Storlu (Duvara Asılabilen) Projeksiyon Perdeleri

Storlu Projeksiyon Perde

Gelişen teknoloji ile birlikte evlerimizde kullandığımız ürünler de gelişiyor. Bu açıdan projeksiyon perdelerinin hayatımızda büyük bir yer tuttuğunu söylemek mümkün. Sunduğu imkanlar sayesinde görüntüleri çok daha büyük ve kaliteli şekilde görebiliyoruz. Projeksiyon perdeleri, bilindiği üzere projeksiyonun görüntüsünün net bir şekilde görülmesini sağlamaktadır. Sahip olunan projeksiyon nispeten iyi bir görüntü verse de, perdenin olmayışı görüntü kalitesini düşüren unsurlardan olur. Dolayısıyla izlenen videodan, filmden vs. daha çok keyif almak için uygun bir projeksiyon perdesi olmazsa olmazdır.

Storlu Projeksiyon Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnsanlar projeksiyon perdesi alacakları zamanlarda çeşitli araştırmalar yapmaya girişirler. Bu araştırmalar sonucunda ne yazık ki pek çok bilgi kirliliği ile karşılaşılır. Bu yazıda, sizlere projeksiyon perdesi seçerken dikkat etmenizin faydalı olacağı hususları sıralayacağız. Kişi, bu aşamada öncelikle projeksiyon perdesini hangi amaçla kullanacağına karar vermelidir. Slayt gösterimleri, film oynatımı vs. gibi aktiviteler özelinde perde seçimi yapılmalıdır. Bu durumda karşımıza farklı projeksiyon perde yüzeyleri çıkmaktadır. Projeksiyon perdesi storlu olduğu takdirde cihazdan daha iyi şekilde faydalanmak mümkün olur, çünkü bu sayede cihazı duvara asarak kullanabilirsiniz. Bu da görüntü açısının istenilen şekilde ayarlanmasını sağlamaktadır. Storlu projeksiyon perde yüzeyleri hakkında detayları aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Storlu Projeksiyon Perdesi Yüzeyleri

En çok tercih edilen projeksiyon perdesi mat beyaz yüzeyli olanlardır. Çünkü burada minimum maliyetle ortalama bir görüntü elde etmek olanaklıdır. Söz konusu yüzeyde görüntüde eşitlik elde edilirken, ışıktan da feragat etmeye gerek kalmaz. Mat beyaza ek olarak fiber glass yüzeyli projeksiyon perdeleri de bir hayli revaçtadır. Düşük maliyetli bu perde türü sayesinde, potlaşma ve aynı zamanda dalgalanma riski ortadan kaldırılmaktadır. Bir başka perde yüzeyi de kontrast gri yüzeylerdir. Bu yüzey, diğer yüzeylere oranla daha dar bir yapıdadır. Sahip olduğu koyu derinliği, ışık gücünden vazgeçerek alır. Bu yüzeyde koyu, siyah tonlarında bir derinlik olsa da kontrastın artışı bu perdede söz konusu olmaz. Dördüncü tür ise, gümüş yüzeyli perdelerdir. Bu tür yalnızca pasif polarize 3D görüntü sistemleri özelinde kullanılır. Dolayısıyla evde kullanmak için pek uygun bir perde değildir. Kullanım alanları daha geniş kitlelere hitap edilen sinema salonları olmaktadır. Diğer bir perde yüzeyi çeşidi ise cam tozlu projeksiyon perdeleridir. Bu tür yüzeyler, cihazdaki beyaz piksellerin cam tozlarının yer aldığı bölümlere (noktalara) çarparak patlamasını sağlar. Storlu projeksiyon perdelerinin hedeflerinden biri olan eşitlik/birlik (uniformity) bu anlamda sekteye uğramış olur.

Portatif Projeksiyon Perdesi Avantajlı Mıdır?

Portatif projeksiyon perdelerinin en büyük avantajı, adından da anlaşılacağı gibi taşınabilir olmalarıdır. Yani siz bu cihazı uygun ekipmanlar olduğu takdirde, dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle açık hava sinemaları ya da diğer gösterimler için portatif projeksiyonlar hayat kurtarıcı niteliktedir. Stor projeksiyon perdesi taşınabilir olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. P

ortatif projeksiyon perdeleri ne kadar kullanılırsa kullanılsın görüntüde bir bozulma yaratmaz. Bu açıdan üründe bir sararma ya da görüntü kaybı yaşanması söz konusu olmaz.

Storlu Projeksiyon Perdesi Fiyatları Nasıldır?

Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu cihaz özelinde de farklı fiyatlar mevcuttur. İnsanlar istedikleri özelliklere göre projeksiyon perdeleri seçerler. Bu bakımdan fiyatlar düşük ya da yüksek olabilir. Ancak genel itibarıyla uygun fiyatlara storlu projeksiyon perdesi almak mümkündür. Yüksek fiyatlı perdeler, daha büyük kitlelere hizmet vermek amacıyla tasarlanmıştır. Bu nedenle fiyatları da doğal olarak daha yüksektir. Projeksiyon perdesi almak isteyen kişiler, istedikleri özellikleri filtredikleri zaman pek çok perde türü görebileceklerdir. Fiyatları etkileyen unsur yalnızca cihazın markası değildir. Bu bakımdan kullanılan malzemeler ve yüzey ürünleri de fiyatların belirlenmesinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin fiber glass yüzeylere sahip perdeler ile mat beyaz perdeler arasındaki yapısal farklılık bir ölçüde fiyatlara yansımaktadır.

Storlu Projeksiyon Perdesi Alırken Kullanıcı Yorumları Önemli Midir?

Bir teknolojik ürün alırken o ürünü daha önce alan insanların yorumlarına bakmak önem arz eder. Çünkü bu sayede bilgi sahibi olmak mümkündür. Ürünün nasıl bir kullanımı olduğu ya da sorun yaratıp yaratmadığı bu yolla öğrenilebilir. Buradan hareketle tereddütleri olan kişiler daha net kararlara ulaşabilir. Kullanıcı yorumları, ürünün kullanım deneyimine dair büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu açıdan bazı yorumlar, ciddi anlamda faydalı olmaktadır. Özellikle bu tip bir ürünü yeni alacak insanlar için söz konusu değerlendirmeler yol gösterici nitelikte olabilmektedir. Dolayısıyla araştırılan ürünün, kullanıcı yorumlarına bakmak satın alma öncesi size yarar sağlayacaktır.

Evlerde Kullanılacak En Uygun Projeksiyon Perdelerinin Özellikleri

Her birimiz zaman zaman evimizde film izlerken sinema salonu atmosferi vermek isteyebiliriz. Böyle durumlarda uygun projeksiyon perdeleri imdadımıza koşmaktadır. Evimiz için uygun projeksiyon perdesi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ansilümen miktarı olacaktır. Çünkü, ansilümenin miktarının çok olması görüntüdeki kaliteyi artırmaktadır. Yani ansilümen oranı ile canlı ve parlak görüntüler alınması doğru orantılı şekilde ilerler. Bu oranın yüksek olması, gün ışığında bile rahat bir şekilde görülebilecek görüntülerin elde edilmesine olanak vermektedir. Bu durum da bir sinema salonundaki seyir zevkine yakın bir zevk sunmaktadır. Bir başka nokta da cihazın kablolu ya da kablosuz oluşudur. Yeni üretilen pek çok projeksiyon modeli Wi-Fi ve aynı zamanda Bluetooth özelliğine sahiptir. Bu da kısa sürelerde cihazı başka cihazlara bağlamayı mümkün kılar. Kablosuz bağlantı sayesinde ürünler daha kolay bir şekilde kullanılır.

Projeksiyon Perdesi Boyutları

Projeksiyon perdesi alacak insanların dikkat edecekleri noktalardan bir tanesi de boyutlardır. Ürün satın alınmadan önce cihazın kullanılacağı alanın ölçüsünün alınması gerekir. Çünkü bu sayede daha iyi bir kullanım deneyimi elde edilecektir. Örneğin ev için bir projeksiyon perdesi alınıyorsa, yansıtılacak bölüm için en ve boy ölçüleri alınmalıdır. Bu bakımdan 200*200 projeksiyon perdesi ya da farklı ölçülerdeki perdelerden bir tanesi seçilmelidir. Uygun perde seçimi, seyir zevkini artıran detaylardan bir tanesidir. Görüntünün daha iyi alınması için büyük projeksiyon perdelerine yönelmek her zaman iyi bir seçim olmayabilir. Bu konuda boyutlara ve özellikle perdenin yüzeyine dikkat etmek önem arz eder. Dolayısıyla 240x200 storlu projeksiyon perdesi de uygun bir seçenek olabilir. Storlu perdeler, iyi bir projeksiyon cihazını tamamlayıcı ürünlerdir. Bu açıdan bütünüyle iyi bir deneyim yaşamak için uygun cihazları yan yana getirmek gerekir.

Storlu Projeksiyon Perdelerde En İyi Markalar Hangileridir?

Projeksiyon perdesi satın alma sürecinde insanların karşısına pek çok farklı marka çıkmaktadır. Ancak bu süreçte asıl önemli olan, sizin projeksiyon perdesini hangi amaçla alacağınızdır. Çünkü bu aşamada ihtiyacın dışında kalan bir seçim yapmak, ilerleyen zamanlarda sorun yaratabilir. Örneğin bu cihazı evde mi, sınıfta mı yoksa başka bir ortamda mı kullanacağınızı seçmelisiniz. Bunu belirledikten sonra, arka yüzeyi blackout yani karartma şeklinde üretilen perdelere yönelmek faydalı olacaktır. Bunlarla beraber önemli bir başka husus da, projeksiyonuzun görüntü yansıtma oranıdır. Örneğin, ev için alınacak bir perdenin sinema salonu standartlarında olması pek makul olmayacaktır.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Storlu Projeksiyon Perde

81 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 81 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?