Temizlik alanında ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünleri tüketicilerin beğenisine sunan Domol markası, sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır. Mutfak temizliğinden araba temizliğine, halı temizliğinden perde temizliğine kadar çok geniş kullanım alanları sunan temizleyici ürünler, tüketicilerin temizlik sorunlarını çözmede bir numaralı yardımcıları haline gelmektedir.

Temizlik Malzemeleri Nerede Muhafaza Edilmelidir?

Temizlik malzemeleri, evi temizlemede her zaman oldukça kullanışlı olsa da, kimi zaman insan sağlığı için tehlikeler yaratabilmektedir. Özellikle çocuklu bir evde temizlik ürünleri, kullanıldıktan hemen sonra kapalı bir alan içerisine, çocukların erişemeyeceği bir konuma yerleştirilmelidir. Ürünlerin kullanıldıktan sonra sıkıca kapatılmış olduğundan emin olunmalı, temizlik ürünlerinin kullanımı öncesinde etiketlerinde yer alan kullanma talimatları mutlaka okunmalı ve bu talimatlara uyulmalıdır. Temizleyici ile temas edildiğinde ne yapılması gerektiği önceden öğrenilmiş olmalıdır.

Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır?

Temizlik yaparken bazen her ürünün kullanım formüllerini öğrenmek gerekir. Örneğin tül beyazlatıcı deterjanların kullanımı kimi zaman kafalarda soru işaretleri yaratabilir. Tül beyazlatıcı deterjanlar oldukça hassas bir biçimde makineye eklenmelidir. Son durulama suyunda makinanızın gözüne 4-5 kg perde için yaklaşık 4 kapak tül perde deterjanı ekleyebilirsiniz. Tülleri 5 dk bekletip hafif sıktırdıktan sonra özel programa alarak yıkama işlemini tamamlayabilirsiniz. Elde yıkama için ise 10 L soğuk suya 4 kapak tül deterjanı ekleyip 5 dk bekletmelisiniz. Ardından hafifçe sıkarak ıslak halde asabilirsiniz. Gerekli görürseniz damlamaya karşı önlem alabilirsiniz. Tül perdelerinizi yıkarken aynı anda makinaya başka bir kıyafet atmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Çok Amaçlı Yüzey Temizleyicilerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Yüzey temizleyici ürün çeşitleri genellikle çok amaçlı olarak üretilir. Bu nedenle çok amaçlı temizleyicilerin kullanım alanı oldukça geniştir. Fayans silmede, parke silmede, lavabo temizliğinde, cam silmede, halı veya kapı temizliğinde kullanılabilir. Bir evde temizlenebilecek neresi varsa hemen hemen hepsi bu ürün ile temizlenebilir. Bu nedenle yüzey temizleyici çeşitleri her evde bulunmalıdır. Oldukça işlevsel olan yüzey temizleyiciler, en çok yerleri silmede kullanılmaktadır.

Ev Temizliği Kaç Günde Bir Yapılmalıdır?

Ev temizliği yapmaya vakit bulmak her zaman kolay değildir. Ancak yine de belirli aralıklarla yapılması evin her zaman temiz kalmasını, bakteri ve tozlardan arınmasını sağlar. Dip köşe temizlik yapılması için ideal süre 15 günde bir veya 3 haftada birdir. Her evde sık sık yapılması gereken rutin temizlik işlemleri ise haftada bir yapılmalıdır. Toz alma, evin havalandırılması ve süpürme işlemlerinden oluşan bu rutin temizlik evinizin uzun süre tertemiz kalması için yeterli olacaktır.

Temizlik Malzemeleri Nasıl Tasarruflu Kullanılır?

Temizlik malzemeleri bilinçli kullanıldığında önemli bir tasarruf elde edilebilir. Bunun için ürünün etiketinde yer alan kullanma talimatlarında belirtilen ölçülere uymaya özen gösterilmelidir. Fazladan temizleyeceği düşünülerek, talimatlarda yazandan daha fazla seviyede temizleyici madde kullanılmamalıdır. Bu durum hem temizleme anlamında çok büyük bir etki yaratmayacaktır hem de sağlığınız açısından risk faktörü oluşturabilir.

Temizlik Malzemelerini Karıştırmak Neden Tehlikelidir?

Temizlik malzemeleri üretim esnasında maksimum temizleme gücü hedeflenerek üretildiği için, temizlik malzemelerini karıştırarak kullanmaya gerek yoktur. Genellikle tüketiciler bu konuda yanlış bir algıya kapılarak, ürünlerin karışımının daha güçlü temizleyeceğini düşünebilmektedir. Temizlik yaparken bu yanılgıya asla kapılmamalı, her ürünü sadece kendi kullanım alanında kullanmalısınız. Çeşitli temizleyici ürünler karıştırılarak kullanıldıklarında birtakım kimyasal reaksiyonlar gösterebilir, sağlığınız için tehdit oluşturabilirler. Bu nedenle tüm temizleyici ürünleri kendi şişelerinde muhafaza ederek, birbirinden ayrı zamanlarda ve ayrı yerlerde kullanmalısınız.

Alman markası Domol temizleyici ürünleri, tüm denetimleri yapılmış olarak tüketicilere sunulur, doğru kullanıldığında insan sağlığına zarar verebilecek herhangi bir madde içermez. Siz de güvenilir ve kaliteli temizlik malzemeleri satın almak için, Domol markalı ürünleri inceleyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Domol

208 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Miktar A-Z
 6. Deterjan Tipi
 7. Satıcı A-Z
 8. İndirimli Ürünler
 9. Kelime Filtresi
Başa dön