Pantolon

Erkek Pantolon

Erkek giyimde ön plana çıkan ürünlerin başında pantolonlar geliyor. Erkek pantolon modellerinde seçenek olanakları çok fazladır. Desen, detay, renk ve kesim gibi birçok detaylar doğrultusunda erkek pantolon modelleri tasarlanmaktadır. Erkeklerin tüm kombinlerinde yer alan başlıca kıyafetlerin başında pantolonlar geliyor. Erkek pantolonlar; slim fit, dar kesim, skinny, oversize, klasik gibi pek çok kesim seçenekleriyle geniş ürün yelpazesine sahip. Farklı farklı bel, cep, kalıp ve paça seçenekleriyle de tarzınızı kolayca ortaya koyabilirsiniz. Giyim sektörü, geçmişten günümüze kadar önemli değişimler yaşamıştır. Özellikle giyim sektörünün gelişimi, her ürünün de model ve kalıp açısından çeşitliliğinin artmasına sebep olmuştur. Dolayısıyla giyim sektöründeki çeşitlilik erkek pantolonlara da yansımıştır. 

Erkek pantolonlarının farklı kesim olması size göz alıcı ve fit bir görünüm kazandıracak. Aynı zamanda da farklı kesim modelleri kişiye yüksek konfor da sağlıyor. Fit kalıp modelleri erkek pantolonu için idealdir. Fit kalıplar sayesinde kilonuz dengeli şekilde dağılır. Tarz ve zayıf görünmeyi düşünen erkeklere fit kalıp modellerdeki pantolonları öneriyoruz. Erkek pantolon modelleri çeşitleri mevsimlere göre de geniş ürün yelpazesinden oluşmuştur. Erkek pantolon modelleri, mevsimlere göre de çeşitlilik gösteriyor. Yaz mevsimi için tasarlanan erkek pantolon modellerinin kumaş türleri kışa göre farklıdır. Kış mevsiminde insanı soğuktan koruyan; yaz mevsimindeyse insanı serinletecek, terletmeyecek kumaşlarla üretilen pantolon modelleri üretilmektedir. Kesimin yanı sıra beden, renk, kumaş gibi özellikler doğrultusunda da erkek pantolon modelleri çeşitliliği artmıştır. Ayrıca mekan ve zaman bakımından da erkek pantolon modellerini ele almak gerekiyor. Örneğin; özel davetlerde resmi bir hava oluşturduğu için kumaştan yapılan pantolonların tercih edilmesi daha doğru olur. Normal günlük kullanımlar içinse; keten, kargo ve chino pantolon çeşitleri kullanılabilir. 

Erkek Pantolon Modelleri

Moda dünyasında her yıl farklı farklı tasarımlarla erkek pantolonlar karşımıza çıkıyor. O yüzden kullanıcıların seçim yaparken çok dikkatli olması gerekiyor. Erkek pantolon modelleri seçiminde; rahatlık, şıklık ve ciddiyet konuları ele alınmalıdır. Erkek pantolon modeli seçerken, yukarıda belirttiğimiz üzere nerede giyileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Pantolonun paça modeli ve boyu da diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Kadın, erkek fark etmeksizin tüm pantolon modellerinde; paça boyu ile kesimi çok önemlidir. Her model için ayrı ayrı paça boyu ve kesimi ayarlanmıştır. Son zamanlarda erkek pantolon modellerinde farklı tasarımlar dikkat çekmeye başladı. Özellikle bazı pantolon modellerinin erkek modasına yön verdiğini söyleyebiliriz. Şıklık konusunda ön plana çıkmak isteyen erkekler aşağıda sıralayacağımız pantolon modellerine gardıroplarında mutlaka yer vermeliler. 

Kargo Pantolonlar

Rahatlığından ödün vermeyen erkeklerin tercih ettiği bir üründür. Maceraperest ve sportif erkeklerde kargo pantolonları çok kullanıyorlar. Kış aylarında kargo pantolon modellerini botlarla kombin yapabilirsiniz. Botlarla kombin yapılan kargo pantolon sayesinde şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kargo pantolonlarda en dikkat çeken unsur, çok cepten oluşmasıdır. Kargo pantolon modellerinde erkekler daha çok siyah ve haki renklerini tercih ediyorlar. 

