Ofis ve şirketlerde; evrakları, belgeleri, notları ve dokümanları dosyalamak ya da muhafaza etmek için dolaplara ihtiyaç duyulur. Farklı tasarımlar, ebatlar ve malzemelerle üretilen ofis dolapları, çekmece ve rafları bu tarz ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılar. Çeşitli seçenekler sunan ofis dolapları ve modelleri sayesinde dosyalarınızı, evraklarınızı ve yazışmalarınızı rahatlıkla saklayabilirsiniz. Arşivleriniz için kullanabileceğiniz evrak dolapları, şık tasarımlı ofis dolapları ve raflı dolap modelleri ile iş yerinizde rahat ve konforlu bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Kategoride yer alan ofis dolabı modellerini inceleyerek gereksiniminiz olan ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. İşlevsel tasarımlar sunan modellere öncelik verebilirsiniz.

Ofis Dolabı Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır?

Ofis dolapları, iş yerindeki çalışma alanlarını daha düzenli tutmak ve aranılan belge, doküman ve evraklara kolayca ulaşabilmeyi sağlamak için tasarlanan dolaplardır. Ofis dolabı, ofis rafları, evrak ya da dosya dolabı olarak isimlendirilen mobilyalar, iş yerinde oluşan dağınıklığı kolayca giderir. Çalışma masalarının düzenli olmasını, sistemli bir dosyalamanın yapılabilmesini, kırtasiye ürünlerinin bir arada tutulmasını sağlayan ofis dolapları, hem dekoratif hem de işlevsel modeller sunmayı başarır. Dolap çeşitleri, sınıflandırma sistemiyle dosyalama yapmanıza yardımcı olur. Böylece aradığınız belge ve evrakı kolayca bulur ve zaman kaybetmezsiniz. Farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanan ofis dolapları ile düzenli bir çalışma ortamına kavuşabilirsiniz. Dekoratif tasarımlarla üretilen ofis dolaplarını tercih ederek çalışma ortamınıza estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Farklı ebat ve model özellikleriyle üretilen dosya dolapları ile konforlu bir çalışma ortamı oluşturarak çalışanlarınızı da motive edebilirsiniz. Düzenli ve konforlu çalışma ortamı iş verimliliğini artıran bir etkendir.

Ofis Dolapları ve Modelleri Hangi Özellikleri Taşır?

Dosya dolabı olarak da isimlendirilen ofis dolapları ahşap ve metal malzemeden üretilir. Dolaplar; arşiv belgelerini, evrak klasörlerini, personel kayıtlarını ve belgeleri muhafaza etmek için özel olarak tasarlanır. Evrak dolapları, dosyalamanın sıkça yapıldığı özel ve resmî kurumlar için ideal bir ofis mobilyasıdır. Devlet kurumlarında çoğunlukla uzun formda tasarlanan metal dosya dolabı çeşitleri tercih edilir. Özel şirketler ve küçük ofislerde ise ahşap dosya dolaplarına daha sık rastlanır. Beyaz, krem ve metalik gri, kahve, siyah, kırmızı ve sarı gibi renk seçenekleri de sunan ahşap ofis dolapları, farklı boy ve genişlik ölçüleri ile tasarlanır. Ayaklı ve ayaksız ürünleri, tekerlekli kısa dolap ve keson modelleri de vardır. Ofisinizde farklı bir hava katacak sıra dışı dosya dolabı modellerini seçerek modern ve işlevsel bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı malzeme ile tasarlanan ofis dolapları içerisinde antibakteriyel olan modeller de vardır. Bu özelliğe sahip ofis dolapları seçerseniz, hijyenik bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Ofis Dolapları Çeşitleri Nelerdir?

Ofis dolaplarının çoğu, kilit sistemine sahip olduğu için güvenli dosyalama olanağı sunar. Geniş ve uzun olarak tasarlanan dolaplar, klasör arşivleri ve evrak dosyaları için idealdir. Çekmeceli olarak üretilen keson ve kartoteks dolap seçenekleri ise çok tercih edilen ofis mobilyalarıdır. Her çekmecede farklı boyutlu dosyalar için ayarlanabilir çubuklar bulunan ve merkezi kilit sistemine sahip olan kartoteks dolapları kullanışlı ve güvenlidir. Metal ya da ahşap malzeme ile üretilen kesonlar ise genellikle 3 çekmeceli, tekerlekli ve merkezi kilit özellikli olarak tasarlanır. Kesonlar çalışma masası altında da kullanılabilen kullanışlı ofis dolaplarıdır. Çok sayıda rafa ve çekmeceye sahip olan modern tasarımlı ofis dolaplarını tercih ederek tüm dosyalarınızı düzenli olarak koruyabilirsiniz. Kategoride yer alan uzun, kısa, dar, geniş, çekmeceli, raflı ve bölmeli ofis dolapları çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan modelleri kolayca bulabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ofis Dolapları ve Modelleri

Anahtar Dolapları
Dosya Dolapları
Soyunma Dolapları
Temizlik Dolapları
Keson
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 1412 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/60001664