Kaliteli Sakızlar

Tüm dünyada olduğu gibi sakız çiğneme alışkanlığı Türkiye’de de oldukça yaygın. Yediden yetmişe her yaştan pek çok kişi sakız çiğnemeyi hayatının günlük akışı içerisine yerleştiriyor. Boyutları itibarıyla küçücük bir cebe bile sığabilen sakızlar, aslında yaşamda büyük bir yer kaplıyor. Herhangi bir bakkalda veya markette dahi çok sayıda sakız çeşidiyle karşı karşıya kalmanız ve karar verme aşamasında zorluk yaşamanız da sakız zevkinin kişiden kişiye değişkenliğini ortaya koymak için yeterli olabiliyor.

Sakız üretiminin ve tüketiminin son derece yüksek olduğu Türkiye’de ihtiyaca göre farklı sakız çeşitlerine rastlamak mümkün. Bunlar; tatlandırıcılı, şekersiz, şekerli, aromalı ve stik gibi farklı şekillerde tüketicilerin karşısına çıkabiliyor. Genellikle formuna özen gösteren ya da şeker tüketmek istemeyenler şekersiz veya tatlandırıcılı sakızları tercih ederken, sakızda farklı tatlar arayanlar ve çocuklar şekerli sakızları çiğnemekten hoşlanıyorlar. Sakız tüketiminin geçmişten bugüne yoğun olduğu ülkemizde sakızın tatlı kültüründe de yeri bulunuyor. Özellikle de damla sakızı bulunan tatlı türleriyle öğünler taçlandırılabiliyor.

Sakız çiğnemenin ağzı tatlandırmak dışında bilinen pek çok faydası bulunuyor. Stres oranını azaltma gücü de sakızın başlıca faydaları arasında yer alıyor. Yoğun iş hayatının günlük akışı içerisinde oluşan gerginliği atmada sakız çiğnemek oldukça başarılı olabiliyor. Çene egzersizi yapmayı sağlayan sakızın çiğneme sırasında bünyede biriken enerjiyi boşaltmaya yardımcı olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra sindirim sistemini güçlendirmeye de yarayan sakız, tükürük üretimini tetiklediği için ağız kuruluğunu önlemeye de katkıda bulunabiliyor. Bunlara ek olarak, yemekten sonra sakız çiğnemek diş ve ağız temizliğini sağlamayı kolaylaştırdığı gibi istenmeyen ağız kokusunu gidermek için de çözüm olabiliyor.

Sakız Fiyatları

Sakız tüketiminin yoğun olması ve her geçen gün artış gösteriyor olması, çok sayıda firmanın farklı özellikler barındıran sakız ürünleri geliştirmesinin önünü açıyor. Bu da tüketicilerin hemen her ihtiyacını karşılayabilecek farklı sakızlar bulabilmelerini kolaylaştırıyor. Ancak bazı firmalar sakız ürünleriyle diğer firmalardan daha ön plana çıkabiliyor. Bunda sakızların kalitesi büyük rol oynuyor. Kalite ise sakız markaları için fiyatta olduğu kadar bilinirlik açısından da büyük önem taşıyor. En bilindik sakız markaları ile daha az bilinen veya çok fazla rastlanmayan sakız markaları arasında elbette fiyat farkı olabiliyor.

Kalitenin yanı sıra sakız çeşitlerinin taşıdığı özellikler ve karşıladığı ihtiyaçlara göre fiyatları da çoğu zaman değişiklik gösterebiliyor. Ürün paketinin kaç adet sakız içerdiği, sakızların gramajı, sakız tadının kalıcılık süresi, ambalaj kalitesi gibi değişkenler sakız fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Doğal olarak, sakız fiyatlarının, tüketicilerin beklentilerini temel alarak şekillendiğini söylemek mümkün. Sakız severler, satın aldıkları bir ürünü çiğnemeye başlayıp beklentilerinin tam olarak karşılığını alamadıklarında fiyatın bu anlamda belirleyici olduğunu anlıyorlar. Bu noktada, fiyat tutarı ile sakız özellikleri arasında doğrusal bir orantı olduğu ortaya çıkıyor. Böyle durumlarda tüketici ya alışık olduğu markaya yöneliyor veya farklı ürünler deniyor.

Sakız çiğnemekten hoşlanan veya herhangi bir nedenle sakız çiğnemeye karar veren tüketicilerin satın aldıkları üründen en fazla verimi alabilmelerinde fiyatlar büyük ölçüde rol oynuyor. Sakız için ödenen tutarın kişiyi tatmin edebilmesi için sakızda olması beklenen özelliklerin önceden belirlenmesinde fayda var. Daha önceden hangi özellikleri taşıyan sakızın satın alınacağı ile ilgili fikir yürüttükten sonra, sakız için ödenecek tutar çoğu zaman tatmin edici oluyor. Böylece hangi çeşitten ne kadar miktarda satın alınacağına, sonraki alışverişlerde hangi çeşitlerin daha çok tercih edileceğine ve hangi markanın ödenen tutarın karşılığını verdiğine çok daha kolay karar verilebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sakızlar

617 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 617 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472/28003380