Erkek Spor Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Sportif aktiviteler esnasında performansı ve konforu üst noktalara taşıyan erkek spor ayakkabı modelleri, aynı zamanda sağladıkları rahatlık ve şıklıktan dolayı günlük giyim tarzının ve sokak modasının da büyük bir kısmını oluşturuyor. Erkek spor ayakkabı çeşitleri arasında futbol, basketbol, tenis, koşu, outdoor gibi her spor dalı için özel olarak geliştirilmiş performans odaklı seçenekler bulabileceğiniz gibi günlük kombinlerinizi ve stilinizi tamamlayabileceğiniz sneaker tarzı klasikleşmiş seçenekler de bulabilirsiniz. İster spor yaparken kullanmak için, ister spordan bağımsız günlük kullanım için beklentinize ve amacınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz binlerce erkek spor ayakkabı modeli mevcut.

Erkek spor ayakkabı çeşitleri arasında hem spor amaçlı hem de günlük kullanım için en çok tercih edilen modellerin başında yürüyüş-koşu ayakkabıları geliyor. Destekli tabanları ve konforlu sayaları ile yürüyüş-koşu için özel olarak geliştirilmiş olan bu ayakkabılar, sundukları rahatlık ve şıklık nedeniyle günlük kombinlerin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Erkek yürüyüş ayakkabıları ve erkek koşu ayakkabıları ile spor yaparken yüksek verim elde edebileceğiniz gibi gün içinde kullandığınız kombinleri de mükemmel bir uyumla tamamlayabilirsiniz. Erkek spor ayakkabıları arasında yürüyüş ve koşu ayakkabılarıyla birlikte en çok tercih edilen diğer bir çeşit ise tenis ayakkabıları. Görüntü açısından yürüyüş ve koşu ayakkabılarına benzeseler de özellik açısından köklü farklara sahip olan erkek tenis ayakkabıları, tıpkı diğer spor ayakkabı modelleri gibi hem spor yapmak hem de günün diğer zamanlarında kullanmak için uygun. Erkek spor ayakkabılarının yanı sıra sitede erkek ayakkabı modellerine de göz atabilirsiniz.

Daha yükseğe zıplamak ve daha çok sayı atmak amacıyla özel olarak tasarlanan erkek basketbol ayakkabıları, spor yaparken tercih edildiği gibi gün içinde rahatından vazgeçmek istemeyenler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Bu yüzden erkek basketbol ayakkabılarına sahalarda olduğu kadar sokaklarda da rastlamak mümkün. Dilerseniz siz de erkek spor ayakkabıları kategorisi altındaki basketbol ayakkabılarını inceleyebilir ve beğendiğiniz modeli sepetinize ekleyebilirsiniz.

Dayanıklı ve rahat erkek spor ayakkabıları arasında yer alan outdoor ayakkabılar, zemini daha iyi kavrayan taban ve su geçirmez saya gibi farklı özelliklere sahip olabiliyor. Erkek outdoor ayakkabılarını trekking, hiking gibi doğa sporlarında değerlendirebilir ya da sağlamlığa önem veriyorsanız günlük hayatta da kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen erkek spor ayakkabı modellerinden bir diğeri de kramponlar. Çivili yapılarından dolayı sadece sahada kullanıma uygun olan kramponları günlük kıyafetlerinizle birlikte kullanmak isterseniz daha düz tabanlı bir benzeri olan halı saha ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Böylece sahadaki çizginizi günlük yaşantınıza da yansıtabilirsiniz.

Spordan çok stil ve tarz amaçlı tercih edilen günlük erkek spor ayakkabıları ise klasikleşmiş, retro modellerle birlikte trendleri detaylarına yansıtan güncel modeller de içeriyor. Erkek sneaker modellerinin de dahil olduğu günlük spor ayakkabılarda genellikle kullanılan teknoloji ve özelliklerden çok tasarım ve renkler ön plana çıkıyor. Kıyafet kombinlerinizi sportif bir dokunuşla tamamlamak istiyor ancak hangi tür spor ayakkabı tercih edeceğinizden emin olamıyorsanız erkek günlük spor ayakkabı modellerine göz atabilirsiniz.

Günün her anında ve her alanında, birbirinden farklı tarzlarla kolayca uyumlu hale getirebileceğiniz erkek spor ayakkabı modellerini tüm detaylarıyla incelemek; mevcut numaralardan renk seçeneklerine, ürün açıklamasından yorumlara, ödeme şekillerinden kampanyalara kadar her şeyi görüntülemek için birkaç tık yeterli. Her bütçeye hitap eden erkek spor ayakkabı fiyatları arasından size uygun olanı kolayca bulabilmek içinse fiyat aralığı seçeneğinden yararlanabilir, daha daraltılmış ve isabetli sonuçlara ulaşabilmek amacıyla marka, renk, numara ve ürün puanı başlıklarını da kullanabilirsiniz.

Nasıl Spor Ayakkabılar Tercih Edilmeli?

