Evin daima temiz ve hijyen açısından şüphe uyandırmayacak seviyede olması için evin farklı noktalarında kullanılmak üzere farklı işlevlere sahip ev temizlik malzemeleri üretilir. Ev içinde ne kadar çok farklı temizlik malzemesi kullanılırsa evin belli bölgelerindeki bakteriler başka bölgelere taşınmazlar. Böylece beklenen temizlik kolay bir şekilde sağlanmış olur.

Ev Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Büyük işletmeler ya da ortak kullanım alanlarında kullanılan temizlik malzemelerinin aksine evde kullanılacak temizlik malzemeleri çok daha küçük ebatlarda ve hafif şekilde üretilir. Genellikle ev temizlik malzemeleri arasında temizlik bezi, temizlik süngeri, temizlik fırçası, temizlik teli, mop ya da paspas ve temizlik eldiveni bulunur. Bu malzemeler hem evinizi en iyi şekilde temizlemeniz hem de kendi cildinize zarar vermemeniz için özel olarak üretilir. Bu nedenle ev temizliği yaparken ellerle kimyasalları direkt temas ettirmek ve evdeki eski kıyafetleri kullanmak yerine özel olarak üretilen ev temizlik malzemelerini kullanmak gerekir. Bazı ev temizlik malzemelerinin farklı çeşitleri de bulunur. Örneğin mop ve paspas birbirine muadil olan iki ev temizlik malzemesidir. Bu malzemelerden hangisinin sizin ihtiyacınıza daha uygun olduğunu anlamak için denemeler yapmanız gerekir.

Hangi Temizlik Malzemesi Nerede Kullanılır?

Geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan ev temizlik malzemelerinin her birini ona özel olarak üretilmiş bölgede kullanmanız gerekir. Temizlik bezi hemen hemen her bölgede lokal alanları temizlemek için kullanılır. Ancak bu üründen birden fazla adette almanız ve her odada ya da yerde farklı bir bezi kullanmanız gerekir. Örneğin mutfağın yerini temizlemek için kullandığınız temizlik bezini mutfağın tezgahını ya da banyonun yerini temizlemek için kullanmamalısınız. Temizlik süngeri de benzer bir işleve sahiptir ve aynı özene ihtiyaç duyar. Temizlik fırçası ise hem tuvaletlerin ve küvetlerin detaylı temizliğinde hem de mutfak lavabosunun temizlenmesinde kullanılır. Bu yüzden de mutfak ve banyo için iki ayrı temizlik fırçası kullanmak gerekir. Bazı durumlarda çok işlevsel olan temizlik teli, çizilme riski olmayan yüzeyleri ovmak ve zorlu lekeleri çıkarmak için kullanılır. Genellikle mutfakta ve banyodaki armatürlerde kullanılan temizlik teli, çok sık kullanılmıyor olsa da oldukça kullanışlı bir üründür. Evin yerlerinin en iyi şekilde temizlenmesi için kesinlikle kullanışlı bir mop ya da paspasa sahip olmak gerekir. Bu iki ürün arasından size en uygun olanını en net şekilde birkaç defa kullanarak anlayabilirsiniz. Bu sebeple pek çok insan ev temizliğinde bu iki ürünü de dönem dönem test etmek için kullanır. Evin genel yer temizliğinde kullanılan mop ve paspas çok iyi temizlenmek kaydıyla banyo, mutfak, salon ve odalarda temizlik için tercih edilebilir.

Yeni Ev için Hangi Temizlik Malzemeleri Alınmalı?

Yeni ve boş bir evi temizlemek için sıfırdan yeni ev temizlik malzemeleri almak gerekir. Özellikle en olmazsa olmaz malzemelerden bir tanesi temizlik bezidir. Eve bol miktarda temizlik bezini mutlaka almalısınız. Bunun yanı sıra en az 2 adet temizlik fırçası, en az 1 adet temizlik teli ve kapsamlı bir mop ya da paspas almanız gerekir. Eğer birden fazla fonksiyona sahip malzemelerden almak istiyorsanız ihtiyaçlarınız doğrultusunda temizlik setlerini de tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra boş bir evde önceden kalmış olan bakteri ve mikropların ne olacağını bilemeyeceğiniz için mutlaka temizlik yaparken kullanmak adına bol miktarda temizlik eldiveni de almanız gerekir. Bu malzemeleri aldıktan sonra temizlik deterjanlarını da listeye ekleyerek pırıl pırıl bir temizlik yapabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ev Temizlik Malzemeleri

3.089 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Fairy
  2. Parex
  3. Vileda
  4. Vanish
  5. Scotch Brite
  6. Mom's Green Ecologic
  7. Koroplast
  8. Cif
  9. Marc
  10. Kullan At Market
  11. Zambak
  12. Ermop
  13. Flora
  14. Silva
  15. Poxy
  16. Spark
  17. Macromax
  18. Intermop
  19. Modatools
  20. Free Comfort
 2. Deterjan Özelliği
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001525/28002739
Başa dön