Bisküvi

Tahıl unları ve diğer un çeşitleriyle birlikte şeker, tuz, su, süt ve kakao gibi malzemelerin uygun miktarda karıştırılması ve doğru yöntemlerle pişirilmesi sonucunda lezzetli bisküvi türleri elde edilir. Bunlar günün her saatinde yenebilen türde güzel atıştırmalıklardır. Acıktığınızda ya da çayın yanında yiyebileceğiniz bisküvi çeşitleri birbirinden farklı lezzetlere sahiptir. Ders ya da öğle aralarında veya herhangi bir yoğunluktan ötürü yemek yiyemediğiniz zamanlarda bu bisküvileri yiyerek açlığınızı bastırabilirsiniz. Küçük boyutları ve kolay yenebilen biçimleri sayesinde onları çantanıza koyabilir ve gerektiğinde çıkarıp tüketebilirsiniz. 1870’de üretilmeye başlanan ve o günlerden beri insanların damak tadına hitap eden çeşitleriyle beğeni kazanır. Bisküviler, eşsiz karışımı, malzemelerinin uyumlu bütünlüğü ve yeme hissi aşılayan kokuları ile herkesin ilgisini çeker. Tempolu iş günlerinde ya da ders saatlerinin yoğun olduğu dönemlerde her yaştan birey tarafından tüketilen bisküvileri alarak hobi saatlerinizi güzelleştirebilir veya bunları misafirlerinize ikramlık olarak servis edebilirsiniz. Çok yoğun geçen günlerde, kahvaltı yapmaya vaktiniz olmadığında bisküviler yardımınıza yetişir. Aceleniz olduğu zamanlarda yiyeceğiniz bir parça bisküvi ile midenizin yatışmasını sağlayabilir ve açlık hissini baskılayabilirsiniz. Bu ürünler tahıllı, kakaolu, üzümlü, kremalı, tuzlu ve klasik gibi çeşitleri ile karşınıza çıkar. Bu çeşitleri yanınıza alarak dilediğiniz lezzeti istediğiniz zaman tadabilirsiniz. Ekonomik boyutları ve birbirinden farklı lezzetleri ile ilgi toplayan ürünleri molalarda ya da iş esnasında yiyebilirsiniz. Üretim biçimleri ve paketlenme şekilleri dolayısıyla bu ürünler her yere taşınabilen atıştırmalık yiyeceklerdir. Bu avantajlı üretim biçimlerinin yanı sıra içerdiği lezzet aromaları da kişilerin damak tadına göre geliştirilip çeşitlendirilir. Birbirinden farklı sunumları ve tatlarıyla fark yaratan ürünleri yanınıza alarak çay saatlerinde tüketebilirsiniz. Eğer işletme sahibiyseniz müşterilerinize bu tatlardan sunabilir, kafenizde ya da restoranınızda yemek öncesi veya sonrası için tatlı, tuzlu lezzetli bir atıştırmalık ikramında bulunabilirsiniz.

Lifli ve Tahıllı Bisküvi Çeşitleri

Tahıllı ve lifli bisküvi seçenekleri, çoğu kişinin yemeyi tercih ettiği bisküvi çeşitlerindendir. Bunlar şeker ilavesiz bisküviler veya tatlandırılan bisküvi türleridir. Kahvaltılık olarak da tüketilen tahıllar, günlük öğün alımının sağlanması için idealdir. Tahıl içeren bisküvi türlerini yiyerek açlık hissinin bir süreliğine tokluk hissine dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür bisküviler yulaflı bisküvi gibi atıştırmalık çeşitlerdir. Kahvaltılık gevreklerde de bolca bulunan yulafı, bisküviler ile birlikte tüketerek yoğun günlerinizdeki öğün eksikliğini bir dereceye kadar giderebilirsiniz.Tahılların yanı sıra lif barındıran bisküviler, kişilerin yemeyi tercih ettiği diğer atıştırmalık seçeneklerindendir. Lif içeren gıdalar özellikle sindirim sistemine etki eden ve bu sistemin düzenli bir biçimde çalışmasına yardımcı olan önemli yiyeceklerdir. Öğünlerin atlanmadan atıştırmalık bir biçimde alınması için hazırlanan lifli bisküvileri tüketerek sindirim sisteminizin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. Düzenli lif alımında vücutta görülen olumlu değişikliklerin sürekliliğini sağlamak için bu tür gıdaları yiyerek metabolizma dengesinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Çünkü lifli gıdaların dengeli tüketimi, kilo alımının da kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Lif içeren bisküvileri yiyerek vücudunuzdaki lif dengesinin korunmasına destek olabilirsiniz. Lifli gıdalar suda kolayca çözünebilen ve vücutta zahmetsizce sindirilebilen yiyeceklerdir. Bu yiyecekler sisteme karıştığında bağırsakta tamamen eriyerek adeta bir jöle kıvamına gelir. Bağırsakta jöle kıvamına gelen besinler bu sırada vücut tarafından emilmeye başlar. Bu süreçte liflerin içerisindeki yararlı mineraller vücuda alınır. Kabızlık sorunundan yakınıyorsanız veya hemoroid rahatsızlığına sahipseniz bu türdeki lifli gıdaları tüketebilirsiniz. Hazma yardımcı olan lifli gıdaları diğer önemli sağlık önlemlerine ek olarak yiyebilirsiniz. Bisküvi isimleri altında geçen yararlı tahıl içeriklerini inceleyerek damak tadınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Kuruyemişlerle Tatlandırılan Atıştırmalık Bisküviler

