Canlı Çiçek

İnsanların iç ya da dış mekan fark etmeden yaşam alanlarında severek kullandıkları şeylerin başında canlı çiçek modelleri geliyor. Bulunduğu alanın dekorasyon anlamında etkileyici bir görünüme ulaşmasının yanı sıra insanların kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmeleri adına da canlı çiçekler oldukça başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor. Geçmişten günümüze kadar geçen süre içerisinde de onlarca canlı çiçek çeşitleri farklı amaçlar ile kullanılmaya devam edilmiş durumda. Bir yandan içerisinde yer aldığı alanın canlı bir görüntüye ulaşması sağlanırken diğer yandan da ortaya çok daha samimi ve sıcak bir havanın çıkması, doğru şekilde seçilecek canlı çiçekler ile oldukça kolay şekilde mümkün oluyor. 

Ev Dekorasyonu İçin Canlı Çiçek Nasıl Kullanılır?

Birbirinden güzel renkleri içerisinde barındıran ya da yalnızca yeşil farklı tonlarında olması fark etmez, canlı çiçek çeşitleri her zaman sahip olduğu enerji ile bulunduğu alana en iyi şekilde hareket katmayı başarıyor. Modern ev dekorasyonu söz konusu olduğunda vazgeçilmezler arasındaki yerini sağlamlaştıran canlı çiçekler, her ne kadar ortaya istenilen görüntüyü sunmayı başarıyor olsa da öncesinde canlı çiçeklerin nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgilere sahip olmak önemlidir. Konu canlı çiçek modelleri olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına salonların gelmesi kesinlikle şaşırtıcı değil. Birçok kişinin vaktinin büyük bir kısmı salonlarda geçiyor. Doğal olarak bu alanın hem dinlendirici hem de güzel bir görünüme sahip olmasının istenmesi de her zaman ön planda oluyor. 

En iyi görünümün ortaya çıkması adına salonu için canlı çiçek modelleri içerisinden seçim yaparken mutlaka ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey, çiçeğin renk ve boyunun salona uygun olması. İnsanların canlı çiçek arayışları karşısında onlarca farklı model beğenilerine sunuluyor. Bunlardan kimileri nispeten daha ufak boyutlardayken kimileri ise ağaç gibi uzun boya ve yapraklara sahiptir. Dolayısıyla salon için seçilecek çiçeğin boyu uzunsa ve salonun yüksekliği nispeten azsa, ortaya son derece boğuk bir görüntü çıkabilir. Bunun olmaması adına çiçeğin renk ve desenlerinden önce mutlaka kullanılacağı alana dikkat edilerek tercihler yapılmalıdır. Aynı zamanda canlı çiçek seçerek üzerinde durulacak olan diğer bir detay da çiçeğin dayanıklılığı. Bakımsız çiçekler her zaman bulunduğu ortamda kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Yani sürekli olarak çiçeğe bakım yapma imkanı olmayan ve canlı çiçek görüntüsünden hoşlananlar, genel olarak daha az bakım isteyen çiçekler arasından seçimlerini yapabilirler. 

Evdeki diğer odalar için de yine canlı çiçek modelleri incelenirken mümkün olduğu kadar renk ve boyut konusunda gerekli incelemeler yapılarak en uygun modeller arasından seçim yapmak gerekiyor. Böylelikle hiçbir şekilde göz yormadan dinlendirici bir görüntünün elde edilmesi sağlanmış olur.

Ofis İçin Canlı Çiçek Nasıl Kullanılır?

Çalışan kişilerin büyük bir kısmı için gün içerisinde en fazla zaman geçirilen yer ofis. Bu ortamın ortaya koymuş olduğu hava ve görüntünün iyi olması demek, çalışanların burada çok daha rahat ve keyifli şekilde zamanlarını geçirebilmeleri anlamına geliyor. Özellikle de son yıllarda hem çalışanlarının hem de gelen misafirlerinin kendilerini iyi hissedebilmesi adına pek çok ofiste artık dekorasyon için farklı canlı çiçek modelleri arasından seçimler yapılmaya başlanmış durumda. Ofiste istemiş olduğu görüntüye ulaşmak adına canlı çiçekler içerisinden tercih yapmak isteyenlerin ilk olarak dikkat etmeleri gereken şey, ofislerinde hangi havanın hakim olmasını istedikleri olmalı. Kimi canlı bitki çeşitleri daha tropikal bir havanın ortaya çıkmasını sağlarken kimileri ise zarif bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olur. Dolayısıyla ilk olarak ofisin yapısına ve dekorasyonuna uygun bitkileri incelemek, daha sonrasında seçimin son derece etkileyici olmasına yardımcı olur. Sonrasında kullanılacağı alan göre en iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacak modeller içerisinden en iyi seçim sorunsuzca yapılabilir. 

