Çift taraflı yapışkan bant, her iki tarafında yapıştırıcı uygulanmış özel bir bant türüdür. Yapıştırma, sabitleme, laminasyon, montaj, birleştirme ve paketleme gibi önemli sayıda endüstride kullanımı yaygındır. Otomotiv uygulamalarında çift ​​taraflı bant, ayna montajı, kablo kontrolü, araç içi ses ve görüntü sistemleri montajı gibi çok sayıda montaj işleminde kullanılabilir. 

Çift Taraflı Bant Çeşitleri

Çift taraflı bantlar birçok farklı ticari ve endüstriyel amaç için birçok farklı türde üretilir. Bantlar uygulamaya özel olarak arklı şekil, boyut ve tiplere sahip olabilir. Örneğin dekorasyon için uygun olanlar bantlar duvarlara poster ya da hafif çerçeveleri asmak için kullanılabilirken, bazı bantlar kalın metal blokları birbirine yapıştırmak için kullanılabilir. Endüstriyel amaçla üretilen çift taraflı bantlar soğuk havadan aşırı sıcağa kadar her türlü durumda güç ve yüksek performans sağlar. Bantların birçoğu, etkinliği sürdürmek ve güvenilirlik ve tutarlılık sağlamak için tasarlanmış benzersiz tescilli yapıştırıcılar ile formüle edilir. Bu sayede geleneksel yapıştırıcılar, perçinler veya vidalardan çok daha fazla verimli bir tekniktir. Araç uygulamalarında çift taraflı bant kullanmanın en önemli avantajı, yüksek yapışma gücüyle delme ya da vidalama gibi işlemler gerektirmemesi ve araç gövdesinde korozyona neden olmamasıdır. Metalden üretilen araç gövdesi korozyona yani paslanmaya karşı oldukça hassastır. Aracın metal gövdesi paslanmayı önlemek için astar, boya ve vernik olmak üzere çeşitli katmanlardan meydana gelir. Herhangi bir montaj işlemi için araçta delik açmak, paslanmaya neden olabilir. Çift taraflı bant korozyona neden olmadan vernik tabakasının üzerine yapışır ve gövde bütünlüğünü bozmaz.

Çift Taraflı Köpük, Kağıt ve Transfer Bandı Çeşitleri

Çift taraflı köpük bantlar genellikle conta uygulamaları gibi montaj işleri için uygundur. Ayrıca bu bantlar çok çeşitli sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Çift ​​taraflı kumaş ya da tekstil kaplamalı bantlar, genellikle düzensiz ve çoklu zemin uygulamaları için ideal olan ağır bir kaplamaya sahiptir. Çift ​​taraflı kâğıt bantlar her iki tarafa bir kauçuk yapıştırıcı ile kaplanır ve standart yapıştırma uygulamaları için kullanılır. Bu bantlar düzensiz yüzeylerin yapıştırılmasında da etkilidir. Bant astarları belirli renklerde mevcuttur. Bantların varyasyonları belirli kimyasal maddelere karşı dayanıklı olabilir. Çift taraflı transfer bandı, çeşitli ürünlere yapıştırma ve çeşitli maddelere laminasyon için kullanılan, solvent bazlı bir yapıştırıcıya sahiptir. Çok çeşitli sıcaklıklar için uygun ve UV ışığına dayanıklı transfer bantları, piyasada montaj, ekleme ve kapatma için özel olarak kullanılmaktadır.

Çift Taraflı Montaj Bandı Çeşitleri

Çift taraflı montaj bandı ağır nesneleri çivi veya vida kullanmadan konumlandırmak için kullanılan, her yüzeyde strese duyarlı yapıştırıcılara sahip polietilen bir köpük banttır. Lastik, PVC, cam, ahşap ve metal gibi çok sayıda yüzeye en iyi şekilde yapışır. Çift taraflı polyester bantlar ise ısıya, soğuğa, suya ve aşındırıcılara karşı koymak için özel olarak akrilik yapıştırıcılarla üretilir. Bu bantlar aşırı gerilme, kimyasal ve boyutsal kararlılık, şeffaflık, yansıtma, gaz ve elektrik yalıtımı için kullanılmaktadır. Yüzeyleri toplu olarak, genellikle görünmeyen bir şekilde yapıştırmak için tasarlanır.

Çift Taraflı Bant Avantajları

 • Kalıcı montaj yöntemlerine kıyasla ekonomiktir.
 • Kuruma süresi gerektirmez. Hızlı yapışır ve anında tutuculuk sağlar.
 • Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına ve soğuk ve sıcak ısı döngülerine karşı uzun süreli dayanıma sahiptir.
 • Hızlı ve temiz uygulama olanağı sağlar.
 • Dayanıklı yapıştırıcı yüzeyi sayesinde su, hava ve buhar geçirmez bariyerlerin sağlanmasına yada montajına yardımcı olabilir.

Çift Taraflı Bant Uygulaması

 • Uygulama yapılacak yüzeyi toz, kir ve yağdan arındırın.
 • Yüzeyin tamamen kuru olduğundan emin olun
 • Bant şeridinin ilk önce tek tarafındaki koruyucu filmi çıkarıp yüzeye yapıştırın. Daha sonra diğer koruyucu filmi çıkarın.
 • Uygulama sıcaklığı ve maksimum yapışma süresi için kullanım talimatlarında tavsiye edilen adımları izleyin.
 • Yapıştırıcı özelliğini yitirmemesi için bandı kullanma talimatlarında belirtilen ideal saklama sıcaklığında muhafaza edin.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çift Taraflı Bant

759 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. 3M Çift Taraflı Bantlar
  2. Mars Çift Taraflı Bantlar
  3. Tvet Çift Taraflı Bantlar
  4. Wildlebend Çift Taraflı Bantlar
  5. Leader Çift Taraflı Bantlar
  6. Bondit Çift Taraflı Bantlar
  7. Nettedarikcisi Çift Taraflı Bantlar
  8. Carub Çift Taraflı Bantlar
  9. Starklips Çift Taraflı Bantlar
  10. Dreamcar Çift Taraflı Bantlar
  11. Carspeed Çift Taraflı Bantlar
  12. Demircioğlu Çift Taraflı Bantlar
  13. Rewel Çift Taraflı Bantlar
  14. Nokta Çift Taraflı Bantlar
  15. SüslenOto Çift Taraflı Bantlar
  16. Al Çift Taraflı Bantlar
  17. Astel Çift Taraflı Bantlar
  18. Yeshills Çift Taraflı Bantlar
  19. Ally Çift Taraflı Bantlar
  20. Picador Çift Taraflı Bantlar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024848
Başa dön