Çanta

Çanta yetişkinler kadar çocukların da hayatında geniş yer tutan bir aksesuardır. Çocukların hayal dünyası göz önüne alınarak tasarlanan çantalar birbirinden renkli ve eğlenceli modelleri ile öne çıkar. Her yaş grubuna hitap eden alternatiflerin bulunduğu geniş çanta yelpazesi seçim yapma kolaylığını da beraberinde getirir. Çocuklar için çanta modelleri sadece tasarım olarak değil kullanım alanı açısından da oldukça fazla çeşitlilikte sunulur. Unisex modellerin yanı sıra kız ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanan çantalar, çocukların kendi tarzlarını oluşturmalarına destek olur. Ebeveynler küçük yaştaki çocukları için kendi eşyalarını taşıyabilecekleri çocuk pelüş sırt çanta modelleri tercih ederek onlara sorumluluk aşılamayı hedefler. Çocuklar büyüdükçe bu sevimli çantaların yerini sade ancak daha iddialı modeller almaya başlar. Çocuk çanta modelleri ve fiyatları arasında değerlendirme yaparak çocuklarınızın kendi tarzlarını oluşturmasına destek olabilirsiniz.

Çocukların Dünyasını Zenginleştiren Renkli Çanta Modelleri

Günümüzde çanta modelleri çocuk için sadece okulda kullanabileceği değil günlük olarak eşyalarını taşıyabileceği bir aksesuar halini almıştır. Çanta modelleri hangi yaş grubu olursa olsun her çocuğun kendi zevkine, ihtiyacına ve kullanım alanına uygun seçim yapabileceği çeşitlilikte sunulur. Çok küçük yaşlardan itibaren çanta kullanmaya başlayan çocuklar oyuncak, kitap, kıyafet gibi pek çok kişisel eşyayı çantalar yardımı ile yanlarında bulundurabilirler. Çantalar kimi yaş grubu için bir ihtiyaç iken kimisi için de sadece bir aksesuardır. Özellikle kız çocukları kendi zevklerini yeni yeni keşfettikleri dönemlerde günlük kullanım için çocuk örgü çanta modelleri tercih etmeye başlar. Bu modeller sırt, kol ya da el gibi pek çok farklı kullanım opsiyonları ile sunulur. Bunun yanı sıra çocuk sırt çanta modelleri pullu tasarımlarla yine bu dönemdeki kız çocuklarının ilgisini çeken seçenekler arasında yer alır.

Günlük kullanımın yanı sıra kreşle birlikte eğitim hayatına adım atan çocuklar için tasarlanan çantalar da bulunur. Çocuk çanta modelleri okul kategorisi altında değerlendirilen bu modeller göz alıcı renkler, eğlenceli tasarımlar, farklı kumaş dokuları ve hologram alternatifleri ile tercihe sunulur. Farklı seçenekleri de bulunmasına rağmen yaygın olarak sırta takılarak kullanılan okul çantaları ergonomik olmalarıyla da avantaj sağlar. Okul çantaları günlük kullanılan sırt çantalarına oranla kitapların daha kolay taşınmasını sağlayan ve vücut postürüne uygun olan tasarımlara sahip olur. Çocuklarınızın bu amaçla kullanacağı çantaları seçerken bel sağlığını göz önünde bulundurmak yarar sağlayabilir.

Her Yaş Grubuna Özel Çanta Tasarımları

Çocuk çanta tasarımlarını birbirinden ayıran unsurlardan biri bireysel zevkler iken bir diğeri ise çocukların yer aldığı yaş grubudur. Çanta modelleri çocukların yaşına uygun tasarım ve konfor sağlayan özellikler barındırır. Fermuar, bağcık, çıtçıtlı düğme gibi farklı kapama stilleriyle detaylandırılan çantalar çocuğun kullanım konforu göz önüne alınarak seçilmelidir. Küçük yaştaki çocuklar için fermuarlı modeller daha güvenli kullanım sağlarken yaş ilerledikçe bağcıklı modeller tercih edilebilir. Küçük çocuk çanta modelleri genellikle kreş çağındaki çocukların kullanımı için tercih edilir. Kolay taşınabilir olması ile öne çıkan bu modeller çocukların gelişimi dikkate alınarak daha minimal boyutlarda sunulur. Ayrıca çanta taşımayı daha cazip hale getirmek için kumaş dokuları sevdikleri çizgi film karakterleri ve figürlerle taçlandırılır. Çocuk keçe çanta modelleri de yine oldukça hafif ve sevimli dizaynları ile küçük yaş grubu kız çocukları için tercih edilebilecek modeller arasında öne çıkar.

Çocuk ilkokul çanta modelleri neşeli tasarımlarıyla birlikte daha çok ergonomik formları ile öne çıkar. İçerisinde taşınan kitaplar, suluk ve kırtasiye malzemeleri daha fazla yük oluşturarak omuzlara ağırlık bindirir. Bu nedenle askıların çocuğun vücut yapısı ile uyumlu ve ayarlanabilir formda olması bu tarz çantaların konforlu kullanımını yükseltir. Çocuk okul çanta modelleri erkek çocuklar için daha yalın tasarımlarla sunulur. Genellikle çanta üzerinde hayallerini süsleyen süper kahramanlara yer verilir. Sırt çantası çocuk çanta modelleri ve fiyatları değerlendirilerek okul çağındaki çocuklar için en uygun seçimi yapmak mümkündür.

