Çocuk çanta modelleri; çoğunlukla renkli, desenli ve neşeli tasarımlardan oluşuyor. Kız, erkek ve unisex tasarımların yer aldığı çok sayıda çeşit bulunuyor. Beslenme çantası, okul çantası, cüzdan, günlük çanta gibi gruplara ayrılan ürünlerin spor çantası, şık çanta, plaj çantası ve benzeri alt kategorileri de markaların ürün seçkilerinde çocukların beğenisine sunuluyor. Çocukların stillerini destekleyen çantalar özenli tasarımlarıyla göz dolduruyor. 

Sağlam Okul Çantaları 

Okul çantalarının tasarımları kadar ergonomik olmaları da çocukların sırt ve bel sağlıkları açısından önem arz ediyor. Kitaplarını taşıyacak olan çocuklara çantaların ağırlık bindirmemesi gerekiyor. Bunun için öncelikle okul çantalarının tek başına ağırlığının hafif olması önem taşıyor. Sırt askılarının çocukların omuzlarını acıtmaması için yastık desteğine sahip olmaları da önemli unsurlardan. Ayarlanabilir askıların, çantaların yükünü iki eşit parçada dengeli biçimde sırta yaymaları da tasarımdaki değerli detaylar arasında bulunuyor. Okul çantalarının çeşitli bölmelerden oluşması, çocukların kitap, defter ve kalem kutularını düzenli biçimde yerleştirmelerine olanak sağlıyor. Okul çantalarının büyük çoğunluğunda su mataraları ve diğer bazı küçük eşyalar için çeşitli küçük bölmelere de yer veriliyor. Sırtında ağırlık istemeyen çocuklar için çeşitli markaların tekerlekli çanta tasarımları mevcut. Küçük bir bavulu andıran bu çantalar çocuklara büyük konfor sunuyor.

En Fonksiyonel Beslenme Çantaları

Çocukların beslenme çantalarının oldukça fonksiyonel olması gerekiyor. Okul başarıları ve sağlıklı yaşamları için doğru ve düzenli beslenmeleri büyük önem arz eden her çocuk için ebeveynler özenli beslenme planı hazırlıyor. Beslenme çantalarının da bu besinleri kolayca taşımaya izin verecek yapıda olmasına ihtiyaç duyuluyor. Kutu ya da bez çanta şeklinde tasarlanan beslenme çantalarında çeşitli bölmeler bulunuyor. Meyve, içecek, sandviç ve benzeri yiyecekler böylelikle ayrı ayrı yerleştirilebiliyor. Bazı ebeveynler bölmesiz beslenme çantalarını tercih ederek, kendi beslenme kaplarını rahatça içine yerleştirebilmek istiyor. 

Harçlıklar İçin Sağlam Cüzdan Modelleri

Çocuklar belli bir yaşa geldiklerinde, harçlıklarını ve biriktirdikleri paralarını yanlarında taşımak ve ihtiyaçları olduğunda harcayabilmek istiyor. Aileler de çocuklarının, doğru para harcama yöntemlerini öğrenmeleri için onlara bu yönde destek veriyor. Markalar, çocuklar için çok seçenekli cüzdan modelleri tasarlıyor. Kart bölmeli, cırtlı cüzdan modelleri ve bozuk para cüzdanları çok tercih ediliyor. Bu durum çocuklara verilen paraların ceplerinden ya da çantalarından düşmemesini de sağlıyor. Küçük yaşlarda para harcama ve yönetme sistemiyle tanışan çocuklar, ilerleyen zamanlarda harçlıklarını daha doğru kullanmayı öğreniyor.

Tasarım Harikası Çantalar

Kullanışlı özelliklerle donatılan çocuk çantaları tasarım olarak da hem çocuklardan hem ebeveynlerden tam not alıyor. Çocuklar çok küçük yaşlarda daha bebeksi figürlerin yer aldığı küçük modelleri kullanıyor. Bebek çantası ve anaokulu çantası olarak adlandırılan bu çeşitler genellikle sakin renklerden ve desenlerden oluşuyor. Çocuklar beş-altı yaşlarından itibaren süper kahraman, prenses, Disney ve benzeri çizgi film karakterlerine ilgi duymaya başlıyor. Bu noktadan itibaren çantalar da bu talebe göre değişiyor. Okul çantaları, beslenme çantaları çoğunlukla takım olarak çocukların sevdikleri karakterlerin baskılarına sahip oluyor. Çocuklar biraz daha büyüdüklerinde ise tuttukları takımın, sevdikleri spor markasının amblemini ve benzeri farklı motifleri taşımayı tercih ediyor. 

Gösterişli Günlük Çantalar 

Kız çocukların kullandıkları küçük omuz çantaları, "shopping bag" denilen büyük askılı çantalar, süslü, payetli gece çantaları, postacı çantalar da çeşitli renk, baskı ve alternatifleriyle markaların ürün seçkilerinde yer alıyor. Sportif çanta modelleri, kutu şeklinde çantalar ve benzeri sayısız alternatif çocukları mutlu ediyor. Çanta fiyatları özelliklerine, markalarına ve birçok kritere göre değişkenlik gösteriyor. Tüm modelleri Hepsiburada.com aracılığıyla inceleyerek siparişinizi oluşturabilir, çocuklarınıza güzel ve faydalı bir hediye verebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Çanta Modelleri

Cüzdan
Beslenme Çantası
Okul Çantası
Günlük Çanta
Toplam 24 / 2007 ürün
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002725/60004850