Keten Pantolonlar

Erkekler keten pantolonları; iş ve günlük şekilde kullanabiliyorlar. Bu durum onlara büyük avantaj sağlıyor. Keten pantolonlar, iş yerlerinde kullanıcıya resmi bir duruş kazandırıyor. 

Günlük hayattaysa, casual giyimle uyumlu olacak şekilde şık görünümün ortaya çıkmasını sağlıyor. Keten pantolonlar hem kış hem de yaz dönemlerinde rahatça kullanılabilir. Mevsim göz önüne alınarak keten kumaşın kalınlığını seçerek pantolonunuzu satın alabilirsiniz. Keten pantolonu, güzel bir ayakkabıyla kombinleyerek ortaya şık bir görünümün çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

Kumaş Pantolonlar

Erkek pantolonları arasında resmiyeti ön plana çıkaran modeller, kumaşlardan yapılmaktadır. Erkek kumaş pantolonlar; özel günlerde, özel davetlerde, iş toplantılarında çok kullanılıyor. Kumaş pantolon sayesinde ciddi, şık aynı zamanda da karizmatik görünüme kavuşabilirsiniz. 

Klasik Blue Jean Pantolonlar

Rahatlığından ve şıklığından ödün vermeyenler için klasik blue jean pantolon modelleri önerebiliriz. Klasik giyinmeyi sevenlerin dahi dolabında mutlaka bulunması gereken ürünlerin başında geliyor. Bu pantolon çeşitlerinin mavi ve lacivert renklerini hem kış hem de yaz aylarında kullanabilirsiniz. Yazın spor ayakkabıyla, kışınsa botlarla kombinleyerek muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kadife Pantolonlar

Sonbahar, kış aylarında kadife pantolonlarla şık kombinler yaratabilirsiniz. Sakin, olgun bir tarz yaratma adına kadife pantolonlarla şık kombinler yapabilirsiniz. Kazak ve deri spor ayakkabılarla kadife pantolonu kombinleyerek tarz bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Chino Pantolonlar

Kazak, gömlek, tişört ve ceketlerle chino pantolonlar kolayca kombin yapılabilir. Bu yüzden de erkeklerin gardıroplarında mutlaka bulunmalıdır. İş yerinde ve günlük gezmelerde kısacası her yerde giyilebilir. Chino pantolonlarda erkeklerin en çok tercih ettiği renkler; mavi, yeşil, bej, siyah ve açık kahverengi tonları olduğunu söyleyebiliriz. 

Jogging Pantolonlar

Son birkaç yıldır erkek ve kadınlar tarafından jogging pantolonlara ilgi çok büyük. Erkek modasında önemli yer edinen jogging pantolonlar, kullanıcıya modern bir görünüm kazandırıyor. Erkek jogging pantolon modellerini genç kesim daha çok kullanıyor. Erkek jogging pantolon modelleri kullanıcıya, modern ve tarz bir hava katıyor. 

Vücut Tipine Göre Doğru Pantolon Nasıl Seçilir?

Erkek pantolon modelleri vücut tipine göre seçildiğinde kişinin üzerinde daha iyi durur. Şık ve tarz görünüm için vücut tipi doğrultusunda seçim yapılmalıdır. Kalça, omuz bir de beliniz aynı genişlikteyse size, straight pantolon modelleri daha çok yakışır. Bacak bölgesi kalın olan erkekler için ideal bir pantolon türüdür. Straight pantolonların genişliği, bel bölümünden başlayarak aşağı kısımlara kadar aynıdır. Straight pantolonlar aynı zamanda boru paça olarak da adlandırılırlar. Straight pantolonları, blazer ceket ve kalın kemerle kombinleyebilirsiniz. 

Regular fit pantolon modeli, bol kesimdir. Omuz kısmı bacaklarına göre geniş olan kişilerde düzgün duran bir pantolon modelidir. Pantolon seçiminde konfordan vazgeçemeyenler, regular fiti seçebilirler. Regular fit pantolon modelleri, kullanıcının isteği doğrultusunda farklı farklı formlara da girebilir. Vücuda tam oturan t-shirt ve spor ayakkabı modelleriyle regular fit pantolonların kullanılması çok uygundur. Makosen ayakkabı, regular fit pantolon ve blazer ceketi birlikte kombinlediğinizde klasik bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz. Fakat regular fit pantolonu; vücuda oturan t-shirt ve spor ayakkabı modelleriyle kombinlerseniz sportif bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Slim fit/ skinny pantolon modeli, dar kesimdir. Slim fit/ skinny pantolonlar kullanıcının vücudunu tamamen sarıp, hatlarını ortaya çıkarıyor. Erkeği fit gösteren bir modeldir. Uzun boylu erkeklere slim fit/skinny pantolonlar çok yakışıyor. Slim fit/skinny pantolonlar; gömlek, t-shirt gibi parçalarla daha kolay kombinlenebilir. 

