Ayakkabı

Günün büyük bir bölümünde ayaklar ayakkabı içerisinde kalıyor. Bunun için de giyilen ayakkabıların hem konforlu olmasına hem de ayak ölçülerine uygunluk göstermesine dikkat ediliyor. Ayakkabı seçimi ayak sağlığını doğrudan etkiliyor. Özellikle çocuklar söz konusu olduğunda ayakkabı seçiminde oldukça titiz davranılıyor. Ayak ölçüsüne uygun tercih edilmeyen ayakkabılar, çocukların gelişim aşamasını olumsuz yönde etkiliyor. Küçük yaşta giyilen yanlış ayakkabılar, hayat boyu devam eden sağlık problemlerine yol açabiliyor. Bunun için de çocuklara ayakkabı satın alınırken hassas davranılması ve ekstra özen gösterilmesi öneriliyor. Çocuklar için doğru ayakkabı seçimi, çocukların ayak yapısına ve kullanım alanına göre değişiklik gösteriyor. Ayakkabı seçiminde mevsimler oldukça önemli. Örneğin; kış aylarında giyilecek olan ayakkabı ile yaz aylarında tercih edilen ayakkabı birbirinden tamamen farklı oluyor. Aynı zamanda ayakkabıların taban kalınlığı ve hava aldırma özelliği de modelden modele değişiklik gösteriyor. 

Yaz aylarında tercih edilen çocuk spor ayakkabılarının vez malzemeden üretilmesi ve esnek bir yapıya sahip olması avantaj sağlıyor. Bunun dışında sandalet tarzı seçilen çocuk ayakkabılarında ise çocukların ayak ölçüsüne ve vurma ihtimali olup olmadığına dikkat edilmesi öneriliyor. Yeni satın alınan çocuk ayakkabılarının vurup vurmadığını anlamak için, ebeveynler çocuklara rahat mısın ya da ayağını sıkıyor mu sorularını yöneltebiliyor. Herhangi bir problem varsa çocuk ayakkabısının değiştirilmesi, ilerde yaşanacak olası sağlık problemlerini engelliyor. Kış mevsiminde tercih edilen çocuk ayakkabılarının kalın tabanlı olması ve su geçirmez özelliğe sahip olması aranan özellikler arasında yer alıyor. Kalın tabanlı çocuk ayakkabıları, çocukları soğuktan koruyor. Su geçirmez özelliğe sahip olan çocuk ayakkabıları ise yağmurlu ya da karlı havalarda çocukların ayaklarının ıslanmasını engelliyor. Bu şekilde çocukların grip ve nezle gibi mevsimsel hastalıklara yakalanma ihtimali minimuma düşürülüyor. Kış mevsiminde çocuklar yağmurlu havalarda bot, açık havalarda ise spor ayakkabı giyebiliyor. Ancak kış aylarında giyilen çocuk spor ayakkabılarında belli başlı özelliklerin bulunması gerekiyor. Örneğin; kış mevsiminde tercih edilen spor ayakkabılarında hava geçirme özelliğinin kısıtlı olması, çocukların üşütmesini ve hasta olmasını önlüyor. Sonbahar aylarında çocuklara bot yerine kışlık spor ayakkabılar giydirilebiliyor. Çocuk ayakkabılarının mevsim şartlarına uygun olarak seçilmesi ayak sağlığını korumada oldukça etkili. Çocuk ayakkabı modelleri kız ve erkek çocuklar için ayrı tasarımlara sahip oluyor. Bunun dışında unisex olarak üretilen çocuk ayakkabıları hem kız hem de erkek çocuklara giydirilebiliyor. Çocuk ayakkabıları ve fiyatlarını görüntüleyerek ihtiyacınıza uygun bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Çocuk Ayakkabı Çeşitleri

Çocuk ayakkabıları mevsimine, cinsiyetine, tasarımına, rengine, ayak numarasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Çocuk ayakkabı çeşitleri arasında; spor ayakkabılar, sandaletler, botlar yer alıyor. Kız çocukları ve erkek çocukları için özel olarak üretilen ayakkabılar mevcut. Ayrıca çocuk ayakkabıları ev giyim ve dış giyim olarak da ikiye ayrılıyor. Evlerde genellikle panduf ve patik ayakkabılar tercih ediliyor. 

