Kıyafetler insanların tarz ve zevklerini yansıtmak için kullandıkları ve farklı maddelerden ve şekillerden oluşurlar. Pek çok farklı kumaş türünden kıyafet yapılır. Kullanılan bu kumaş türlerinden biri de kanvas kumaştır. Kanvas kumaş özellikle spor kıyafetlerinde ve pantolonlarda çok fazla kullanılan bir kumaş türüdür. Sunduğu rahatlık ve kullanışlılık sayesinde moda sektöründe sıklıkla kullanılan kumaşlardan biri olmayı başarmıştır. Kanvas kumaş hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılabilen bir kumaştır. Kanvas kumaşın günlük hayatta geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Bu kullanım alanlarından en çok ön plana çıkan kanvas kumaştan yapılan pantolonlar olur. Özellikle kanvas pantolon erkek sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Kanvas kumaşın spor dünyasında ve farklı tekstil alanlarında kullanımı oldukça yaygındır. Bu kullanım alanlarının yanı sıra kanvas kumaş, reklam sektöründe de sıklıkla kullanımı tercih edilen kumaş türlerinden biridir. Kanvas kumaşın geçmişi çok eskilere dayanır ve yansıttığı görsel görünüm ile kullanımı çok sevilir. Kanvas kumaş arka, yan ve ön yüzü aynı olan ve keten kumaşa benzeyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede kullanıcılarına rahat ve şık bir görünüm vaad eder. Kanvas kumaşın bu kadar farklı sektörde kullanılmasının ve çokça tercih edilmesinin nedeni kumaşın sahip olduğu özelliklerdir.

Kanvas Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Yapısı keten kumaşa benzer.

Kanvas kumaşın yapısı keten kumaş ile çok benzer. Bu sayede hem keten kumaşın sağladığı esnek ve rahat yapı özelliklerine de sahiptir. Kanvas kumaş bu yüzden keten kumaş gibi pamuktan daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ayrıca doğal ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Kanvas kumaş keten kumaşa benzediği için bazen keten kumaş ile karıştırılabiliyor ama kanvas kumaş keten kumaştan farklı olarak daha dayanıklı ve daha esnek bir yapıya sahiptir. Ayrıca kanvas kumaş keten kumaştan daha kalın bir yapıya sahip olduğu için kış aylarında sürekli olarak tercih edilen ve giyilen kumaş türlerinden biridir.

  • Esnek bir yapısı vardır.

Kanvas kumaşın yapısı oldukça esnektir bu yüzden kolay kolay yıpranmaz ve uzun süre boyunca kullanılabilir. Kanvas kumaşın esnek yapısı bu kumaştan yapılan özellikle siyah kanvas pantolon kıyafetlerinin kolay kolay kirlenmesini engeller ve uzun süre boyunca kullanılabilir.

  • Kalın bir yapıya sahiptir. 

Kanvas kumaş diğer kumaş türlerinden farklı olarak kalın bir yapıya sahiptir ve bu da kumaşın kış aylarında daha çok tercih edilmesine neden olur. Kanvas kumaş ile yapılan kıyafetler diğer aylarda da rahatlıkla kullanılabilir ama özellikle kış aylarında daha çok giyimi tercih edilir. Bunun nedeni ise kanvas kumaş kalın yapısından dolayı vücudu etkili bir şekilde sucak tutar. Bu nedenle kış aylarında kanvas kumaştan yapılan pek çok kıyafet görmek mümkündür. Ayrıca pek çok farklı ve ünlü marka kış ve sonbahar sezonu koleksiyonlarında kanvas kumaştan yapılan kıyafetlere yer verir. Bu durum kanvas kumaşın neden bu kadar çok sevildiğini ve tercih edildiğini gösteren nedenlerden biridir.

  • Kanvas kumaş baskı ile uyumludur.

Son yıllarda özellikle kumaşların üzerinde baskı olan giysiler moda olmaya ve daha çok kullanılmaya başlandı. Kumaş üstüne baskı yapımı çok tercih edilen uygulamalardan biridir ancak baskının düzgün ve güzel bir şekilde çıkması için üzerine baskı yapılacak kumaşın yapısının kaliteli ve sağlam olması gerekir. Kanvas kumaş kalın ve dayanıklı yapısıyla baskı yapımında en çok kullanılan kumaşlarda biri haline gelmiştir ve kanvas kumaş üzerine yapılan baskılar pek çok sefer yıkamadan sonra bile kalıcılığını korur ve aynı zamanda baskıların renkleri solmaz ve dökülmez. Kanvas kumaş sahip olduğu dayanıklı yapısı sayesinde üzerinde baskı yapılmasını çok kolay bir hale getiriyor. Bu yüzden özellikle moda sektöründe çok kullanılan bir kumaş türü olmayı başarıyor.

  • Kanvas kumaş desenli ya da düz çizgilere sahiptir.

