Şapka

Şapka

Giyim stiline ruhunu veren ve kullananın kişiliğini yansıtan aksesuarlar arasında bulunan şapka, çok özel modelleri ile iddialı seçenekler sunuyor. Şapka türleri arasından yapılan seçimler, kişinin tarzı hakkında önemli ip uçları veriyor. Antik çağlardan bugüne yaygın biçimde kullanılan şapka modelleri, işlevsel özellikleri yanında estetik açıdan asaleti ve şıklığı simgeliyor. Popüler ve çağdaş modellerden klasik şapka ürünlerine farklı türlerde ve özellikte pek çok seçenek bulunuyor. Fötr şapka, kasket, baseball şapkası, yazlık şapka, bere gibi farklı modeller benzersiz şapka kombinleri yapmaya olanak tanıyor.

Günlük, klasik, sportif giyim tarzlarına uygun şapka çeşitleri, hem yaz hem de kış aylarının daha konforlu ve rahat geçmesine yardımcı oluyor. Canlı renkleri, eğlenceli desenleri ve çok özel motifleriyle öne çıkan spor modeller, farklı spor kulüplerinin simgelerini ya da değişik yazıları içerebiliyor. Siyah, lacivert, gri gibi renklerin yanında beyaz ya da açık renkler de sıklıkla tercih ediliyor. Lacivert, yeşil, gri, siyah, beyaz şapka seçenekleri arasında eskitme tekniği ile daha estetik bir görünüme kavuşturulan modeller de bulunuyor. Spor yaparken takılan şapkalar daha yumuşak ve işlevsel bir yapı sunuyor. Havlu kumaştan saç bandı şeklinde tasarlanan spor şapkaları ya da bandanalar hareket imkânını kısıtlamadığı için tercih ediliyor. Şapka almak isteyenler farklı markaların tasarladığı ürünlere Hepsiburada sayesinde rahatlıkla ulaşabiliyor, uygun fiyat seçenekleriyle kolayca satın alabiliyor. Dönemsel indirim fırsatları ve özel kampanyaları ile yüksek kaliteli modelleri oldukça makul şapka fiyatları ile almak mümkün oluyor.

Şapka Modelleri ve Özellikleri

Tarih boyunca farklı modelleriyle gündeme gelen şapka çeşitleri, yağmur, soğuk ya da güneş ışınlarından koruma işlevleri yanında önemli bir aksesuar olarak da öne çıkıyor. Dönem dönem inanç, toplumsal statü, politik görüş ya da meslek gruplarının simgesi haline gelen şapka türleri, kültürel hayatın vazgeçilmez bir unsuru olarak dikkat çekiyor. Antik Yunan’dan eski Mısır’a pek çok uygarlıkta farklı başlık ve şapka seçenekleri göze çarpıyor. Bu tarihi şapka modelleri dönem dönem yeniden ön plana çıkıyor ve moda haline gelebiliyor. Geçmişten bugüne fötr şapka ürünleri en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bir dönem asaletin ve gelişmişliğin simgesi sayılan fötr şapkalar bugün de şıklığın önemli göstergeleri arasında yer alıyor. Tercihe göre deve tüyü, hasır, yün, keçe gibi malzemelerden de üretilebilen fötr seçenekleri, her giyim stiline uygun modeller sunuyor. Fötr türleri arasında melon şapkadan, kovboy modellerine pek çok farklı çeşit de bulunuyor. Yün şapka ürünleri özellikle kış ayları için başı koruyan bir aksesuar olarak öne çıkıyor. Kışlık şapka seçenekleri yanında yazlık kasket şapka ürünleri de güneşten korunmada önemli bir işlev üstleniyor. 8 köşeli şapka da denilen kasketler Anadolu’da gelenek halinde yıllardır kullanılıyor. Kasket seçenekleri sokak stilinden vintage modellere, retro stilden köylü kasketine sayısız model seçeneği sunuyor. Kasketlerde köşe sayıları da büyük önem taşıyor ve 4, 6 ya da 8 köşeli olabiliyor. İngiliz ya da İskoç modeli kasektler ise driver cap ya da newsboy cap gibi isimlerle anılıyor.