  • Erkek Çocuk Ayakkabıları

Erkek çocuk ayakkabıları kullanım amaçlarına göre farklılaşıyor. Erkek çocuk ayakkabı çeşitleri kullanım amaçlarına bağlı olarak farklı malzemeler kullanılarak tasarlanıyor. Farklı birçok marka çeşitli modellerde ve yapılarda erkek çocuk ayakkabıları üretiyor. Erkek çocuk botları kış mevsiminde giymek için tercih ediliyor. Erkek çocuk botları arasında; yağmur botları ve kar botları yer alıyor. Suya dayanıklı olan kar botları, çocukların ayaklarının ıslanmasını engelliyor. Çocuk botlarının içinde ya da dışında bulunan dikişler, suyun ayakkabı içerisine sızmasını engelliyor. Yalıtım özelliğine sahip olan botlar, karlı veya yağmurlu soğuk havalarda çocukların ayaklarının sıcak kalmasını sağlıyor. Çocuklar için üretilen kar botu ya da yağmur botu belli bir sıcaklık seviyesine sahip oluyor. Erkek çocuk spor ayakkabıları günlük kullanım için uygunluk gösteriyor. Hafifliği ve sportif duruşu ile spor ayakkabılar erkek çocuklarının vazgeçilmezi oluyor. Aynı şekilde erkek çocuk sandaletleri ve terlikleri de ağırlık açısından oldukça hafif. Ayağın doğal hareketlerini engellemeyen ayakkabılar, çocukların ayağını esnek bir şekilde sarıyor. Çocuk terlik ve sandaletlerinin yürüme için esnek, ayağı korumak için ise kalın tabanlı olması gerekiyor. Yeterli çekiş gücüne sahip olan erkek çocuk terlik ve sandaletleri, kaymayı engelliyor. Erkek çocuk klasik ayakkabılar ise özel etkinliklerde, doğum günlerinde giymek için değerlendirilebiliyor. Erkek çocuklar için tasarlanan dış giyim ayakkabılar dışında ev ayakkabı seçenekleri de oldukça fazla. Erkek çocuk ev ayakkabıları genellikle panduf ve patik ayakkabı olarak isimlendiriliyor. Nefes alabilir özelliğe sahip olan erkek çocuk pandufları, esneklikleri ile konfor sunuyor. Antibakteriyel özelliğe sahip olan erkek çocuk pandufları, ayakları kuru tutuyor ve bakteri oluşumunu engelliyor. Erkek çocuk patik ayakkabılar genellikle küçük bebekler için tercih ediliyor. Yumuşak yapıdaki patik ayakkabılar, erkek bebeklerin rahat etmesini sağlıyor. Küçük çocuklar esnek ayakkabılara ihtiyaç duyuyor. Çünkü bebeklerin ayaklarında küçük kemikler ve yumuşak tendonlar bulunuyor. Bunun için de patik ayakkabıların bebeklerin rahat hareket etmesine izin verecek kadar esnek ve denge sağlayabilmesi için sağlam olması gerekiyor. 

  • Kız Çocuk Ayakkabıları

Kız çocuk ayakkabıları farklı renk ve model seçeneklerine sahip olabiliyor. Beyaz, mavi, siyah, pembe, yeşil gibi canlı renklere sahip olan kız çocuk ayakkabıları tek renk ya da desenli tasarlanıyor. Kız çocuk ayakkabıları erkek çocuk ayakkabılarına kıyasla daha şık ve süslü oluyor. Kız çocuk ayakkabıları arasında; spor ayakkabılar, sandaletler, terlikler, botlar yer alıyor. Kız çocuk spor ayakkabıları; okula ya da kursa giderken veya dışarıda yürüyüş yaparken giyilebiliyor. Soğuk havalarda ise kız çocuklar için tasarlanan botlar arasından seçim yapılması öneriliyor. Yağmurlu havalar için kalın materyalden üretilen botların tercih edilmesi ayak sağlığını koruyor. Kız çocuk ayakkabıları farklı renk ve numara seçenekleri ile satışa sunuluyor. Kadınlarda olduğu gibi kız çocukları arasında da babet modelleri oldukça popüler. Kız çocuk babetleri elbise ve eteklerle beraber kombinlenerek giyilebiliyor. 

