Paspaslar

Araba Paspası

Arabalar her geçen yıl değerleri artan bir ulaşım aracıdır. Bu araçlar bir bakıma, yaşam alanlarının da bir parçası sayılabilir. Bu alan içinde sürekli bir eylem gerçekleştirilir. İnip binerken dışardan gelen tozlar, içerisinde yenilen yemekler, içilen içecekler gibi sürekli faaliyet halinde bulunmak, araç içinin kirlenmesini kaçınılmaz kılar. En çok kire maruz kalabilen yer ise zeminde bulunan paspaslardır. Zemin özellikle karlı ve yağmurlu havalarda, ayakkabılar vasıtasıyla dışarıdaki çamurdan etkilenir. Ayakkabılarla temas ettiği için de hijyeninin sağlanması oldukça önemlidir. Bu sebeple paspas modellerinde kolay temizlenebilen ürünlerin seçilmesi önemlidir. Herkes için değerli olan ve yüksek fiyatlarla satılan bir aracın paspas gibi ek aksesuarlara ihtiyacı olması doğaldır.

Özellikle iklim koşullarının sert olduğu yerlerde ultra dayanıklı paspaslar seçmek gerekebilir. Ayrıca bebek ve evcil hayvan sahibi olan için de paspasın hijyeni önemlidir. Bu nedenle de aracın kendi paspaslarının dışında ekstra koruma sunan modellere göz atma ihtiyacı duyulabilir. Araç sahip olan herkes araçlarını aldıkları andan itibaren zarar görmemesi, temiz ve bakımlı kalmasını ister. Paspaslar otomobilin hem kendi değerinin korunmasına katkı sağlar hem de döşemelerde oluşabilecek hasarı minimum seviyede tutar. Bu sebeple de oldukça faydalı ürünlerdir. Gerek dış görüntü üzerinde gerekse iç tasarım üzerinde koruyucu önlemler alınması sağlayarak, ulaşım araçlarının uzun ömürlü olmasına yarar. Araç zemininin kullanım fazlalığı, yemek ve sıvı kalıntıları gibi kirlenmeler ve aracın içinde oluşan nem gibi durumlar taban kısmını olumsuz etkiler bu nedenle üzerine koruyucu bir katman gerekir. Araba paspasları tüm bu özellikleri ile araç içinde koruyucu katman görevi görür.

Araba Paspası Kullanmanın Faydaları

Uygun paspas kullanımının olmaması ya da bakımının iyi yapılmaması durumunda otomobilinizin camlarının buğu yapabilir. Bu durum da sürüş güvenliğinizi etkileyen faktörler arasında sayılabilir. Bununla birlikte biriken nem sebebiyle araç içinin küf kokusu oluşabilir. Kullanılacak paspas seçiminde koku yapıp yapmadığı gibi bazı özelliklerinin iyi ölçülmesi ve değerlendirilmesi gereklidir. Uygun olmayan ve kötü koku yapabilecek paspas seçimlerinden uzak durmanız konforlu kullanım için önemlidir. Bazı modeller kokuyu önlemek için ekstra kumaş teknolojileri içerir. Ayrıca bazı modellerde ekstra sterilizasyon özelliği mevcuttur. Paspas modellerinde çok sayıda renk ve kumaş seçeneği bulabilirsiniz. Bu sayede arabanızın görsel görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Paspas modellerinin en büyük faydalarından biri ihtiyaç duyulduğu an yerinden çıkarılabilecek portatif yapıda olmasıdır. Bu sayede altında biriken tozun ve kirin temizlenmesine de yardımcı olur. Bu durumda da arabanın döşemesi maksimum düzeyde korunur.