Kış aylarında dış giyimin bir parçası olarak kürklü şapka, yün şapka gibi seçenekler öne çıkarken, fötr modelleri de yünlü kumaştan tercih edilebiliyor. Yünlü kumaştan üretilen şapkalar çok özel desenleri ile dış giyim kıyafetleriyle uyum içinde seçilebiliyor. Kışlık modeller arasında yer alan triko şapka seçenekleri, takım olarak da alınabiliyor. Atkı, bere, eldiveni de içeren bu aksesuar takımları, kışlık giyimin vazgeçilmez unsurlarını oluşturuyor. Kulakları tamamen kapatan kürklü şapka seçenekleri de soğuk aylarda büyük ilgi görüyor. Yünlü ya da pamuklu kaşe pilot şapka seçenekleri de en sert soğuklarda dahi başı sıcak tutmayı başarıyor. Kulakları da soğuğa karşı korumaya alan pilot şapka seçenekleri, estetik tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Pilot kıyafetlerinin bir parçası olan ve sert rüzgarlara dayanabilen bu şapkalar, soğuk havalara karşı da kusursuz bir koruma sağlıyor. Kafa kısmını tam olarak saran yapıları sayesinde rüzgar ve yağışlara karşı da etkili bir koruma sağlayan modelleri tercih edilebiliyor. Trapper ya da uşanka da denilen kürklü pilot modelleri, soğuk ülkelerde tasarlanan versiyonlarıyla büyük ilgi görüyor. Kürklü yapılarıyla büyük ilgi gören bu modellerden esinlenilerek tasarlanmış farklı kürklü şapka seçenekleri de bulunuyor.

Yazlık ve Spor Şapka Seçenekleri

Keten kasket şapka gibi yazlık ürünler yanında soğuk mevsimler için de kasketler öne çıkıyor. Konforlu ve rahat bir kullanım sunan kasket şapka seçenekleri, farklı biçimler ve renklerde olabiliyor. Hasır şapka ürünleri de tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Yazlık bölgelerde ve tatil dönemlerinde yoğun olarak kullanılan hasır şapka ürünleri, otantik tasarımları ve uygun fiyat seçenekleri ile tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Yazlık şapka seçenekleri arasında kasket, fötr gibi klasik seçeneklerin yanında baseball şapkası gibi modeller de bulunuyor. Sportif giyimi tercih edenler baseball şapkasının yanı sıra snapback şapka gibi spor modeller arasından da seçim yapabiliyor. Kep şapka olarak da bilinen spor modeller, ön tarafındaki gölgelik yardımıyla koruyucu bir rol üstleniyor. Kep şapka seçenekleri uzun siperliklerinin yardımıyla özellikle güneş ışınlarına karşı etkili bir koruma sağlıyor. Üzerindeki logo nedeniyle horozlu şapka olarak bilinen modeller de benzer bir fonksiyon sunuyor. Güneşe karşı baş, alın ve yüz bölgesini koruyan modeller, nefes alan yapılarıyla ferah bir kullanım sağlıyor. Fileli şapka seçenekleri terletmeyen ve yapışma, elektriklenme gibi sorunlara yol açmayan yapılarıyla büyük ilgi görüyor. Bu modeller arkalarındaki bölümden kolayca ayarlanabiliyor ve pratik bir kullanım sunuyor. Çıt çıt, cırt bant ya da ayarlama bandı gibi özellikler şapkaların baş ölçüsüne göre ayarlanmasını mümkün kılıyor. Uzak Doğu’dan çıkarak dünyaya yayılan şemsiye şapka ürünleri de güneş ışınlarına karşı etkili koruma sağlayan modeller arasında yer alıyor. Şemsiyeli seçeneklerin yanı sıra pervaneli şapka gibi çok özel tasarımlar da öne çıkıyor. Şarj ya da pille çalışan pervaneler serinlik yayarken, bu özel şapka türü sıcak ve nemli iklim kuşaklarında ferahlatıcı bir etki sağlıyor.

