Tampon Aksesuarları

Tampon aksesuarları, aracınıza hem estetik bir görünüm kazandırmak hem de sürüş ya da park sırasında meydana gelebilecek çeşitli hasarları önlemek için kullanılan çok sayıda aksesuarlardan oluşur. Tampon lipleri ve koruyucuları başta olmak üzere tüm araçlar için özel olarak tasarlanmış tampon aksesuar çeşitleri bulabilirsiniz. Kauçuk, PVC, köpük, fiberglass gibi farklı malzeme seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Tampon Aksesuarı Çeşitleri 

Tampon aksesuarları çok spesifik tampon tipleri için çeşitli boyutlarda üretilir. Örneğin, yapışkanlı aksesuarlar neredeyse tamamen düz yüzeyler için uygundur. Bu nedenle herhangi bir tampon aksesuarı satın alırken tamponunuzun şekline veya stiline uygun olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Koruyucu, lip, çıta, karlık ve diğer tampon aksesuarların un uzun ömürlü olması için dayanıklı, iyi görünen ve kolayca solmayan kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Çoğu yüksek dereceli kauçuk veya son derece kompakt köpükten malzemeden üretilmiş çok şık tampon aksesuarları bulabilirsiniz. Malzemenin hem hava hem de UV ışınlarına dayanıklı olduğundan emin olmak için özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Tampon Koruyucu Çeşitleri 

Tampon koruyucular, ön tampon, arka tampon ve tampon köşelerini korumak için tasarlanan ve aracınıza ekstra koruma sağlamanın çok pratik ve ucuz bir yolunu sunan işlevsel ürünlerdir. Birkaç farklı tipte satışa sunulan tampon koruyucular ile özellikle park sırasında meydana gelen çizik ve göçük gibi tampon hasarlarını önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Çubuk tampon koruyucu çeşitleri tampona özel ve çok güçlü bir yapıştırıcı ile tutturulur. Değişim zamanı geldiğinde tampona zarar vermeden çıkarılabilir ve temizlenebilir. Belirli tampon türleri ve üzerlerindeki belirli yerler için özel olarak tasarlanmış araca özel tampon aksesuarı çeşitleri bulunabilir. Gövde takılan tampon koruyucular yapışkanlı modellere kıyasla daha profesyonel montaj gerektirir. Bagajınıza monte edildikten sonra sadece park halindeyken kullanılır. Bu nedenle aracınızı her park edişinizde veya tekrar araba kullanmaya hazır olduğunuzda koruyucuyu fiziksel olarak içeri ve dışarı çevirmeniz gerekir. Bu modellerin en önemli avantajı çoğu tampon koruyucusundan daha geniş bir alanı kaplamasıdır. Plaka tipi koruyucular aracınızın mevcut plaka çerçevesi yuvasına monte edilir. Montajı en basit koruyucu modellerinden biridir.

Ön Tampon Lip Çeşitleri

Ön tampon lip çeşitleri aracınızın altındaki hava akışını azaltan, tamponunuzu hasardan koruyan ve aracınıza alçaltılmış bir görünüm vermeyi sağlayan popüler tampon aksesuarlarından biridir. Ön tamponunuza tutturulan ve genellikle kauçuk malzemeden üretilen tampon lipleri kalite, boyut ve dayanıklılık açısından farklılık gösterir. Ön tamponunuza lip takmak, aracın altındaki hava akışını azaltmaya yardımcı olur. Bu sayede sürtünmeyi azaltarak yakıt ekonomisine yardımcı olabilir. Hava akışı azaltma miktarı, aracınıza taktığınız lip tipine bağlıdır. Örneğin, ağır fiberglas tamponlar veya tampon lipleri yakıt ekonomisi üzerinde etkiye sahip değildir. Temel olarak, ağırlık eklemeden hava akışını azaltma konusunda endişeleriniz varsa, en iyi seçeneğiniz hafif fiber glass modellerdir.

Tampon Koruyucu Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Satın almayı düşündüğünüz herhangi bir tampon koruyucunun uzunluğu ve genişliği, koruyucunun ne kadarlık bir tampon alanı koruyabileceğini gösterir.
  • Bazı tampon korumaları daha küçüktür ve tam tampon koruması sunamayabilir. Bu yüzden satın aldığınız herhangi bir tampon koruyucunun ölçülerimi göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önemlidir. 
  • Tampon koruyucusunda kalınlığı herhangi bir çarpma durumunda darbenin hafifletilmesini sağlar. Malzeme ne kadar kalın olursa o kadar fazla yastıklama etkisi yaratır.
  • Daha ince malzemeler hafif çizilmelere karşı koruma sağlarken, daha kalın malzeme tamponunuzun eziklerden ve daha güçlü darbelerden korunmasını sağlayabilir. 

Bunları Bilmenizde Fayda Var

  • Tampon aksesuarları ve koruyucular aracınızın satış değerini korumanıza yardımcı olur.
  • Hemen hemen tüm tampon aksesuarları çıkarılabilir özelliktedir.
  • Aksesuarları düzenli olarak çıkarmayı yeniden kurmayı düşünüyorsanız daha kolay montaj seçeneğine sahip modelleri tercih etmek isteyebilirsiniz.
  • Ön tampon lipleri hava akışını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda ön tamponu hasardan korur ve aracınızın estetiğini geliştirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tampon Aksesuarlar

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?