Geleneksel tatlara sahip bisküvi türleri, toplum tarafından beğenilen lezzet çeşnilerine sahiptir. Bu lezzet çeşnileri bisküvilerinin yapımı esnasında ürün hamuruna aromatik bir biçimde katılarak ya da içerisine taneler halinde dökülerek eklenir. Bu türden geleneksel lezzetler her yaştan bireyin sevdiği ve birbirlerine ikram ettiği güzel seçeneklerdir. Bu tür atıştırmalıklar kuruyemiş seven kişilerin de beğenisini kazanır. Genellikle çay saatlerinde ya da misafir davetlerinde sıkça tüketilen geleneksel tatlar, kısa süreli ikramlıklar için idealdir. Bu tür bisküviler hasta ziyaretlerinde ya da kutlamalarda hediye olarak değerlendirilir. Onların tadı ve ağızda dağılan kuruyemiş parçalarının lezzeti, bu tür ziyaretler için uygundur. Bu tür bisküvileri satın alarak ev ziyaretlerine gidebilir veya sevdiğiniz kişilere hediye olarak sunabilirsiniz. Çay ve kahvenin yanında tüketilebilen ceviz, fındık ya da fıstık gibi kuruyemişler ile hazırlanan bisküvileri tüketerek atıştırmalık saatlerinde farklı lezzetler tadabilirsiniz. Bu kuruyemişleri içeren bisküviler susam ya da çörek otu gibi çeşnilere sahiptir. Genellikle her iki türünün de severek yendiği sofralara bisküvilerinizi yerleştirerek ikramda bulunabilirsiniz. Dilerseniz bu atıştırmalıkları çikolata gibi malzemeler ile zenginleştirerek sunumlar yapabilirsiniz. Çikolatalar ve diğer atıştırmalıklarla bütünleştirerek yapacağınız bisküvi sunumlarınız sayesinde çay saatindeki ikramlıklarınızı güzelleştirebilirsiniz. Fındıklı bisküviler genellikle tatlı atıştırmalıklardır. Bunlar tatlı bisküviler içerisinde pişirilerek istenen kıvama getirilir ve müşterilere sunulur. Ancak cevizli seçenekler genellikle tuzlu bisküvi çeşitleri içerisinde yer alır. Onlar tatlı olanlardan farklı olarak tuzlu atıştırmalıklardır ve böreklerin, çöreklerin ya da zeytinyağlı yemeklerin yanlarındaki güzel eşlikçilerdir. Onları kullanarak tuzlu gıdalar ile yaptığınız sunumlara ek olarak farklı lezzetler deneyimleyebilirsiniz. Fıstık içeren bisküviler hem tatlı hem de tuzlu bisküvilerle birlikte pişirilir. Fıstıklı tatları deneyerek değişik lezzette bir ürün deneyimine sahip olabilirsiniz.