Tenis şapkası olarak bilinen ve kepli modellere benzeyen seçenekler ise üzeri açık yapılarıyla daha çok siperlik işlevi taşıyor. Benzer bir yapıya sahip olan vizör model ürünler de uzun siperlikleri ile daha iyi bir görüş sağlıyor. Sporcular tarafından tercih edilen vizör modelleri tenis gibi sporlarda yaygın olarak tercih ediliyor. Bu modeller günlük kullanımda da daha sportif bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih listelerinde yerini alıyor. Denizci şapka seçenekleri ise hem kışlık, hem yazlık olarak tercih edilebiliyor. Başta rugan olmak üzere, keçe, deve tüyü ya da keten gibi özel malzemeler kullanılarak üretilen denizci modelleri retro stilin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Yüksek yapıdaki gövde kısmında metal kemer bulunan bu özel modeller, ön taraftaki siperi sayesinde güneş ışınlarını önlüyor ve daha iyi bir görüş sağlıyor. Outdoor sporlar, kamp ya da trekking gibi aktiviteler için de outdoor şapka seçenekleri tercih edilebiliyor. Terletmeyen yapılarıyla öne çıkan outdoor modeller, farklı mevsimlere ve hava koşullarına uygun seçenekler sunuyor.

Özgün Şapka Seçenekleri ve Avantajları

Farklı kullanım alanlarına özel modeller zaman içinde evrilerek yaygın hale gelebiliyor. Spor kulüplerine has modellerin yanı sıra bazı meslek gruplarının simgesi haline gelen ürünler de yaygınlık kazanabiliyor. Işıklı şapka modelleri ilginç ve dikkat çekici bir seçenek oluştururken, partiler ve eğlence amaçlı sayısız şapka seçeneği bulunabiliyor. Esin kaynağı Fidel Castro’nun şapkası olan Castro şapka seçenekleri de oldukça popüler olan modeller arasında bulunuyor. Genellikle haki, yeşil, gri gibi renklerde olan Castro şapka ürünleri kolay kullanımı ve ayarlanabilir yapısıyla öne çıkıyor. Kep biçimindeki bu özel model, yazlık ya da kışlık olarak tasarlanabiliyor. Askeri şapka türleri arasında da sayılan bu model dışında askeri kıyafetleri çağrıştıran pek çok model bulunabiliyor. Kamuflaj şapka seçenekleri spor ya da outdoor giyim içinde yaygın olarak tercih ediliyor. Kamuflaj şapka ürünleri, benzer desenlere sahip kıyafetlerle mükemmel bir uyum gösteriyor. Deri modeller, diğer deri kıyafetlerle uyumlu biçimde mükemmel kombinler oluşturmayı kolaylaştırıyor. Siyah, kahverengi, taba gibi renk seçenekleri sunan deri modeller, için yünlü ya da pamuklu astarlar ile kış ayları için de rahatlıkla tercih edilebiliyor.

Tarihi diziler nedeniyle yeniden yaygınlık kazanan ve bir Selçuklu şapkası olan börk şapka da son yılların aranan modelleri arasında bulunuyor. Deri ve kürk içeren özel tasarımları ve farklı yaş gruplarına hitap eden seçenekleriyle öne çıkan börk şapka ürünleri, siyah, gri gibi renk alternatifleriyle satışa sunuluyor. Geçmişte hayvan postu ile çuha ve keçe malzemeden üretilen börk modellerinin tarihi çok eski dönemlere kadar uzanıyor. Hayvan figürlü modeller de son dönemlerde oldukça popüler ürünler arasında yer alıyor. Farklı hayvanların kürklerini çağrıştıran özel doku ve formlar sunan bu modellerin yanı sıra ön kısmında hayvan motifleri bulunan spor şapka seçenekleri de bulunuyor. Horoz, panda, ayı, kedi, kaplan gibi hayvanlara yer verilen bu modeller, fileli ve sportif yapılarıyla öne çıkıyor. Kovboy şapkası seçenekleri estetik ve otantik yapıları ile büyük ilgi görürken, safari tipi modeller de sevilen şapkalar arasında yer alıyor.