Kanvas kumaş dayanıklı yapısının yanı sıra aynı zamanda düz ya da desenli çizgilere sahip olduğu için de bu kadar yaygın bir şekilde kullanılır. Bu çizgiler kumaşın yoğunluğunu arttırarak kumaşın daha esnek ve güçlü olmasını sağlarlar ve aynı zamanda kumaşa estetik bir görünüm kazandırırlar. Bu sayede kanvas kumaş moda ve tekstil sektöründe sıklıkla kullanılır.

  • Kanvas kumaş pek çok farklı sektörde kullanılır.

Kanvas kumaş tekstil ve reklam gibi pek çok sektörde kullanılır. Özellikle spor ve kışlık kıyafetlerin yapımında kullanılan bu kumaş, moda sektöründe kış sezonu defilelerinin baş tacı olmayı başarıyor. Kanvas kumaş ayrıca tiyatro ve sinema sektöründe de kullanılır. Özellikle bu sektörlerde dekor yapımı için kullanılır.

  • Her mevsim kullanılabilir.

Kanvas kumaş yapısı gereği her mevsim giyilebilen ve tercih edilen bir kumaş olma özelliğine sahiptir ancak aslında kanvas kumaşın kış aylarında kullanımı daha doğrudur. Yaz aylarında kumaşı kullanmak için kumaşın daha gevşek bir yapıda üretilmesi gerekir ve bu da aşırı terlemeyi önlemek için yapılır. Bu yüzden yaz aylarında kanvas kumaş kullanmak ok rahat olmayabilir. Bu kumaş türünden üretilen siyah kanvas pantolon kış aylarında yapılan kombinlerin vazgeçilmez bir parçasını oluşturur.

  • Uyumlu yapısı dolayısıyla dekor için kullanılır.

Kanvas kumaş oldukça geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir ve pek çok sektörde kullanımı tercih edilir. Özellikle reklam, tiyatro ve sinema gibi sektörlerde kanvas kumaş dekor yapımı için sıklıkla kullanılan bir kumaş türü olmayı başarmıştır. Bu kumaş sayesinde özellikle tiyatroda sahne dekorunun yapımında kullanılır ve bunun sebebi de kumaşın dayanıklı, esnek ve şık bir görünüme sahip olmasından kaynaklanır.

Kanvas Kumaşlı Ürünler Nasıl Yıkanır?

Kanvas kumaştan yapılan ürünler moda, tekstil ve reklamcılık gibi pek çok sektörde sıklıkla kullanılır. Kanvas kumaş dayanıklı, kalın ve esnek bir yapıya sahiptir ayrıca bu kumaş her mevsim giyilebilen bir özelliğe sahiptir. Ayrıca kanvas kumaş üzerinde kolay ve kaliteli baskı yapılabildiği için pek çok marka tarafından kullanımı tercih edilir. Kanvas kumaş ile yapılan pek çok kıyafet bulunur ve bu kıyafetlerden en çok satın alınanı kanvas pantolon erkek kategorisi olur. Kanvas kumaştan yapılan bir kıyafet kolay kolay kirlenmez ve yırtılmaz. Bu yüzden bu kumaştan yapılan kıyafetler uzun süre kullanılabilir bir yapıya sahiptirler. Kanvas kumaştan yapılan kıyafetin rengi solmadan onu yıkamak çok önemlidir. Kanvas kumaştan yapılan kıyafetleri yıkarken dikkat etmeniz gereken bazı etkenler bulunur. Kanvas kumaştan yapılan ve özellikle düz desenlerden oluşan kıyafetlerin yıkanırken yıkama talimatlarına uygun yıkanmasına dikkat edilmelidir. Eğer kıyafetleri elde yıkayacaksanız buna uygun bir deterjan kullanmanız gerekir. Eğer elde yıkayacaksınız suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu hem ellerinize hem de kumaşa zarar verir. Kanvas kumaş kullanarak üretilen kıyafetlerin diğer pamuk gibi maddelerden üretilen kıyafetlerle birlikte yıkanmaması gerekir. Bu pamukla üretilen kıyafetlerin zarar görmesine neden olabilir çünkü iki kumaş türünün yıkama derecesi farklıdır. Pamuk için daha az bir derece kullanılırken kanva kumaş için daha yüksek bir derece kullanılabilir. 

Kanvas Pantolon Özellikleri Nelerdir?