İlk etapta alacağınız ayakkabıyı hangi spor için kullanacağınızı bilmenizde fayda var. Zira her spor dalının ayakkabısı farklılık gösterir. Fakat tüm bu farklılıklara rağmen hemen hemen bütün spor ayakkabılar için ortak kabul edilen bazı temel ölçütler bulunmaktadır. Ayakkabının üzerinde bulunan yükü absorbe ederken aynı zamanda dengeyi sağlaması gerekir. Taban kısmında bulunan eğrilerin ergonomik yapıda tasarlanmış olması önem taşır. Alışverişin karşılığı olarak seçmiş olduğunuz ayakkabı modeli, ayak yapınıza uygun olmakla birlikte sağlam bir yapıda, yani kesinlikle kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır. Hareket kabiliyetini artırması için esnek ve hafif bir yapıda olması da bir o kadar önemlidir.

 

Hangi Spor Ayakkabıları Almak Gerekir?

Ayakkabıların üretim mantığı, ayak tipiyle birlikte tercih edilen spor branşına göre de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, belli bir spor branşı için üretilen ayakkabının farklı branşlarda kullanılması pek tavsiye edilen bir durum değildir. Örnek vermek gerekirse fitness veya crossfit gibi alanlarla uğraşan kişiler için tabanı alçak ve yere sağlam basan ayakkabılar üretilir. Ağırlığın oluşturduğu mukavemeti karşılamak ve sporcunun iyi denge kurabilmesi açısından bu unsurlar önemli kabul edilir.

 

Koşu ve Yürüyüş İçin Hangi Spor Ayakkabılar Alınmalı?

Koşuya gitmek veya yürüyüşe çıkmak için ergonomik ayakkabılar kullanmalısınız. Böylece, ayağınızda şişme olmaz, nasır oluşmaz. Bu ayakkabıların ayağınıza uygun büyüklükte olması, yani ne geniş, ne de dar ölçülerde olması verim için önemlidir. Özellikle trekking tarzı doğa sporlarıyla ilgileniyorsanız arazi yapısına göre ayakkabı seçmeniz olmazsa olmazlardan biridir. Unutulmamalı ki her ayakkabı yapısı, her zemine uygun olmayabilir. Yürüyüş ayakkabıları daha ince ve hassastır. Koşu ayakkabıları ise daha dayanıklı olmakla birlikte daha yüksek darbe emiş gücüne sahiptir. Kışın kalın ve su geçirmez, yazın ise ince ve hava alan ayakkabılar tercih edilmelidir.

 

Spor Ayakkabı Alımında Hangi Marka ve Hangi Renk?

Nike, New Balance, Adidas, Kinetix, Slazenger, Sketchers gibi en bilinen ayakkabı markalarına erişebileceğiniz ayakkabı envanterine bakabilirsiniz. Spor ayakkabı üretiminde sağlamlığı ve güvenilirliği ile bilinen seçkin ürünlerle istediğiniz spor braşına keyifle devam edebilirsiniz. Erkek spor ayakkabılarında lacivert, siyah, beyaz haricinde pek çok renk kombini barındıran seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Son zamanlarda revaçta olan gök kuşağı geçişli renkleri de tercih etmek isteyebilirsiniz.

 

Spor Ayakkabının Vurması, Kokması Nasıl Engellenir?

Ayak tipinize uygun olmayan ayakkabıyı giyerseniz ayaklarınız önden, arkadan veya yanlardan sıkışır ve nasır bağlar. Sağlıklı adımlar atmanın, büyük ölçüde doğru ayakkabı tabanı seçimiyle bağlantılı olduğunu unutmayın. Doğru taban seçimi, spor aktivitelerindeki performansınıza olumlu olarak yansır ve antrenmandan daha iyi netice almanızı sağlar. Çorapsız giyilen ayakkabılarda mantar gibi deri hastalıklarının görülme düzeyi artış göstermektedir. Spor ayakkabının nefes alan yapıda olması gerekir. Böylece ayağın hava almasını sağlar ve terlemeyi önler.

 

Numarası Uygun, Rahat Spor Ayakkabıyı Nasıl Bulurum?

Piyasada normal taban, düz taban, çukur taban için tasarlanan ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Normal taban için dengeli, çukur taban için destekli, düz taban içinse hareket kontrollü ayakkabı seçilmelidir. Spor ayakkabıda ayak yapısıyla birlikte numara faktörü rahatlık hususunda büyük bir rol oynar. Her ayakkabının kalıbı farklı olabileceği gibi ayakkabıda kullanılacak çorapların da belirlenmesi gerekir. Mümkünse ayakkabıyı belirlediğiniz çorapla giyip test etmeniz gerekir. Böylece numara sorunu çözülebilir.

 

Spor Ayakkabıyı Ne Zaman Uygun Fiyata Alırım?

Outlet olarak satılan ürünler fabrika çıkışlı olduğu için fiyatları daha da düşmektedir. Üretim fazlası, seri sonu veya defolu ürünlerden hangisini seçeceğiniz sizin inisiyatifinize kalmış. Sitemiz üzerinden, sezon öncesi veya sezon sonu outlet ürünlerini takip ederek indirimleri yakalayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Spor Ayakkabı Modelleri

1459 ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Erkek
Erkek
Erkek Ayakkabı
Erkek Ayakkabı
Spor Ayakkabı
Spor Ayakkabı
Günlük
Günlük
Yürüyüş - Koşu
Yürüyüş - Koşu
Basketbol
Basketbol
Krampon
Krampon
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Renk
Toplam 48 / 1459 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?