Çocuk Ayakkabıları Ayak Sağlığını Nasıl Etkiliyor?

Ayak sağlığı yaş fark etmeksizin herkesin dikkat etmesi gereken konulardan biri. Ayakkabı seçimi ayak sağlığını doğrudan etkilediği için titiz davranılması gerekiyor. Ayrıca ayak sağlığı dolaylı yollardan tüm vücut sağlığını da etkiliyor. Yanlış seçilen ayakkabı, ayakta dururken kullanıcının gücünü tek bir ayağına vermesine sebebiyet veriyor. Bu durum da vücut dengesini bozduğu için kullanıcıların postür bozukluğu yaşamasına neden oluyor. Postür bozukluğunun ardından birçok sağlık problemi de beraberinde geliyor. Bu gibi sorunların yaşanmaması adına ayakkabının kullanıcıya ve kullanım alanına uygun seçilmesi öneriliyor. Özellikle gelişme çağındaki çocuklara seçilen ayakkabılarda ekstra özen gösterilmesi tavsiye ediliyor. Ebeveynler genellikle çocuklarına ayakkabı satın alırken hızlı büyüdüklerini hesaba katıyor ve standart ayak numarasından birkaç numara daha büyük olan ayakkabıya yöneliyor. Ancak bu oldukça yanlış bir davranış. Çünkü ayak ölçüsünden farklı tercih edilen ayakkabılar, çocukların ayaklarının orantısız bir şekilde büyümesine yol açıyor. Buda çocuk için çeşitli sağlık problemlerine neden oluyor. Çocuklara ayakkabı seçerken tam ayak ölçüsünün dikkate alınması tavsiye ediliyor. Çocuklara ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de mevsim koşulları olarak öne çıkıyor. Çünkü mevsim koşullarına uygun seçilmeyen ayakkabılar da sağlık problemleri yaşanmasına neden olabiliyor. Soğuk havalar için kalın tabanlı çocuk ayakkabıları, yağmurlu havalar için ise su geçirmez özelliğe sahip olan çocuk ayakkabılarının tercih edilmesi öneriliyor. Yaz mevsiminde hava aldıran malzemeden üretilen çocuk spor ayakkabıları kullanılabiliyor. Bez malzemeden üretilen çocuk spor ayakkabıları ayrıca çocukları egzersiz yapmaya da teşvik ediyor. 

Çocuk Ayakkabıları Çocukların Gelişimini Nasıl Etkiliyor?

Çocuklar gelişim aşamasındayken birçok farklı süreçten geçiyor. Bu süreçler arasında fiziki koşulların yanı sıra çocukların mental sağlığı da yer alıyor. Çocukların kendilerini doğru bir şekilde ifade edebilmesi ve özgüvenlerini artırabilmesi için kendi bedenleri üzerinde söz sahibi olması gerekiyor. Çocuklar genellikle kendileri hakkında neyin iyi veya neyin kötü olduğuna karar vermekte zorlanabiliyor. Bunun için çocukların ihtiyaçları alınırken yetişkinler daha fazla söz sahibi oluyor. Ancak minik meselelerde çocukların da fikrinin alınması, psikolojik gelişimleri açısından önem arz ediyor. Örneğin; kış aylarında tercih edilen bir ayakkabının taban kalınlığına ebeveynler karar veriyor. Ancak çocuk giyeceği ayakkabının rengi ya da deseni için söz sahibi olabiliyor. Aksi bir durumda yani ayakkabı seçiminde çocuklara hiç danışılmadığı zaman, çocuklar mental olarak olumsuz etkileniyor. Ufak detaylar da olsa çocuklara kendi ayakkabı seçiminde fikir sorulması, çocuğun benlik sunumunun gelişmesine ve karakteristik özelliklerini ortaya koymasına katkı sağlıyor. Ebeveynler çocuklarının kişisel alanlarına saygı duyması gelişimlerini olumlu etkiliyor. 

Çocuk Ayakkabıları Mevsimlere Göre Nasıl Tercih Edilmeli?

