En temel araç içi aksesuarları arasında yer alan oto paspasları; kir, toz, toprak, çamur, su ve kar gibi çevresel etkenlerin araç tabanına ulaşmasını önler. Vinil, tekstil, kauçuk veya termoplastik benzeri materyallerden üretilen araç paspasları, dayanıklı içerikleri sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Aracın zeminini kir ve tuz korozyonundan korumak için geliştirilen araç paspasları, kullanıma bağlı olarak ortaya çıkabilen aşınma sorunlarını da engellemeye yardımcı olur. Paspas modelleri genellikle önde iki ve arkada tek parça olmak üzere üç parça şeklinde gelir. Aracın özelliklerine ve yapısına göre parça sayısı değişebilir. Paspas üzerine eklenen özel kanallar ve geniş oluklar ise kirlerin ve sıvıların yüzeyde toplanmasını sağlayarak zemine geçmesini önler.

Doğru Oto Paspası Nasıl Seçilir?

Oto paspasları, evrensel ve araç uyumlu olmak üzere iki temel modele sahiptir. Aracın markası, modeli ve üretim yılına göre seçilen paspas çeşitleri, araç uyumlu modeller arasında yer alır. Bu ürünlerin ölçüleri, aracın zemin yapısına uygun olarak tasarlanır. Evrensel araç paspasları ise tüm modeller için uyumlu olacak şekilde üretilir. Paspas üzerinde yer alan kesim çizgileri sayesinde yüzeyler istenilen ölçüde küçültülebilir. Kesim alanları, makas veya maket bıçağı ile paspas üzerinden kolayca çıkarılabilir. Araç paspası seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da paspasın renk ve stilidir. Oto paspasları genellikle siyah renk olarak üretilse de beyaz, gri, kırmızı, mavi ve yeşil gibi alternatif renk seçenekleri de mevcuttur. Aracınızın renk uyumuna ve tarzınıza göre dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Oto Paspas Değişiminde Neler Yapılır?

Araç paspaslarını değiştirirken parçaların tam uyumlu bir şekilde zemine yerleştirilmesi önemlidir. Bazı paspaslar, tasarımları gereği daha komplike bir yapıda olabilir. Paspas altlarında ürünü zemine tutturmak için eklenen küçük esnek parçalar yer alabilir. Bununla birlikte, daha yaygın bir sabitleme yöntemi olarak araç tabanında konumlandırılmış bir bağlantı noktasına kanca, klips veya burgu ile bağlantı yapılabilir. Paspas seti, araç koltuklarının altlarında bulunan ufak deliklere, şaft tüneline ve çıkıntılara uyumlu olacak şekilde yerleştirilir. Özellikle sürücü bölümünde bulunan paspasın, pedallara kaymayacak ve sürüş esnasında zeminde hareket etmeyecek şekilde konumlandırılmasına da özen gösterilmelidir.

Araç Paspasları Nasıl Temizlenir?

  • Oto paspaslarının en büyük özelliklerinden biri aracın temiz görünmesini sağlamaktır. Bu yüzden, araç paspasları kolayca yerinden çıkarılabilir ve pratik bir şekilde temizlenebilir.
  • Araç kapılarını açtıktan sonra, paspası köşelerinden tutarak yavaşça dışarı çıkarın. Eğer paspasa bağlı bir klips bulunuyorsa paspası kaldırmadan önce onu mutlaka çözün.
  • Elektrikli süpürgeye erişiminiz varsa paspas altına dökülen ufak parçaları ve tozları da kolayca toplayabilirsiniz.
  • Dışarı taşıdığınız paspasları sabunlu su ile kirlerinden arındırıp temiz su ile duruladıktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz.
  • Kuruyan paspasları sırasıyla araç içine yerleştirmeden önce, araç parfümü ve kauçuk parlatma süngeri ile paspas yüzeylerine ekstra bir bakım da yapabilirsiniz.

Oto Paspas Fiyatlarını Belirleyen Hususlar Nelerdir?

En işlevsel araç aksesuarları arasında bulunan paspaslar, oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile satışa sunulur. 3D paspas olarak da bilinen havuzlu paspas çeşitleri, özellikle çamur, kar ve su teması fazla olan yerlerde tercih edilir. Havuzlu paspasların döşeme astarları, havuz şekillerini daha iyi destekleyen sert polimer bileşenlerden imal edilir. Böylece, biriken su ve çamur en zor koşullarda dâhi araç içine akmaz. Yumuşak kauçuk ve tekstil materyallerden üretilen oto paspasları da oldukça konforlu bir kullanım sağlar. Oto paspas fiyatları ise ürünün markası, modeli, malzeme kalitesi, rengi, tasarımı ve yapısı gibi farklı hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Oto Paspas Fiyatları

Renault
Ford
Volkswagen
Fiat
Universal
BMW
Mercedes
Peugeot
Audi
Hyundai
Toyota
Citroen
Opel
Kia
Nissan
Chevrolet
Honda
Volvo
Seat
Skoda
Mazda
Mitsubishi
Dacia
Lada
Alfa Romeo
Chrysler
Daewoo
Subaru
Jeep
Rover
Suzuki
Land Rover
Dodge
Chery
Daihatsu
Fiat - Tofaş
SsangYong
Infiniti
Proton
Isuzu
Jaguar
Tata
Porsche
Geely
Cr
Mini
Cadillac
Range Rover
Agria
Ferrari
1
1 Serisi
100
1007
106
107
11
110
111
112
12
145
147
150
155
156
159
163
164
166
Bej
Siyah
Gri
Kırmızı
Mavi
Siyah - Mavi
Siyah - Gri
Sarı
Yeşil
Beyaz
Turuncu
Pembe
Bordo
Karbon
Mavi - Siyah
Siyah - Kırmızı
Gri-Siyah
Kırmızı - Siyah
Gümüş
Kahverengi
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20035777/20035778