Karbon folyolar, otomobilinizin görünümünü değiştirmek için kullanabileceğiniz popüler aksesuarlardan biridir. Standart folyolardan farklı olarak üst kaplamasında dayanıklı karbon fiber malzemenin kullanıldığı karbon folyolar otomobilinizi özelleştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda yol ya da park koşulları nedeniyle meydana gelebilecek boya hasarını önler. Çeşitli ölçülerde satışa sunulan karbon folyolar ile, her büyüklükteki otomobil için uygun bir folyo bulabilirsiniz. Tam ya da modüler kaplama için üretilmiş folyo çeşitleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

Karbon Folyo Ne İşe Yarar?

Otomobilinizi karbon folyo ile kaplamak, otomobilinizin görünümünü değiştirmenin uygun maliyetli ve kolay bir yoludur. Boya gibi kalıcı işlemlere kıyasla, karbon folyolar istenildiği zaman çıkarılabilme avantajına sahiptir. Otomobilinizi yenilemek ya da belirli bir bölümünde kişiliğinizi yansıtan dekoratif bir değişiklik yapmak istediğinizde karbon folyoları tercih edebilirsiniz. Karbon folyolar dekoratif özelliklerinin yanı sıra otomobiliz için önemli bir koruma özelliğine de sahiptir. Dayanıklı dış yüzeyi sayesinde boyanın çizilmesini ve zarar görmesini önler. Otomobilinizin değerini korumaya yardımcı olur.

Karbon Folyo Çeşitleri Nelerdir?

Karbon folyolar dekoratif özelliklerine ve uygulama amaçlarına göre çeşitli renklerde ve dokularda gelir. Renkli, mat, parlak, 5D ve sedefli gibi çok sayıda folyo çeşidi bulabilirsiniz. Karbon folyoları aracınızın tamamına uygulamak istemiyorsanız, önceden kesilmiş şablonları tercih edebilirsiniz. Aracınıza renk eklemeden sadece koruma amaçlı folyo kaplaması istiyorsanız şeffaf karbon folyo çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Karbon Folyo Nasıl Kaplanır?

Karbon folyolar bitiş özelliklerine göre mat ya da sedefli olabilir. Bununla birlikte uygulama, hemen hemen tüm folyo çeşitleri için benzerdir. Karbon folyo satın almadan önce, otomobilinizi kaplamak için ne kadar folyoya ihtiyacınız olduğunu hesaplayın. Kaportanın yanı sıra gövde aksesuarlarını da kaplamak isteyip istemediğinizi düşünün. Herhangi bir hatayı tolere edebilmek için hesapladığınız ölçüden biraz daha fazla folyo satın almaya dikkat edin. Otomobilinizin yüzeyini inceleyin ve kaplanması zor olabilecek parçaları belirleyin. Karbon folyo kolay uygulanır. Öte yandan eğimli kısımların kaplanması belirli ölçüde deneyim gerektirebilir.

Karbon Folyo Nasıl Yapıştırılır?

Karbon folyoyu uygulamak için ihtiyacınız olanlar ısı tabancası, kesme bıçağı, silecek ya da sünger, temizleme solüsyonu ve metredir. Otomobilinizi kaplamaya geçmeden önce, folyonu yüzeye tutunmasını ve pürüzsüz bir şekilde yerleşmesini engelleyebilecek maddeleri yüzeyden uzaklaştıırmak için detaylı bir temizlik yapın. Uygulama sırasında en iyi sonuçlar için çalışma alanınızı temiz tutmaya dikkat edin. Kaplamak istediğiniz parçaları ölçün ve 15 cm pay bırakarak uygun şekilde kesin. Folyoyu yüzeye yerleştirin. İlk kez uygulama yapacaksanız, geniş yüzeyler yerine küçük yüzeylerden başlayarak pratiklik kazanabilirsiniz. Kaplamayı yavaş ve özenli bir şekilde yerleştirin ve hava kabarcıklarının oluşmamasına dikkat edin. Isı tabancasını uygulamadan önce, yüzeyi son kez pürüzsüzleştirmek için silecek kullanın. Bu aşamada hava kabarcıkları meydana gelirse, elinizden geldiğince pürüzsüz hale getirmeye çalışın. Düzgün bir yüzeye sahip olduğunuzda, folyoyu kesmeye başlayabilirsiniz. Folyoyu keserken mümkün olduğunca dikkatli olun. Sert ve ani hareketlerle kesim yapmak, otomobilinizin boyasının zarar görmesine neden olabilir. Folyoyu kenarlarından sadece birkaç mm taşacak şekilde kesin ve fazla parçaları kenarlara sıkıştırın. Isı tabancası ile folyoyu ayarlayın. İşlemi tamamlamadan önce uygulama yaptığınız yüzeylerin tamamını ısı tabancası ile eşit bir şekilde ısıtın. En iyi sonuçlar için satın aldığınız ürünün yapıştırma talimatlarını inceleyin.

Karbon Folyo Nasıl Sökülür?

Karbon folyoların hem uygulaması hem de sökülmesi, doğru aletler kullanıldığında son derece kolaydır. Folyoyu sökmek için ihtiyacınız olan tek şey genellikle sadece ısı tabancasından ibarettir. Isı, folyo yapışkanını gevşetir ve folyoyu yüzeyden kolayca sıyırabilmenize yardımcı olur. Bununla birlikte karbon folyo sökme adımları, markadan markaya değişiklik gösterebilir. Otomobilinizin yüzeyini korumak ve herhangi bir hasar riskini ortadan kaldırmak için ürünün kullanım talimatlarını takip edebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Karbon Folyo Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 420 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024933/20024968