Çocuk ayakkabıları seçiminde mevsim koşullarının kesinlikle göz önünde bulundurulması gerekiyor. Mevsimine uygun olarak tercih edilen çocuk ayakkabıları, ayak sağlığını olumlu etkiliyor. Aksi bir durumda ise çocukların ayakları zarar görebiliyor. Örneğin; yaz aylarında çocuklara hava aldırmayan bir ayakkabı alınırsa, cilt problemleri yaşanabiliyor. Tam tersi kış aylarında hava aldıran bir ayakkabı seçilmesi, çocukların soğuk almasına ve hastalanmasına neden oluyor. Bunun için ebeveynlerin çocukları için ayakkabı seçiminde incelikli hesaplar yapması gerekiyor. Kış aylarında tercih edilecek olan ayakkabıların kalın tabanlı, hava geçirmez özellikli ve yumuşak iç yüzeyli olması öneriliyor. Bu sayede çocukların ayağı kış boyu sıcak kalıyor ve hasta olma ihtimali azalıyor. Yağmurlu havalarda ise su geçirmez özelliğe sahip olan çocuk ayakkabıları arasından seçim yapılması tavsiye ediliyor. Ayrıca çocuk ayakkabılarının iç yüzeyinin yumuşak malzemeden üretilmesi ayak konforunu arttırıyor. Bahar aylarında satın alınan çocuk ayakkabılarında taban kalınlığı çok önemli olmuyor. İlkbahar mevsiminde genellikle bez ayakkabıların tercih edilmesi öneriliyor. Yaz aylarında ise çocukların sandalet tarzı ayakkabılar giymesi, ayakların hava alması ve güneş ışığından yararlanması için oldukça önemli. 

Çocuk Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?

Çocuk ayakkabı temizliği ürünün modeline ve materyaline bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ayakkabı temizleme yöntemleri arasında en popüler olanı çamaşır makinesinde yıkamak olarak biliniyor. Pratik ve konforlu bir yöntem olduğu için genellikle ayakkabılar çamaşır makinesine atılarak temizleniyor. Özellikle küçük yaştaki çocuklar kıyafetlerini ve aynı zamanda ayakkabıları sıklıkla kirletiyor. Kirlenen ayakkabılar çamaşır makinesine atılarak kirden arındırılabiliyor. Ancak çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamanın avantajı kadar dezavantajı da mevcut. Çamaşır makineleri devir sayısına ve su sıcaklığına bağlı olarak ayakkabıları yıpratabiliyor. Bu sebeple ayakkabıların daha uzun soluklu kullanılabilmesi ve renklerinin solmaması için çamaşır makinesine atılması önerilmiyor. Çamaşır makinesinde yıkanamayan ayakkabılar için bez ve deterjan kullanılması tavsiye ediliyor. Öncelikle çocuk ayakkabıları üzerindeki kir ve çamur kağıt havlu veya bez yardımıyla alınıyor. Daha sonra temiz bir süngere deterjan damlatılıyor ve lekeli olan bölge siliniyor. Son olarak temiz bir kağıt havlu ile ayakkabı kurulanıyor. Bağcıklı çocuk ayakkabılarının bağcıklarının da ayrıca yıkanılması gerekiyor. Ayakkabı tabanının temizliğinde ise el sabunu kullanılabiliyor. Yumuşak dokulu bir süngere el sabunu sürülerek ayakkabı tabanı kolayca temizleniyor. 

