Otomobilinizin dış tasarımını kendi tasarım anlayışınızla orijinalliğini bozmadan dekore etmenizi sağlayan araç dış aksesuarlar, çeşitli ürün seçenekleri ile daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Birbirinden farklı fonksiyonlara sahip aksesuarlar, aracınızın dış tasarımını estetik bir hale getirmenize imkân sunarak kişiselleştirmenizi sağlar. Ayrıca aracınızın zarar gören parçalarını da değiştirmenize yardımcı olan araç dış aksesuar, otomobilinizin ömrünü uzatırken bakım yapmanızı kolaylaştırır. Ayna koruyuculardan kapı kollarına, plakalardan reflektörlere kadar pek çok aksesuar parçası, geniş ürün yelpazesiyle birçok seçenek sunar. Kaliteli materyallerden üretilen pek çok aksesuar, dayanıklı ve sağlam yapısıyla uzun süre kullanılabilir bir tasarıma sahiptir. Aracınızın dış bölümünü daha özgün bir hale getirmenizi sağlayarak estetik bir görünüm kazanmasına katkı sunar. Birbirinden farklı pek çok araç modeli için üretilen araç dış aksesuarlar, parçaların orijinal yapısını korur, daha temiz görünmesini sağlar.

Her Modele Uygun Araç Dış Aksesuar Ürünleri

Aracınızı sportif veya klasik bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olan pek çok aksesuar modeli, otomobilinizi görsel olarak daha çekici göstermenizi sağlar. Sürüş deneyiminizi artırırken aracınızın bakımını kolaylaştıran aksesuarlar, kolay montajlanabilir kompakt yapısıyla deforme olan parçaları da yenilemenize yardımcı olur. Yağmurlu hava şartlarında yan aynaları daha işlevsel olarak kullanmanıza olanak sağlayan su kaydırıcı aksesuar ürünleri, görüş mesafenizi artırmanıza olanak sunar. Yan aynaların üzerine yapıştırılan yağmur kaydırıcı filmler, üzerinde yer alan folyoyu çıkarttıktan sonra yolculuğunuzu daha güvenli bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Ayrıca araç dışındaki kör noktaları görmeniz için üretilen kör nokta aynaları, aracınızı park ederken görüş açınızı genişletir. Yan tavan çıtaları, uzun yolculuklar sırasında bisiklet, bavul gibi büyük eşyalarınızı aracınızın üzerinde taşımanıza olanak sunarak daha fazla alan kazanmanıza sağlar. Otomobilinize görsel olarak da farklı bir hava katan yan tavan çıtaları, çeşitli modelleriyle pek çok araç modeline uygun olarak üretilir.

Pratik Aksesuarlar ile Konforlu Bir Sürüş Deneyimi

Aracınızın dış kapı kolu içinin çizilmesini önleyerek daha bakımlı görünmesini sağlayan koruyucu folyolarında aralarında bulunduğu araç dış aksesuarlar, otomobillerine değer veren sürücüler için büyük önem taşır. Kapı kolu yuvalarının zamanla aşınmasını önleyen koruyucu folyolar, şeffaf yapısıyla korozyonun önüne geçer. Otomobilinizin karanlık ortamlarda fark edilmesini sağlayan reflektörler ise yansıtıcı ve reflektif özelliği ile farklı modellerde pek çok araç için uygun olarak üretilir. Aracınızın ön ve arka tamponunu ufak kazalara ve darbelere karşı koruyan önleyen ön ve arka tampon korumalıkları, otomobilinizi korurken farklı bir hava katar. Seyahatiniz sırasında radyo kanallarını takip etmenize olanak sağlayan antenler, kendinden yapışkanlı, kolay monte edilebilir yapısıyla daha güçlü bir sinyal gücü elde etmenize imkân sunar. Farklı tasarımlara sahip plaka modelleri ile aracınızı kendi tasarım anlayışınızla dekore etmenizi sağlayan araç dış aksesuar modelleri; çelik, krom ve plastik sibop kapaklarıyla da otomobilinize şık bir görüntü kazandırır. Çeşitli ürün seçenekleriyle yolculuk deneyiminizi bir üst seviyeye çıkartan araç dış aksesuarlar, otomobilinizi daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlarken şık görünmesini imkân sunar.

