İç giyim başta olmak üzere pek çok alanda lider firmalar arasında gösterilen Penti, köklü tarihinden ürün çeşitliliğine kadar her yönüyle takdir topluyor. Türkiye'den çıkıp dünyanın dört bir yanına yayılan ve ürün kalitesini tüm dünyaya sunan marka, adeta bir başarı hikayesi yazıyor. Penti'nin hikayesi kadın çorabıyla başlasa da marka günümüzde iç giyimden ev içi giyime, çeşitli aksesuarlardan plaj eşyalarına kadar geniş bir ürün gamıyla hizmet veriyor. İngiltere'den Çin'e, Suudi Arabistan'dan Moğolistan'a kadar birçok ülkede kadınlar Penti'nin ürünlerini güvenle tercih ediyor, keyifle kullanıyor.

Penti'nin Tarihi

Penti'nin köklü tarihi 1950 yılına kadar uzanıyor. 1950 yılında, iki kardeş olan Mois Kariyo ve Yasef Kariyo tarafından iki ayrı şirket kuruluyor. İlk 20 yıl bu iki kardeş faaliyetlerini ayrı bir şekilde sürdürüyor, ancak takvimler 1970 yılını gösterdiğinde Mois ve Yasef, Öğretmen Çorap markası etrafında birleşiyor. O dönemlerde kadınlara yönelik üretilen ince çorapların çoğunlukla öğretmenler tarafından kullanılması, iki kardeşin bu isim üzerinde karar kılmasını sağlıyor. Öğretmen Çorap markasının kurulmasının üzerinden 10 yıl geçiyor ve 1980 yılına gelindiğinde markanın başına Sami Kariyo geçiyor ve marka, üretim hızını ve çeşitliliğini epey artırıyor. Nihayetinde de Penti ismini alan marka, 1984 yılından beri bu isimle devam ediyor. 

İlk'lerin Markası

Türkiye'nin tam 60 ilinde Penti mağazası bulunuyor. Öte yandan dünyanın dört bir çevresindeki 29 ülkede de toplam 106 mağaza ile kullanıcılara hizmet veriliyor. Kendi sektöründe Avrupa'nın ilk üç üreticisi arasında gösterilen Penti, çorap özelindeki pazar liderliğini diğer ürün gruplarında da hedefliyor. Marka, bu hedefi doğrultusunda da hızla ilerlemeye devam ediyor. Penti'nin bu geçmişi, birçok ilki de beraberinde getiriyor.

 • Özel bir külotlu çorap geliştiren marka, ilk'lerine bu konuda başlıyor.
 • Kadınları olduğundan daha ince gösteren çorabı ilk üreten marka Penti oluyor.
 • İlk mağaza 1999 yılında açılıyor, birkaç yıl içerisinde Penti, Türkiye'nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu listesine giriyor.
 • Giderek yükselen başarılı ivme, Penti'yi 2009 yılında Türkiye'nin en büyük 106. kuruluşu yapıyor.

Ürün Çeşitliliği

Penti'nin öğretmen çorabı ile başlayan yolculuğu, günümüzde kadın giyiminin neredeyse tamamıyla sürüyor. İç giyim alanında atlet, sütyen, külot, jartiyer gibi pek çok ürün sunuluyor. Örneğin külot konusunda slip, string, Brazilian gibi her çeşit modeli üreten marka, tüm sütyen türlerini de tasarlıyor. Bunlara ek olarak emzirme sütyeni gibi spesifik gelişmelerle de müşterilerinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Penti'nin ürün çeşitliliği iç giyimle sınırlı kalmıyor. Ev içi giyime yönelik olarak pijama, gecelik, sabahlık, panduf, ev terliği ve uyku gözlüğü de sunuluyor. Tüm bu ürünler de Penti'nin kalitesinden ödün vermiyor. Plajlarda da Penti havası esiyor, bikinilerden şapkalara, terlik ve ayakkabıdan plaj aksesuarlarına kadar kadınların tüm istek ve ihtiyaçları karşılanıyor. Penti'nin ilk uzmanlık alanı olan çoraplar, günümüzde de kalitenin ilk adreslerinden oluyor. Şık ve zarif çorapların file, ince, soket, patik, babet gibi sayısız türü bulunuyor. Ayrıca yoga ve pilates gibi aktiviteler için üretilen özel çoraplar, yapılacak aktivitedeki hareket kabiliyetini üst noktalara taşıyor.

Penti Young

Geniş ürün çeşitliliği arasında Penti Young koleksiyonu da dikkat çekiyor. Penti Young, kız çocuk ve erkek çocuk olmak üzere iki ayrı kategoride farklı ürünler sunuyor. Kız çocukları için iç giyim ürünlerinden plaj aksesuarlarına kadar geniş bir yelpazede üretim yapılırken erkek çocuklar da es geçilmiyor. Pijama, panduf, külot, çorap gibi pek çok üründe erkek çocuklar için de alternatifler tasarlanıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Penti

4.804 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Beden A-Z
 6. Renk A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön