Beslenmek, insanların temel ihtiyaçlarının başında geliyor. Açlığın giderildiği temel öğünlerin dışında da insanlar, enerji gereksinimi ve lezzet tatmini gibi nedenlerle bir şeyler atıştırmak isteyebiliyor. Lezzetleriyle ve pratik biçimde tüketilebilir olmalarıyla öne çıkan atıştırmalık çeşitleri, günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Atıştırmalıklar, televizyon karşısındayken, kitap okurken, sevilen kişilerle birlikte vakit geçirirken veya ziyaretçilere ikramda bulunurken de talep edilen gıda ürünleri oluyor.

Farklı Damat Zevklerine Yönelik Atıştırmalıklar

 • Atıştırmalık alternatifleri içerisinde bisküvi, cips, çikolata, gofret, dondurma, kek, lokum, unlu mamuller, şekerleme, tatlılar, hazır yiyecekler ve sakız gibi birçok ürün çeşidi yer alıyor.
 • Her atıştırmalık çeşidi için yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen, tek ya da birden fazla ürün içeren paket seçenekleri bulunuyor.
 • Bebeklerden yetişkinlere kadar son derece geniş bir yaş aralığına hitap eden atıştırmalık ürünler, tadımlık ya da doyumluk olarak günün farklı öğünlerinde tüketilebiliyor.
 • Farklı damat zevklerine yönelik atıştırmalıklar, 7 g ile 10 kg arasında değişen son derece zengin bir ürün yelpazesiyle tüketicilerin tercihine sunuluyor.
 • Günün yorgunluğunu atarken damaklarda tat bırakmak, yoğun ve meşgul olunan öğün aralarında meydana gelen açlık hissini dizginlemek, ara öğünde leziz bir şeyler yemek, çay ve kahve saatlerini zengin hale getirmek ve enerji ihtiyacı doğduğunda müdahalede bulunmak gibi amaçlarla atıştırmalık çeşitlerinden faydalanılabiliyor.
 • Tüketiciler, çantada ve cepte taşımak için uygun olan atıştırmalık çeşitlerini, işe ve okula giderken, kampa çıkarken veya piknik yaparken yanlarında götürebiliyor.

Tatlıdan Acıya, Sıcaktan Soğuğa Atıştırmalık Ürünler

Lezzet doğrultusunda atıştırmalık ürün seçimi yapacak olan tüketicileri, tatlı, tuzlu, ekşi, acı ve baharatlı birçok seçenek bekliyor. Farklı lezzetteki atıştırmalıklar, arzuya göre bir arada da tüketilebiliyor. Ürünlerin lezzetleri ve miktarlarının yanı sıra sertlik seviyeleri için de belli bir standart bulunmuyor. Küçük çocukların diş gelişimleri ve yetişkinlerin diş problemleri göz önünde bulundurularak farklı sertlikte atıştırmalık seçimi yapılabiliyor. Formuna dikkat eden, diyet yapan ve sağlık sorunları sebebiyle organik ürünlerle beslenmek zorunda olan kişiler için çeşitli organik atıştırmalıklar bulunuyor. Organik atıştırmalıklar arasında bebeklere yönelik ürünler de yer alıyor.

Atıştırmalıklar, paketlenmiş şekilde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Tek seferlik kullanıma yönelik atıştırmalık çeşitlerinin paketleri açıldıktan sonra saklama yoluna gidilmeden tüketilmeleri tavsiye ediliyor. Tüketim şekilleri farklı olan atıştırmalık türlerinin saklama koşulları da ürün özelinde değişkenlik gösterebiliyor. Isıtılarak yenilen çikolatalardan dondurulmuş halde tüketilen dondurmalara kadar her ürün için farklı saklama yöntemleri söz konusu oluyor.

Atıştırmalık Çeşitleri ve Özellikleri

Atıştırmalık çeşitleri, ürün içeriği ve lezzeti bakımından çeşitli gruplara ayrılıyor. Her atıştırmalığın özellikleri, bulunduğu ürün grubuna göre değişkenlik gösteriyor. Bisküvi, çikolata, gofret, dondurma, kek, ve lokum türündeki ürünler, ana öğün sonrasında ya da ara öğünlerde tatlı ihtiyacını gidermek için tercih edilen atıştırmalıklar arasında yer alıyor. Şekerleme grubunda bulunan sakız, şeker, jelibon, macun, jöle ve draje gibi atıştırmalık çeşitleri ise tatlı krizlerini hızlı biçimde bastırmaya yardımcı oluyor.

Hazır yiyecekler, paketlerinden çıkarıldığında ya da pişirme gibi kısa ve hızlı işlemlerin ardından tüketime hazır duruma gelen tüm atıştırmalık ürünleri kapsıyor. Aralarında tatlı ve tuzlu ürün çeşitleri bulunan unlu mamuller, kahvaltılardan misafir ağırlamaya kadar günün farklı dilimlerinde farklı amaçlarla tüketilebiliyor.

Baharat, sebze, peynir gibi çeşniler içeren, patates cipsinden mısır cipsine, krakerden patlamış mısıra kadar zengin ürün çeşitleri barındıran cips türündeki atıştırmalıklar, aile ve arkadaş buluşmalarında, sinema seyretmek ve maç izlemek gibi keyifli anlarda yaygın şekilde tercih görüyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Atıştırmalıklar

4.595 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Çaykur
  2. Nescafe
  3. Kahve Dünyası
  4. Aktar Diyarı
  5. The LifeCo
  6. Dr. Oetker
  7. Efendioğlu
  8. Duru
  9. Kullan At Market
  10. Kocamaar Çiftliği
  11. Malatya Pazarı Kuruyemişçilik
  12. Çerez Tabağı
  13. Nestle
  14. Eti
  15. Ülker
  16. Elit
  17. Şekerci Cafer Erol
  18. Kent
  19. Vivident
  20. Şener
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Miktar A-Z
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472
Başa dön