Yüzü tamamen kapatan plastik siperliğe sahip şapkalar ise virüslere karşı koruma sağlıyor ve özellikle riskli meslek grupları tarafından tercih ediliyor. Erkek şapka isimleri arasında klasik bereler başı çekiyor. Uzun ya da kısa bere seçeneklerinin yanı sıra mansız bere, askeri bere, kayak beresi ve daha bir çok seçenek bulunabiliyor. Ressam beresi de denilen French Painter Beret, Türkiye’de fazla yaygın olmasa da tercih listelerinde yer verilen modeller arasında yer alıyor. Military beret denilen, komando beresi ile bu bere türü arasında benzerlik de bulunuyor. Ressam beresi ya da komando beresi gibi modeller ise çoğunlukla kaşe kumaştan üretiliyor ve daha çok estetik amaçlarla tercih ediliyor.

Şapka Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Şapka erkek giyimin seçimi büyük önem taşıyan aksesuarları arasında bulunuyor. Herkesin kendi stiline uygun modeli seçmesi ve şapka satın alırken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Şapka çeşitleri erkek ve kadınlar için farklı seçenekler içerdiği gibi, unisex modeller de bulunuyor. Kalıplı, astarlı yüksek kaliteli şapkalar daha uzun süre sağlıklı biçimde kullanılabildiğinden kumaş ve astar yapısına dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Uygun modeli seçerken yüz tipinin göz önünde tutulması ve uygun modelin seçilmesi tavsiye ediliyor. Oval yüze sahip olanlar bir çok modeli rahatlıkla kullanabildiğinden en şanslı grubu oluşturuyor. Fötr şapkalar başta olmak üzere bir çok model geniş alınlı ve sivri çeneli bu grup için uygun olabiliyor. Hemen her türlü modeli rahatlıkla kullanabilen bu grup dışında, yüzü üçgen yakın olanlar için geniş kenarlı modeller öne çıkıyor. Elmacık kemikleri belirgin olanların biraz daha geniş modelleri seçerek dengeli bir görünüm sağlaması mümkün olabiliyor. Yüz hatları keskin olan kare yüzler için ise yumuşak hatlara sahip ürünler tavsiye ediliyor.

Saç rengi de şapka seçimini etkileyen bir faktör olarak öne çıkabiliyor. Sarı ya da açık renkli saça sahip olanlar kahverengi, kırmızı, pembe gibi canlı renkler ile siyah modelleri gönül rahatlığıyla seçebiliyor. Siyah, koyu kestane gibi saç renkleri için ise kırmızı, bordo ve mavi şapkalar uyumlu olabiliyor. Kumrallara tavsiye edilen renk ise siyah, kahverengi ve mavi oluyor. Kızıl saçlar için ise siyahın yanı sıra sarı ve lacivert renk seçenekleri ön plana çıkıyor. Renkler ile birlikte tasarım stillerinin de doğru belirlenmesi gerekiyor. Doğru şapka kombinleri yapabilmek için kıyafetler ile şapka seçimlerinin uyumlu olması büyük önem taşıyor.

Spor giyimi ile kasket ya da fötr modeller uygun olmayacağı için kep tipi spor şapkaları tercih etmek gerekiyor. Her giyim stiline uygun modeller rahatlıkla bulunabildiğinden doğru kombinleri oluşturmak zor olmuyor. Model ve tarz seçiminde yaşanan bölge ve iklim koşulları da etkili oluyor. Soğuk ve sert iklimlerde hasır ya da yazlık modeller uygun düşmeyeceğinden kürklü ve başı tamamen koruyan seçeneklerin seçilmesi gerekiyor. Aynı şekilde sıcak bölgelerde de nefes alan, fileli ve ferah ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor. Sıcak bölgelerde ve mevsimlerde astar kısmında polyester olan modeller kesinlikle tavsiye edilmiyor. Pamuk dokusu ve yapısı itibariyle uyumlu ve sağlıklı seçenek olarak öne çıkıyor. Kışlık modeller için ise yünlü kumaşlar, deri ya da yün polyester karışımı seçenekler öneriliyor.