Jean Pantolon Erkek Modelleri

Genellikle erkek pantolon çeşitleri arasında Jean modeller çok kullanılıyor. Jean pantolonlar, kombinlerde kurtarıcı olarak biliniyor. Moda sektöründe önemli yer tutan Jean pantolonları seçerken birkaç noktaya çok dikkat etmek gerekiyor. Özellikle Jean pantolonların boy uzunluğu çok önemlidir. Jean boyunu ayarlarken, stilinizi ve giymeyi düşündüğünüz ayakkabıyı göz önünde tutmanız gerekiyor. Jean modellerde ayak bileğini gösteren modeller son zamanlarda çok moda oldu. Fakat bu tür modeller her erkeğe yakışmıyor. Fit bir görünüm elde etmeyi amaçlıyorsanız; Jeanların paça boyunu ayak bileğinin üzerine yığılmamasına çok dikkat ediniz. Ayrıca Jeanların boyu ayakkabının üzerine kadar da uzamamalıdır. Jean paça boyu, ayakkabıdan maksimum yarım cm uzun olması gerekiyor. Dar kesim skinny tarzı Jean seçerken, hareketlerinizi sınırlayıp sınırlandırmadığını kontrol ediniz. Özellikle Jean’ın esnek kumaş olması gerekiyor. Klasik Jean pantolonlarda üst bacak kısmı yanlardan maksimum 4 cm genişlikte olmalıdır. 4 cm’den yukarısı bol pantolon olarak kabul edilir. Jean pantolonların bol olması, salaş bir görüntünün oluşmasına sebep olur.

Kumaş pantolonlardan Jeanları ayıran en önemli nokta, düşük belli olmasıdır. Jeanlar, kalçaya tam oturmalıdır. Aynı zamanda eğildiğinizde belinizin açılmaması ve düşmemesi gerekiyor. Jean pantolonları yüksek bel seçmek sizin için daha rahat olacaktır. Satın almayı düşündüğünüz Jean modelinin beli sıkmamasına çok ediniz. Bunun yanı sıra Jean’ın belde bol durmaması da gerekiyor. Erkek jean pantolonlarda; açık- koyu mavi, siyah ve beyaz renkler genellikle kullanılıyor. 

Erkek Jean Pantolon Hangi Kesim Seçilmeli

Skinny Jean’lar, orantılı vücut tipine sahip erkekler tarafından kullanılabilir. Skinny Jean seçerken, boyunun bilek hizasında olmasına özen gösteriniz. Skinny Jean’ları; bot ya da sneakerlarla da kombinleyebilirsiniz. Skinny Jean pantolonlarda önemli olan nokta, esnek yapılı olmasıdır. Skinny Jean kesiminin; bol ve uzun olmamasına da özellikle dikkat ediniz. Skinny Jean pantolonlar ayrıca makosen ayakkabılarla kombinlendiğinde kişiye farklı bir tarz kazandırıyor. Super skinny Jean pantolonlarsa dar kesimlidir. Cesur giyinmeyi seven erkeklerin tercihidir. Super Jean pantolonları; desenli gömleklerle, kısa bilekli pantolonlarla ve dar t-shirtlerle kombinleyerek tarzınızı konuşturabilirsiniz. Bu Jean pantolon modelleri; uzun ince vücuda sahip olanlara ve bacakları normal kalınlıkta, çok ince olmayanlara yakışıyor. 

