El ve vücut temizliği için en temel gereksinimlerden olan sabunlar, binlerce yıldır insanoğlunun vazgeçilmezleri arasında. Kimi zaman değerli bir takas aracı kimi zaman ise şifa niyetine ilaç olarak kullanılan sabunlar, kişisel temizlik ve bakım amacıyla günümüzde de oldukça popüler. Binlerce yıl boyunca kül, yağ ve hoş kokulu bitkiler ile geleneksel metotlarla yapılan kalıp sabunlar, bugün kullandığımız modern formüllerine 1811'de Fransız kimyager ‌Michel ‌Eugene ‌Chevreul sayesinde ulaştı. Günümüzde pratik ve hijyenik kullanım sunmaları ile daha çok tercih edilen sıvı sabunların icadı için ise insanoğlu ‌1865'e kadar bekledi. ‌1898'de ise ünlü kozmetik markası ‌Johnson ‌Soap ‌Company, ‌palm yağı ve zeytin yağı içerikli ilk sıvı sabun ‌olan Palmolive sıvı sabunu piyasaya sürdü. Tüketiciler tarafından beğenilen sıvı sabun çabucak kabul gördü ve 100 yılı aşkın süredir çok sayıda marka tarafından onlarca farklı formülle üretilmeye devam ediyor.

Hangi Sıvı Sabun Çeşitleri Tercih Edilmeli?

Sıvı sabun çeşitleri günümüz modern tüketicisinin istek ve beklentileri doğrultusunda çeşitlenerek çok geniş bir ürün gamına yayılıyor. Elleri koruyan ve bakım yapan nemlendiricili sabunlardan, anti bakteriyel sıvı sabunlara kadar hemen hemen her ihtiyaç için uygun çözüm sunan sıvı sabunlar raflarda yerini alıyor. Artık ağır sanayi işlerinde yağ ve yakıt gibi ağır kirler için üretilmiş özel arındırıcı sıvı sabunları veya saf zeytinyağından yapılmış doğal sıvı sabunları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Hoş kokulu güzellik sabunları veya bitki özleri içeren bakım sabunlarını tercih edebilir, isterseniz zararlı kimyasallar içermeyen organik ve saf sıvı sabunları kullanabilirsiniz. Bebekler ve hassas alerjik bünyeye sahip tüketiciler için üretilen özel sıvı sabunlar tercih edebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer alıyor. Şampuan kullanmayı tercih etmeyen ve geleneksel ürünlerden vazgeçemeyenler ise saç ve vücut temizliğine uygun banyo sabunlarını kullanabiliyor. Restoran, kafeterya, fabrika, kalabalık ofisler gibi yoğun kullanım alanları için özel olarak üretilmiş yüksek hacimli sıvı sabunlar ise toplu tüketim yapılan bu tip işletmeler için ekonomik çözümler sunuyor. Son dönemin popüler sıvı sabun çeşitlerinden olan köpük formundaki sıvı sabunlar ise özellikle çocuklara el yıkama alışkanlığı kazandırılması esnasında eğlenceli bir yardımcı olarak öne çıkıyor.

Sıvı Sabun Fiyatları Nelerdir?

Sıvı sabun fiyatları sahip olduğu özelliklere ve üretim şekline göre değişiklik gösteriyor. Ambalaj hacmi de sıvı sabun fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör oluyor. Yüksek saflıkta, organik, bitkisel özel amaçlı sıvı sabun fiyatları daha yüksekken 5 veya 10 litrelik ambalajlarda sunulan toplu tüketim ürünleri daha uygun fiyatlara sahip olabiliyor. İthal sıvı sabunlar yerli üretim sıvı sabunlara nazaran daha yüksek fiyatlarda bulunuyor. Sıvı sabun alışverişi yaparken her seferinde pompalı sıvı sabun şişesi almak yerine, bittiğinde yeniden doldurulabilen yedek şişeye sahip olan markaları tercih ederek daha az atık üreterek doğayı korumaya destek olabilirsiniz. Ayrıca yeniden dolum şişeleri nispeten daha uygun fiyatları ile aile bütçenize de katkı sağlıyor.

Sıvı Sabun Nasıl Kullanılır?

Sıvı sabun markaları kendinden pompalı şişeler ve yeniden dolum için yedek şişeler ile ürünlerini piyasaya sürüyor. Pompalı şişeye sahip bir ürün tercih ettiyseniz ayrıca bir sıvı sabunluk kullanmanıza gerek olmuyor. Toplu tüketim için yüksek hacimli ambalajlara sahip ürünlerden kullanıyorsanız, harici bir sıvı sabunluğa ihtiyaç duyabilirsiniz. Sıvı sabun makineleri genellikle duvara monte edilerek kullanılıyor. Elektrikli ve manuel kullanım sunan farklı modelleri ile sıvı sabun makineleri her kullanımda eşit miktarda sıvı sabun vererek israfı da önlüyor. Özellikle okul, hastane, fabrika, ofis gibi kalabalık alanlarda hijyenik ve pratik bir kullanım sunuyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sıvı Sabun Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2653 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28002071/28003016/60003016