Arabanın marka ve modeline uyumlu paspas tercih etmeniz de aracınızın güzel görünmesi için etkilidir. Her arabaya ayrı araç paspas modelleri üretilir. Bazı modellerde marka logoları bile bulunabilir. Eğer markanın logosunu, aracınızda kullanmayı seviyorsanız bu modellere göz atabilirsiniz. Bu modellerde paspas görünümü bozmadan, ürünün kenar kısımlarına logolar basılmıştır. Logolar 3D baskı sistemiyle işlendiği için herhangi bir solma ve yıpranmaz yaşanmaz. Paspasın ıslanınca su geçirmeyecek yapıda olması da sizlere kolaylık sağlar. Bu sayede altına su, toprak, toz gibi istenmeyen şeylerin kaçmasını önler. Bu tür kirlilikler hoş bir görüntü ve rahat bir ortam sağlamaz. Zamanla bu tür olaylar karşısında taban döşemeleri yıpranır ve çürümeler meydana gelmeye başlar. Bu yüzden araba paspaslarının sağlamlığının yeterli düzeyde olması gerekir. Sürekli dış müdahale altında olan araçların kirlenmesine bir parça olumlu etki sağladığı için paspaslar araçların vazgeçilmez bir ürün olarak görülür. İmalatında kullanılan malzemelerin kalitesi ne kadar uzun süre kullanılabileceğini gösterir. Gelişen teknoloji ve araba donanımlarıyla çeşitlilik sürekli değişir ve artar.

Araba Paspası Seçerken Önemli Detaylar

Öncelikle arabanızın modeline uygun olması detayı önem arz eder. Daha seçkin bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olur. Bunun dışında seçtiğiniz paspasların sabitlenebilir olması alt kısmına istenmeyen şeylerin kaçmasını engelleyebilir. Sabitlenebilir olan paspaslar kullanılmazsa hem görsel olarak kötü bir görünüm oluşabilir hem de araç içi hijyeni sağlanamayabilir. Eğer ki araçtaki paspaslar eskimiş ve işlevini yitirmeye başlamışsa hızla değiştirilmelidir. Çürüyene kadar tek bir paspas kullanımı mantıklı değildir. Yüksek fiyatlarla alınan bu araçların uzun süreli kullanımı ve estetik görünmesi için dönem dönem gerekli bakımların yapılması gerekir. Araç içi paspas tercihlerinizi mevsime uygun kullanmalısınız. Mevsim geçişlerinde paspaslarınızı değiştirirseniz daha uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. Yaz mevsimine uygun olan bir paspas türünü kış ayında kullanırsanız hava şartlarına uyum sağlayamayıp ıslanabilir, nemli kalabilir bu da kötü koku oluşumuna ve camların buğu yapmasına neden olur. Kışın kauçuk yapıdaki paspasları tercih edebilirsiniz. Kauçuk paspaslar kaymaya dirençlidir. Bunun yanı sıra su itici özelliğe sahiptir. Yağmurlu havalarda ayakkabılarınızla araç içine taşınan suyun paspasın üstünde kalmasını sağlar. Bu sebeple su araç döşemesine geçmez. Yazın ise normal özelliklerde olan bez paspasları tercih etmeniz uygun olur. Arabanızı yıkattığınızda ıslak paspaslar kurumadan aracın tabanına yerleştirmemeniz daha sağlıklı olur. Eğer yerleştirmek durumunda kaldıysanız da camlar açık bırakarak nemli durmasını önlemelisiniz.

Araç paspaslarının havuzlu modelini tercih etmeniz aracınızın başka yerlerine toz, sıvı gibi istenmeyen kirliliğin taşınması ihtimalini düşürecektir. Bu modellerde suyu tutacak bir dış eklenti mevcuttur. Bu bölüme havuz kısmı denilir. Havuz bölümde birikecek ve her yere dağılmasını engelleyecek bir yapıdadır. Bu yüzden araç paspas çeşitleri şeklinde araştırma yaparken bu özelliğe sahip olan paspaslar daha çok tavsiye ve tercih edilir. Ayrıca paspaslarınızı ekstra özel temizleyicilerle de temizleyebilirsiniz. Uygun sert bir fırçayla fırçalayabilir ve içlerinde birikmiş tozunu alabilirsiniz. Bu daha hijyenik bir ortam oluşmasını sağlar. Olası bir sıvı dökülmesinde paspasınızı dışarı çıkartıp biraz kurumasını sağlamalı ve arabanın alt kısmına geçmesine müdahale etmelisiniz. Temizliğinin kolay ve hızlı yapılabilecek araç paspasları tercih etmek de önemlidir. Çamur gibi zor temizlenen lekelerde bile paspasların küçük çıkıntılı alanları sayesinde paspasınızı su tutarak rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Paspas bakımına özen göstermeniz aracınızın korunması için önemlidir. Ayrıca temiz paspaslar hem arabanızda soluduğunuz havanın daha sağlıklı olmasına katkı sağlar hem de hijyenik bir ortam oluşmasına yardımcı olur. Araç paspas temizliği ihmal edilmediği sürece, paspaslar yeni alınmış gibi görünür ve bakım yapılmasıyla da uzun ömürlü olur. Otomobil paspasları aracınızın zeminini korur, temiz kalmasını sağlar. Aracınızın değer kaybetmesini önler.

