Motorlu Projeksiyon Perdeleri

Motorlu projeksiyon perdeleri, perdenin kasasına geri çekilmesini sağlayan otomatik ve çok yönlü bir çözümdür. Böylece bir zamanlar büyük bir projeksiyon perdesi tarafından işgal edilen duvar alanları şimdi diğer hobiler için kullanılabilir durumdadır. Eğitim, ticari veya ev sineması uygulamaları için bir elektrikli projeksiyon perdesi kullanabilirsiniz. Sessiz ve güç tasarrufu sağlayan senkron motordan veya daha büyük boyutlar için güçlü tip motorlardan birini seçebilirsiniz. Çeşitli şekillerde kontrol edilebilen motorlu projeksiyon cihazları; IR ve ‌RF uzaktan kumandaları ile çalıştırılabildiği gibi bazı modellerde projeksiyonlarla ‌senkronize etmek için ‌12v tetikleyici ‘de bulunmaktadır. Böylece koltuğunuzdan kalkmadan tek tuşla perdeyi açabilir veya projeksiyon cihazınızı açtığınızda perdenizin de otomatik bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Motorlu Projeksiyon Perdesi Tercih Etmelisiniz?

Kaliteli bir projeksiyon cihazı ancak kaliteli bir projeksiyon perdesi ile birleşirse anlam kazanır. Yanlış seçilen bir projeksiyon perdesi film keyfinizi doğrudan etkileyebilir ve etkili sunumlarınızın teknik problemler nedeniyle gölgede kalmasına neden olabilir. Bu nedenle doğru boyutlarda, doğru ekran oranlarında ve doğru teknik özelliklerde projeksiyon perdesi seçimi oldukça önemlidir. Evinize sinema keyfi yaşamak için kuracağınız bir sistemde, kullanacağınız kaliteli projeksiyon cihazı yanında perdenin motorlu olup pratik ve kolay kullanım sunması, filmler için kullanılan 16:9 görüntü oranını yakalayıp film sırasında siyah bantların seyir zevkinin önüne geçmemesi ve maksimum kontrast için cam tozu gibi yüzeylere sahip olması bir avantaj olacaktır. Ticari sunumlarınızda motorlu perdeler sayesinde profesyonel görünümünüzü koruyabilir, toplantılarda veya eğitimde hızlı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Otomatik motorlu projeksiyon perdelerini kapatarak mekâna ferahlık sağlayabilir, kullanılmadığı zaman yer kaplamasının önüne geçebilirsiniz.

Sinemaseverler İçin Vazgeçilemez Bir Parça

Sinemaseverler için filmleri sinema salonlarında, devasa perdelerde izlemek vazgeçilemez bir aktivitedir. Bu harika aktiviteyi evinizdeki ev sinema sistemi ile birleştirerek salonunuza taşıyabilirsiniz. Evinizin konforunda, istediğiniz filmi istediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Filmleri istediğiniz zaman durdurabilir veya hiç durdurmadan izleyebilirsiniz. Dizilerinizi dev ekranda tüm ayrıntıları hissederek keyifle takip edebilirsiniz. Evinizin salonunu veya boş bir odayı sinema salonuna dönüştürmek harika bir fikir olabilir.

İş ve Eğitim Dünyasında En Pratik Çözüm

Mat ve parlamayan yüzeyleri ile iş ve eğitim amaçlı kullanımlarda motorlu perdeler size zaman kazandırır ve maksimum verim ile çalışmanıza yardımcı olur. Dayanıklı ve şık yapılarıyla perdeleri istediğiniz zaman tek tuşla kapatabilir, ofis ve okul ortamlarında perdelerinizin zarar görmemesini sağlayabilirsiniz.

Hangi Tür Motorlu Projeksiyon Perdesini Almalısınız?

Motorlu projeksiyon perdeleri standart beyaz mat yüzeylerin dışında yüzey özelliğine göre gümüş, cam tozlu, yüksek kontrast ve benzeri şekilde sınıflandırılırlar. Sinema sistemleri için en net yansıtma ortamını sunan cam tozlu veya cam elyaflı perdeler 3 katmanlı yapıları sayesinde ev sinema sistemlerinde en çok tercih edilen perde türüdür. Duvara veya tavana monte edilerek kullanılan projeksiyon perdelerini kullanacağınız alana göre en doğru tercihi yaparak seçmelisiniz.

Yüksek kaliteli görüntülerin en büyük tamamlayıcısı yüksek optik değere sahip projeksiyon perdeleridir. Bu optik değere bilimsel olarak ‌gain ismini verebilir ve projeksiyon cihazından yansıtılan ışığın parlaklığını hangi oranda geri yansıtacağını ifade eden değer diyebiliriz. Buna göre ‌gain değeri yükseldikçe perdeden elde edeceğimiz görüntünün parlaklığı da artacaktır. Buna göre ışık kazanım değeri 1 ila 1,20 arasında olan standart mat beyaz perdeleri ortam ışığının ayarlanamadığı durumlarda özellikle sunum, eğitim uygulamalarında tercih etmek mantıklı olacaktır. ‌Gain değeri 0,85–0,95 aralığındaki yüksek kontrast perdelerinin en büyük avantajı projeksiyon cihazının kontrast performansını hissedilir derecede artırmasıdır. Ortam koşulları iyi (karanlık) ve projeksiyon kaliteli ise sinema sistemi içerisinde tercih edilebilir. ‌3D kurulmuş sinema sistemlerinde gözlüklerden oluşan karanlık görüntüyü en aza indirmek için 2,4 ‌gain oranlı gümüş perdeler seçilmelidir.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motorlu Projeksiyon Perde

63 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 63 ürün
DSACategoryId/2147483643/285390/15008/271969