Kurşun Kalem

Kurşun Kalem 

Kurşun kalem içerik itibari ile “Grafit” ve “Kil” karışımından elde edilen dayanıklı yapıda bir üründür. Birçok kişi tarafından düşüncelerin yazıya geçirilmesinde kullanılan kurşun kalem koyu ve sert bir maddeden oluşur. Birçok farklı modeli olan kurşun kalem çeşitlerinin yazıda kullanım içeriği de değişim gösterir. Fark yaratan kalitesi ile birlikte uzun süre yazı yazılabilmesi için kolay kırılmayan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de hem çocuklar tarafından hem de yetişkinler tarafından tercih edilen kalem çeşitleri arasındadır. Fark edilir kalitesiyle kurşun kalemler her zaman geniş bir kullanım alanına sahiptir. En uygun fiyat aralığında olan kalem çeşitleri ise, HB olarak tanımlanan yazı yazma kalemleridir. Dereceli uçlu kalemlerden resim kalemlerine kadar kullanım alanı mevcuttur. 

Kurşun Kalem Çeşitleri Nelerdir? 

Her zaman dayanıklı olması ile tercih edilen kurşun kalem içerik bakımından da en kullanışlı kalem çeşitleridir. Silinebilme özelliğine sahip olan kalem çeşidi olmasıyla birlikte herkesin kolaylıkla erişebileceği fiyatlar dahilinde satışa sunulur. Bu sebeple de isteğe bağlı olarak kurşun kalem seti en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Fiyat seviyesi de oldukça uygundur. Fark yaratan özelliği ile en geniş kullanım alanı içerisinde yer alır. Birbirinden özel seçeneklerin olması kurşun kalem fiyatları için de değişim sağlar. Birçok ürün yelpazesi bulunması da alım gerçekleştirirken oldukça önemlidir. Sadece çocuklar değil yetişkinler için de tercih edilen bir yazı aracıdır. Farklı kullanım özellikleri ile bilinen kurşun kalem çeşitleri aşağıda verilmiştir. 

 • Yumuşak kurşunkalemler
 • Orta Yumuşak Kurşun kalemler
 • Sert Kurşunkalemler

Özelliklerine Göre Kurşun Kalemler

 • Kırmızı Kopya Kalemi
 • Yumuşak Resim Kalemi
 • Söz Nişan Tohumlu Kalem
 • Metalik Kurşun Kalem
 • Mercanlı Kurşun Kalem
 • Sınav Kalemi
 • İlk Yazım Kalemi 
 • Dereceli Kalem

Yukarıda belirtilen kalem çeşitleri her zaman kullanım alanı en geniş olan ürünlerdir. Günümüzde en fazla tercih edilen kalem türleri arasındadır. Kalıcılık konusunda silinebilme özeliği mevcuttur. Kalitesi ile fark yaratan kurşun kalem çeşitleri, en iyi üretim ile kalite standartlarına uygun olarak üretilir.

Kurşun Kalem İçeriği Nedir ?

Kurşun kalem çeşitlerinde içerik olarak kullanılan madde, grafit ve kildir. Öncelikle kolay kullanım imkanı sağlayan kalemlerin içeriğinde kullanılan malzemeler doğrultusunda üç çeşide ayrılır. Yumuşak, orta ve sert olarak kullanımları mevcuttur. Kurşun kalem çeşitleri içerisinde en fazla tercih edilen ise, uçlu kalemlerdir. İçeriği itibari ile dayanıklı ve kolay kırılmayan kalemlerdir. Renk olarak yoğun kullanımda siyah hafif kullanımda ise gri rengi alır. Metalik içeriği ile birlikte adı kurşun olsa da içeriğinde kurşun maddesi bulunmaz. 

Kurşun Kalem Tercih Edilme Sebebi Nedir ?

Öncelikle kurşunkalem için tercih sebeplerinden biri dayanıklı materyalden üretilmiş olmasıdır. Kullanımıyla en çok alımı sağlanan ürünlerden biri olan kurşun kalem ucu kolay kırılmayan yapıya sahiptir. Her zaman iz bırakmadan kağıttan kolaylıkla silgi yardımı ile silinebilir. Yumuşak kurşun kalemler resim çizimleri için birebir iken, sert kurşun kalem çeşitleri ise yazı yazmak amaçlı kullanılır. Birçok kişi için akla gelen sorulardan biri de kurşun kalem mi uçlu kalem mi sorusu belirmektedir. Her zaman fark yaratan özellikte üretilen kurşun kalemler birçok açıdan kolaylık sağlamaya devam eder. Çocukların tercihi olduğu kadar yetişkinler tarafından da kullanılan ürünler arasındadır. Birçok model seçeneği mevcuttur. Kurşun kalem çeşitleri ise kullanım alanına göre değişim gösterir. Resim için kullanım gerektiren kalem çeşitleri içerisindedir. Aynı zamanda sadece yazı yazma ile de değil resim ve çizim alanında da beklentiyi karşılar. Çocukların gelişim çağına uygun olarak üretilmiştir. 

