişlerdir. Aynı işlevi çivi ve vidaların da gerçekleştirmesinin yanı sıra çift taraflı bantlarda, daha çok duvara veya herhangi bir yüzeye de zarar vermemesinden dolayı tercih edilmektedirler. Ofis veya işyerlerinde duvarlara sürekli olarak yeni eşyaların monte edilmesi, o duvarların kısa süre içerisinde eskimesine neden olacaktır. Bu noktada duvarları daha az hasar almaları ve yeni görüntülerinden uzak kalmamaları için çift taraflı bant satın alınması siz değerli müşterilere tavsiye edilmektedir. Kiracılar ve patron ile gereksiz münakaşaya girmemek için de çift taraflı bant satın almak uzun vadeli bir çözüm önerisi getirecektir.

Çift Taraflı Bant Kaç Kg Taşımaktadır?

Marka ve model kıstasları önemli olan ve de bu kıstaslara göre değişkenlik gösteren çift taraflı bant ürünleri, özellikle de ağır duvar dekorlarının sabit bir şekilde tutunması için kullanılmaktadır. Bu denli ağır bir alanda kullanılan çift taraflı bant için taşıyabileceği ortalama ağırlık ise 100 kg civarında olduğu bilinmektedir.

Çift Taraflı Bantlar Kaç Metre Uzunluğundadır?

Farklı kullanım alanlarına göre sürekli olarak değişen çift taraflı bantlar, standart bir boya ve kalınlığa sahip değildir. Bu noktada daha çok kullanılan ve de tercih edilen çift taraflı bantların ortalaması alındığında ise 5 metre uzunluğunda satışa sunulan çift taraflı bantların daha çok tercih edildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra çift taraflı bant ürünlerinin kalınlığı ise 20 mm olarak belirlenmiştir. Çift taraflı bandın kalınlığı ve de uzunluğu kullanıldıkları alanlara göre değişmektedir. 

Çift Taraflı Bant Hangi Maddeden Üretilmektedir?

Çift taraflı bant, tek bir maddeden üretilmemektedir. İçerisinde birbirinden farklı kimyasal ve organik madde barındırmaktadır. 1925 yılında icat edilmiş olan çift taraflı bant, o dönemde plastik film rulosu ile organik ve kimyasal maddelerin karışımı ile oluşturulmuş yapıştırıcı madde ile üretilmektedir. Bu iki maddenin laboratuvar ortamında bir araya getirilmesi ile ortaya çıkarılmıştır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çift Taraflı Bant

1224 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 26 / 1224 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?