Aynalar

Otomobil aynaları, çevre farkındalığını artırdıkları için herhangi bir araçtaki en önemli bileşenlerden biridir. Aracın yanında, arkasında ve içinde yer alan aynalar daha geniş alanları görmenizi sağlayarak sürüş konforunu ve güvenliğini artırmaya yardımcı olur. Güvenlik açısından kritik nitelikleri nedeniyle, aynalarınızın her zaman sağlam olması çok önemlidir.

Dış Ayna Modelleri

Yan aynalar ve kör nokta aynaları gibi dış aynalar, bir aracın gövdeden dışarı en çok çıkan ve en sivri parçalarıdır. Bu nedenle park sırasında diğer araçlara ya da nesnelere vurma nedeniyle dış aynaların hasar görmesi sık karşılaşılan bir sorundur. Aynanızı düşürdüyseniz veya bir kısmına zarar verdiyseniz kolayca yenisiyle değiştirebilirsiniz. Aynalar kapak, ayna camı ve iç muhafaza dahil birçok parçadan meydana gelir. Çoğu durumda, aynanın sadece bir kısmının değiştirilmesi gerekir. Bu durum oto aynası fiyatları açısından tasarruf etmeniz anlamına gelebilir. Ayna bileşenlerini tanıyarak, aynanızın hangi parçalarının değiştirilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Örneğin, ayna camı ve kapağı hasar görürse, tam bir aynayı satın almanız gerekmez. Bu parçaları tek tek sipariş edebilirsiniz. Tüm ayna ya da ana ayna muhafazası ciddi derecede hasar görmüşse, ayna camı, kapağı ve iç muhafazadan oluşan, tam bir ayna satın almanız gerekebilir. Böyle bir set, ısıtma elemanları da dahil olmak üzere elektronik için ilgili tüm kabloları, fişleri ve bağlantıları da içerir. 

İç Ayna Modelleri

Dikiz aynası, mercek aynası ve arka taraf görüş aynası gibi iç ayna modelleri, aracınızın arkasında olup bitenleri en güvenli şekilde görmenize yardımcı olur. İyi bir dikiz aynası kör noktaları azaltır. Arkanızda kalan yolu ve yolcuları en iyi şekilde görmenizi sağlar. Gece sürüşünde arkadan gelen araçların neden olduğu parlamayı azaltır. Dikiz aynası modelleri orijinal araç aynaları, elektrokromik aynalar ve bluetooth özellikli aynalar olarak sınıflandırılabilir. Orijinal aynaların değişimi oldukça kolaydır. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmek için koltuk başlıkları ve diğer yerleşimler optimize edilmiştir. Bu yüzden tek yapmanız gereken basit bir değişimdir. Elektrokromik dikiz aynası modelleri, otomatik olarak kararır ve renge duyarlı bir jel (elektronik renk değiştiren jel) ile birlikte preslenen birkaç mercekten oluşur. Bu aynalar daha yüksek fiyat etiketine sahiptir, ancak arka ışık sensörünün ek avantajlarına sahiptir. Ayna sadece diğer araçların farlarından yansıyan ışığa değil, aynı zamanda ortam ışığına bağlı olarak da kararır. Bluetooth özellikli dikiz aynası modelleri yeni işlevler sunar. Telefonunuzdan arayan kimliği veya telefon numaraları gibi bilgileri görebilirsiniz. Ayna genellikle göz hizasında olduğundan ve düğmelere sahip olduğu için, aramaya bağlanmanıza veya bir çağrı almanıza olanak tanır ve sürüş sırasında gürültüyü izole edebilen bir hoparlör içerir. GPS özellikli dikiz aynaları sesli komut ile adım adım yol tarifleri sağlar. Böylece bir sonraki dönüşün nerede olduğunu görmek için telefonunuza bakmanız gerekmez.

Oto Aynası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hem dış hem de iç aynalar araç güvenlik sistemin bir parçasıdır. İyi bir ayna tasarımı, kör noktaları azaltır ve farkındalığınızı artırır.
  • Çatlak veya kırık gövdeli ya da ayarlanamama gibi mekanik sorunları olan aynaları kullanmayın.
  • Yansıtma yüzeyi, görüşünüzü bozacak şekilde bozulmuş ya da kırılmış aynaları yenisiyle değiştirin.
  • Ayna muhafazası gevşediğinde gerekli önlemleri alın ya da yenisiyle değiştirin.
  • Sürücü tarafındaki yan aynalara yolcu tarafına göre farklılık gösterir. 
  • Bu nedenle değiştirilmesi gereken taraf için doğru aynanın satın alınması önemlidir.
  • Örneğin, kör noktaları ortadan kaldırmak için aynanın düzlüğü bir yandan diğer yana değişir. Sürücü yan ayna camı genellikle yolcu tarafındaki camdan daha düzdür.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Aynası Fiyatları

3266 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Aynalar
Aynalar
Dış Aynalar
Dış Aynalar
İç Aynalar
İç Aynalar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 3266 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?