Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Ayakları olumsuz hava şartlarından ve dış etkenlerden koruyan ayakkabılar, uzun ömürlü ve dayanıklı olanların arasından kullanıcılar tarafından özenle seçilir. Söz konusu çocuk ayakkabıları olduğunda ise seçim yaparken başka faktörler de devreye girer. Yerinde duramayan ve oldukça hareketli olan erkek çocuklar için özel üretilen erkek çocuk spor ayakkabı modelleri sağlam, esnek ve rahat yapısıyla her mevsim kullanıma uygun olarak tasarlanır. Geniş beden aralığıyla farklı yaş gruplarından erkek çocukların ayak numaralarına uygun olarak üretilen modeller değişik renk ve desen seçenekleriyle de beğeni kazanır. Çocuk spor ayakkabıları erkek çeşitleri özellikle spora ilgi duyan erkek çocuklar için farklı birçok alternatif sunar. Ayrıca modeller sadece spor yaparken değil, sokakta ya da okulda giymek için de son derece rahat ve kullanışlıdır. Sayısız marka ve model seçenekleri bulunan ve ebeveynlerin de beğenisini toplayan erkek çocuk spor ayakkabıları uygun fiyat seçenekleriyle de bütçe dostu alternatifler sunar.

Kalitesi ile Öne Çıkan Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

Çoğu zaman erkek çocuklar için satın alınan spor ayakkabılar sadece spor yaparken değil, günün her anında kullanıma uygun olarak tercih edilir. Çocukların yetişkinlere oranla daha hareketli ve aktif olduğu düşünüldüğünde seçim yaparken sağlam ve dayanıklı olmasına ekstra dikkat etmek gerekir. Bu sebeple erkek çocuk spor ayakkabı modelleri tasarlanırken en kaliteli malzeme seçenekleri markalar tarafından kullanılır. Yapılan spora ve mevsime göre farklı malzemelerden üretilen modeller saya, taban ve dikiş özellikleri açısından oldukça sağlam üretildiğinden kolay kolay deforme olmaz. Markalar modellerin sayası için deri, tekstil, mikrofiber, suni deri ve benzeri malzeme alternatiflerini kullanırken erkek çocuklara hareket özgürlüğü tanımak açısından esnek olmasına özen gösterir. Ayakkabıların tabanları için de değişik malzeme seçenekleri mevcuttur. Gelişen teknoloji ile birlikte erkek çocuk spor ayakkabı çeşitlerinin taban yapısı da maksimum konfor ve rahatlık sağlaması için özel tasarlanır.

Kauçuk, termo kauçuk, PVC, EVA ve latex ayakkabı tabanlarının her biri farklı ihtiyaç, kullanım şekli ve beklentileri göre üretilir. Her türlü zeminde üstün tutuş sağlaması için modellere eklenen tabanların çocukların hızını kesmemesi için hafif olmasına ekstra özen gösterilir. Modeller tasarlanırken gelişim çağında olan erkek çocukların ayak ergonomisi dikkate alınır. Özel yastıklarla desteklenen tabanlar çocukların rahat ve doğru adım atması için modellere eklenir. Saya ve tabanı birleştirmek için kullanılan dikişler ve özel yapıştırıcılar oldukça sağlam yapıdadır. Bu şekilde kullanıldıkça ayakkabı tabanında ayrılma ya da açılma gibi sorunların yaşanması önlenir. Ayrıca kullanılan yapıştırıcılar çocukların sağlığına zarar vermeyen kaliteli alternatiflerden seçilir.