Lezzetiyle Yıllara Meydan Okuyan Petit Beurre Bisküviler

Petit Beurre bisküviler yıllardır hayatın içinde olan ve pek çok insanın sevdiği türden atıştırmalıklardandır. Bu atıştırmalıklar şekerli bir tada sahiptir ve birçok kişinin severek tükettiği bisküvi seçeneklerinden biridir. Bu bisküviler davetlerde veya kahve saatlerinde sıklıkla tüketilen yiyeceklerdir. Sade tatlı lezzeti ve büyük boyutlarıyla birçok kişinin beğenisini toplar. Bu ürünleri çocuklarınıza sunarak onlarla birlikte tüketebilir veya kahvelerin yanına ikramlık olarak koyabilirsiniz. Onları televizyon izlerken, ders çalışırken, sinemada film izlerken ya da arkadaşlarınızla sohbet ederken yiyebilirsiniz. Standart sade tadıyla pek çok kişi tarafından sevilen bu lezzeti arkadaşlarınızla paylaşarak paydos saatlerini ya da mesai saatlerini güzelleştirebilirsiniz. Petit Beurre bisküviler zamanın eskitemediği klasik lezzetiyle neredeyse her evin atıştırmalık dolabında bulunan yiyeceklerden biridir. Petit Beurreler kimilerinin çocukluğunun lezzetli bir hatırası kimilerinin ise vazgeçemediği bir abur cubur seçeneğidir. Bisküvi markaları içerisinde kendine nostaljik bir yer edinen bu atıştırmalığı alarak evinizde bulundurabilir ve gerektiğinde çıkarıp yiyebilirsiniz. Petit Beurre bisküviler yalnızca bir bisküvi olarak tüketilmez. Bunlar bazı tatlıların yapımında malzeme olarak kullanılır. Örneğin; bu bisküvi kullanılarak kakaolu ve hindistan cevizli fresh tatlılar hazırlanır. Bu lezzetler sadece çay saatlerinde değil yemeklerden sonra günün her öğününde yenilebilen seçeneklerdir. Petit Beurre bisküvilerini kullanarak birbirinden güzel tatlılar hazırlayabilir ve bunları ikramlık olarak sunabilirsiniz. Çocuklarınızın ve sevdiklerinizin severek yiyebileceği kakaolu tatlıları hazırlayarak tatlı sunumlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Bu bisküviler ile kakaolu mozaik pastalar da yapılır. Bisküvileri parçayalarak malzemenin içine yerleştirebilir ve onları buzdolabında dondurarak hafif tatlılar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca bu atıştırmalığı toz haline getirerek tat vermesi için magnolia gibi diğer tatlı çeşitlerinin üzerine serpebilirsiniz. Petit Beurre 5 li bisküvi seçeneğini alarak ikramlık güzel yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Atıştırmalıkların Gözdesi Kremalı Bisküviler

Kremalı bisküvi seçenekleri içerisinde bulunan krema dolgulu kısmı ile beğeni toplar. Genellikle iki bisküvi arasında konulan bu dolgulu kısım bisküviyi yumuşatarak daha hafif bir tada ulaşmasını sağlar. Kremalı bisküvi türleri kremasının zenginliği ve lezzeti ile anılan çeşitlerdir. Onlar bu nitelikleriyle krema bisküvinin tadını kremanın lezzetiyle dengeler. Bu tür bisküvilerde kremanın, tadın asıl kaynağı olarak görülmesinin nedeni de budur. Böylece aslında bisküviyi tamamlayan ve ona tatlılık kazandıran bir unsur olan krema, yumuşak dokusu ve ağızda eriyen lezzeti sayesinde bisküvinin odak noktası haline gelir. Bu sayede çocukların beğenisini kazanan kremalı bisküviler birden fazla türde üretilerek bisküvi severlerle buluşturulur. Kremalı bisküvi türleri de diğer çeşitler gibi çantada taşınabilen ekonomik boyutlara sahiptir. Onları yanınıza alarak çay saatlerinde farklı lezzetler tadabilirsiniz. Onları arkadaşlarınıza da sunarak çay saatlerinde küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Kremalı bisküvi çeşitlerinin krema tatları birbirinden farklıdır. Bazı türler tatlı meyve tatlarında üretildiklerinden aralarındaki kreması meyvelidir ya da meyveli jöle kıvamındadır. Bunlar arasında portakallı bisküvi gibi lezzetli meyve seçenekleri bulunur. Bunun haricinde bazı bisküviler kakaolu oluğundan kakaolu kremaya sahip olan türler vardır. Bu bisküvilerin bazılarının kreması sütlüdür. Seçenekler arasından sevdiğiniz tadı belirleyerek bir seçim yapabilirsiniz. Kremalı bisküvi seçeneklerinin arasında muzlu kremalı olanlar da vardır. Taze meyve tatları ile donatılan lezzetli bisküvileri dilerseniz öğle aralarında yiyebilir dilerseniz de misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Fındık ve fıstık kremalı çeşitleri de deneyerek bir tercihte buluna bilirsiniz. Fındık kremalı şekerli bisküvileri seviyorsanız seçenekler içerisinden dilediğiniz ürünü satın alarak farklı lezzetler deneyebilirsiniz. Gözde atıştırmalıklardan biri olan limonlu, peynirli, çikolatalı, fındıklı, sütlü ya da kaymaklı bisküvi çeşitlerini çayın ya da kahvenin yanında yiyebilirsiniz.

