Carbon Folyolar

Karbon Folyo

Birçok araç için gerekli olan ve kullanımı ile kolaylık sunan karbon folyo oldukça önemli bir malzemedir. Bu sebeple de tercih edilen ürün içeriğinde bulunan karbon fiber özelliği ile dış yüzeyde koruma sağlar. Karbon folyo en çok kullanım imkanı sağlayan araç malzemeleri arasındadır. İçeriği ise standart folyolardan farklı malzemeler ile üretilmiştir. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile birlikte her otomobil için uygun kullanım imkanı mevcuttur. 

Otomobillerin görünümlerini değiştirerek standart folyolardan farklı bir kullanıma sahiptir. Karbon folyo kaplama araç boyası gibi kalıcı özelliğe sahip olmayan ve istenildiğinde çıkarılabilme imkanı mevcut olan bir materyaldir. Her kullanımında istenilen renk uygulanabilir. Hem dekoratif hem de dış yüzeyinde otomobilinizi koruma özelliğine sahiptir. Renkli olması istenmediğinde şeffaf karbon folyo uygulaması da yapılmaktadır. Her çeşidi ile birbirinden şık duruşa sahip ürünler arasındadır. 

Birçok karbon folyo çeşidinde kendinden yapışma eğilimi mevcuttur. Bu sebeple de kolay bir şekilde yapışkanlı haznesi ile birlikte otomobillerde güçlü tutunma özelliği sağlar. Alt yüzeyindeki yapışkanın sağlamlık düzeyi ve isteğe bağlı değişim yapılması ile çıkarılma işlemi sağlanabilir. Parlak veya mat renkler en fazla tercih edilen görünüme sahiptir. Birbirinden şık duran karbon desenli folyo çeşitleri her zaman fark yaratan bir duruşa sahip ürünler arasında yerini alır. Aynı zamanda hava kanallarına sahip olması da ürünün uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir. 

Birçok çeşit arasında en fazla tercih edilenler ise, mat, parlak, bukalemun özellikli olanlardır. Renk çeşidi olarak siyah, gri, bordo, mavi beyaz, kırmızı, glitter matte yellow hava kanallı ve şeffaf hava kanallı olmak üzere birçok renk ve özelliğe sahiptir. Üzerinde her birinde koruma jelatini bulunur. Fiber yapısı sayesinde koruyucu özelliğe sahiptir. Bu sebeple de dış etkenlerden her zaman koruma sağlayan yapıdadır. 

Karbon Folyo Çeşitleri

Her zaman kullanım için çeşit özelliği bulunması önemli bir ayrıntıdır. Her zevke hitap eden ürün birçok renk ve çeşide sahiptir. Araçlarında renk değişimi istemeyenler için de şeffaf modeller mevcuttur. Kaplama esnasında oldukça kolay bir yapıştırma imkanına sahiptir. Hiçbir zorlanma yaşanmadan kolaylıkla kaplanan modeller içerisinde pürüzsüz doku ve cila özellikleri mevcuttur. Karbon folyo renkleri ise her araç modeline uygun olarak üretilmiştir. Fiber özellik bulundurması açısından her zaman dayanıklı içerik özelliğe sahiptir.

Karbon folyo çeşitleri ise 2D, 3D, 4D, 5D, 6D ve 7D olarak üretilir. Kullanımındaki fark ise görünüme etki eder. Böylelikle desenleri ve renkleri daha canlı ve parlak olarak üretilir. Fiber içerikle zenginleştirilmiş dayanıklı ürün içeriğine sahiptir. En çok tercih edilen siyah karbon folyo ve daha pek çok renk mevcuttur. Her üretimde alt yüzeyinde yapışkan kısmı mevcuttur. Araçlara kolaylıkla entegre edilerek yapışkan sayesinde istenilen görünüme 2-3 saat içerisinde ulaşılır. 

Kullanımı en fazla tercih edilen diğer renk ise gri karbon folyo olarak üretilir. Birçok çeşit özelliğine sahip olmasının yanında iç mekan dekorasyon ürünü olarak da tercih edilir. Otomobillerin iç yüzeyine de kolaylıkla yapıştırılarak kulanım imkanı mevcuttur. 6d Karbon folyo içeriğinde ultra parlak olması sebebi ile de lamine edilmiş özelliği ile tercih edilir. Uygulanan alan sadece otomobil değildir. Birçok kullanım alanı mevcuttur. 

Karbon Folyo Kullanım Alanları

Karbon folyo kullanım alanları otomobiller olmak üzere uçak, roket malzemeleri ve bazı çeşitleri de mutfak malzemeleri için tercih edilir. Islak zeminler için koruyucu özelliğinden faydalanarak kaymaz bir zemin tutucu ürünler arasındadır. Taban döşemelerinde kullanılma sebebi de suya, neme karşı etkisi oldukça güçlüdür. Renk olarak da karbon folyo siyah birçok yüzey kaplamasında en fazla tercih edilen renk olarak bilinir.