Slim-fit kesimli Jean pantolon modelleri, hem klasik hem de her tarzı yansıtma özellikleri bulunuyor. Tüm vücut tipleriyle uyumludur. Slim fit Jean pantolonları dilediğiniz ayakkabılarla kullanabilirsiniz. Slim fit Jean pantolonlar, triko ya da düz beyaz t-shirtlerle de kombinlenebilir. Ayrıca kalın kazaklarla tamamladığında da kullanıcıya fit bir görünüm kazandırıyor. Diz bölümünden aşağıya doğru daralmayan dümdüz inen yani düz kesim Jean pantolonlarda son zamanlarda moda oldu. Düz kesim olan bu Jean pantolonlarla vintage tarz yaratabilirsiniz. Düz kesim Jean pantolonları kombinlemek için çok çaba harcamanıza gerek yok. Bu tarz Jean pantolonlarla iddialı bir kombin ortaya çıkarmak için casual ceket ve düz kesim gömlek kullanabilirsiniz. Erkek pantolon modellerinde çok nadir rastladığımız yırtık Jeanlarla da kolay kombinler yapabilirsiniz. 

Sonbahar- Kış Sezonu Erkek Pantolon Modelleri

Sonbahar-kış dönemlerinde erkek pantolon modellerinde kanvas pantolonlar çok kullanılıyor. Kanvas pantolon modelleri yıllar geçse dahi yine de popülerliğini yitirmiyor. Kanvas erkek pantolonları ile iddialı bir tarza sahip olabilirsiniz. Kanvas pantolonların kumaş yapısı; dayanıklı ve kalındır. Kanvas pantolonları; şık gömleklerle, bisiklet ya da boğazlı kazaklarla kombinleyebilirsiniz. Kanvas pantolon modellerini; koyu ve siyah renklerde seçebilirsiniz. Kanvas pantolonlar, kapalı havalarda özellikle kişiye farklı asil bir hava kazandırıyor.

Sonbahar- kış aylarında Jean pantolon modelleri de tarzınızı güçlendirecek. Jean pantolonlar, zamansız olmalarıyla çok dikkat çekiyorlar. Jean pantolonlar; göz alıcı, kullanışlı ve şık bir modeldir. Jean pantolonları bıkmadan giyebilirsiniz. Gardıropların önemli parçası olarak tabir edeceğimiz jean pantolonları doğru giysilerle kombinleyerek şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Sonbahar- kış sezonunda dar paça pantolonlar da çok tercih ediliyor. Özellikle dar paça pantolonlar, bot ve sweatlerle kombinlendiğinde ortaya çık bir görüntü çıkıyor. 

Yaz Sezonu Erkek Pantolon Modelleri

Yaz dönemlerinde ferahlamak, serinlemek için hava aldıran kumaşlardan yararlanabilirsiniz. Keten kumaş türleriyle tasarlanan pantolon modelleri, yaz aylarında kullanıma çok uygundur. Yaz aylarında hem konforundan hem de stilinden vazgeçemeyenler için keten pantolonlar en doğru seçimdir. Keten kumaşların en önemli özelliği; güneş ve ısıya dayanıklı olmasıdır. Toz çekmeyen bir özelliğe sahip olduğu için kirlenmeyi de önleyen bir kumaş türüdür. Keten kumaş türleriyle yapılan pantolonlar kullanıcı için yaz aylarında büyük avantajdır. 

Erkek chino pantolon modelleriyse, ince dokuma kumaşla yapılmıştır. Hafif dokusu olduğu için yaz aylarında rahat bir şekilde kullanılabilir. Erkek chino pantolon modelleri;

  • Regular fit,
  • Slim fit, 
  • Geniş kalıp, 
  • Bağcıklı olarak pek çok seçenekten oluşmaktadır. 

Yaz dönemlerinde kullanıma uygun olan erkek chino pantolon modelleri, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Erkek bej chino pantolon modelleri; ince dokudan ve açık renkten oluşmaktadır. 

Erkek Pantolon Bedenleri

Erkek pantolon bedenleri; kullanıcının şık ve tarz bir görünüm elde etmesinde önemli rol oynuyor. Beden ölçüsünün doğru belirlenmesi, estetik görünüm açısından çok önemlidir. Pantolonların bel bölümünün çok dar ya da bol olması da ortaya çirkin bir görüntünün çıkmasına sebep olur. Erkek pantolon bedenleri; hem klasik hem de spor pantolondan çok farklıdır. O yüzden erkekler pantolon seçerken, beden ölçüsünü ön planda tutması gerekiyor. Kişinin kendi bedenine uygun bir seçim yapması daha doğru olur. 

