Silecekler & Aksesuarları

Oto silecekleri camlardaki yağmuru ve karı temizlemenin yanı sıra tuz, ölü böcekler ve genel kir gibi görüş koşullarını olumsuz etkileyen yol artıklarını da temizlemeye yardımcı olur. Arabanızdaki her şey gibi, sileceklerinizin de zamanla yıpranır. Bu nedenle sileceklerinizi ve silecek lastiklerinizi belirli aralıklarla değiştirmeniz gerekir. Aracınızın performansını artıran araca özel silecek modelleri, universal silecekler ve silecek aksesuarları gibi aradığınız tüm silecek ürünlerine en uygun oto silecek fiyatları ile anında sahip olabilirsiniz.

Oto Silecekler ve Fiyatları

En yaygın silecek stillerinden biri standart sileceklerdir. Bu silecekler, metal bir iskeletin üzerine takılan küçük bir lastik şeride sahiptir ve genellikle aracınızla birlikte gelen orijinal silecek lastikleriyle eşleşir. Öte yandan standart sileceklerin yerini almaya başlayan düz silecek modelleri, ön cama daha yakın bir şekilde oturur ve cama daha fazla baskı uygulayarak daha iyi bir silme sağlar. Daha yüksek hızlarda seyahat ederken gürültüyü azaltmak için daha az hava direnci sunar. Oto silecek fiyatları, model dışında araca özel ve universal olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Araca özel silecek modelleri aracınızın marka ve modeliyle uyumlu genellikle orijinal ürünlerdir.

Universal Silecek Fiyatları

Universal silecek modelleri aracınız için geniş bir uyumluluk listesi sunan, standart işlevlere sahip silecek çeşitlerinden biridir. Universal modeller, orijinal sileceklerle aynı görevi görmekle birlikte, silecek fiyatları açısından genellikle daha ekonomik bir seçenektir. Silecekler kullanım koşullarına göre farklı malzemelerden yapılır. Her bir malzeme fiyat ve dayanıklılık gibi kendine özgü avantajlara sahiptir. Silecek lastikleri için kullanılan en yaygın malzeme kauçuktur. Kauçuk silecekler daha sık değiştirilmeye ihtiyaç duysa da ekonomik bir seçenektir. Daha yüksek bir fiyat etiketine sahip yeni nesil silikon silecekler ise yoğun kullanıma ve ısı değişikliklerine karşı daha dayanıklı olma eğilimindedir. Kaplamalı silecekler hızla popülerlik kazanan üçüncü bir seçenektir. Bu sileceklerde tipik olarak kauçuk kullanılmakla birlikte, grafit veya Teflon ile kaplanır. Bu sayede kullanım ömrü artırılır.

Silecek Aksesuarları ve Fiyatları

Silecek lastiklerinizin değişim zamanı sileceklerinizi ne sıklıkta kullandığınıza ve aracınızın maruz kaldığı farklı koşullara bağlıdır. Bu nedenle, en iyi performans için sileceklerinizi 6 ayda bir değiştirmeniz önerilir. Kullanım süresinden bağımsız olarak sileceklerde titreme, hem kuru hem de ıslak kullanımda gürültü ya da gıcırdama, ön camda çizgiler veya silinmemiş alanlar gibi koşullarla karşılaşmanız durumunda sileceklerinizi hemen değiştirmeniz gerekir. Parmağınızı silecek lastiğinden aşağı doğru kaydırarak, çentikleri ya da kusurları hissedebilir, değişim zamanının gelip gelmediğini kolayca anlayabilirsiniz.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

  • Silecekler yalnızca yoğun kullanımla değil, aynı zamanda yanlış bakımla nedeniyle de yıpranır. Diğer bir faktör hava koşullarındaki ani ve hızlı değişmedir.
  • Aşırı sıcak ya da soğuk hava sileceklerinize zarar verebilir. Genellikle uzun süre doğrudan güneşe maruz kalma ve kışın buzlanma gibi koşullar silecek hasarına neden olabilir.
  • Camlarınız donmuşsa buzun çözülmesini bekleyin ve sileceklerinizi açmadan camda buz olmadığından emin olun.
  • Silecek lastiklerinizin soğuktan zarar görmesini önlemek için silecek donmasını önleyen lastik kılıf çeşitlerini deneyin.
  • Silecek kılıflarını sadece ısı hasarı için değil, ağaç özleri ve bitki polenleri gibi çevresel koşulların lastiklerde neden olabileceği hasarı azaltmak için de tercih edebilirsiniz.

Silecek Lastiği Nasıl Değiştirilir?

  • Aracınıza en uygun silecekleri satın almak için silecek boyutunu doğru şekilde ölçtüğünüzden emin olun. Sürücü ve yolcu tarafındaki sileceklerin boyları birbirinden farklı olabilir.
  • Silecek kolunu camdan kaldırın. Klips sisteminden dışarı kaydırarak veya yavaşça koldan çekerek eski silecek lastiğinin klipslerini açın.
  • Silecek kolunun hasara neden olmaması için cama temas etmesine izin vermeyin.
  • Yeni silecek lastiğinizi kolun üzerine klipsleyin ve sağlam bir 'klik' sesi duyduğunuzdan emin olun. Sileceği yavaşça cama yerleştirin.
  • Sileceğin düz göründüğünden veya tüm sileceğin cama oturduğundan emin olun.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Silecek Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Silecekler & Aksesuarları
Silecekler & Aksesuarları
Silecekler
Silecekler
Silecek Aksesuarları
Silecek Aksesuarları
Üniversal Silecekler
Üniversal Silecekler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?