Araçlara Kolay Entegre Edilen Paspas Modelleri

Kendinize uygun olarak seçtiğiniz paspasın doğru bir şekilde döşemeye entegre edildiğinden emin olmalısınız. Yeni veya var olan araç paspaslarını monte ederken öncelikle aracın kendi tabanındaki halıyı temizlemelisiniz. Bunun için bir elektrikli süpürgeden yardım alabilirsiniz. Ardından da aracın döşemesini hafif nemli bir bezle silebilirsiniz. Paspası entegre etmeden önce araç zemininin kuru olduğundan emin olun. Eğer zemin ıslak kalırsa bakteri oluşumuna açık hale gelir. Küf oluşumu gözlenebilir. Bununla birlikte aracın içinde koku olabilir ve aracınızın döşemesi hasar görebilir. Bu işlemlerden sonra parçaların hangi kısımlara ait olduklarını araştırın. Paspasın zemini iyice kavradığından ve kayamayacağından emin olun. Özellikle paspaslar pedal kısmına engel olmayacak bir şekilde yerleştirilmelidir. Paspasın zeminde hareket etmemesi, fren veya gaz pedalının altına girmemesi için doğru malzemelerden yapılmış paspasları kullanmak gereklidir. Eğer pedal kısmına doğru montaj sağlamazsanız sürüş konforunuz düşebilir. Ayrıca bu aksamları kullanırken hata yapabilirsiniz. Bu sebeple sürüş güvenliğinde de sorun yaşayabilirsiniz. Doğru montajlanmamış paspas sürüş sırasında ayakkabınıza takılabilir.

Halı paspas imalatında markaların ürettiği paspaslara uygun formlar ve kumaşlar kullanılır. Paspasların sert yapısından dolayı doğru montajlanmış ürün ayak altında katlanmaz, hareket etmez yani sürüşünüzü riske atacak bir durum söz konusu olmaz. Üretimde kullanılan halılar araba zeminine kolayca tutunur ve kaymaz. Ayrıca araca özel olarak üretilen bazı klipsler de mevcuttur. Klipsler ile paspas zemine kaymayacak şekilde sabitlenebilir. Kullanılan kauçuk taban aynı zamanda paspasın daha sağlam bir yapıda olmasında büyük rol oynar. Halı paspaslar bilinenin aksine kauçuk taban yüzünden hasar görmez ve yıpranmazlar. Alt kısımları kauçuk, üst kısımları ise fırça şeklindedir. Fırça şeklinde üretilmiş olması hiyenik açıdan da avantajlıdır. Ayakkabınızın altını maksimum derecede temizler ve kirin arabanın içine yayılmasını engeller. Halı paspaslar suya dayanıklıdır. Bu sebeple bu ürünleri temizlemek için su tutmak yeterli olur. Ayrıca ürünlerin tamamı korozyona karşı da dirençlidir. Herhangi bir şekilde yıpranmaz ve üzerinde bulunan sert tüyler dökülmez. Bu modeller ihtiyaca göre tasarlanmış farklı kalınlıkta ve boyutlarda olabilir. Vakum uygulama yöntemiyle, elektrik süpürgesiyle halı paspasın her iki tarafı da rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ayrıca çamur gibi etmenler sebebiyle üstüne yerleşen lekeleri de halı temizleyicisi ile rahatlıkla yok edebilirsiniz. Kurumaları da çok kolaydır. Genellikle yarım saat kadar güneş altında bekletirseniz kolay kurumasını sağlayabilirsiniz. Kauçuk paspaslar temizlenmesi en kolay ürünlerden biridir. Aracın dışına çıkarılıp hortum ile kolayca yıkanır. Kauçuk paspaslar, kauçuğun yapısı gereği su tutmaz. Bu sebeple en hızlı kuruyan modeller arasında yer alır. Kuruması için 10-15 dakika kadar güneş altında bekletmek yeterli olur. Temizlik için suyla birlikte desenlerinin arasında kalmış kirleri de fırçalamak yeterli olur. Hangi paspas olursa olsun mutlaka kuruması için zaman ayırın. Güneşe bırakarak kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurumadan kullanıldığında kötü koku aracınıza sinecek ve uzun süre geçmeyecektir. Rahatsız bir ortam da bulunmak hoşuna gitmez bunun için bakımını iyi yapıp, eskidiğinde ise değiştirmelisiniz.