Canlı Çiçek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Her geçen gün canlı çiçek modelleri ve bunlar arasından seçim yapma konusunda araştırmalarını gerçekleştiren kişilerin sayısı artış gösteriyor. Öyle ki ilk başlarda tercihini yalnızca klasik tarzdaki canlı çiçeklerden yana yapmak yerine daha farklı ve etkileyici görünüme sahip olan modelleri inceleyerek aralarından seçim yapmak istiyorlar. İnsanlar ister kendileri için isterse sevdikleri için hediye olarak tercih etmeleri farketmez; canlı çiçek çeşitleri arasından seçim yaparken ilk olarak çiçeğin kullanılmak istendiği yer göz önüne getirilmelidir. 

Mekanda canlı çiçeğin konulacağı yerin havalandırma ve ışık koşulları incelenmelidir. Çünkü kimi çiçekler çok fazla ışık isterken kimileri ise daha düşük ışıkta dahi sorun olmadan büyüyebilir. Günümüzde bu aşamada insanların karşılarına çok fazla canlı çiçek modelleri çıkıyor. Yani istenilen canlı çiçeği bulmak artık daha öncesinde olmadığı kadar kolay. Çiçeklerin büyüme koşulları da yine üzerinde durulması gereken önemli konulardan bir tanesi. 

Bazı canlı çiçek çeşitleri yalnızca sıcak havaları sever. Dolayısıyla bu bitkileri sonbahar ya da kış başlarında cam önü ya da balkon gibi yerlerde tutmak, çiçeğin çok kısa bir süre içerisine solar. Kimi canlı çiçekler ise soğuk havaya çok daha iyi dayanıklıdır. Ancak bu durum onların aşırı soğuk ortamlarda durabileceği anlamına gelmez. Yani canlı çiçek ne kadar dayanıklı olursa olsun fark etmez mutlaka havaların ciddi anlamda değişmeye başladığı dönemlerde çiçeklerin mutlaka iç mekana yani daha sıcak alanlara alınması gerekiyor. Canlı çiçekler hakkında yapılacak incelemeler sonucunda da görülebileceği üzere bu çiçeklerin bazıları sadece yeşil yapraklara sahip iken bazılarının tomurcukları ve dalları rengarenktir. Bu durum çiçeğin özellikleri ile alakalıdır. 

Salon ya da balkon gibi yerlerde yeşil ve büyük yapraklı çiçekler bulunulan alanın orman gibi bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Canlı ve renkli tomurcuklara sahip çiçeklerde ise bu tomurcukların açabilmesi adına bakımlarına dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Çiçeğin bakımının düzenli olarak yapılmaması sonucunda ne yazık ki çok renkli yapraklara sahip olan çiçekler kısa bir zaman geçtikten sonra solmaya başlar. İlk defa canlı çiçek modelleri arasından seçim yapacak kişiler nispeten daha az bakım gerektiren çiçekler arasından seçimlerini yapabilirler. Bu çiçeklerin belirli aralıklar ile temel bakımlarının yapılması yeterlidir. 

Canlı Çiçek Bakımı Nasıl Olmalı?

Birçok kişi canlı çiçek modelleri konusunda inceleme yaparken bunların bakımlarının nasıl olması gerektiği ile alakalı araştırmaları ikinci plana atıyorlar. Bu durum sonucunda da ne yazık ki satın aldıktan sonra kısa bir süre içerisinde çiçekte solmalar başlıyor. Bu tarzda durumların kendini göstermesini engellemek adına hangi çiçeğin seçilmek istendiğine karar verilirken aynı zamanda çiçeğin bakımının da nasıl olması gerektiği konusunun üzerinde özenle durulması gerekir. İlk aşamada çiçeğin direkt güneş ışığı almayı sevip sevmediğini belirlemek önemlidir. Genel olarak sukulent ve kaktüs dışındaki bitkilerin büyük bir kısmı güneşi sever. Lakin bu aşamada bazı çiçeklerin öğlen güneşini dik açıdan sevmediklerini bilmek gerekir.  