Çocuk Çantası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuklar için çanta seçimi yaparken onların beğenisini göz önünde bulundurmak önemlidir. Ancak kişisel beğenilerin ikinci planda tutulması ve çanta seçimi yaparken daha çok dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Öncelikle seçim yaparken çocuğun içinde bulunduğu yaş aralığı göz önüne alınmalıdır. Kreşe giden 4-5 yaş grubu için keçeden çocuk çanta modelleri tercih edilebilir. Yine hem bu yaş grubu için hem de ilkokul dönemindeki çocuklar için kendilerinin rahatlıkla taşıyabileceği çocuk çanta modelleri tekerlekli tasarımlarla sunulur.

Çantanın kullanım alanı dikkat edilmesi gereken bir diğer husus olarak değerlendirilir. Günlük kullanım için seçilecek çantalar daha çok göze hitap ederken okul amaçlı kullanılacak çantaların ergonomik kullanım sağlaması önemlidir. Kulp tasarımlarının bele ve omuza yük bindirmeyen forma sahip olması gerekir. Dayanıklı aynı zamanda da yumuşak dokulu kumaş ile desteklenmesi taşıma konforunu yükseltebilir. Kamp yapmayı seven bir çocuğunuz var ise yağmur gibi dış koşullara direnç gösterebilen malzeme ile kaplanmış çocuk spor çanta modelleri avantajlı olabilir. Bu modelleri çocuk şemsiyesi ile bütünleştirerek çocuğunuza kamp için kullanışlı bir set oluşturabilirsiniz.

Çocuk çanta modelleri erkek çocuklar için daha sınırlı sayıdadır. Unisex seçenekler olmasına rağmen kız ve erkekler için farklı modeller bulunur. Bu noktada kız çocuk çanta modelleri çeşitlilik açısından bir adım daha öne çıkar. Hem renk olarak hem de tasarımda kullanılan detaylar açısından erkek çocuk çantalarına kıyasla daha çok alternatif sunsa da erkek çocuk çanta modelleri de başarılı tasarımlara sahiptir. Çocuk omuz çanta modelleri daha çok kız çocuklarının tercihleri arasındadır. Günlük hayatta aileleri ile dışarı çıkarken kullandıkları bu modeller oldukça fazla seçenekle sunulurken aynı zamanda sevimli tarzlarını öne çıkarır.

Her Bütçeye Uygun Çocuk Çanta Modelleri

Çocuk çantaları tasarım açısından olduğu gibi fiyat olarak da çeşitlilik gösterir. Fiyat politikasının belirlenmesinde kullanılan kumaş dokusundan detaylarda yer verilen çizgilere kadar pek çok faktör etkili olur. Ponponlu, pullu, figürlü formları ile kızların dikkatini çeken çocuk kol çanta modelleri fiyat olarak yalın tasarımlara oranla bir miktar farklılık gösterebilir. Bele de takılabilen çocuk çanta modelleri yandan kullanım opsiyonu da sunar. Stil sahibi olan kız çocuklar bu çanta modellerini kız çocuk kemer ile kombinleyerek çocuk moda dünyasına imza atabilir. Çocuk sırt çanta modelleri erkek çocuklar için daha sık tercih edilen tasarımlardan biridir. Sırt çantalarının fiyatlarında belirleyici olan ise kullanılan yaş grubudur. Küçük çocuklar için tercih edilen sırt çantaları daha ekonomik olabilir. Ancak büyük yaş grubu için malzeme kullanımı, detaylar ve dayanıklılık gibi pek çok faktöre paralel olarak fiyat değişikliği görülebilir. Ebeveynler bebekleri ilk doğduğu andan itibaren eşyalarını yanında taşımak için çanta kullanmaya başlar. Ancak yavaş yavaş büyüyen bebekleri belli bir döneme girdiğinde kendi çantalarını taşıma sorumluluğunu üstlenir. Bu dönemde ebeveynlerin tercih edebileceği bebek çanta modelleri ve fiyatları ulaşılabilir seçeneklerle sunulur. Çocuk çantaları çok geniş bir çeşit ve fiyat yelpazesine sahip olsa da her bütçeye uygun bir alternatif mutlaka bulunur. Çocuk çapraz çanta modelleri arasından seçim yaparak çocuğunuza bir sürpriz yapabilirsiniz.

Çocuk okul çantaları nasıl olmalı?

Okul çantaları çocukların ağırlığından daha fazla olmamalı. Çift askı ile kullanım sağlanmalı.

Anaokulu çantası tercih ederken neye dikkat etmek gerekir?

Küçük yaş grubunda yer alan çocukların taşıyacağı bu çantalar minimal boyutlara sahip olmalı. Kolay taşınabilir tekerlekli tasarımlar tercih edilebilir.

Okul çantasının kaç cm olması gerekir?

Çocuğun bel hizasından 5 cm kadar yukarıda olması tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Çanta Modelleri

5278 ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Çocuk
Çocuk
Kız Çocuk
Kız Çocuk
Aksesuar
Aksesuar
Çanta
Çanta
Cüzdan
Cüzdan
Beslenme Çantası
Beslenme Çantası
Okul Çantası
Okul Çantası
Günlük Çanta
Günlük Çanta
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 5278 ürün
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002725/60004850