Çalışma Grupları

Çalışanlar, çalışma sürelerinin tamamını masa başında geçirir. Bu yüzden, ofis gibi çalışma ortamlarında dikkat edilmesi gereken noktaların başında dekorasyon gelir. Ofis dekorasyonunun renkleri ve mobilyalar ruhunuza uygun olmalıdır. Çalışma veriminizi ve üretkenliğinizi artıracak ortamlar oluşturmanız faydalı olur. İhtiyacınıza göre çalışma grubu seçmeniz çalışırken kolaylık sağlar. Tarzınıza uygun seçeceğiniz ofis mobilyaları ile kendinize ya da çalışanlarınıza yaratacağınız bir çalışma ortamında işlerinizi kolaylaştırır, keyifli hale getirirsiniz.

Doğru Çalışma Grubu Nasıl Seçilir?

İş gününün çoğunluğunu masa başında geçiren çalışanlar için çalışma grupları dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Ofisinizin büyüklüğüne göre eşyalarınızı seçmeniz gerekir. Masa ile bacak yüksekliği arasında mesafe olması rahat etmenizi sağlayacağı için çok önemlidir. Bilgisayar, monitör, klavye gibi ekipmanlarınızın sığacağı bir masa seçmeniz gereklidir. Konforunuz açısından koltuğunuzun genişliği, yüksekliği, kolçakları, sırt eğimi, bel desteği olması gerekir. Koltuğunuzda otururken bilgisayar ile aranızdaki belirli bir mesafe olmalıdır. Mekanın temel düzeni, mimari ve dekoratif yapısı uyum içinde olmalıdır. Aynı zamanda, yaptığınız işin vizyonu, çalışma anlayışı ve prensipleri ofisinizin dekorasyonu ile yansıtılmalıdır. Tercih edeceğiniz renkler, mobilyalar ve aksesuarların seçimi yapılırken aralarındaki uyuma, sizin zevkinize ve eşyalarınızın çokluğu önemlidir. Çalışma grupları içerisinde yer alan çekmece, dolap, masaüstü raflar dağınıklığınızı topladığından dolayı gerekli unsurlardandır. Ayrıca, mobilyalarınızın tarzı da çalışma şekliniz ve işiniz ile ilgilidir. Reklâm ve dijital ajanslar gibi yaratıcılık gerektiren işlerin yapıldığı yerler genellikle canlı renkler, farklı aksesuarlar ile açık ofisler haline getirilir. Ancak bir çok ofis koyu renk büyük mobilyaların yer aldığı çalışma ortamlarından oluşmaktadır. Çalışanların ya da iş yeri sahibinin zevkine göre farklılık gösteren pek çok ofis türü vardır. Ancak, belirli kriterler dahilinde sıkılmayacağınız doğru çalışma gruplarını tercih etmeniz gerekir. Sağlıklı bir çalışma ortamında bulunmanız işe olan bağlılığınızı artırır. Bu durumda, iş veriminizi artırarak daha başarılı olursunuz.

Çalışma Gruplarının İçinde Neler Var?

Çalışma grupları, oluşturmak istediğiniz ortama göre farklılık gösterir. Çalışanın en verimli şekilde çalışabilmesi için gerekli olan konfor ve kullanışlılık öncelikli olmalıdır. Bir çalışma grubunun içinde masa, kitaplık, çekmece, sandalye, masaüstü raflar, ortak masaları ayıran paneller ve dosya dolapları yer alır. Seçeceğiniz çalışma gruplarının renk, stil ve desenleri işletmenizin vizyonuna, prensibinize, çalışma şeklinize göre değişiklik gösterir. İlk görüşte, iş ortamınız ile ilgili mobilyalar fikir sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca, dağınıklığınızın sizi yorarak veriminizi düşürmemesi için çekmeceler, raflar oldukça faydalıdır. Seçeceğiniz çalışma grubuna eklemeler yaparak da konforunuzu artırabilir, ortamın kullanışlılığını artırabilirsiniz. Böylece, çalışma isteğiniz artar ve daha başarılı işler yapma şansınız olur. Bir çalışma ortamının samimi olması da tercih edeceğiniz mobilyaların tarzından kaynaklanır. Bu yüzden, renk ve desen oldukça belirleyicidir. Koyu renkler daha soğuk durduğu için ortamı küçültür. Çok ışık alan büyük ortamlarda rahatlıkla kullanılır. Ancak açık renkler küçük ortamları aydınlık gösterebilirken enerjinizi de artırır.

Çalışma Gruplarının Avantajları Nelerdir?

Çalışma gruplarında seçeceğiniz mobilyaların konforu sizin de rahatlığınızı doğrudan etkiler. Bu yüzden sandalyenizin sırt ve boyun ağrısı yapmadan rahat çalışmanızı sağlaması gerekir. İdeal masa yüksekliği bacak bacak üstüne attığınızda rahat etmenizi sağlar. Bu durumda oturma şeklinizi etkiler. Aynı şekilde, kullanacağınız masanın büyüklüğü ve üzerine koyacağınız klavye, monitör ve mouse gibi ekipmanların yerleri olması da konforunuzu artırır. Böylece masa üzerinde çalışırken hareket alanınız kısıtlanmaz. Masanızın altında yer alan çekmeceler ise dosya, bloknot, defter, kalem gibi her zaman gerekli olmayan ya da gizli olması gereken eşyalarınızı toplayacağı için dağınıklık oluşmaz ve dikkatiniz dağılmadan işinize konsantre olabilirsiniz. Çevrenizde gereksiz eşyaların bulunmaması iş veriminizi artırarak uzun süre aralıksız çalışmanızı sağlar. Aynı zamanda, aradığınız eşya, not ya da dosyaya hızlı bir şekilde ulaşarak zamandan tasarruf da edersiniz. Çekmece, dolap ve raf gibi bölümler pratikliğinizi artırır. Çalışma gruplarını seçerken ihtiyaçlarınızı ve size sağlayacağı faydaları göz önünde bulundurmanız doğru seçimi yapmanızı ve seçiminizin maksimum fayda getirmesini sağlar.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çalışma Grupları

106 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 106 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/21032929/60006008