Araç İçi Paspas Seti Seçenekleri

Uygun bir araç paspas seti gibi bütün bölümleri kapsayacak seçimleri yapılır ise bagajda da olabilecek sorunları çözebilmesi sağlanır. Sıvı taşırken devrilmesi gibi olası bir aksilikte bagaj zeminini de korur. Ayrıca aracın tüm zemininde aynı desenlerde ve materyallerdeki ürünü kullanmak görsel açıdan da hoşluk sağlar. Araç içi paspas setlerinde her türlü renk ve desene ulaşmak mümkündür. Bu ürünleri araç içindeki zemine olduğu kadar bagaja da uygulaması oldukça kolaydır. Herhangi bir montaj desteği almanız gerekmez. Çoğu araç kullanıcısı standart paspas türünü seçer ama kişisel tasarımların yapılması da mümkündür. Standart paspas, en uygun fiyatlı sayılabilen ve normal tip araçların hepsine uygun olabilen modelleri içinde barındırır. Gerekli araştırmalarla aracınıza kış ve yaz olarak iki ayrı paspas seçimi yapabilirsiniz. Böylelikle aracınızda hem konforlu zaman geçirir hem de aracınızı dış etkenlerden maksimum seviyede koruyabilirsiniz. Bir de her araca uygun olmayan özel olarak üretilmiş olanlar mevcuttur.

Özel araç paspasları aracın markasına ve modeline uygun, araç zeminine birebir uyum sağlayan şekilde üretilirler. Üreten firma tarafından logolu olarak satış sağlanabilir. Araca özel havuzlu paspas yapılması ise diğerlerine göre daha maliyetli bir iş sayılır ve buna göre fiyatlandırılır. Halı paspaslar ise diğer tür paspaslara göre görsel açısından daha iyi bir görüntü sunar. Çeşitli desenlerde ve renklerde üretimlerde mevcuttur. Müşterinin zevkine hitap edecek, taleplerini karşılayacak şekilde üretim yapılarak memnuniyetin sağlanması hedeflenir. Bu tip paspaslar üretici firma tarafından müşterinin isteğine uygun şekilde yapılırlar. Her tür paspas ayrı bir özelliği ve yeterlilik düzeyi vardır. Standart araba paspasları sık kullanılan modellerdir ve aracın zeminini kirden, tozdan korumaya yeterlidir. Araca özel paspaslar standart paspasa göre hijyen ve görünüş açısından daha fazla verimlilik sağlar. Özel havuzlu araç paspasları ise dayanıklı bir yapıya sahiptir. Küçük çıkıntılı tasarımlarıyla havuz bölümünde biriken sıvının ya da tozun dağılmasını önler. Hijyen bakımından en yetersiz kalanı halı paspaslardır. Görünüş olarak iyi bir izlenim yaratsa da oluşabilecek toza, neme karşı dirençsizdir. Sıvıyı altına geçirerek araç içinde kötü koku oluşmasına ve zamanla çürümelere neden olur. Bu da araç kalitesini kötü yönde etkiler. Kaliteli paspas tercihi araba içinin temiz kalmasını sağladığı gibi aynı zamanda aracın içerisinde görülebilecek zararı azaltan malzemelerdir.