Rahatlığın Adresi Erkek Çocuk Spor Ayakkabıları

Sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan spor, küçük yaşlarda kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Bu yüzden çocuklara ilgi duydukları faaliyete uygun spor malzemelerini seçmek büyük önem taşır. Rahat bir erkek çocuk eşofmanı kadar çocuğun ayağına ve yaptığı spora göre bir ayakkabı seçimi de önemlidir. Basketbol, futbol, tenis ve koşu gibi birçok farklı spor türü için özel üretilmiş erkek çocuk spor ayakkabı modelini ürünler arasında rahatlıkla bulabilirsiniz. Gerek amatör gerekse profesyonel olarak sporla ilgilenen erkek çocuklar için dizayn edilen modeller çocukların spora ilgisini artırmak için her türlü özelliğe sahiptir. Basketbola meraklı erkek çocuklar için özel tasarlanan erkek çocuk basketbol ayakkabısı modelleri esnek ve ayağa tam oturan yapısıyla rahat hareket etmeyi sağlar. Ayağı sıkmadan saran basketbol ayakkabısı oyun sırasında ayakkabının ayaktan çıkması gibi sorunlarla karşılaşılmasını engeller. Özel kauçuk taban yapısı zeminde kaymadan rahatlıkla koşmaya ve zıplamaya olanak tanır. Özellikle hafif malzemelerden üretilen bu modeller ağırlık yapmayarak oyun sırasında hız artırıcı bir unsur haline gelir. En çok tercih edilen diğer bir model olan erkek çocuk futbol ayakkabısı tabanına yerleştirilen kramponlar sayesinde çocuğunuz koşarken çim zemine sıkıca tutunur ve kaymayı önler. Krampon seçerken futbol oynanacak zeminin özelliklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Gerçek çim zemin ve halı saha için üretilen kramponlar farklılık gösterir. Kısa dişli ve daha yumuşak yapıda olan kramponlar sert halı saha antrenmanları için ideal seçenektir. Gerçek çim zeminde futbol oynamak içinse zemine daha sıkı tutunan uzun ve sert çivili kramponlar uygundur. Metal ya da silikon çivili modeller arasında seçim yaparken bu hususlara dikkat ederek en uygun modeli seçebilirsiniz. Erkek çocuk futbol ayakkabı modellerinin diğer bir dikkat çekici özelliği ise darbelere karşı ekstra dayanıklı olmasıdır. Bu şekilde oyuncu futbol topuna vururken ayakkabının yıpranması ve zarar görmesi engellenir. Aynı zamanda modellerin darbe emici yapısı çocukların ayaklarını korumak ve herhangi bir olası yaralanmayı önlemek için idealdir. Erkek çocuk spor ayakkabıları arasında outdoor aktiviteler için tasarlanan modeller mevcuttur. Markalar tırmanma ve doğa yürüyüşü gibi çocukların da yapabileceği outdoor sporlar için farklı seçenekler sunar. Modellerin hepsi spor yaparken çocukların güvenliğini sağlamak üzere her türlü detay düşünülerek üretilir. Islak, taşlık ya da toprak zeminler için farklı taban özelliklerine sahip ayakkabılar tasarlanarak üstün koruma sağlanır. Spor ayakkabı erkek çocuk modelleri sadece belirli bir sporu yaparken değil, sokakta ve okulda kullanılmak için de oldukça rahat, hafif ve şıktır. Özellikle günlük spor ayakkabı modelleri erkek çocukların arkadaşlarıyla oyun oynarken, okulda sportif faaliyetlere katılırken ya da ailecek seyahate çıkarken rahat ve özgürce hareket etmesi için birebirdir.

Her Bedene Uygun Erkek Çocuk Spor Ayakkabıları

Çocuklar hızlı bir şekilde büyüdükleri için düzenli olarak yenisini almanız gereken erkek çocuk spor ayakkabı modelleri her bedene uygun alternatifler sunar. Erkek çocuğunuzun yaşı, boyu, kilosu ve cm olarak ayak ölçüsü hangi ayakkabı numarasına sahip olduğunu belirleyen faktörler arasındadır. Bu faktörler dışında markalar tarafından genel olarak yaş üzerinden bir sıralama da yapılır. Buna göre 26 numara erkek spor ayakkabı 5 yaş civarı çocuklar için uygun bir seçenek olarak görülür. Erkek çocuklar için en küçük ölçülerden biri olan 25 numara erkek spor ayakkabı modelleri 2-3 yaş arası tam anlamıyla yürümeyi yeni öğrenmiş bebekler için en uygun seçenekler arasında yer alır. Bu modellerin adım atmayı ve yürümeyi kolaylaştırıcı özellikleri vardır. Genellikle ağırlık yapmaması için oldukça hafif ve kolay hareket etmeyi sağlaması için gayet esnek üretilirler. Modeller özel taban yapılarıyla da çocuk ayak gelişimini destekler. Erkek çocuk spor ayakkabı 36 numara bedeni ise genellikle erkek çocuk ayakkabı numaraları arasında en sonlarda bulunan ölçüdür. Bu geniş beden aralığı içinde çocuğunuzun ayağına uygun birçok farklı alternatife rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen modellerden biri olan 33 numara erkek spor ayakkabı çocukların en hareketli oldukları yaşlar için üretilen seçeneklerin başında gelir. Erkek çocuk spor ayakkabı 33 numara genel olarak 10 yaş civarındaki erkek çocuklar için uygundur. 30 numara erkek spor ayakkabı modelleri ise 7 yaş için ideal bir seçenek olabilir. Ancak bu ölçüler marka ve modele göre değişiklik gösterebileceği için ürünün beden tablosuna bakmakta fayda vardır. 8-9 yaş aralığı için uygun görülen 31 numara erkek spor ayakkabı modelleri farklı markalarda çocuğun ayağı için daha dar ya da bol gelebilir. Erkek çocuk için spor ayakkabı satın alırken tam beden olmasına dikkat etmek gerekir. Ayakkabının ayağı sıkmaması büyük önem taşır. Model ayağı tam anlamıyla sararken burun kısmında çocuğun ayak parmaklarını rahatlıkla hareket ettirebilmesi için biraz boşluk olması gerekir. Aksi halde çeşitli gelişim ya da duruş bozuklukları yaşanabilir. Bu yüzden ayakkabı almadan önce çocuğun ayakkabı numarasını tam olarak bilmek önemlidir.

