Çok sevilen atıştırmalıklar arasında yer alan bisküviler tatlı ve tuzlu olarak başlıca iki gruba ayrılır. 7'den 70'e herkesin severek tükettiği bisküvilerin birçok çeşidi bulunur. Tok tutucu özelliği buluna bisküviler lezzetleriyle çay saatlerinin vazgeçilmez atıştırmalığıdır. Ulaşılabilir oluşu, uzun raf ömrü sayesinde kolay bozulmamaları nedeniyle herkesin evinde, iş yerinde, çantasında, dolabında birçok çeşit bisküvi seçeneği yer alır. Çikolatalı bisküviler, kremalı bisküvi çeşitleri, diyet bisküviler, klasikleşen lezzetler, dolgulu çeşitler, reçelli, parça çikolatalı, fındıklı alternatifler... Ve daha birçok çeşit hem yetişkin hem çocuk ve bebek beslenmesi açısından önemli bir gıda kategorisini oluşturur.

Bisküvi Çeşitleri Nelerdir?

Çok sevilen bisküvilerin birçok farklı çeşidi seçenek olarak markaların ürün yelpazesinde yer alır. Tatlı ve tuzlu bisküvilerin de kendi içlerinde çok sayıda çeşidi bulunur. Kakaolu bisküviler, diyet bisküvi çeşitleri, kepekli bisküviler, bebe bisküvileri, kremalı bisküvi çeşitleri, kakao dolgulu bisküviler, fındıklı bisküviler, reçelli bisküviler, parça çikolatalı çeşitler, Hindistan cevizli bisküviler, limon aromalı, portakal aromalı seçenekler, tuzlu krakerler, baharatlı bisküviler, tam buğday unlu, kara buğdaylı alternatifler, çörek otlu krakerler ve daha birçok çeşit lezzet arayanlara sunulur. Paketlerde son kullanma tarihlerinde kadar aynı tazeliğini koruyan bisküviler açıldıktan sonra da paketinde korunaklı saklanırsa uzun süre taze olarak dayanır. 

Bisküvi Pastası Nasıl Yapılır?

Bisküvi çeşitleri kullanılarak çok lezzetli pastalar yapılabilir. Özellikle Pötibör ve kakaolu bisküvi çeşitleri ile yapılan çok sayıda tarif mevcuttur. Bisküvilerle yapılan pastaların hem yapılışları pratiktir hem de son derce hafif lezzette ürünlerdir. Bisküvi topları ve mozaik pasta bisküvi kullanılarak yapılan en klasikleşmiş pasta türleridir. Bunun dışında bisküvilerle yapılan çok sayıda tarif bulunur. Kişilerin damak zevklerine göre seçecekleri pastaların yapımı için uygun bisküvileri kullanmaları gerekir. Çok sayıda tarif kitabı ve internetteki tarif sayfası en lezzetli ve kolayca yapılabilen pasta tariflerini sizlere sunar. 

Hangi Bisküvi Sağlıklı?

Bisküviler doyurucu ve besleyici ürünler olarak bilinir. Bebe bisküvileri bebek beslenmesinin çok önemli bir tamamlayıcısıdır. Bisküvi çeşitleri çocuk beslenme çantalarında da çok önemli bir yere sahiptir. Ara öğün ve hızlı kahvaltılarda süt yanında tüketilen bisküviler hızlı ve doyurucu bir öğün alternatifi olabilir. Yaşlıların beslenme planlarında da yer alan bisküvi çeşitleri süt ve çayla mükemmel bir tamamlayıcıdır. Kilo kontrolü uygulamaya çalışıyorsanız diyet bisküvilerden yararlanabilir, ara öğünlerinizi bu besinlerle düzenleyebilirsiniz. Diyet bisküvi ve kraker çeşitleri ayran ve yoğurt yanına da yakışır; besleyici ve dengeleyici bir öğün oluşturur. Diyet bisküviler kepekli, tam buğdaylı, kara buğdaylı ve benzeri ürünler kullanılarak üretilir. Yağı ve kalorisi azaltılmış olan ürünler yüksek oranda lif içerdiğinden tüketenlere ekstra fayda sağlar. Diyet bisküvi çeşitlerinin şekerli olanları da tatlandırıcı ve esmer şeker kullanılarak üretilir.

Bisküvi Çeşitleri Fiyatları Ne Kadar?

Bisküvi çeşitleri ürünlerin içeriklerine, markalarına, ambalajlarına, kaç gram olduklarına göre farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilere sunulan ürünler; hem ekonomik hem besleyici seçenekler arasındadır. çay saatlerine yakışan şekilli ve farklı ürünlerden oluşan paketlerin fiyatları doğal olarak küçük bir paket bisküviye oranla daha yüksektir. Bisküvilerin bir diğer yararı da araba, uçak, tren, vapur ve benzeri yolculuklarda araç tutmasından şikayet eden kişilerin sıkıntılarını gidermesidir. Bisküvi çeşitleri mideyi bastırmak suretiyle bazı sıkıntılara çözüm olur.

 İştahsız bebek ve çocuklarınıza da bisküvi çeşitlerinden yardım alarak meyve, çorba, süt, yoğurt gibi besleyici değeri yüksek yiyecekleri yemeleri yönünde motivasyon sağlayabilirsiniz. Yutkunamayan, bakıma muhtaç yaşlılarla ilgileniyorsanız bisküviler gene kurtarıcı yiyecekleriniz olacaktır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bisküvi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1235 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472/28001496