Birbirinden Şık 3D Paspas Modelleri

Hem tarzınızı hem de hijyeni önemsiyorsanız 3D paspas modellerine göz atabilirsiniz. Araç zemini birçok mekân zeminine göre dış etkenlere daha fazla duyarlıdır. Sıklıkla kullanılır ve hava şartlarına maruz kalır. Bu tarz sorunları engelleyici arayışlar yaptığınızda karşınıza araç 3D paspas çözümü ortaya çıkar. Arabaya tam uyum sağması, eğilip bükülse bile kırılmaması bu paspasları dikkat çekici hale getirir. 3D yöntem sayesinde alternatiflerine göre daha iyi koruma sağladığı görülür. Gelişen teknoloji sayesinde bu tür paspaslara kilit noktalar eklenmiştir. Kolayca çıkarılabilen bir yapıya sahip olan bu modeller, kilitlenme şekilde tutunarak yerleştirilir. Kilit noktalarının birbirine bağlantı kurmasıyla araç içinde kayması engellenmiştir. Ani fren gibi durumlarda sabit kaldığı için güvenli yolculuk geçirmenizi sağlar. 3D paspaslarının havuz görünümüne sahip olması rağbet görmesinin bir diğer nedenidir. Havuz yapısının özellikle sıvı dökülmesine karşı yayılmasını önleyici etkisiyle ve kolay temizlenebilmesiyle aracın taban korumasını iyi yapar. Başka bir döşemenin de kirlenmesini önler. Araç zeminine en kolay entegre edilen modellerdir. Bu sebeple de son dönemlerin en popüler paspas alternatifleri arasında yer alır. Tasarımına göre farklılık gösterse de genellikle bu modeller yıkanabilir özelliktedir. Kuruması ise oldukça kısa sürer.

3D paspasların en önemli özelliği ise aracınızın zemin kısmını ölçüp boyut hesaplayan cihazlarla yapılarak döşenmesidir. Tam döşeme tekniği sayesinde aracın zarar görme olasılığı azalır. Kolay çıkarılması ve leke tutmaması temizliğinin sadece suyla yapılabilmesini bile mümkün kılar. Eğer arabanız için yeni bir paspas arayışındaysanız seçim yaparken kalitesine dikkat etmeniz faydalı olabilir. Paspasınız ne kadar sağlam ve kaliteli bir yapıya sahip ise o kadar uzun süre sorunsuz bir şekilde araç kullanılabilir. Daha şık bir görünüm katmak istiyorsanız araç deri paspas şeklinde seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Her araç modeline uygun olarak tasarlanabilmesi müşterilere görsel bir şölen ve konfor sağlar. Son kalite malzemelerle üretilen deri paspas, kullanıcıların zevkine hitap edecek birçok şekilde farklı dikiş renkleri ile çeşitlendirilir. Dışardan gelecek her türlü kiri ve tozu hapsedecek malzemelerden üretilip daha fazla konforlu bir alan içinde yaşamanıza olanak sağlar. Set halinde üretilebilmesiyle de araç içinde tam bir uyumun yakalanması sağlanır. Uzun süreler boyunca sağlamlığıyla aracınızı koruyacaktır. Sizler de en kaliteli ve en ucuz araba paspasları ve özelliklerini Hepsiburada’da bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/11
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Araç Paspasları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Paspaslar
Paspaslar
Paspaslar
Paspaslar
Bagaj Havuzları
Bagaj Havuzları
Spor Paspaslar
Spor Paspaslar
Paspas Aksesuarları
Paspas Aksesuarları
Halı Paspaslar
Halı Paspaslar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Araç Modeli
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?