Basınçlı Yıkama Makineleri

Basınçlı yıkama makinesi, bir pompaya güç sağlamak için benzin veya elektrik motoru kullanan özel bir makinedir. Kova ya da standart hortuma göre daha az su ile daha verimli temizlik yapmanızı sağlar. Aracınızı düzenli olarak yıkamak, dış yüzeyini korumaya yardımcı olur. Toz, kir ve diğer çevresel kirleticilerin aracınızın üzerinde uzun süre kalması çiziklere neden olabilir. Aracınızın değerli boya katmanına hasar verebilir. Hızlı ve verimli bir yıkama çözümü sunan basınçlı yıkama makineleri ile aracınızın temizliğini kısa sürede yapabilir, her zaman profesyonel sonuçlar alabilirsiniz.

Basınçlı Yıkama Makinesi Modelleri Nelerdir?

Basınçlı yıkayıcılar genellikle elektrikli, benzinli, dizel ya da hidrolik olarak kullandıkları güç kaynaklarına göre sınıflandırılır. Elektrikli basınçlı yıkama makineleri adından da anlaşılacağı gibi elektrikle çalışır. Bu nedenle öncelikle hafif ve orta dereceli uygulamalarda çoğunlukla ev kullanımı için en iyi seçimdir. Benzinli ya da dizel motor ile çalışan yıkama makineleri genellikle orta ila ağır uygulamalarda, ticari ve endüstriyel kuruluşlarda kullanılır. Hidrolik basınçlı yıkama makineleri, , oldukça sessiz, hafif ve kompakt olmaları sayesinde, endüstriyel uygulamalar başta olmak üzere ağır hizmet tipi makinelerdir. Basınçlı yıkama makineleri kapasitelerine göre de sınıflandırılabilir. Hafif hizmet tipi modeller, en fazla 2 GPM (dakikada geçen galon) sağlayan yaklaşık 1300 ila 2000 PSI basınç derecesine sahip modellerdir. Orta hizmet tipi basınçlı yıkayıcılar 2000 ila 2800 PSI basınç derecesine ve 2 ila 3 GPM akış hızına sahiptir. Ağır hizmet tipi modeller ise 3 ila 4 GPM ve 2900 ila 3000 PSI basınç değerlerine sahiptir. Endüstriyel modeller genellikle 3300 PSI'yı aşan gerçekten güçlü yıkayıcılardır ve zor işler için tercih edilir.

Ne Tür Basınçlı Yıkama Makinesine İhtiyacım Var?

Küçük bir araba veya evinizdeki küçük bölümler için bir temizlik aracı arıyorsanız, hafif bir makine genellikle yeterlidir. Ancak, büyük bir SUV'niz varsa, yeterli olmayacaktır. Bunun için orta seviyede bir yıkama makinesi tercih edebilirsiniz. Kamyon ya da minibüs gibi daha büyük bir aracınız varsa ağır hizmet tipi modeller daha iyi bir seçim olabilir. Yıkama makinesi seçerken temizlemek istediğiniz nesnenin konumunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrı bir garajınız varsa hidrolik basınçlı yıkama en iyi seçimdir. Gürültü ve egzoz sorunundan endişeleniyorsanız, benzin veya dizel motorlu basınçlı yıkama makineleri yerine sessiz çalışan elektrikli bir model tercih etmek isteyebilirsiniz. 

Basınçlı Yıkama Makinelerinin Faydaları Nelerdir?

  • Basınçlı yıkama makineleri standart bir hortum ya da su dolu bir kova kullanmaya kıyasla aracınızın temizlenmesi için gereken süreyi kısaltır ve temizliği temizlemeyi daha verimli hale getirir.
  • Basınçlı yıkayıcılar size farklı yıkama seçenekleri sunan bir dizi püskürtme ucu (nozul) ile birlikte gelir. Bu sayede arabanızdaki her köşeyi basınçlı su püskürterek kolayca temizleyebilirsiniz. 
  • Bahçe hortumundan gelen su basıncı, inatçı kirleri ve kalıntıları aracınızın yüzeyinden kaldırabilecek kadar güçlü değildir. Basınçlı makineler suyu büyük bir hızla püskürttüğü için inatçı kirlerin daha kolay temizlenmesine yardımcı olur.
  • Lastiklerinizin ve jantlarınızın arkasındaki alanın temizlenmesi ve tek başına elle yıkanması oldukça zordur. Basınçlı yıkama makineleri ulaşılması en zor alanlara bile nüfuz ederek daha kapsamlı bir temizlik sağlar.
  • Arabanızı temizlerken basınçlı yıkama kullanarak su tüketiminizde yüzde 80'e varan oranlarda tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Araba yıkamak tipik olarak ilk durulama, şampuanlama ve son durulama gibi birkaç adım içerir. Günümüzde birçok basınçlı yıkama sistemi, dahili bir köpük püskürtme aparatı ile birlikte gelir.
  • Araç yıkama ihtiyaçlarınıza göre farklı başlık sistemleri arasından seçim yapabilir, universal başlıkları inceleyebilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Basınçlı Yıkama Makinesi

15 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 15 / 15 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20004372