Oto silecekleri camlardaki yağmuru ve karı temizlemenin yanı sıra tuz, ölü böcekler ve genel kir gibi görüş koşullarını olumsuz etkileyen yol artıklarını da temizlemeye yardımcı olur. Arabanızdaki her şey gibi, sileceklerinizin de zamanla yıpranır. Bu nedenle sileceklerinizi ve silecek lastiklerinizi belirli aralıklarla değiştirmeniz gerekir. Aracınızın performansını artıran araca özel silecek modelleri, universal silecekler ve silecek aksesuarları gibi aradığınız tüm silecek ürünlerine en uygun oto silecek fiyatları ile anında sahip olabilirsiniz.

Oto Silecekler ve Fiyatları

En yaygın silecek stillerinden biri standart sileceklerdir. Bu silecekler, metal bir iskeletin üzerine takılan küçük bir lastik şeride sahiptir ve genellikle aracınızla birlikte gelen orijinal silecek lastikleriyle eşleşir. Öte yandan standart sileceklerin yerini almaya başlayan düz silecek modelleri, ön cama daha yakın bir şekilde oturur ve cama daha fazla baskı uygulayarak daha iyi bir silme sağlar. Daha yüksek hızlarda seyahat ederken gürültüyü azaltmak için daha az hava direnci sunar. Oto silecek fiyatları, model dışında araca özel ve universal olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Araca özel silecek modelleri aracınızın marka ve modeliyle uyumlu genellikle orijinal ürünlerdir.

Universal Silecek Fiyatları

Universal silecek modelleri aracınız için geniş bir uyumluluk listesi sunan, standart işlevlere sahip silecek çeşitlerinden biridir. Universal modeller, orijinal sileceklerle aynı görevi görmekle birlikte, silecek fiyatları açısından genellikle daha ekonomik bir seçenektir. Silecekler kullanım koşullarına göre farklı malzemelerden yapılır. Her bir malzeme fiyat ve dayanıklılık gibi kendine özgü avantajlara sahiptir. Silecek lastikleri için kullanılan en yaygın malzeme kauçuktur. Kauçuk silecekler daha sık değiştirilmeye ihtiyaç duysa da ekonomik bir seçenektir. Daha yüksek bir fiyat etiketine sahip yeni nesil silikon silecekler ise yoğun kullanıma ve ısı değişikliklerine karşı daha dayanıklı olma eğilimindedir. Kaplamalı silecekler hızla popülerlik kazanan üçüncü bir seçenektir. Bu sileceklerde tipik olarak kauçuk kullanılmakla birlikte, grafit veya Teflon ile kaplanır. Bu sayede kullanım ömrü artırılır.

Silecek Aksesuarları ve Fiyatları

Silecek lastiklerinizin değişim zamanı sileceklerinizi ne sıklıkta kullandığınıza ve aracınızın maruz kaldığı farklı koşullara bağlıdır. Bu nedenle, en iyi performans için sileceklerinizi 6 ayda bir değiştirmeniz önerilir. Kullanım süresinden bağımsız olarak sileceklerde titreme, hem kuru hem de ıslak kullanımda gürültü ya da gıcırdama, ön camda çizgiler veya silinmemiş alanlar gibi koşullarla karşılaşmanız durumunda sileceklerinizi hemen değiştirmeniz gerekir. Parmağınızı silecek lastiğinden aşağı doğru kaydırarak, çentikleri ya da kusurları hissedebilir, değişim zamanının gelip gelmediğini kolayca anlayabilirsiniz.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

 • Silecekler yalnızca yoğun kullanımla değil, aynı zamanda yanlış bakımla nedeniyle de yıpranır. Diğer bir faktör hava koşullarındaki ani ve hızlı değişmedir.
 • Aşırı sıcak ya da soğuk hava sileceklerinize zarar verebilir. Genellikle uzun süre doğrudan güneşe maruz kalma ve kışın buzlanma gibi koşullar silecek hasarına neden olabilir.
 • Camlarınız donmuşsa buzun çözülmesini bekleyin ve sileceklerinizi açmadan camda buz olmadığından emin olun.
 • Silecek lastiklerinizin soğuktan zarar görmesini önlemek için silecek donmasını önleyen lastik kılıf çeşitlerini deneyin.
 • Silecek kılıflarını sadece ısı hasarı için değil, ağaç özleri ve bitki polenleri gibi çevresel koşulların lastiklerde neden olabileceği hasarı azaltmak için de tercih edebilirsiniz.

Silecek Lastiği Nasıl Değiştirilir?

 • Aracınıza en uygun silecekleri satın almak için silecek boyutunu doğru şekilde ölçtüğünüzden emin olun. Sürücü ve yolcu tarafındaki sileceklerin boyları birbirinden farklı olabilir.
 • Silecek kolunu camdan kaldırın. Klips sisteminden dışarı kaydırarak veya yavaşça koldan çekerek eski silecek lastiğinin klipslerini açın.
 • Silecek kolunun hasara neden olmaması için cama temas etmesine izin vermeyin.
 • Yeni silecek lastiğinizi kolun üzerine klipsleyin ve sağlam bir 'klik' sesi duyduğunuzdan emin olun. Sileceği yavaşça cama yerleştirin.
 • Sileceğin düz göründüğünden veya tüm sileceğin cama oturduğundan emin olun.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Oto Silecek Fiyatları

15.557 ürün var
 1. Araç Markası A-Z
  1. Volkswagen
  2. Universal
  3. Renault
  4. Opel
  5. Ford
  6. Peugeot
  7. Fiat
  8. Hyundai
  9. Toyota
  10. Citroen
  11. Audi
  12. Mercedes
  13. BMW
  14. Volvo
  15. Honda
  16. Skoda
  17. Seat
  18. Nissan
  19. Kia
  20. Mazda
  21. Chevrolet
  22. Subaru
  23. Dacia
  24. Suzuki
  25. Mitsubishi
  26. Alfa Romeo
  27. Land Rover
  28. SsangYong
  29. Jeep
  30. Mini
  31. Daihatsu
  32. Porsche
  33. Smart
  34. Daewoo
  35. Lancia
  36. Rover
  37. Jaguar
  38. Chrysler
  39. Lexus
  40. Geely
  41. Saab
  42. Fiat - Tofaş
  43. Tata
  44. Mini Cooper
  45. Proton
  46. Cadillac
  47. Dodge
  48. Agrifull
  49. Lada
  50. Chery
 2. Araç Modeli A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Inwells
  3. RBW
  4. Vette
  5. Silbak
  6. Autoen
  7. silvia
  8. Maxtel
  9. FDM
  10. Kaliteplus
  11. İnwells (Şentürk)
  12. Bod
  13. Cey
  14. Nettedarikcisi
  15. Tai-Yi
  16. Grat
  17. Parçazamanı
  18. Valeo
  19. Sentinel
  20. Carub
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Ürün Puanı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024697
Başa dön