Şık Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri dizayn edilirken çocukların ilgi ve beğenisini kazanacak detaylar modellere eklenir. Birçok farklı renk, desen ve detayla bezenen modeller çocuklar için eğlenceli ve hoş bir görünüm sunar. Klasik bir görünümden hoşlanan ve sadeliği seven çocuklar için tek renk siyah, lacivert ve kahverengi modeller idealdir. Sade modeller arasında özellikle yaz aylarında erkek çocuk beyaz spor ayakkabı modeli sıklıkla tercih edilir. Bunun dışında ürünler arasında eğlenceli ve rengarenk modelleri de bulabilirsiniz. Turuncu, kırmızı, sarı, yeşil ve mor gibi canlı ve parlak renklerden oluşan spor ayakkabılar her yaş grubundan erkek çocuk için dikkat çekici bir görünüm vadeder. Değişik renklerin bir arada kullanıldığı ya da farklı desenlerle tasarımı hareketlendirilen model seçenekleri de çocuklar için göz alıcı bir alternatiftir. Erkek çocuk spor ayakkabılar dizayn edilirken çocukların zevklerine yönelik her türlü ayrıntı düşünülür. Erkek çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilen erkek çocuk ışıklı spor ayakkabı çeşitleri değişik renklerde yanan ışıklandırma detaylarıyla hoş ve farklı bir görünüm sağlar. Spor ayakkabının tabanına yerleştirilen LED ışıklandırmalar özellikle geceleri ışıl ışıl yanarak dikkatleri üzerine çeker. Bazı modellerde ışıkları tamamen kapatma özelliği de bulunur. Üzerine basıldığında yanıp sönen ışıklı spor ayakkabı erkek modelleri bir pil yardımıyla çalışır ve pili bittiğinde değiştirmesi oldukça kolaydır. Işıklı spor ayakkabılar arasında pil yerine şarj edilerek çalışan modeller de mevcuttur. Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri cırt cırtlı ya da bağcıklı seçenekleri barındırır. Görünüm açısından modele hoş bir detay katan bu özellik aynı zamanda çocuğunuzun rahatlığı için de önemlidir. Eğer çocuğun yaşı küçükse bağcıklı ayakkabılar yerine cırt cırtlı modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle çocuğun tek başına spor ayakkabılarını giymesini sağlayarak bağımsız hareket edebilmesi yolunda teşvik edebilirsiniz. Bağlama hareketini öğretmek için ya da bu hareketi zaten öğrenmiş olan çocuklar için gönül rahatlığıyla bağcıklı modelleri satın alabilirsiniz. Bağcıkların çözülüp ayağa takılma ve bunun sonucunda düşme gibi durumları engellemek için bazı modellerde bağcıkları saklayan özel cepler de bulunur. Aktif olarak spor yapan bir çocuk için bu model ya da direkt cırt cırtlı bir model daha güvenli ve avantajlı olur.

