Yüzey Temizliği

Yüzeyler yalnızca üzerlerinde kullanılan yüzey temizlik malzemeleri kadar temiz olabiliyor. Bu nedenle, çeşitli yüzeylerde doğru temizlik ürünlerini ve temizlik ekipmanlarını kullanmak adeta zorunlu bir hal alıyor. Temizlik malzemelerinden en yüksek verimliliğin alınabilmesi adına ürünlerin her zaman talimatlarına uygun bir şekilde kullanılması gerekiyor.

Yüzey Temizlik Malzemeleri Kullanım Alanları

Yüzey temizleyiciler ev temizliğinde en yaygın kullanılan temizlik kimyasalları olarak biliniyor. Zemin temizleyicileri, yıkama tozları, arap sabunu, sıvı arap sabunu ve benzeri ürünler evdeki birçok yüzeyden kir ve yağı kolayca çıkarmak için tercih ediliyor. Yüzey temizlik malzemeleri kullanım esnasında muhakkak üreticinin talimatlarına göre seyreltilmeyi ve ideal olarak genelde ılık su ile kullanılmayı gerektiriyor. Yüzey temizleyiciler uygulamanın yapıldığı yüzeyi temizlerken yüzeyde bulunan mikrop veya bakterilere adeta savaş açıyor.

Doktor veya diş hekimi muayenehanesi, restoran ya da yoğun kullanıma sahip banyo gibi bazı özel ortamlarda yüzeylerin mikrop içermemesi sağlık açısından oldukça önemli bulunuyor. Yalnızca dezenfektan kullanımı, bakteri ve sporlara direkt olarak etki etmede yeterli güce sahip olmayabiliyor. Bu sebeple bahsi geçen alanlarda dezenfektan uygulaması yapılmadan evvel muhakkak yüzey temizlik malzemeleri ile detaylı temizliğin yapılması gerekiyor. Yalnızca bu sayede yüzey temizlik malzemeleri, dezenfektanlarda bulunan kimyasallara aktive olarak dirençli bakteri sporlarını, virüsleri ve mikropları etkisiz hale getirebiliyor.

Seramik ve Fayans Yüzeylerde Uygulama

Seramik karo zeminler popüler bir döşeme seçeneği olarak tercih ediliyor. Dayanıklı olmalarıyla ön plana çıkan fayans yüzeyler tüm yer zeminleri gibi itinalı bakım ve temizliğe ihtiyaç duyuyorlar. Kum ve toz yüzeyde çizilmelere ve matlaşmalara sebep olabiliyor. Yüzey temizlik malzemeleri kullanımından daha verimli sonuçlar alabilmek için ılık su ile karıştırılan sünger paspas yerine bez veya güderi paspas ile uygulama yapılması öneriliyor.

Zor çıkan kahve, çay ya da meyve suyu lekeleri için seramik yüzeylerin önce sıcak su ve arap sabunu ile yıkanması ve gerekli görülüyorsa ardından hidrojen peroksit ile üzerinden geçilmesi öneriliyor. Çıkmayan zorlu yağ lekeleri için ise muhakkak yağ ve kir sökücü yüzey temizlik malzemeleri kullanımı gerekiyor.

Kova içindeki temizleme solüsyonunun sık sık değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Böylece zeminde bulanık bir iz bırakan kirli bir paspasla uğraşma durumundan kaçınılıyor. Islak kalan zeminde su ve temizleyicinin bıraktığı izden dolayı sıkıntı yaşanmaması için zeminin temiz bir bezle kurulanması öneriliyor. Bu noktada zemine ayağınızla bastırdığınız bir havluyu rahatlıkla kullanmanız tavsiye ediliyor.

Bu tür ürünleri kullanırken el ile temas etmesi durumuna önlem almak adına uygulama öncesi eldiven takılması öneriliyor. Yüzey arasındaki derzlerin beyazlatılması için uygulamanın bir diş fırçası veya başka bir küçük fırça ile yapılması tercih ediliyor. Seramik karo zeminlerin nasıl temizleneceğini bilmek, güzel görünmelerini ve uzun ömürlü olmalarını sağlıyor.

Doğa Dostu Yüzey Temizlik Malzemeleri

Doğa dostu yeşil temizlik ürünleri, ailenize, çocuklarınıza ya da evcil hayvanlarınıza zarar verebilecek rahatsız edici kimyasal kalıntı bırakmadan evinizi doğal olarak temizlemenize olanak sağlıyor. Çevre dostu temizlik ürünleri; sürdürülebilir üretim uygulamaları ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkilemeden doğal olarak elde edilen, toksik madde içermeyen ve kimyevi olarak rahat parçalanabilen bileşenler kullanılarak üretiliyor.

Çevre dostu yüzey temizlik malzemeleri, ailenizin sağlığını ve yeryüzünün refahını düşünerek üretilmiş ürünlerden oluşuyor. Sirke bazlı organik temizleyici ürünlerini çekinmeden mutfak, banyo ve evin geri kalan tüm yüzeylerinde rahatlıkla kullanımının uygun olduğu biliniyor. Kimyasal madde içermeyen antialerjik yüzey temizlik malzemeleri sayesinde hassas tenli küçük çocuklar da koruma altına alınmış oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüzey Temizlik Malzemeleri

3476 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 3476 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28002071/28002815