Şapka Bedenleri ve Fiyat Seçenekleri

Herkesin kafa yapısı ve büyüklüğü farklı olduğundan yeni bir ürün alırken bedeni büyük önem taşıyor. Bol ya da tam oturmayan ürünler kolaylıkla düşebileceği ya da rüzgarda uçabileceği için başa tam olarak oturan modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Üç türde beden ölçüsü bulunan modellerde öncelikle 55 cm ile 65 cm aralığında değişen şapka bedenleri oluyor. Lastikli şapka seçenekleri ise esnek yapıları sayesinde herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Arka kısmından cırt cırt, ayarlanabilir bant ya da çıt çıt gibi mekanizmalarla boyu ayarlanabilen ürünler de herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Sabit bedenli bir ürün alınacaksa zaman içinde açılma olabileceğinin göz önünde tutulması ve başı tam olarak saran modellerin tercih edilmesi gerekiyor.

Şapka markalarının ürettiği modeller kullanılan kumaş ve malzemelerin kalitesine ve ürünün türüne göre farklılık gösteriyor. Pamuklu ya da polyester malzemeden yazlık olarak üretilen modeller uygun fiyatlarla satın alınabilirken, yüksek kaliteli yünlü kumaştan üretilen fötr şapkalar biraz daha yüksek bir fiyat bandında yer alıyor. Ürünün modeli, büyüklüğü, işçilik kalitesi de fiyatlar üzerinde doğrudan etkili oluyor. Daha kalın ve sağlam kumaşlardan tasarlanan kışlık modeller ile deri, kürk gibi detaylar içeren pilot modelleri de üst segment ürünler arasında yer alabiliyor. Hepsiburada’nın geniş ürün yelpazesi içinde herkesin beğenisine ve ihtiyacına uygun ürün seçeneklerine kolayca ulaşılabiliyor. Hepsiburada üzerinden modellerin her türlü özelliği ve büyüklüğü incelenebiliyor, farklı renk ve desen seçeneklerine ulaşmak mümkün oluyor. Markaların ve Hepsiburada’nın özel indirim fırsatları ve dönemsel kampanya seçenekleri de oldukça makul satın alma koşulları sağlayabiliyor. Outlet ya da sezon sonu kategorisinde yer alan yüksek kaliteli şapkalar, kaçırılmayacak fiyat fırsatları ile gönül rahatlığıyla satın alınabiliyor.

Şapka Ölçüleri Nasıl Öğrenilir?

Şapka bedenleri farklı türlere göre değişkenlik gösterse de, genellikle XSmall, Small, Medium, Large, Xlarge ve 2XLarge olarak belirleniyor. Çocuklar için farklı bedenler söz konusu olduğu gibi, kadınlara özel modeller de farklı bedenler sunabiliyor. Ayrıca başta fötr şapkalar olmak üzere klasik şapka modelleri 55 ile 65 arasında değişen numaralarla ifade ediliyor. Ayarlanabilir ya da lastikli modeller ise tek büyüklükte üretiliyor ve kullanıcının kafa yapısına kolayca uyum sağlıyor. Deri modeller ile fötr ürünlerde esneme imkânı olmadığı için mezura ile doğru ölçü alınması büyük önem taşıyor. Başının ölçüsünü bilmeyenlerin pratik bir yöntemle bu ölçüyü öğrenmesi mümkün olabiliyor. Başın çevresi kaşın bir santimetre kadar üzerindeki en geniş noktadan ölçülerek beden numarasına ulaşılabiliyor. 55 ile 65 arasında değişen şapka ölçüleri baş çevresinin santimetre cinsinden ölçülmesi ile belirleniyor. Çocuklar için de aynı biçimde baş ölçüsüne ulaşmak mümkün olabiliyor. Bebekler ve çocuklar hızla büyüdükleri için baş ölçüleri de kısa süreli aralıkla değişebildiğinden yeni bir ürün almadan önce baş çevresinin ölçülmesi tavsiye ediliyor.

