Otomobil kullanırken yoğun trafiğin yaşandığı anlarda, çok ağır ilerleyen araçlarımızda, sıkılmadan vakit geçirmemiz aracın konforu ile ilgilidir. Otomobilin radyosundan, yavaş ama tınısı ile bizi rahatlatan bir slow müzik veya günlük gelişmeleri öğrendiğimiz bir haber programını dinleyebiliriz. İşte tam da burada iyi bir radyo teyp kadar, bu donanıma entegre olmuş kaliteli bir araç anteni gerekir. Konforlu ve sıkıcı olmayan yolculuklarda, bu donanımlara ihtiyacımız vardır.

Araç Anteni Niçin Önemlidir?

Antenler, çok basit tanımı ile hava boşluğunda yayılan elektromanyetik dalgaları toplamaya ve yaymaya yarayan ekipmandır. Araç içerisinde uzun yıllardır standart bir donanım olan oto radyo teyp için araç anteni olmazsa olmaz bir aparattır. Kaliteli bir metal materyalden veya alüminyumdan üretilmiş olması iletkenlik bağlamında çok önemlidir. Kaliteli bir sesle oto radyosundan yararlanabilmemiz için anten şarttır. Bütün bu bilgiler ışığında, otomobil sektöründe birçok ürün, yerini farklı donanımlara bırakarak ortadan kalkmıştır, bunlar içinde ilk icadından bu yana değişmeyen nadir donanımlardan biri radyodur. Radyo ile anten birbirlerini tamamlayan, biri olmazsa diğeri olmaz denilebilecek kadar bütünleşik eşyalardır. İyi ve kaliteli bir araç anteni, otomobil içinde radyo dinlememize olanak sağlayan eklentidir. Seçimi basite alınmayacak kadar önemlidir.

İyi Bir Araç Anteni Seçmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İyi bir araç anteni seçerek, aracınız içinde radyo dinlemeyi kaliteli ve konforlu bir ses ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız:

 • Günümüz teknolojik gelişmelerine uyum sağlamış işlevsel ve montajı kolay anten türleri seçerek avantaj elde etmiş olursunuz.
 • Araç anteni, fiyatları ve kalitesi ile tüketiciye avantajlı olmalıdır, sizlere hem kaliteli bir ses vermeli hem de bütçenize uygunluk sağlamalıdır.
 • Özellikle uzun çubuk antenler esnek bir malzemeden üretilmiş olmalıdır, eğilerek farklı konumlardan geçişlerden sonra esneyerek tekrar eski şekline dönmelidir. Bu özellikleri, antenin kolay kırılmaması için çok önemlidir. Tüm uzun ve kısa çubuk antenlerin üst kaplaması kaliteli bir plastikten yapılmış olmalı ve iletken bir materyalle (özellikle aliminyum) şase yapmalıdır. Kısa boy bazı anten türleri kaplandığı krom materyal ile şık ve metalik bir görüntü oluşturur.
 • Aracınızın kaportasına monte edilen, radyo açıldığında otomatik olarak açılan anten türleri, özellikle çalınma risklerine karşı iyi bir koruma sağlar, ayrıca lüks ve klasik araç nostaljisi yaratması bakımından estetiktir.
 • Bazı spor araç modelleri için üretilmiş, trend renkli, fiber desenli spor tasarımla geliştirilmiş araç antenleri şık bir görünüm sağlar.
 • Bazı araçlarda özellikle son yıllarda popüler olan, köpek balığı şekli tasarımlı, shark antenler araç bütünü ile uyumu ve yüksek çekim gücü ile randıman sağlarlar. Eski anteninizin kablosu sadece yeni antene bağlanır, kolay montajı ile ergonomiktir. Bu anten türleri otomobil markasına, modeline ve boya rengine bire bir uyumlu olarak sunulur.
 • Bütün anten türlerinde önemli olan bir diğer kriter, çekiş gücü, fm, am bant genişliği gibi teknik unsurlardır.

Keyifli Araç Kullanmak ve Radyo Zevki

Dışarıda hafif yağan yağmur ile yavaş ilerleyen yoğun trafikte, gülümseyen bir sürücünün, radyo programında dinlediği müziğin cızırtılı olması beklenemez. Radyo zevki uzun yıllardır otomobil için değişmez bir konfordur. Kaliteli bir oto radyosundan tam randıman alabilmek için kaliteli araç anteni şarttır. Sizler için bir çok alternatif düşünülerek sunulan anten türleri, güçlü çekiş ve kaliteli iletken yapısıyla teknik olarak doyurucu özelliklere sahiptir. Şık ve estetik tasarımı, aracınız ile bütünleşerek göz zevkinize hitap eder. Araç anten fiyatları, tüm müşteri segmentine uyumlu olarak bütçenize ağır bir yük getirmeden sizlere radyo dinleme zevki sunar.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Araç Anteni Fiyatları

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Gardenauto Araç Antenleri
  2. Bigs Araç Antenleri
  3. Avsaroto Araç Antenleri
  4. Shotex Araç Antenleri
  5. Datdijital Araç Antenleri
  6. Vipkrom Araç Antenleri
  7. Unikum Araç Antenleri
  8. Yekoto Araç Antenleri
  9. Emroto Araç Antenleri
  10. Rizline Araç Antenleri
  11. Gold Araç Antenleri
  12. Tekstore Araç Antenleri
  13. OtoLine Araç Antenleri
  14. Waxen Araç Antenleri
  15. Wolcar Araç Antenleri
  16. Elif Araç Antenleri
  17. GD24 Araç Antenleri
  18. Zendar Araç Antenleri
  19. Ünüvar Araç Antenleri
  20. Cey Araç Antenleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024933/264129
Başa dön