Gıda ürünleri ve özellikle de kahvaltılık ürünler denildiğinde ilk akla gelen peynirler, sofralarda birçok farklı çeşidi ile yer alıyor. Fermante bir süt ürünü olması sebebiyle her yaştan tüketicinin sağlıklı beslenme tercihinde baş rollerden birine sahip olan peynir grubu ürünler; farklı tat, yapı ve şekilleriyle mutfaklara zenginlik katıyor.

Günümüzde yöresel ve geleneksel çeşitleri ile de piyasada bol miktarda bulunan peynir, gerek tek başına tüketilen gerekse pek çok yiyeceğin hazırlanmasında katkı sağlayan bir ürün olarak öne çıkıyor. Kendine has lezzeti ile girdiği tüm tariflere tat veren; onların besin değerini artıran peynirler, sağlıklı yaşamın sürdürülmesine de katkı sağlıyor. İçerdiği kalsiyum ve protein ile vücuda gereksinim duyduğu desteği kazandırmanın yollarından biri olarak peynir tüketimi tavsiye ediliyor.

Ülkemizde en çok tercih edilen peynir türlerinin başında gelen beyaz peynirlerde de birçok farklı çeşit kendini gösteriyor. Çeşitli yağ ve tuz oranlarına sahip beyaz peynirler, üretildikleri sütün cinsine göre de sınıflandırılıyor. İnek sütü, koyun sütü, keçi sütü gibi değişik süt çeşitlerinin mayalanması ve farklı şekillerde işlenmesi ile elde edilen değişik lezzette peynirler, tüketicinin tercihine ve damak zevkine göre alıcı buluyor.

Çocukların beslenmesinde de önemli yeri bulunan bu sağlıklı yiyecekler, hem içerdikleri faydalı bakteriler ile sindirim sistemini hem de ihtiva ettiklerii kalsiyum ile kemik sistemini destekliyor. Kahvaltı sofralarından çay saati ikramlarına uzanan geniş aralıkta kullanım alanı bulunması ile de direkt ya da dolaylı yoldan tüketime olanak sağlıyor.

Peynir Çeşitleri

Ülkemizde peynir çeşitlerindeki zenginlik ve bolluk, dikkat çekiyor. Yaygın tüketilen geleneksel beyaz peynirler, kaşar peynirleri, tulum peynirleri, lor peynirleri gibi türlerin yanı sıra yöresel çeşitler de peynir severleri memnun ediyor. Bunlar arasında öne çıkan otlu peynirler, küflü peynirler, isli peynirler; yoğun aromalarıyla ayrı bir kategoride lezzet sunuyor. Kahvaltılık olarak ya da çeşitli mezeler içerisinde sofralara zenginlik katan ürünler, değişik damak zevklerine hitap ediyor.

Sütün cinsine göre olduğu gibi sertlik derecesine göre de farklılaşan peynirler, yağ oranlarındaki değişiklik ile de tüketiciye tercih yapma imkanı veriyor. Aynı şekilde eritme peynir çeşitlerinde de tuz ve yağ oranı ayarlanmış alternatifler bulmak mümkün oluyor.

Kiloluk ya da farklı gramajlı ambalajlarla satışa çıkan peynir türleri tüketiciye satın almada esneklik sağlarken denemediği ürünleri tadımlık olarak alma anlamında da kolaylık sunuyor.

Peynir Fiyatları

Peynirler, kahvaltılık gıda ürünleri içerisinde en geniş fiyat aralığına sahip çeşitlerden biri olarak biliniyor. Sıklıkla tüketilen ekonomik çeşitlerinin yanı sıra özel tatlar arayanları memnun edecek alternatifleri de reyonlarda bulmak mümkün oluyor. Ürün miktarına, yağ ve tuz oranlarına ya da peynir türüne göre değişen fiyatlar, bütçeye ve damak tadına uygun seçimler yapmaya olanak veriyor.

Saklama koşullarına dikkat edilmesi gereken peynir grubu ürünler, soğuk dolaplarda muhafaza edilirken son tüketim tarihlerinin de kontrol edilmesi gerekiyor. Alıştığı geleneksel lezzetten vazgeçmeyenler için klasik beyaz peynirden başlayıp, farklı lezzet arayanları tatmin edecek aromalı peynirlere uzanan geniş yelpazede sunulan alternatifler, her mutfakta kendine yer buluyor. Kahvaltıların baş aktörü olan ürün, çocuklardan yetişkinlere her yaş grubunun severek tükettiği bir gıda olma vasfı taşıyor.

Pek çok farklı üreticinin sunduğu farklı marka ve kategorilerde sınıflanan peynirler, sofraların olmazsa olmazı sayılıyor. Tek başına, tercihe göre zeytinyağı ve baharatla tatlandırılarak ya da farklı tariflerin içinde kullanılarak damak zevkinize hitap ediyor. Sağlıklı ve lezzetli beslenmenin yardımcılarından olan peynirler arasından damak tadınıza, tercihinize ve bütçenize uygun bir çeşit mutlaka bulacaksınız.

Peynir Fiyatları ve Çeşitleri

182 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kaanlar
  2. Kesebir Mandırası
  3. Bonus Gurme
  4. Antre Gourmet
  5. Hatay Sepetim
  6. Gündoğdu
  7. Trakya Çiftliği
  8. Western Holland
  9. Palivor Çiftliği
  10. Çanakkaleden
  11. Kebir
  12. Doğal File
  13. Frico
  14. Kahvaltı Dünyası
  15. Memleketim
  16. Pınar
  17. İçim
  18. Alberto Di Centa
  19. Muhteşem Tesisleri
  20. Pinafore
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Türü A-Z
 6. Miktar A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001474/28002376
BAŞA DÖN