Dekoratif saksılar, evinizde ve ofisinizde oldukça şık bir görünüm oluşturan dekorasyon unsurlarıdır. Özellikle içerisindeki bitkinin güzelliğini ön plana çıkaran dekoratif saksılar sayesinde salon, balkon, hol, çalışma odası gibi alanlarda oldukça şık bir ortam yaratabilirsiniz. Dekoratif saksı çeşitleri ofiste kullanım için son derece idealdir. Özellikle minimalist bir tarza sahip olan dekoratif saksı modelleri, iş yerinizde profesyonel ve zevk sahibi bir izlenim oluşturmanıza katkı sağlar. Müşterileriniz ve çalışma arkadaşlarınızın gözünde prestij sahibi olmak için ofis dekorasyonunuza özen göstermeniz gerekir. Bunun için kolay bakım özelliği sunan iç mekân süs bitkilerini dekoratif saksılar ile buluşturabilirsiniz. Çiçekli bitkiler yerine sukulent gibi sade ve şık bitkileri minimalist saksılar içerisinde tercih etmenizde fayda vardır.

Dekoratif Saksı Modelleri

Dekoratif saksı modelleri, son derece geniş bir ürün yelpazesi içerisinde sunulur. Evinizin genel tarzı ile en iyi şekilde uyum sağlayacak saksı modelini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Dekoratif saksı modelleri seramik, cam, beton ve metal gibi malzemelerden üretilir. Saksının hangi malzemeden üretildiği saksı seçiminde önemli bir faktördür. Doğal malzemeden imal edilmiş olan seramik gibi malzemeler bitkinin nefes almasına izin verir. Bu nedenle canlı çiçek için kullanılacaksa saksının nefes alan yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Bunun yanında, evinizin hangi dekorasyon stiline yakın olduğuna karar vermenizde fayda vardır. Örneğin evinizde minimalist bir dekorasyon tarzı hakim ise beton ve cam saksı modellerinin oldukça uyumlu olacağını ön görebilirsiniz. Ayrıca, minimalist dekorasyon tarzında renklerin nötr olması yani siyah ya da beyaz gibi renk seçimleri oldukça önemlidir. Daha klasik bir dekorasyon tarzı için ise seramik malzemeden imal edilen, motifli saksılar yerinde bir seçim olabilir. Metalin soğukluğu ve şıklığı ise modern tarzda evini dekore edenler için ideal bir uyum sergiler. Dekoratif saksı modelleri farklı boyutlarda üretilir. Zeminde, masada ya da sehpada kullanım için çeşitli boyutlar tercih edilebilir. Özellikle büyük hacimli bitkilerin zeminde ve büyük saksılar içerisinde bakılması tavsiye edilir. Saksı seçiminde bitkinin kök yapısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bitki kökünün geniş alana yayıldığı bitkilerin bakımı için geniş hacimli saksılar tercih edilmelidir. Aksi halde bitki yeterince kök salamadığı için yeterince parlak ve canlı görünmeyebilir. Saksınızı hangi bitki türü ile kullanacağınıza karar verdikten sonra saksı alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dekoratif saksılar, ahşap saksı standlarında da sergilenebilir. Çok sayıda çiçeğiniz varsa ve bunları bir arada tutmak istiyorsanız farklı modellerde üretilen saksı standları arasından seçim yapabilir, evinizin ya da terasınızın bir köşesini çiçeklerinize ayırabilirsiniz. Dekoratif saksıların öne çıkan bazı özellikleri şu şekildedir:

  • Leke tutmaz yapıdaki dekoratif saksı modellerini tercih ederek temizleme kolaylığı bakımından avantaj sağlayabilirsiniz.
  • Motifli saksılar sayesinde evinizin dekorasyon tarzını tamamlayabilirsiniz.
  • Sağlam yapıdaki saksı modelleri, hasarlara karşı dayanıklı malzemeleri nedeniyle uzun ömürlü kullanım imkânı sunar.
  • Cam vazoları kurutulmuş çiçekler veya kurutulmuş dal parçaları için kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuzu tamamlayacak olan kuru dallar, rustik bir hava katarak salonunuzda sıcak bir ortam oluşturabilir.

Dekoratif Saksı Fiyatları

Dekoratif saksı fiyatları ürünün imal edildiği malzemeye, dayanıklılığına, boyutlarına, tarzına ve desenine göre değişiklik gösterir. Son derece geniş bir ürün çeşitliliği içerisinde sunulan dekoratif saksılar hem çiçeklerinize yaşam alanı sunar hem de dekorasyonunuzun önemli bir parçasını oluşturur. Bu nedenle dekorasyon tarzınızı belirledikten sonra stilinizi tamamlayacak ve uyum sağlayacak bir saksı modelini satın alabilirsiniz. HepsiBurada.com’un avantajlı fiyatları ile sunulan dekoratif saksı çeşitleri arasından zemin ya da masada kullanıma uygun saksı çeşitlerini satın alabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Dekoratif Saksı Modelleri ve Fiyatları

Toplam 24 / 7455 ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/60005229