Sulama, canlı çiçek modelleri arasından seçim yaparken en fazla üzerinde durulması gereken konulardan bir tanesi olarak biliniyor. Sulama, çiçek sahibi olanların mutlaka rutine bağlamaları gereken bir işlemdir. Seçilen canlı çiçeğin mutlaka ihtiyacı olan su miktarı öğrenilmeli ve her seferinde aynı zaman aralıkların su verilmesi gerekiyor. Ev ortamında yer alan canlı çiçeklerin genel olarak 2 ila 5 gün aralıklar ile suya ihtiyaç duyduğu biliniyor. Tabi ki belirli aralıklar ile özel besin takviyeleri de yine canlı çiçeğe verilmelidir. Çiçeğin sağlıklı şekilde uzun zamanlar boyunca tüm güzelliklerini ortaya koyabilmesi adına topraktan mutlaka gerekli vitaminlerini ve besinlerini alması gerekiyor. Tabi ki bu aşamada önemli olan detaylar arasında yer alan bir diğer önemli madde de saksı seçimi. 

Bazı canlı çiçek modelleri daha az kök yapısına sahiptir. Böyle olunca da çok büyük boyutlardaki saksıların seçilmesi gerekli olmaz. Yani orta boydaki saksıda dahi kökleri rahat şekilde büyümeye devam eder. Bazı canlı çiçek çeşitleri ise büyümeyi sürdüren ve dolayısıyla kökleri devamlı olarak uzamaya devam eder. Yani bu çiçeklerin küçük bir saksıda kalması demek büyümelerinin de engellenmesi anlamına gelir. Çiçeğin sağlıklı şekilde büyüyebilmesi adına mutlaka doğru sakının geçilmesi gerekir. Sonraki aşamada ise sıra toprak değişimine geliyor. İnsanların canlı çiçeklerin toprak değişimleri konusundaki en büyük yanlış anlaşılmalarının başında, istenildiği zaman yapılabileceği geliyor. 

Gerçekte ise gerek toprak gerekse saksı değişimi için mutlaka çiçeğin ve köklerinin nispeten uykuda olduğu zamanlar tercih edilmelidir. Kasım, Aralık ve Ocak ayları genel olarak toprak ve saksı değişimi için en ideal zamanlardır. Bu zamanlarda toprak değişimi yapılırken köklere asla zarar verilmemesi gerekir. Aynı zamanda mineral, vitamin ve besin yönünden zengin çiçek toprakları tercih edilmelidir. Orkide gibi nispeten daha hassas canlı çiçek modelleri içinse mümkün olduğu kadar onlar için özel olarak üretilmiş topraklar seçilmelidir. 

Canlı Çiçek Fiyatları 

Her geçen gün canlı çiçek çeşitleri ile alakalı araştırma yapan insanların sayısında ciddi anlamda artış kendini göstermeye başladı. Bu araştırmalar da ortaya çıktığı gibi çiçek modellerindeki kadar canlı çiçek fiyatları konusunda da değişimler ortaya çıkıyor. Çiçek fiyatlarını etkileyen en büyük etkenlerin başında çiçeğin türü geliyor. Birbirinden farklı türlerde çiçeklerin insanlara sunulmuş olmasından dolayı, ilk aşamada canlı çiçek fiyatları konusunda araştırma yapmak asla istenilenlerin verilmesini sağlamaz. Dolayısıyla ilk aşamada mutlaka hangi türdeki canlı çiçekler arasından seçim yapmak istendiği belirlenmelidir. 

Sonraki aşamada ise sıra çiçeğin fide mi yoksa büyümüş halde mi geleceğine dikkat edilmelidir. Bazı insanlar çiçeği ufak yani fide halinde aldıktan sonra kendi büyütmek isterken bazıları ise yeteri kadar büyümüş bir çiçeğe sahip olup onun bakımlarını düzenli olarak yapmak isterler. Bu durum yalnızca çiçek görünümünde değil canlı çiçek fiyatları konusunda da değişimlerin ortaya çıkması anlamına geliyor. Çiçeklerin görünümlerinin yanı sıra insanlar tarafından dikkat edilen detaylardan bir diğeri de saksıları. 

Klasik tarzdaki saksıların yanı sıra son dönemlerde pek çok kişi hem çiçeğe hem de bulunduğu ortama göre en iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacak saksı modellerinin içerisinde çiçeklerinin yer almasını istiyor. Küçük ya da büyük boyutlu olmaları farketmez, çiçeklerini tam olarak istedikleri görünüme ulaştırmak isteyenler için birbirinden farklı saksı modelleri insanlara sunuluyor. Böylece insanlar bir yandan canlı çiçek fiyatları hakkında araştırma yaparken diğer yandan da çiçekleri için diledikleri saksıyı seçme imkanına erişiyorlar. Canlı çiçekler şüphesiz ki bulunulan alanlarda havanın en etkili şekilde değişmesini sağlayan önemli faktörlerden bir tanesi. Doğru detayların üzerinde durularak yapılacak canlı çiçek seçimi ile beraber artık doğanın esintisini bulunulan ortama yansıtmak mümkün hale geliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Canlı Çiçek

3042 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 32 / 3042 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/80748011