Soyunma kabinleri, hemen her iş yerinde kullanılması gereken eşyaların başında gelir. Çünkü, özellikle mavi yaka personeller için belirli bir iş kıyafeti mevcuttur ve her personel işe başlamadan önce iş kıyafetini giyer. Çıkardığı kıyafetlerini koyabilmek için ise soyunma kabinlerine ihtiyaç duyar. Bu elzem soyunma kabinlerinin birçok çeşidini çeşitli fiyat seçenekleriyle hepsiburada.com'da bulmak mümkündür.

Soyunma Kabini Neden Gereklidir?

Soyunma kabinleri, iş yerlerindeki soyunma odalarında ya da soyunma bölümü olarak düzenlenen yerlerde muhakkak bulundurulması gereken eşyalardır. Çünkü, personelin iş başlangıcında iş kıyafetini giydikten sonra kendine ait olan kıyafetleri koyabileceği ve iş bitiminde üzerinden çıkardığı iş kıyafetini bırakabileceği dolapların iş yerinde bulunması gerekir. Aynı zamanda, personele ait çanta, cüzdan, cep telefonu gibi özel eşyalar da kişiye özel kilitli dolaplarda muhafaza edilmelidir. Aynı şekilde günlük kullanılan ayakkabıların muhafazası için de soyunma kabinleri kullanılmalıdır. Aksi takdirde iş yerlerinde önemli düzeyde bir düzensizlik, kötü koku meydana gelir ve özel eşyaların çalınması ya da kaybolması gibi olayların önüne geçilemez. Bu durum da artık ülkemizde önem verilen bir konu olan iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına ters düşer, bu konuda ilgili mevzuat olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre uygun olmayan bir durum gerçekleştirilmiş olur.

Standartlara Uygun Kabinler

Soyunma kabinleri, firmalarda çoğunlukla uygulanmakta olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ne göre de oldukça önemlidir. Gıda üretimi, işlemesi, depolaması ya da satışı yapan yerlerde de hem Tarım ve Orman Bakanlığı'nın firmaya işletme kayıt ya da onay belgesi verebilmesi adına yaptığı denetimlerde, hem de ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standardının gerekliliklerini karşılayabilmek adına soyunma kabini kullanımı son derece önemlidir. Türk Standartları Enstitüsü'nün vermekte olduğu Hizmet Yeterlilik Belgesi'ne göre de soyunma kabinleri firmalarda sorgulanan ve önem verilen bir altyapı gereksinimidir. Bunlarla alakalı olarak yapılan denetimlerde soyunma kabini kullanımı olmadığı tespit edilirse bu durum firma için bir uygunsuzluk olarak kayıt altına alınır. Tüm bu mevzuata ve sistem gerekliliklerine göre basit çapta askıların kullanımı yeterli olmamaktadır. Ayrıca; personellere sağlanan sosyal ortam koşullarının yeterli olmaması, personel kaybı yaşanmasına neden olan olumsuz bir durumdur. Soyunma kabinlerinin askılı bölüm içermesi de özellikle iş kıyafetlerinin buruşmadan muhafaza edilebilmesi için önemli bir faktördür. 

Soyunma Kabini Fiyatları

Soyunma kabinleri, genel olarak çelik malzeme kullanılarak yapılır. Ancak, fiyat çeşitliliğini ortaya çıkaran sebepler; kaç adet bölme içerdiği, dolabın yüksekliği ve genişliği, bölmelerin iç derinliği, bölmelerdeki göz sayısı yani içerdiği çekmece/raf vb, kilit mekanizması gibi faktörlerdir. Bunların dışında dolap malzemesinin kalitesinden(1. kalite, 2. kalite gibi) kaynaklanan sağlamlık farklılıkları da fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Dolabın renklendirilmesi için kullanılan boyaların kalite sınıfı da yine fiyatta etkili bir unsurdur. Dolabın montajı da ayrı bir maliyet gerektirir ve ürün fiyatına ek olarak bu bedel satıcı tarafından talep edilir. Ancak, iş yerinizde bakım onarım işlerinde çalışan ya da bu işlerde yetenekli olan bir personel ile soyunma dolabının kurulumunu ek bedel ödemeksizin kolayca sağlayabilirsiniz. Soyunma kabini fiyatları hepsiburada.com güvencesi ile her bütçeye uygun olarak değişkenlik gösterir. Bunların yanında soyunma kabini kilitleri de ayrıca temin edilebilir.

Eğer iş yeri sahibiyseniz ya da herhangi bir nedenle soyunma dolabına ihtiyaç duyuyorsanız; hepsiburada.com'un sunduğu çeşitli kalitede, modelde ve geniş bir fiyat aralığına sahip ürünleri inceleyebilir, sizin için uygun olan soyunma dolabını seçerek hepsiburada.com ayrıcalığı ile hemen tedarik edebilirsiniz. 


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Soyunma Kabini Fiyatları

.
.
Toplam 24 / 145 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/60001664/21035883