Araç Dışa Aksesuar Modelleri Seçmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Dış aksesuar parçası almadan önce otomobiliniz kullanma kılavuzunda yer alan özellikleri dikkate almanız, doğru parçaları seçmenize yardımcı olur.
  • Hem sizin hem de trafikte yer alan diğer sürücü ve yayaların güvenliği için bazı dış aksesuar parçalarının alanında uzman kişiler tarafından kontrollü bir şekilde değiştirilmesi gerekir.
  • Dış aksesuar modeli seçerken aracınızın modelini ve üretim tarihini dikkate almanız hem görsellik hem de verimlilik açısından daha iyi bir performans elde etmenize olanak sunar.
  • Tercih edilen aksesuar parçalarının belirli aralıklarla temizleyip bakımını yapmanız daha uzun süre kullanmanıza imkân sağlar.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç Dış Aksesuar

Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Araç Dış Aksesuar
Araç Dış Aksesuar
Levhalar
Levhalar
Far Folyoları
Far Folyoları
Paçalık
Paçalık
Plaka Ürünleri
Plaka Ürünleri
Reflektörler
Reflektörler
Tampon Aksesuarları
Tampon Aksesuarları
Yan ve Tavan Çıtaları
Yan ve Tavan Çıtaları
Jant Aksesuarları
Jant Aksesuarları
Kapı Aksesuarları
Kapı Aksesuarları
Bagaj Aksesuarları
Bagaj Aksesuarları
Carbon Folyolar
Carbon Folyolar
Koruyucu Ürünler
Koruyucu Ürünler
Araç Antenleri
Araç Antenleri
Ayna Aksesuarları
Ayna Aksesuarları
Araç Basamakları
Araç Basamakları
Vinç & Vinç Aksesuarları
Vinç & Vinç Aksesuarları
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
Araç Dış Aksesuarları Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Body Kit Temel görevleri otomobillerin elektrik sistemlerinde ateşleme yapmak olan bobinler, çekiş verimliliğine ve yakıt harcamasına da doğrudan etki ediyor. İdeal düzeyde ateşleme voltajı sağlayan oto aksesuarı, titreşim ve sıcaklık direncini de sürekli hâle getiriyor. Çok yönlü etkiye sahip olan bobinler, kıvılcım sürelerini artırıyor; yakıt tüketiminin ve zararlı egzoz emisyonunun azaltılmasına katkı sağlıyor. Mekanik bir parça olan bobin, benzinli motorlu otomobillerde silindir içerisinde sıkıştırılmış vaziyetteki hava ve yakıt karışımının ateşlenmesini sağlıyor. Oto aksesuarı, aküden gelen düşük gerilimin yüksek gerileme dönüştürülmesinde son derece kritik bir rol oynuyor. Bobinin çalışma prensibi, iki sargısı sayesinde manyetik alan etkisini değiştirip buji tırnakları arasında kıvılcım meydana getirmesine dayanıyor. Bobinler, genellikle demirden koruyucu bir nüve içerisine yerleştirilmiş olan sargılardan meydana geliyor. Bir bobin içerisinde birbirinden yalıtılmış olarak yerleştirilmiş iki adet sargı bulunuyor. "Primer sargı" olarak da adlandırılan ilk sargı, 0,7 ile 1 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 200 sarımlı telden; "sekonder sargı" olarak da adlandırılan ikinci sargı ise 0,03 ile 0,07 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 20.000 sarımlı telden oluşuyor. Primer sargıda bakır tel kullanılıyor. Bobin üzerinde üç adet uç bulunuyor ve bağlantılar, uçlar aracılığıyla yapılıyor. Uçlardan ilki kontak anahtarına, ikincisi distribütör girişine, sonuncusu ise distribütör kapağının merkezine bağlanıyor. Sonuncu kablonun bağlantısı, buji kablosuyla yapılıyor. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir oto aksesuarı olan bobin, marka ve model özelinde farklı performanslar göstermekle beraber ortalama 70.000 kilometre boyunca kullanılabiliyor. Bobin kaynaklı sorunlar, otomobilde yakıt tüketiminin belirgin biçimde artmasına neden oluyor. Değişim yapılmak suretiyle sorun gideriliyor. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde takılıp çıkarılır olması nedeniyle bobin değişimi kolayca gerçekleştiriliyor.
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024933