Dört Mevsim Konfor Sunan Erkek Çocuk Spor Ayakkabı

Çocukların konforlu bir şekilde spor ayakkabıları kullanabilmeleri için tercih yaparken mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Erkek çocuk yazlık spor ayakkabı modelleri sıcak yaz aylarında nefes alabilen yapısı sayesinde ayakları terletmez. Çocukların sıcak havalarda rahatça koşup oynayabilmeleri için idealdir. Kullanılan malzeme de mevsime göre tercih yapmanızda size yol gösterir. Sayasında tekstil kullanılan spor ayakkabılar yaz ayları için en rahat ve konforlu tercihtir. Yaz aylarında kullanılmak üzere tasarlanan spor ayakkabılar arasında açık modelleri de bulabilirsiniz. Kapalı ayakkabılara göre daha havadar ve rahat olan bu modeller özellikle yazın plajda yapılacak spor aktiviteleri için oldukça uygundur. Sadece spor değil yaz tatiline giderken de kumsalda, deniz ya da havuz kenarında açık spor ayakkabıları tercih ederek çocuğunuzun rahatlığını garanti edebilirsiniz. Kış için genellikle erkek çocuk mont ve kaban gibi giysilerin yanında ayakkabı olarak bot tercih edilir. Bunun yanı sıra uygun özelliklere sahip bir spor ayakkabıyı kış döneminde çocukların sorun yaşamadan kullanması da mümkündür. Kış dönemi için spor ayakkabı bakıyorsanız olumsuz hava şartlarına dayanıklı bir seçim yapmanız gerekir. Soğuk havalarda çocukların spor yaparken ayaklarını soğuktan koruyan spor ayakkabılar su geçirmez özellikte malzemelerden üretilir. Kar, yağmur ve çamur gibi zorlayıcı etkenlere karşı dayanıklı yapıda olan modeller en zor hava şartlarına karşı bile dayanıklılık gösterir. Bunun için seçim yaparken modellerin özelliklerine ve hangi mevsim için uygun olduğuna dikkat etmek önemlidir. Genellikle erkek çocuk spor ayakkabı kış modellerinin tabanları ıslak ya da buzlu zeminde kaymayı önleyen yapıda tasarlanır. Kışlık modellerin iç kısmı ayakları sıcak tutan yumuşak malzemelerle kaplanır. Daha da sıcak tutan bir alternatif için bot gibi bileğe kadar çıkan modelleri de tercih edebilirsiniz.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Fiyatları

Birçok farklı marka, model ve ölçü seçeneğini bulabileceğiniz erkek çocuk spor ayakkabı çeşitleri fiyat konusunda da bütçenize uygun alternatiflere sahiptir. Erkek çocuk spor ayakkabı fiyatları belirlenirken kullanılan malzeme, tasarım özellikleri ve modele eklenen ekstra detaylar dikkate alınır. Hakiki deri malzemeden yapılan bir spor ayakkabı suni deri ya da tekstil bir spor ayakkabıya göre fiyat açısından daha yüksek olabilir. Bununla birlikte erkek çocuk spor ayakkabıları ve fiyatları her türlü ihtiyaca yönelik seçenekler sunar ve fiyatlar modelin özelliklerini karşılar niteliktedir. Tercih yaparken çocuğunuzun spor ayakkabıyı ne gibi aktiviteler yaparken kullanacağını göz önünde bulundurarak bütçenize uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz. Belirli dönemlerde gerçekleştirilen kampanyalar dahilinde erkek çocuk spor ayakkabı indirim fırsatlarından yararlanarak Hepsiburada üzerinden hesaplı bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları Nedir?

Dikkat edilmesi gerekenlerin başında modelin çocuğunuzun ayağına tam oturması gelir. Gelişim çağında olan ve sürekli ayakları büyüyen çocuklar için ayakları sıkarak gelişimi olumsuz etkileyen modellerden kaçınmak önemlidir. Çocuğunuzun düzgün bir duruşa ve yürüyüşe sahip olması için vücudu destekleyici taban özellikleri bulunan modelleri seçmek gerekir. Ayağı darbelerden koruyan ve bu şekilde sakatlanmaları önleyen yapıda bir model olması da dikkate alınması gerekenler arasındadır.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri Hangileridir?

Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri arasında yapılan sportif faaliyet türüne göre birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Modellerin hepsi yapılan spora uygun olarak tasarlanır. Basketbol, futbol, tenis, outdoor, bisiklet gibi sporlara özel üretilen çeşitlerin yanı sıra günlük kullanıma uygun spor ayakkabılar da mevcuttur.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri Nasıl Temizlenir?

Erkek çocuk spor ayakkabı modellerinin nasıl temizleneceği üretiminde kullanılan malzemeye göre değişir. Bazı kumaş spor ayakkabıları çamaşır makinesinde bile yıkamanız mümkünken bazı modeller bunun için uygun olmayabilir. Bu yüzden ayakkabının kullanım talimatına dikkat etmek oldukça önemlidir. Genel olarak spor ayakkabıda oluşan lekeleri çıkarmak için sabunlu, sirkeli ya da karbonatlı su gibi yöntemlere başvurabilirsiniz. Biraz sabun, sirke veya karbonat eklediğiniz bir bardak suya temiz bir bezi batırıp, ayakkabının lekeli kısımlarını yavaşça ovarak temizlemeniz mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı

688 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 24 / 688 ürün
DSACategoryId/2147483636/60002723/205454/205719/60000064