Çikolatalı ve Jöleli Bisküviler

Çikolatalı bisküvi seçenekleri arasında yer alan puf bisküviler çocuklara hitap eden bir lezzete sahiptir. Bu lezzet, bisküvinin çikolata kaplı ve şişirilmiş krema kısmından gelir. Bu kısım lezzetiyle çocukların ve gençlerin beğenisini toplar. Bisküvilerin bu kısmının krema ve çikolatalı olması yiyeceğin lezzetini değiştirir. Normalde kremalar iki bisküvi arasına konur anca puf bisküvilerde bu durum biraz daha farklıdır. Yumuşak krema kısmının doğrudan ağızda dağılması için tasarlanan atıştırmalık, çikolata ve kremanın ağızda dağılmasını hızlandırır. Bu puf kısım altında bir bisküvi katmanı bulunur. Bisküvinin krema lezzetini tamamlayan bu kısımda bulunan çıtır bisküvi tabakası da şekerli bir tada sahiptir. Kremadan sonra ağızdaki tatlı hissi ölçülü bir şekerli tada dönüştüren bu ürünü satın alarak bol kremalı bir bisküviye sahip olabilirsiniz. Ürünlerden bazıları jöleli biskülerdir. Bunlar çikolata parçalarının altında bir jöle tabakası ile sunulur. Bu tür bisküviler tıpkı diğer bisküvi türleri gibi tatlı bir kıvama sahiptir. Ağızda hoş bir tat bırakan şekerli jölesi ve çikolata parçalarıyla sofralara lezzet katan bu ürünü satın alarak misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Ayrıca bu bisküvileri paydos zamanlarında çayın yanında yiyebilir ya da teneffüslerde yemesi için çocuklarınıza da verebilirsiniz. Lezzeti ile her yaştan kişiyi memnun bırakan bisküvileri deneyerek damak tadınıza uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz. Dilerseniz renkli bisküvi çeşitlerini de denemek için malzemeler satın alarak sunumlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Makaron tozu gibi makaron bisküvileri elde etmek için kullanılan gıda türlerini alarak birbirinden güzel atıştırmalıklar pişirebilirsiniz. Renkli bisküviler olarak bilinen makaron bisküviler çayın ve kahvenin yanında yenebilen sevimli bir görünüme sahip atıştırmalıklardır. Onları kullanarak kahve sunumlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Dilerseniz ekonomik, ucuz bisküvi çeşitlerini inceleyerek kendinize uygun lezzette bir seçim yapabilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarına Sahip Bisküvi Seçenekleri