Karbon folyo üretim esnasında fiber yapıda olması sebebi ile de ısıya ve suya karşı dayanıklı olması ile tercih edilir. Yapıştığı yerden kolaylıkla kalkmayan bir üründür. Kalın içerik yapısı ile esnek olması da rahat bir kullanım imkanı yaratır. Renk özelliği yanında desen çeşitliliğine de sahiptir. İstenilen ölçüde üretilmekle beraber esnekliği sebebi ile de yapıştırıldığı zeminin şeklini alır. 3d karbon folyo tercihinde ise düz fiber tabanlı bir yapıya sahip olması önemlidir. Kullanımda üç boyutlu dokusu ve pürüzsüz yüzeyi oldukça dikkat çeken bir görünüm arz eder. 

Tercih edilen ürün birçok alanda kullanılırken en çok tercih edilen konu ise belirli testlerden geçmesidir. Üründe güvenilir kullanma için yapılan testler sonucu ISO, CE ve TSE gibi belgelerin alınması önemlidir. Testlerin üründeki kullanılabilirlik durumunu gösteren testler otomobil boyasına zarar vermediğini de kanıtlar niteliktedir. Yağmur, kar, güneş ve daha pek çok durum sebebi ile ürünün zarar görmemesi de oldukça önemlidir. 

Kullanım alanları geniş yelpaze olarak gösterilen 7d karbon folyo kalitesi de diğer çeşitleri kadar önemlidir. En fazla tercih edilen otomobil kaplama ürünü olan karbon folyo uygulanmadan önce çeşitli işlemlerden geçer. Öncelikle araç üzerinde bulunan boya tozu, reçine ve zift gibi herhangi bir maddenin olup olmadığına bakılarak temizlenmesi gerekir. Daha sonra da karbon folyonun uygulama yapılacak olan zemin kısmı araç üzerine doğru bir şekilde yerleştirilerek yapıştırma işlemi yapılır. Uygulama işlemi bittikten sonra far, kapı kolları ve stop grubu araç üzerine takılarak uygulama işlemi de tamamlanmış olur. 

Karbon Folyo Fiyatları

Birçok materyal üzerine tercih edilen dış yapı malzemesi karbon folyo en çok otomobil üzerine uygulama sağlanır. Hem yüzeyin değişmesini sağlar hem de görünümde yenileme yaratır. Uygulama için tercih edilen ürün ekonomik olması ile de alımda kolaylık sağlar. Uygun fiyatlı olan karbon folyo fiyatları ekonomik olmasının yanında ergonomik ürün özelliğindedir. Beklentileri içerik özelliği ile en iyi şekilde karşılar. Aracın yüzeyinin daha düzgün görünmesi için oldukça önemlidir. 

Araç üzerine malzemeyi uygulamadan önce tek parça olarak kesim sağlanarak yapıştırma işlemi yapılır. Esneme yapması ile birlikte yapıştığı aracın şeklini alan bir malzemedir. Böylece istenilen pürüzsüz duruşunda gerçekleşmesi doğru yapıştırma ile sağlanmış olur. Karbon fiber içerikli araç folyosu işlem yapıldıktan sonra 3 gün geçmesi ile araç yıkama gerçekleşebilir. Otomobile uygulanan renk mat ise cila uygulanmamalıdır. Eğer parlak renkler tercih edilmiş ise cila uygulaması sağlanabilir. 

Otomobil üzerinde meydana gelen çizik, boya kalkması veya herhangi bir şekil bozukluğunda bile uygulama esnasında kaplanan kısımda eşit yayılım sağlar. Böylelikle istenilen görünüme ulaşması oldukça önemlidir. Aracın yüksek basınçlı su ile yıkanmaması gerekir. Yıkama konusunda hassas davranılması yüzeye uygulanan basınç ile karbon folyonun çıkmaması için önemlidir. Otomobilin fırça ile yıkanmaması ve sadece sünger ile yıkanması önemlidir. 

Karbon Folyo Ne İşe Yarar?

Birçok yüzey üzerine uygulanan ve aynı zamanda en çok da otomobillerin yüzeylerinde kullanılan dış kaplama malzemesidir. Her ebatta bulunması da tek kesim ile yapılacak uygulamayı destekler.

Karbon Folyo Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her zaman karbon folyo kullanırken fiber özellikli olması ile birlikte üretiminde kullanılan diğer malzemeler de oldukça önemlidir. Hem dayanıklılığını etkilemesi açısından hem de yüzeyleri koruması için dikkat edilmelidir. 

Karbon Folyonun Koruyucu Etkisi Nedir?

İçeriğinde bulunan maddeler ile birlikte karbon fiber etkisi koruyucu özelliğini arttırır. Bu sebeple de etkisi oldukça fazladır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karbon Folyo

308 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 308 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024933/20024968