Çocuk Bot Modelleri

Kış ayları geldiğinde ve soğuklar kapımıza dayandığında çocuklarımızın sağlığını korumaya almak için gereken her şeyi yaparız. Çocuklarınızı yağmurdan, kardan ve soğuk havalardan korumanın en sağlıklı yolu, mevsim şartlarına uygun, dayanıklı, kaliteli ve çocuğunuzun ayak yapısına uygun ayakkabılar satın almaktan geçer. Çocuklar içlerine sığmayan enerjileri sebebiyle genellikle gün boyu hareket halindedir, onlar için havanın soğuk ya da sıcak olması pek de önemli değildir. Kış mevsiminin soğuk hava şartlarında ayaktaki ısıyı muhafaza eden, yağmur ve kar suyunu ayağa geçirmeyen botlar hem çocuklarınızın sağlığını koruyacak hem de sizin içinizin rahat etmesini sağlayacaktır.

Çocuk Bot Modelleri ve Özellikleri

Çocuk botları sonbahar ve kış aylarında en çok kullanılan ayakkabı çeşitleridir. Deri, süet, poliüretan ve nubuk gibi çeşitli tekstil malzemelerinden üretilir. Çocukların hareket tarzı dikkate alınarak üretilen botlarda bağcıklı ve cırtlı model çeşitliliği de bulunmaktadır. Bot modelleri genelde bileklere kadar uzandığından botun içerisine kar giremez ve oldukça rahat bir kullanım sunar. Çocuk bot modelleri gelişmiş taban yapıları sayesinde karlı ve buzlu zeminlerde, yağmurdan dolayı ıslanmış zeminlerde ve çamurlu zeminlerde kaymaz. Ekstrem hava koşulları için tasarlanmış çocuk botlarında ekstra su geçirmez özellikler ve destek sistemleri mevcuttur. Bu tip botlar, içerideki sıcak havanın dışarıya kaçmasını ve dışarıdaki soğuk havanın da içeriye girmesini engelleyerek sıcaklığın belirli bir derecenin aşağısına düşmesini engeller. Eğer çocuğunuzun ayağında düz tabanlık, içe ya da dışa basma gibi sorunlar varsa anatomilerini destekleyecek yapıda botları tercih etmeniz gerekir. Bu ortopedik botların topuk ve kavis bölümünde bulunan fazladan destekler, ayak yapısını düzeltmeye ve ağrıların giderilmesine yardımcı olabilir. Spor görünüme ve klasik görünüme sahip yüzlerce ürün seçeneği bulunmaktadır. Birçok marka ve modelin 20’den 40’a kadar uzanan numara çeşitliliği de bulunmaktadır. Çocuğunuzun ayak numarasına en uygun bot modellerini tercih ederek konforlu bir kış geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Kullanım rahatlığı gibi görsel özelliklerinin de sizleri memnun edeceği çocuk bot modelleri, oldukça geniş marka ve model çeşitleriyle satışa sunulmaktadır.

Çocuk Çizme Modelleri ve Özellikleri

Çizmeler soğuk ve yağışlı havalarda çocuklar için sıklıkla kullanılan modellerdendir. Yağmurlu havaların vazgeçilmezlerinden olan çizme modelleri, özel tasarımlarıyla çocukların beğenisini kazanmaktadır. Çizmeler genellikle plastikten üretildiği için özellikle bahar aylarında ve yağışlı havalarda çocuklarınızın ayaklarının yağmur ile temasını en iyi şekilde engeller. Hafif ve sağlam tasarımları sayesinde çocuklarınız hareket kabiliyetinden ödün vermeden uzun süre bu çizmeleri kullanabilir. Ayrıca çizmelerin yüzeyleri botlara nazaran daha geniş olduğundan çizmelerin tasarımları oldukça çeşitlendirilmiştir. Çocuklarınızın çok sevdiği çizgi film kahramanlarını bu çizmelerin üzerinde görebilir, bu kahramanlarla soğuk havaları eğlenceye dönüştürmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuk Botu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklar vücutlarının yapıları gereği çok hızlı büyüdüğünden bot seçiminde sıklıkla hatalı kararlar verilebiliyor. Örnek vermek gerekirse bazı ebeveynler 12 yaşındaki çocuklarına 13 yaş grubuna uygun bot modelleri satın almaktadır. Bu gibi hususların aile ekonomisine katkı sağladığı düşünülse de durum pek bu şekilde değildir. Öncelikle çocuğunuza kendi ayak numarasından daha büyük bir ayakkabı giydirmek onun konforunu oldukça kötü şekilde etkileyecektir. Bol ayakkabı giymek küçük çaplı kazalara da yol açabilmektedir. Bu sebeple çocuğunuzun ayak numarası kaç ise o numarada ayakkabı tercih etmelisiniz. Yaşça küçük olan çocuklarınızın botlarını rahat bir şekilde kullanabilmeleri için cırtlı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu ve bunun gibi hususlara dikkat ederek bot seçiminizi gerçekleştirirseniz çocuklarınızın oldukça sağlıklı ve konforlu bir kış geçirmesini sağlayabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Bot Modelleri

.
.
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 5891 ürün
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362/60002365