Erkek Şapka Çeşitleri Nelerdir?

Erkek şapkaları sayısız model ve kumaş seçeneği sunuyor. Keçeden kadifeye, pamuklu kumaşlardan yünlü ürünlere pek çok kumaştan farklı modellerde ürünler tasarlanabiliyor. Yaygın olarak bilenen kasketlerin köşe sayılarına ve kumaş türlerine bağlı olarak pek çok modeli bulunuyor. Bu modellerden ayrı olarak sıklıkla kasketlerle karıştırılan Flat Cap modeller de bulunuyor. Kasketi andıran ancak daha düz yapıdaki bu modeller, başı arkadan öne doğru sarmalıyor. Kasket modelleri gibi fötr seçenekleri de son yıllarda giderek sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer almaya başlıyor. Fötr ile karıştırılan türler arasında ise hazırdan yapılan Panama şapka ile kovboy şapkaları başı çekiyor. Kovboy modelleri kıvrık kenarları ile kolayca ayırt edilebiliyor. Melon şapka da tepeden dışa doğru bombeli yapısı ile kolayca farkını ortaya koyuyor. Safari modellerine balıkçı ya da kova da deniliyor ve son dönemlerde desenli modelleri ile yeniden gündem olmayı başarıyor.

Farklı Şapka Ürünleri Nasıl Temizlenir?

Özellikle tere bağlı olarak oluşan şapka lekelerinin temizliği için özel işlemlere ihtiyaç duyulabiliyor. Çoğunlukla sarı ya da beyaz olarak kendini gösteren lekeler, her zaman çamaşır makinesinde temizlenmediği gibi, bazı modelleri makineye atmak da mümkün olmuyor. Keçe, yün ve keten kumaştan üretilen şapkalar makinede deforme olabileceğinden bu ürünlerin dikkatli biçimde elde yıkanması tavsiye ediliyor. Pamuk, akrilik, polyester, jarse gibi kumaşlardan üretilen modeller ise narin yıkama programları ve şapka yıkama topu kullanılarak makinede de temizlenebiliyor. Yıkama işlemi öncesinde varsa etiketlerdeki talimatların okunması ve bunlara uygun bir yıkama yapılması gerekiyor. Yıkama sonrası kurutma işleminin de dikkatli biçimde ve havadar bir alanda yapılması öneriliyor. Ter lekelerinin yanı sıra dış etkenlere bağlı olarak oluşan kirlerin ve yağ oluşumuna bağlı lekelerin temizlenmesi de zor olabiliyor. Şekil bozulmalarına ya da renk ağarmasına neden olmamak için maksimum dikkat gerekiyor. Su geçirmez nitelikteki özel kumaşlar için su ve beyaz sirke karışımı etkili bir çözüm oluşturuyor. İnatçı lekeler için yumuşak kıllı bir fırça ile hafifçe fırçalamak faydalı olabiliyor.

Erkek şapka modelleri, hem estetik hem de işlevsel bir aksesuar olarak kullanılabiliyor. Farklı zevklere hitap edebilen şapkalar, sportif ya da klasik görüntüleriyle dikkat çekiyor. Erkek modasının zamansız parçaları arasında yer alan şapkalar, zengin renk ve model seçenekleri ile göz dolduruyor. Her mevsim kullanılabilen şapka modelleri, özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor. Spor görünümlü günlük şapkaların yanı sıra, bere ve kasket çeşitleri de erkek modasının en önemli aksesuarları arasında yer alıyor. Zengin detayları ve özgün şekilleriyle fark yaratan şapka ve bere çeşitleri, dengeli kombinler yarat bilmenizi sağlıyor. 

