Hem lezzetli hem de hazırlanması kolay olan yemeklerden biri olan makarnalar, tarifi basit bir yemekmiş gibi görünse de lezzet olarak oldukça önemli tatlardan biridir. Makarnaların birbirinden farklı çeşitleri bulunması hem makarnanın kendisinde hem de farklı lezzetlerle karıştırılmasında kolaylık sağlar. Makarnaları sade olarak hazırlayabileceğiniz gibi farklı lezzetler ve yemekler ile bir arada da hazırlayıp sofralarınızı lezzet şölenine döndürebilirsiniz.

Makarna Çeşitleri Nelerdir?

Makarnanın lezzeti kadar hangi şekilde hazırlandığı da oldukça önemli konulardan biridir. İtalyan tarzı olarak bilinen makarnalardan biri olan ve çoğunlukla "spagetti" olarak nitelendirilen çubuk makarnalar, en çok tüketilen ve beğenilen makarna çeşitlerinden biri olarak dikkat çeker. Her türlü yemeğin yanında hazırlanabilen ve tüketilen çubuk makarnaların farklı markalarını tercih edebilirsiniz. 

Diğer makarna çeşitlerinden biri ise burgu makarnalardır. Oldukça farklı şekilleri olan burgu makarnalar tüketilirken de yiyenlere oldukça kolaylık sağlar ve yiyen kişinin ağzını doldurabilmesi nedeniyle tokluk konusunda oldukça yarar sağlar. Burgu makarnaların dışında kelebek makarnalar da özellikle çocukların en sevdiği makarna çeşitlerinden biri olarak bilinir. İster sade olarak hazırlansın isterse de farklı soslarla ve yemeklerle pişirilsin, kelebek makarnaların lezzeti hiçbir zaman kaybolmaz ve çocuklar büyük bir iştahla kelebek makarnaları tüketirler.

Yumurtalı Makarna Çeşitleri

Sofralarında farklı lezzetler arayanların tercih edebileceği bir tür olan yumurtalı makarnalar, normal makarnalar gibi paketlerle satılır ancak hazırlanış sürecinde ek malzeme olarak içine yumurta da dahil edilir. Pişirilme süreci normal makarnalar gibi olan yumurtalı makarnalar ile daha lezzetli sofralar ve menüler hazırlayabilirsiniz. Yumurtalı makarna çeşitleri ile misafirlerinize veya arkadaşlarınıza daha farklı lezzetler de sunma şansına sahip olabilirsiniz. 

Noddle Makarna Çeşitleri

Özellikle son yıllarda satışı artan ve en çok tüketilen yemek çeşitlerinden biri olarak bilinen noddle makarnalar, hem hazırlanış süreci hem de tüketim süreci çok çabuk olan yemeklerden biridir. Farklı paket ebatlarında ve ölçülerinde satılan noddle makarnalar, genellikle yemek yapmaya vakti olmayanlar ya da yemek yeme süreleri kısıtlı olan insanlar için oldukça önemli makarnalardan biridir. Sadece sıcak suyla ısıtılarak ve üzerine, içinden çıkan sos eklenerek tüketilen noddle makarnalar, farklı baharatlar ve soslar ile daha lezzetli bir şekilde tüketildiği için dünya genelinde en çok tercih edilen makarnalar arasında yer alır. 

Noddle makarnalar farklı lezzetlerle ve aromalarla da birlikte satılır. Sebze çeşnili noddle makarnalar bunlardan biridir. Sebzelerin lezzetiyle makarnaların lezzeti bir araya geldiğinde daha üstün bir lezzete ulaşmış olursunuz. Köri çeşnili noddle makarnalar ise diğer türlerinden biri olarak dikkat çeker. Sebze çeşnili ve köri çeşnili gibi birbirinden farklı noddle çeşitlerine Hepsiburada.com üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bebek Makarnaları

Sadece yetişkinler için değil, bebekler için de özel olarak makarnalar bulunur. İçerdiği besin değerleri ve katkı malzemelerinin daha az olduğu bebek makarnaları, bebeklerinizin makarnadan alması gereken gerekli vitaminleri ve besin değerlerini almasını sağlar. Bu sayede daha az miktarda içerdiği katkılar sayesinde bebeklerinize lezzetli ve sağlıklı makarnalar yedirmiş olursunuz. Bebeklerinizin beslenmesini de yetişkinler gibi sağlıklı ve düzenli bir şekilde bebek makarnaları ile sürdürebilirsiniz.

Makarna Fiyatları

Makarnalar farklı şekillerde ve türlerde satıldığı için fiyatlar konusunda değişkenlikler olması oldukça normaldir. Tekli olarak satılan ve sade makarna çeşitleri fiyat olarak daha uygun seviyelerde olurken, içerisinde farklı baharatlar, ek lezzetler ve soslar bulunan makarna türleri ise diğerlerine nazaran daha yüksek fiyatlarda satışa sunulabilir. Fiyat aralıklarında çok yüksek aralıklar olmadığı için istediğiniz makarna çeşidine Hepsiburada.com üzerinden tek tıkla ulaşarak anında sipariş verebilir, lezzetli makarna çeşitleri ile keyifli sofralar hazırlayabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Makarna Çeşitleri ve Fiyatları

1.417 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Barilla
  2. Elmasoğlu
  3. Filiz
  4. Vitaly Gurme
  5. Ankara
  6. De Cecco
  7. Asudan
  8. Asudan Doğal Gıdalar
  9. Indomie
  10. Pastavilla
  11. Nuhun Ankara
  12. Tat
  13. Banetti
  14. Oba
  15. Ekoloji Market
  16. Bonatelli
  17. Rummo
  18. Yaşamsal Organik
  19. Ezgi
  20. Tarım Kredi
 2. Türü A-Z
  1. Erişte
  2. Mantı
  3. Spagetti
  4. Penne / Kalem
  5. Tel Şehriye
  6. Tortellini
  7. Kuskus
  8. Arpa Şehriye
  9. Noodle
  10. Burgu
  11. Fiyonk
  12. Fusilli / Burgu
  13. Fettuccine
  14. Kare
  15. Farfalle / Kelebek
  16. Tagliatelle
  17. Boncuk
  18. Yüksük
  19. Dirsek
  20. Çubuk
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Aroma A-Z
 6. Gramaj A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001470/60003452
Başa dön