Jant Aksesuarları

Jant aksesuarları, aracın görünümünü bir anda değiştiren ve bambaşka bir çizgiye kavuşmasını sağlayan aparatlar olarak biliniyor. Otomobilin ya da motosikletin en dikkat çeken parçalarından biri olan tekerleğe yapılan ufacık bir dokunuş bile genel görünümde ve duruşta büyük değişiklikler sağlıyor Otomobiline aşık kullanıcılar için en sevilen uğraşlardan biri olan araç modifikasyonu, jantlar söz konusu olunca birçok alt bileşene ayrılıyor. Zevkinize ve aracınıza en uygun parçayı seçmek bu çeşitliliğin arasında daha da zor bir hal alıyor. Bu sorunun çözümü için jant aksesuarlarına dair tüm ürünleri bu kategoride bulabilir, farklı üreticilerin ürünlerini karşılaştırabilir ve aracınıza en çok yakışacak parçaları kolaylıkla seçebilirsiniz.

Jant Aksesuarları Nelerdir?

Jant aksesuarları temel olarak; disk koruyucular, bijon aksesuarları, göbek armaları, sibop kapakları ve jant çerçevelerinden oluşuyor. Aracın duruşunu güçlendirmek ve fark yaratmak için araç sahipleri bu ürünleri tek tek ya da bütünlük oluşturacak şekilde bir arada kullanıyor. Hem koruyucu özelliğe sahip hem de tarz sahibi parçalar, aracın orijinal görüntüsüne zarar vermeden belli bir ahenk içinde kullanıldığında otomobile ciddi bir değer katıyor.

  • Jant aksesuarlarının en çok tercih edilen çeşitlerinden biri olan disk koruyucular, estetik bir duruş sağlamanın yanı sıra motosikletin en hayati parçalarından biri olan fren diskleri için önemli bir koruma da sunuyor. Taş ve diğer katı nesnelerin yüksek hızlarda seyir halindeyken diske çarpması oldukça sürücü için oldukça ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Bu riski önlemek için kullanılan disk koruyucular, ön ve arka teker için farklı yapılarda tasarlanıyor. Son derece dayanıklı bir malzemeden üretilen aparatlar aynı zamanda birbirinden çekici renkleri ve tasarımları ile beğeni topluyor.
  • Bijon aksesuarları, tamamen dış görünüş için üretilen jant aksesuarları arasında bulunuyor. Tekerleğin üzerindeki bijonlar için geliştirilen aksesuarlar silikon, metal ve hatta neon ışıklı çeşitleri ile göz alıcı bir görünümü garanti ediyor.
  • Göbek armaları ise jantların göbeğinde bulunan alana yapıştırılarak ya da tırnaklı yapısı bulunan modeller için takılıp çevrilerek sabitlenen otomobil logolarından oluşuyor. Dekoratif amaçlı bu aksesuarlar da otomobilinin görünümüne özen gösteren tüm kullanıcıların en sık kullandığı parçalar arasında bulunuyor.
  • Bir diğer jant aksesuarı olan sibop kapakları ise krom ya da çelik gibi dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Hem koruyucu bir işleve hem de estetik bir görünüme hizmet etmek üzere geliştirilen sibop kapaklarının düz metal renklerinin yanı sıra, göz alıcı renkler ile tasarlanan çeşitleri ve hatta harekete duyarlı sensörler ve fotosel ile desteklenen neon ışıklı modelleri de bulunuyor.
  • Son olarak kategoriye dahil olan jant kapakları ise sürekli darbelere maruz kalan jantları çizilmekten ve yamulmaktan korumak üzere geliştiriliyor. Bu fonksiyonel özelliğinin yanı sıra estetik amaçlarla kullanımı ise sunduğu çeşitlilik ile tamamen otomobil sahiplerinin hayal gücüne kalıyor.

Jant Aksesuarları Seçilirken Neye Dikkat Edilmeli?

Doğru seçildiğinde ve kullanıldığında tüm aksesuarlar otomobil ve motosikletlere tarz sahibi bir duruş sağlıyor. Fakat düşük kalite parçaların kullanımı, hem aracın orijinal görünümü ile uyum sağlamıyor hem de çabuk yıpranarak uzun ömürlü bir kullanım sunamıyor. Bu sebeple seçim yaparken öncelikle bileşenleri tanımak sonra da yüksek kalite aksesuarları belirleyebilmek gerekiyor.

  • Jant aksesuarları bölümünde bulacağınız parçaların tamamı otomobil ve motosiklet markalarının orijinal parçalarına uyum gösterecek şekilde çeşitlendirilmiş bulunuyor. Bu sayede sibop kapağı ya da bijon aksesuarları gibi nispeten küçük parçalar tam anlamıyla entegre oluyor, hareket halindeyken kaybolma olasılıkları ortadan kalkıyor.
  • Araca entegrasyon hususu benzer şekilde jant kapakları ve disk frenleri için de geçerli oluyor. Aracın orijinal parçalarına adapte olan aksesuarlar hem güvenli hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.
  • Jant aksesuarları otomobil ve motosikletin dış yüzeyinde kullanılan parçalar olduğundan sürekli olarak hareketli halde bulunuyor ve dolayısıyla darbe riskiyle karşı karşıya kalıyor. Bu sebeple seçilecek parçaların yüksek kalite malzemelerden üretilmiş olması büyük önem taşıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Jant Aksesuarları

6569 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Araç Dış Aksesuar
Araç Dış Aksesuar
Jant Aksesuarları
Jant Aksesuarları
Disk Koruyucuları
Disk Koruyucuları
Bijon Aksesuarları
Bijon Aksesuarları
Göbek Armaları
Göbek Armaları
Sibop Kapakları
Sibop Kapakları
Jant Çerçeveleri
Jant Çerçeveleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 30 / 6569 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?