Sportif Tarzın Tamamlayıcı Parçası

Sık kullanılan erkek aksesuar çeşitleri arasında yer alan sportif şapkalar, kep şapkalar olarak da isimlendirilebiliyor. Sportif şapkalar, ön tarafındaki gölgelik sayesinde güneşli günlerin gözde parçası hâline geliyor. Pratik bir şekilde kafaya takılabilen sportif şapkaların birçoğu, ayarlanabilir olması ile dikkat çekiyor. Arka kısımdaki ufak bant ile ayarlanabilen modeller, erkeklerin gün içinde konforlu bir şapka deneyim yaşamasını sağlıyor. Çıt çıt gibi farklı şekillerde de sunulan ayarlama bandı, kolaylıkla gevşetilip sıkıştırılabiliyor. İşlevsellikleri ile göz dolduran şapkalar, sokak modasının hareketli tarzını da başarıyla tamamlıyor.

Sportif erkek şapkaları, ilgi çekici renk ve desen seçenekleri eşliğinde sunuluyor. Şapkalarda kullanılan özgün desenler ve ön tarafta bulunan çeşitli yazılar, modellere estetik bir görünüm kazandırıyor. Modaya özen gösteren erkekler; siyah, gri ve lacivert gibi renklerin yanı sıra sarı, mavi ve pembe gibi canlı renkleri de tercih edebiliyor. Eskitme tekniği kullanılarak tasarlanmış modeller de farklı bir stil yaratmak isteyen genç kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Genellikle yazın kullanılan sportif erkek şapkaları, dinamik tişört tasarımları ile uyum içinde giyilebiliyor. 

Soğuk Günlere Canlılık Katan Bereler

Mont ve kabanları tamamlamak için kullanılan bereler, soğuk havalarda baş bölgesinin sıcak kalmasını sağlıyor. Dış giyim ürünlerine ahenk katan triko bere modelleri, kış modasının enerjik parçaları arasında yer alıyor. Bere atkı ve eldiven seti şeklinde sunulan kışlık aksesuarlar, casual tarzınızı başarıyla tamamlıyor. Kasket çeşitleri de farklı zevklere hitap edebilen tasarımlarıyla günlük kombinlere renk katıyor. Kış mevsiminin moda trendlerinde de kendisine sıklıkla yer bulan yün kasketler, rahat yapılarıyla kullanıcılardan tam not alıyor. 

Kulak üstünü kaplayan kışlık şapkalar ya da iç tarafı yünlü kaşe pilot şapkalar, soğuk günlerde kulaklarınız sıcak tutuyor. Soğuk günlere özgü dış giyim ürünleriyle harmanlanabilen modeller, beklentilerinizi başarıyla karşılıyor. Davetlere giderken ya da kışın dışarıda vakit geçirmek istediğinizde giyebileceğiniz bere ve şapka modelleri, şehir hayatı için de ideal bir tercih hâline geliyor. Lacivert ya da antrasit gibi renkler eşliğinde sunulan modeller, erkek modasının popüler trendlerine de uyum sağlıyor. 

Şık ve İşlevsel Erkek Şapka Modelleri

Polyester ve pamuk karışımı ya da pamuk ve elastan karışımı gibi birçok farklı materyal ile üretilebilen şapkalar, kaliteli yapıları sayesinde uzun süre kullanılabiliyor. Kategoride, kep şeklindeki sportif şapkaların ve kasket modellerinin yanı sıra hasır şapkalar ve fötr şapkalar da yer alıyor. Havlu saç bandı çeşitleri ya da bileklikler de spor yaparken rahat hareket edebilmenizi sağlıyor. Bandana modelleri de farklı stilleri ile dikkat çeken erkekler tarafından tercih ediliyor. 

Dış giyimin önemli bir parçası haline gelen şapka ve bereler, günlük kombinlere işlevsel ve estetik bir hava katıyor. Kıyafet seçiminde klasik parçaları tercih eden erkekler, fötr şapkalar ya da kasketler ile tarzını tamamlıyor. Soğuk günlerde sıcak kalmanıza yardımcı olacak bereler, renkli ve canlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Şapka Modelleri

9109 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Marka
Toplam 24 / 9109 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087177/60001104/60001108