Bisküvi fiyatları ürünlerin sahip olduğu lezzet özellikleriyle paraleldir. Ürünlerin tatlarını onları deneyerek öğrenebilir ve birçok bisküvi çeşidini deneyerek damak tadınıza uygun olan türü belirleyebilirsiniz. Bazı bisküvilerin fiyatları diğerlerinden farklıdır. Bunun nedeni bisküvilerin üretilme amacıdır. Örneğin; bazı bisküviler kilo vermeye yardımcı ürünler olarak değerlendirilir. Bazıları ise bebekler için hazırlanan sade çeşitlerdir. Bunların fiyatları ile diğer standart seçeneklerin fiyatları birbirinden farklıdır. Bazı ürünlerin paket içerisindeki bisküvi miktarı diğer paket seçeneklerinden farklıdır çünkü ürünlerin ekonomik boy ve jumbo boy seçenekleri vardır. O nedenle bu bisküvi çeşitleri arasında fiyatlar değişkenlik gösterir. Ürünler arasında 2’li, 3’li, 5’li, 8’li veya 16’lı paketler halinde sunulan bisküvi çeşitleri de vardır. Bunların fiyatlarıyla tekli seçeneklerin fiyatları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla damak tadınıza ve bütçenize uygun tercihler yaparak bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Bazı seçenekler kilo vermeye destek olan diyet bisküvi çeşitleridir. Bu bisküvi çeşitleri birbirinden farklı tahıllarla desteklenen ve liflerle zenginleştirilen ürünlerdir. Onları kullanarak diyet listenize değişik tatlar katabilir ve meşrubatlarınızın yanında güzel bir eşlikçiye sahip olabilirsiniz. Bisküvi çeşitlerini inceleyerek diyet listenize uygun içerikteki seçenekleri belirleyebilirsiniz. Sevdiğiniz tatlara sahip bisküvileri deneyerek keyifli atıştırmalıklar alabilirsiniz. Bazı bisküviler karma bisküvilerdir. Bunlar bir paket içerisinde pek çok çeşit barındırır. Tekli paketler ile birlikte değerlendirebileceğiniz karma bisküvi çeşitlerini deneyerek lezzetli sunumlar yapabilirsiniz. Gelen misafirlerinize bu ürünleri ikram ederek atıştırmalık sunumlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bazı bisküviler pasta ya da tatlı yapımında kullanılan çeşitlerdir. Bunlar kedi dili bisküviler olarak bilinir. Nötr bir tada sahip olan bisküvileri kullanarak birbirinden güzel tatlılar ve atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Bisküvi seven biriyseniz bisküvi ne kadar merak ediyor olabilirsiniz. İndirimli bisküvi fiyatlarını incelemek için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Glutensiz Bisküvi Nedir?

Glutensiz bisküvi çeşitleri gluten intoleransı olan kişilere özel olarak üretilen çeşitlerdir. Bunlar çölyak hastalarının beslenme biçimlerine özel olarak üretilir. Bu tür rahatsızlıklarda besinlerdeki gluten oranı belirli bir miktar sınırlandırılır ve böylece çölyak hastalarının da hamur işi ürünleri tatmaları sağlanır. Bu rahatsızlıktan muzdaripseniz glutensiz ürünleri satın alarak lezzetli ve güzel atıştırmalıklara sahip olabilirsiniz.

Şekersiz Bisküvi Nedir?

Şekersiz bisküvi, şeker kullanmak istemeyen kişiler için hazırlanan ürünlerdir. Çayı ya da kahveyi şekersiz içenler şekersiz bisküvi seçeneklerini deneyerek ve bu ürünleri satın alarak farklı lezzetler tadar. Ayrıca şekersiz ürünler kişilerin formda kalmalarına da yardımcı olur. Bu tür ürünleri tercih ederek ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte farklı lezzetler tadabilirsiniz.

Vegan Bisküvi Nedir?

Vegan bisküvi hayvansal gıdalar tüketmeyen kişilere yönelik olarak hazırlanan ürünlerdir. Bu şekilde beslenen kişiler ürün içeriklerinde hayvanlardan elde edilen maddeler barındıran yiyecekleri tercih etmez. Böyle bir beslenme tarzına sahipseniz damak tadınıza uygun olan vegan ürünleri inceleyerek bir tercihte bulunabilirsiniz. Ürünleri deneyerek sevdiklerinizle birlikte tüketmek için zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Organik Bisküvi Nedir?

Organik bisküvi seçenekleri üretim aşamaları nispeten farklı olan lezzetli ürünlerdir. Organik bisküviler, ürün karışımına tam buğday ununun azar azar katılması ve fırına konulmasıyla elde edilir. Ardından bu ürünlere istenilen bisküvi şekli verilir ve pişmesi için gereken zamana tükenene kadar beklenir. Organik bisküvi çeşitlerini deneyerek damak tadınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisküvi Fiyatları

2878 ürün listeleniyor
Ülker
Eti
Dr. Oetker
Lotus
Tada
Oreo
Migros
Biscolata
Munchey
Şölen
Pakmaya
Wefood
Milka
UNO
Elvan
Fro
Gullon
Humm Organic
Kenton
Annas
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 45 / 2878 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?