Erkek pantolon bedenleri; boy, bel ve basen ölçüleri doğrultusunda seçilmesi gerekiyor. Erkek, pantolon seçerken beden ölçüsünü bilirse bedeni için uygun olan pantolonu daha kolay seçer. Bedene uyum sağlayan bir pantolon her zaman her giyiminde önemli bir noktadır. Bedene uygun pantolon seçildikten sonra onu kemer, gömlek ya da ayakkabıyla kombinleyerek şık bir görüntü kazanabilirsiniz. 

Erkek Pantolon Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Erkek pantolonu satın alırken bazı noktalara çok dikkat etmek gerekiyor. Erkek pantolonu satın alırken; 

  • İçinde bulunulan mevsim,
  • Zaman,
  • Durum gibi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. 

Erkek pantolonu alırken şık ve modern görünmesine de çok dikkat etmek gerekiyor. Erkek pantolonu seçerken aynı zamanda bütçenizi, tarzınızı ve yaşınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca pantolon kumaşının giyilecek mevsime göre olması da çok önemlidir. Kış mevsiminde kullanıcıyı sıcak tutacak pantolon kumaşı seçilmelidir. Yaz mevsimindeyse, kişiyi terletmeyecek pantolon kumaşı seçilmesi daha uygundur. Tüm belirttiğimiz noktalara ek olarak erkek pantolonu satın alırken giyilecek ortama göre; resmi, spor ve şık tarzlardan hangisi uygunsa onu almanız daha doğru olacaktır. 

Erkek Pantolon Modelleri Fiyatları

Erkek pantolon modelleri seçenek bakımından zengin bir yelpazeye sahip olduğu için; her bütçeye uygun aralıklarda ürünü kolayca temin edebilirsiniz. Dünyanın ünlü markalarının ürettiği erkek pantolon modellerine gardıroplarınızda yer verebilirsiniz. Benzersiz, şık tasarımlı erkek pantolon modellerini, uygun bütçelerle satın alabilirsiniz. Erkek pantolonu alırken, hangi markadan almak istiyorsanız onun orijinal ürününü uygun fiyatla temin etmeniz mümkündür. 

Erkek pantolon fiyatları; renklerine, üründe kullanılan materyale, kesime, paça ve bel tipine aynı zamanda kalıplarına göre değişebiliyor. Erkek pantolon fiyatları aynı zamanda çeşitlerine göre de değişebiliyor. Pantolon kumaşları; dayanıklı, kaliteli, lüks vb. türlere ayrılıyor. Bu durum erkek pantolon fiyatlarını direkt etkiliyor. Uygun fiyat aralıklarıyla son moda erkek pantolon modellerinden satın alabilirsiniz. 

Erkek Kumaş Pantolon Boyu Nasıl Olmalı?

Erkek kumaş pantolon boyunu, seçeceğiniz pantolonun paça modeline göre belirlemeniz gerekiyor. Şık, güzel ve estetik göründüğünden emin olmalısınız.

Erkek Pantolon Ne Kadar Dar Olmalı?

Erkek pantolon seçerken bel kısmı ne çok dar olmalı ne de bol olmalıdır. Erkek pantolonun paçalarının bolluğu ve darlığı da modeli doğrultusunda belirlenmelidir. 

Erkek Pantolon Beli Nerede Olmalı?

Erkek pantolonların bel kısmı normal yükseklikte olması gerekiyor. Çok yüksek ve düşük belli pantolonlardan kişi kaçınmalıdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Pantolon

10.000+ ürün listeleniyor
Mavi
Altınyıldız Classics
AVVA
DeFacto
Pierre Cardin
U.S. Polo Assn.
Lufian
Levi's
Dockers
AC&Co / Altınyıldız Classics
Kiğılı
Colin's
Loft
İmza
White Stone
Bomonti
Mango
Brooks Brothers
Süvari
Bisse
Siyah
Bej
Lacivert
Gri
Krem
Kahverengi
Yeşil
Beyaz
Mavi
Çok Renkli
Kırmızı
Sarı
Pembe
Turuncu
Mor
Gümüş
Keten
Kanvas
Kumaş
chino
Kadife
Deri
Boru Paça
Dar Paça
Duble Paça
Lastikli Paça
Fermuarlı Paça
Hepsiburada Limiti
Yazlık
Günlük
Klasik
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?