Şekerlemeler; kişilerin ağzına tat veren lezzetli ürünlerden oluşur. Bayramlara adını veren şekerler, özellikle çocukların hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Çeşitli renklere, aromalara, şekillere ve paketlere sahip şekerler 7'den 70'e herkese keyif ve mutluluk verir. Markaların çok çeşitli şekerlemeleri ürün yelpazelerinde yer alır. Şekerler çay şekeri, naneli şekerler, meyveli şekerler, yumuşak şekerler, çubuklu şekerler ve benzeri birçok çeşide ayrılır.

Şekerleme Çeşitleri Hangileridir?

Markaların ürün gamında sayısız şekerleme alternatifi bulunur. Naneli şekerler hemen hemen çoğu kişinin çantasında bulunan ve gün içinde ağızlarına atmaktan hoşlandıkları ürünlerdir. Geleneksel ve yeni nesil çok sayıda nane şekeri çeşidi bulunur. Akide şekeri, kestane şekeri çeşitleri, mesir macunu ürünleri, pestil şekerler ve benzeri geleneksel şeker çeşitleri farklı formlarıyla geçmişten günümüze hala büyük ilgi görür ve her yaştan tüketici tarafından sevilir.

Meyve aromalı şekerler de oldukça tercih edilen şekerleme türleridir. Limonlu, portakallı, çilekli, böğürtlenli, orman meyveli ve benzeri her tür meyve aromasıyla üretilen şekerler kişilerin çantalarında, arabalarında, ofislerinde, evlerinde bulunur. Karamelli şekerler pek çok kişinin favorisidir. Çikolatalı şekerler, tarçınlı şekerler, okaliptüslü şekerler de özel zevkleri olan tüketiciler tarafından aranılan ürünler arasında yer alır. Sert şekerler, yarı sert olanlar ve yumuşak şekerlemeler olan türler de farklı zevklere hitap eder. Sopalı şekerler çocukların favorisi olan ürünler arasındadır. Çay şekerleri ise her evin ve iş yerinin temel tüketim ürünlerindendir. 

Şekerleme Nasıl Yapılır? 

Şekerlemeler şeker pancarının çeşitli aromalarla tatlandırılmalarıyla üretilen lezzetli yiyeceklerden oluşur. Değişik şekillerde yapılan şekerlemeler büyük markalar tarafından gelişmiş üretim tesislerinde el değmeden hazırlanır. Hijyenik koşullarda üretilen şekerlemeler çok çeşitli paketlerle ve değişik paketleme sistemleriyle tüketicilerle buluşur. Şekerlemelerin paketleri genellikle içeriğini yansıtan renklerdedir. Son derece ilgi çekici paketlerden oluşan şekerlemeler farklı ambalajlama sistemleriyle satışa sunulur.

Şekerleme Kutusu Nasıl Olur?

Bazı şekerlemeler kutulama sistemiyle tüketicilere sunulur. Özellikle bayramlarda ya da farklı nedenlerle hediye olarak sunulan şekerlemeler şık kutulama sistemiyle hazırlanır. Çay şekerleri ise genellikle karton kutularda sağlıklı koşullarda satılıp saklanır. Tüketiciler korunaklı kutularda sakladıkları bu şekerli arzu ederlerse evlerinde şekerliklere yerleştirebilir, bu şekilde servis yapabilirler. Şekerlerin saklama koşullarının temiz olması sağlık açısından önem arz eder.

Şekerleme Ambalajları Çok Çeşitli Midir?

Şekerlemeler keyif veren gıda grubuna dahil olduklarından ambalajları da oldukça renklidir. Özellikle hediyelik üretilen şekerlemeler son derece şık ambalaj sistemlerinden oluşur. Çocuklara yönelik ürünler ise neşeli ve eğlenceli ambalaj tasarımlarına sahiptir. Çocukların sevdikleri masal veya çizgi film kahramanlarına ait ambalajların yer aldığı şekerlemeler oldukça ilgi uyandırır. Hayvan figürlerinin bulunduğu ambalajlar çocuklar tarafından çok sevilir. Kız çocukları için prenses ya da bebek ve benzeri süslemelerle oluşturulmuş şeker paketleri onları mutlu eder. Erkek çocuklar ise arabaların yer aldığı paketlere ilgi gösterir. 

Şekerleme Kaç Kalori?

Şekerlemelerin kalori oranları türlerine, boyutlarına ve benzeri kriterlerine göre ayrılır. Şeker pancarından üretilen şekerlerin yanı sıra çeşitli tatlandırıcılar kullanılarak üretilmiş farklı kategorilerde şekerlemeler de bulunur ve her birinin kalorisi birbirinden farklıdır. Ürünlerin ambalajlarında kalori değerleri yer alır. Ambalajların bazılarında adet şekerleme kalori değeri belirtilir. Bazı şekerleme kutularında ise 100 gramında bulunan kalori değeri de yer alabilir. 

Şekerleme Fiyatları Ne Kadardır?

Şekerleme fiyatları ürünlerin cinsine, markasına, kutusuna, ambalajına ve miktarına göre değişir. Şık kutularda yer alan hediyelik şekerleme fiyatları doğal olarak küçük paketli şekerleme ürünlerine göre daha yüksek fiyatlandırmayla tüketicilerle buluşur. Her bütçeye uygun şekerleme çeşidi markaların ürünleri arasında yer alır.

Tüm şekerleme çeşitlerine Hepsiburada üzerinden kolayca ulaşabilir, ürünleri ayrıntılı olarak inceleyebilir ve kolayca siparişinizi oluşturabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Şekerleme Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 2952 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472/28002663