Kıyafet satın alırken pek çok kişi öncelikle dış görünümüne bakarlar ancak kıyafetin estetik görünümünden çok işlevsel olmasına da dikkat etmek gerekir. Kanva kumaş bu yüzden hafif ve kullanışlı olduğu için pek çok marka tarafından sıklıkla kullanılır ve pek çok kıyafet üretilir. Kumaş ve kot pantolonlar herkes tarafından sıklıkla kullanılan ürünlerdir ve bu ürünler her yaştan insanın kullandığı ürünler olmaktadır. Özellikle son yıllarda kot pantolon giyme herkes tarafından giyilmeye başlandı. Eğer siz bu kullanımdan bıkmış ve artık yeni bir şeyler denemek istiyorsanız kanvas pantolon modelleri tam size göre ürünler olacaktır. Kanvas pantolonla sayesinde son yıllarda herkesin yaptığından farklı kombinler yapabilir ve tarzınızı rahatlıkla yansıtma imkanı bulabilirsiniz. Bu pantolon modelleri sayesinde tarzınızı yansıtır iken aynı zamanda çok rahat bir şekilde gününüzü geçirebilirsiniz. Özellikle özel günlerinizde siyah kanvas pantolon erkek modelleriyle şıklığınızı rahatlıkla yansıtmayı başarırsınız. Özel günlerde en çok kullanılan ve tercih edilen renk genellikle siyah olur ama lacivert kanvas pantolon erkek modelleri sayesinde özel günlerinize renk katmak için bu modelleri kullanabilirsiniz. Sadece özel günlerde değil kanvas kumaştan üretilen pantolonları günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilir ve kendi tarzınızı yansıtmayı deneyebilirsiniz. Kanvas pantolon erkek bu bağlamda en çok tercih edilen kıyafetlerden biri olmayı başarıyor. Kanvas pantolon erkek modellerinin diğer pantolon türlerinden farklı olarak faydasız ve gereksiz sayıda cepleri bulunmaz. Kanvas pantolonlar kolay katlanabilir ve pürüzsüz bir yapıdadırlar. Kanvas pantolon erkek modellerinin ceplerinden kolay kolay bir şey düşürmezsiniz ve bu pantolonlar sağladıkları rahatlık sayesinde her mevsim giyilebilen ürünlerden oluşmaktadır.

Kanvas Pantolon Modelleri

Her gün kot pantolon giymekten sıkıldıysanız kanvas pantolon modellerini kullanmayı düşünebilirsiniz. Kanvas pantolon en basit ve kısa terimiyle klasik ve kot pantolon arasında olan pantolon modellerine denir. Kanvas pantolon modelleri özellikle sonbahar ve kış aylarında kullanımı tercih edilen pantolon türlerindendir. Bunun nedeni kanva kumaş kalın bir kumaş olduğu için soğuk aylarda vücudunuzu sıcak tutmaya yarar. Kanvas pantolon modelleri bu bağlamda pek çok farklı moda markasının kış ve sonbahar sezonu koleksiyonlarını süsler. Ünlü markalar kanvas kumaşı kış sezonlarına pek çok farklı şekilde ekler ve pantolon dışında farklı estetik desen ve renklere sahip ürünler üretirler ve bunu kullanıcıların beğenisine sunarlar. Kanvas kumaştan yapılan pantolonların bu kadar tercih edilmesinin bir diğer nedeni de bu pantolon türleri ile hem çok şık hem de çok rahat kombinler yapılabiliyor olmasıdır. Özel günlerde klasik olarak üretilen siyah ve lacivert kanvas pantolon modelleri ile çok farklı ve şık kombinler yapılabilir. Bu kombinleri beyaz bir gömlek ya da şık bir ceket ile yapabilirsiniz. Özellikle siyah kanvas pantolon altına güzel ve şık bir ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Kanvas pantolonlarda oldukça fazla renk skalasının olması kombin yapmayı kolaylaştıran bir etkendir. İstediğiniz renk ve desende kanvas pantolon modellerini satın alabilir ve tarzınızı yansıtmayı başarabilirsiniz. Bu kadar fazla seçeneğin bulunması sizin kombin yapma sürenizi de kısaltır ve böylelikle gün içerisinde daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Kanvas pantolon modelleri şık bir görünüm sağlama ve pek çok farklı kombin yapma seçeneği dışında aynı zamanda diğer pantolon türlerinden daha dayanıklıdır ve daha rahattır. Kanvas pantolonların fiyatları üretildikleri markaya ve kalite yapısına göre çeşitlilik gösterir. Her bütçeye ve her yaştan insan için üretilen farklı tarz ve renklerde kanvas kumaştan yapılan pantolon ve kıyafet modellerini rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kanvas Erkek Pantolon

390 ürün listeleniyor
Mavi
DeFacto
Altınyıldız Classics
U.S. Polo Assn.
Pierre Cardin
AVVA
Dockers
Colin's
İntersivin
Brooks Brothers
Notra
Başak Çocuk Giyim
Ysf
Akçaylar
Hatemoğlu
LC Waikiki
butiksinope
Fliegend
Cacharel
İşmont
Siyah
Gri
Bej
Lacivert
Krem
Beyaz
Kahverengi
Yeşil
Mavi
Kırmızı
Sarı
Çok Renkli
Mor
Keten
Kanvas
Kumaş
chino
Kadife
Deri
Boru Paça
Dar Paça
Lastikli Paça
Hepsiburada Limiti
Yazlık
Günlük
Klasik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 390 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?