Çocuk Ayakkabısı Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Çocuk ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunuyor. Çocuk ayakkabıları rengine, tasarımına, cinsiyetine, malzemesine, ayak numarasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. İlk olarak çocukların cinsiyetine uygun bir ayakkabı seçildiğinden emin olunması gerekiyor. Çünkü erkek çocukları daha sade, kız çocukları ise daha süslü modeller beğenebiliyor. Bunun dışında ünisex olarak tasarlanan çocuk spor ayakkabıları da mevcut. Ünisex çocuk ayakkabıları hem kız hem de erkek çocuklar için uygunluk gösteriyor. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken özellik ise ayakkabının mevsime uygunluğu oluyor. Örneğin; yaz mevsimi için sandalet, babet, terlik gibi ayakkabılar uygunluk gösterirken, kış aylarında bot, çizme tercih edilmesi gerekiyor. Bahar aylarında ise çocuk spor ayakkabıları kurtarıcı oluyor. Aksi bir durumda çocukların ayakları üşüyebiliyor ya da terleyebiliyor. Ayakların üşümesi hastalıklara sebep olurken, ayak terlemesi cilt problemlerine yol açıyor. Çocuk ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik ise ayakkabının malzemesi oluyor. Kış aylarında giyilen çocuk ayakkabılarının kalın tabanlı ve su geçirmez özelliğe sahip olması gerekiyor. Yaz mevsiminde giyilen terlik, sandalet ve spor ayakkabılarının ise terletmeyen kumaşa sahip olması ve ayağı vurmaması oldukça önemli. Çocuk ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken detaylar arasında ayak numarası seçimi bulunuyor. Çocukların kendi ayak numarasından büyük ya da küçük seçilen ayakkabılar ayak sağlığını bozuyor. Çocuğa küçük gelen ayakkabılar ayağı sıkıyor ve vuruyor, büyük gelen ayakkabılar ise ayak gelişimini olumsuz etkiliyor. Son olarak çocuk ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gereken detay rengi ve tasarımı oluyor. Ebeveynlerin çocukları için ayakkabı seçiminde kendi çocuklarının zevklerini göz önünde bulundurması gerekiyor. Hatta çoğu zaman çocuklara kendi ayakkabısının rengini ve desenini seçmesinde izin verilmesi öneriliyor. 

Çocuk Ayakkabı Fiyatları

Çocuk ayakkabı fiyatları markasına, modeline, rengine, tasarımına, malzemesine, cinsiyetine bağlı olarak değişiyor. Farklı birçok marka kız ve erkek çocukları için ayakkabılar tasarlıyor. Çocuk ayakkabıları çeşitleri fiyat açısından farklılaşıyor. Örneğin; çocuk botunun ile çocuk terliğinin fiyatı birbirinden tamamen farklı oluyor. Çocuk ayakkabıları arasından hemen hemen herkes kendi bütçesine uygun olan bir model seçeneğine ulaşabiliyor. Beğenilen çocuk ayakkabıları arasında özellik, tasarım ve fiyat karşılaştırması yapılabiliyor. Bu karşılaştırmanın sonucunda ise kullanıcılar kendi bütçelerine, zevklerine ve ihtiyaçlarına hitap eden çocuk ayakkabısı modeline ulaşıyor. Çocuk ayakkabıları araştırılırken artan veya azalan fiyat şeklinde sıralama yapılabiliyor. Artan fiyata göre sıralanan çocuk ayakkabıları arasında ilk sıralarda en cazip fiyatlı ürünler yer alıyor. Çocuk ayakkabıları için numara, cinsiyet, marka, çeşit, satıcı, renk gibi birçok filtreleme yapılabiliyor. Filtreleme özelliği kullanıcıların arama skalasını daralttığı için aradıkları çocuk ayakkabısına daha hızlı erişmelerini mümkün kılıyor. Satıcı seçimi yaparken hızlı teslimat yapması veya diğer satıcılara kıyasla daha cazip fiyat sunması etkili oluyor. Hızlı teslimat yapan satıcılar değerlendirilerek acil olan ayakkabı ihtiyacı giderilebiliyor. Çocuk ayakkabısı için belli bir bütçe ayıran kullanıcılar fiyat aralığı belirleyerek araştırmasını yapabiliyor. Bu şekilde kullanıcılar kendi ayırdıkları bütçenin dışına çıkmadan alışverişlerini tamamlayabiliyor. Hepsiburada ile fiyat avantajlarını keşfedebilirsiniz. 

Çocuk Ayakkabısı İndirim ve Kampanyaları

Online alışveriş sitelerinde yılın belli günlerinde ya da anlık olarak indirim ve kampanyalar düzenlenebiliyor. Aynı şekilde çocuk ayakkabıları için de indirim ve kampanyalar bulunabiliyor. Olası indirimler veya kampanyalar için Hepsiburada ile ilerleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Çocuk
Çocuk
Kız Çocuk
Kız Çocuk
Ayakkabı
Ayakkabı
Spor Ayakkabı
Spor Ayakkabı
Günlük Ayakkabı
Günlük Ayakkabı
Babet
Babet
Sandalet
Sandalet
Terlik
Terlik
Panduf
Panduf
Patik
Patik
Bot
Bot
Ev Ayakkabısı
Ev Ayakkabısı
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?