Kurşun Kalem Fiyatları Nelerdir ?

Kurşun kalem fiyatları her üründe değişim gösterir. Bu durumun sebebi ise, kullanım alanı ve içerik özelliğinden kaynaklanmasıdır. Birçok açıdan dolayı beklentiyi karşılar. Kurşun kalemin kolay açılabilen özelliği ve uçlu kalemin kolay değiştirilebilmesi de alternatif olarak karşımıza çıkar. Kurşun kalem öncelikle yazım konusunda sağlanan direncin düşük seviyede seyir etmesi kaliteli bir yazım tonu ortaya çıkarır. Bu sebeple de kurşun kalem içeriğine göre kalitesi de değişim gösterebilir. H uçlu kalemler yazıda lekelenmelere karşı dirençli olan içeriğe sahiptir. İstenilen çizgileri sunmaya devam eder. Karakalem, suluboya ve teknik mimari çizimler için de ayrı ayrı uç çeşitleri mevcuttur. Kurşun kalem çizimleri için idealdir. Birçok uç farkı ve içerik özelliği ile fiyat konusunda da fark yaratır. Kurşun kalem fiyatları da çeşitlerine göre değişim gösterir.

Kurşun Kalemin Diğer Kalemlerden Farkı Nedir ?

Diğer kalemlerden farkı, hem içeriğindeki grafit ve kil maddesinin miktarları hem de yazı yazma sertliğidir. Alanına göre kalem üretimi mevcuttur. Bu sebeple de “H” içeriğe sahip kurşun kalemler sert yazma imkanı tanır. Karakalem için değil teknik çizimler ve yazı yazmak için kullanımı sağlanır. Diğer tür ise, spektrumun ortasında mevcut olan grafit ve kil karışımının baskın olmasına karşın “HB” seviyesinde üretim sağlanır. Bu durumda da yazı yazarken kağıtta sert bir çizgi bırakma eğiliminde değildir. Normal tonajda yazı yazma baskınlığını gösteren bir kalem çeşididir. Bunun sebebi ise kullanılan grafit ve kilin baskınlık değerlerine göre saptanır. Resim kalemi olarak tercih edilen “B” kalemler, en fazla tercih imkânı sağlanan çeşit aralığındadır. Kurşun kalem lekesi ise her zaman en çok korkulan leke çeşitlerindendir. Kurşun kalem lekesi nasıl çıkar ? Birçok yöntemi bulunmakla beraber deterjanın leke üzerine serpilmesi ile nemli bir bez yardımı alarak silinmesi yeterlidir.

Kurşun Kalem ve Dereceleri Nelerdir ?

En çok tercih edilen çeşitler içerisinde dereceli kurşun kalemler bulunur. Dereceli olmaları sebebi ile de öğrencilerin en fazla tercih etmiş olduğu kalem seçenekleri arasındadır. Kolay kullanım ile birlikte kırılgan uçlarından dolayı normal kurşun kaleme göre daha az dayanıklıdır. İçeriği itibari ile uç çeşitleri, “HB”, “B” ve “F” olarak belirlenmiştir. En çok merak edilen sorulardan biri de Kurşun kalem kaç cm üretilir. 19,2 mm olarak üretimi yapılır. En fazla açılması ile8 mm olarak küçülme sağlar. Diğer konulardan biri de kurşun kalem iletken mi olmaktadır. Öncelikle belirtilmelidir ki içeriğinde kullanılan grafit maddesinde karbon bulunur. Bu sebepten dolayı da iletkendir. Kurşun kalem ucu elektriği iletir mi sorularının cevabı da evettir. Çünkü içerisinde karbon mevcuttur. Bu sebeple de elektrikte iletkendir. 

Tercih Edilen Kurşun Kalem Süsleri Nelerdir ? 

Tercih edilen kalem süsleri her zaman görünümü değiştirir ve çocuklar için daha özel bir görünüm yaratır. Bu sebeple de tercih edilen süslerin çeşit göstermesi de önemlidir. Kurşun kalem süsü olarak adlandırılan kalem tepesine takılan çeşitli süsler çocukların en çok tercih ettiği materyaller arasındadır. Kurşun kalem cm olarak 19,2 cm olduğu için tepe kısmına da süs takılarak daha uzun görünmesi sağlanır. Çocukların ilgisini çeken kalem süsleri haricinde aynı zamanda kurşun kalem tutacağı çeşitleri de mevcuttur. Bu şekilde hem kolay tutulması sağlanır hem de görünüm açısından en iyi şekilde çeşit arz eder. Böylelikle beklentiyi karşılayan ve çocukların beğenisini alan modeller üretilmeye devam eder.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kurşun Kalem Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 37 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?