Tuvalet temizleyiciler; klozet, banyo fayansları ve lavaboları derinlemesine temizlemek, bu yüzeylerde oluşan kirleri ve lekeleri yok etmek için üretilen temizleyici ürünlerdir. Tuvalet temizleyici ürünler özellikle klozetlerde oluşan bakteri ve virüs oluşumunun önüne geçmeleri için kimyasal aktif maddeler içerebilir. Bu aktif maddeler sayesinde tuvaletlerde oluşan kötü koku, pas, kir ve bakteri oluşumunun önüne geçebilir, mevcut kirleri yüzeylerden çıkarabilir. Tuvalet temizlemek için kullanılan ürünlerin çoğu kimyasal ağartıcılar ile üretilmiş olsa da bazı doğal tuvalet temizleyici ürünlerde bu kimyasal aktif maddeler yerine doğaya zarar vermeyen, bitkisel kaynaklı aktif maddeler bulunur. Bunun yanı sıra tuvalet temizleyici ürünler, ağartıcı özellikleri olmasına rağmen seramik yüzeyleri aşındırmaz, aksine daha temiz ve parlak olmalarını sağlar.

Tuvalet Temizleyiciler Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvalet temizleyiciler, kullanmak istediğiniz yüzeye ve kir türüne göre farklılık gösteren ürünlerdir. Bazı tuvalet temizleyiciler klozet içerisine direkt dökülen formda üretilir. Bu ürünler ya çamaşır suyu katkılı olur ya da direkt olarak çamaşır suyu olarak geçer. Bu tip ağır kimyasal ürünler, klozetlerde oluşan bakterileri büyük oranda temizleyeceğinden, klozetinde hijyen arayan kişiler arasındaysanız, tercih edebilirsiniz. Tuvalet temizleyiciler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da klozetinizin her sifon çekişinizde temiz kalmasını sağlayabilecek ürünlere yönelmeniz gerekliliğidir. Siz her sifonu çektiğinizde, klozetinizde oluşacak kötü koku ve bakterileri suyla birlikte aktifleşen klozet blokları ile giderebilirsiniz. Klozet blokları; klozet kapağının altına takılan ve sifonla birlikte jel ya da sert kıvamdaki maddenin suya karışıp klozeti kendiliğinden temizlediği ürünlerdir. Bu ürünler limon, lavanta, okyanus vb. gibi kokular da barındırdığı için hem hijyen hem de güzel koku sağlar. Tuvalet temizleyiciler arasında seçim yaparken, o ürünün doğaya zarar vermeden karışıp karışmadığına, solunmasının tehlikeli olup olmadığına da mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu tip ibareler, ürünün ambalajında yer alan bazı semboller ve ifadeler ile belirtildiğinden, kolayca kontrol edebilirsiniz. Bunu sağlamak için doğada kolay çözünen, sürekli soluduğunuzda size ve çevrenizdekilere zarar vermeyen doğal tuvalet temizleyiciler arasından seçim yapabilirsiniz. Doğal tuvalet temizleyicileri üzerinde yer alan vegan ambleminden kolayca seçebilirsiniz. Vegan tuvalet temizleyici ürünlerin hem temizleyici özelliklerini hem de içeriklerindeki bileşenleri ürün açıklamalarından okuyabilirsiniz.

Tuvalet Temizleyicileri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvalet temizleyici ürünlerin büyük bir bölümü kimyasal, tehlikeli maddelerin birleşmesiyle elde edilir. Haliyle bu tip kimyasal maddelerin solunmasından, yüz ve gözle temasından kaçınmanız gerekir. Tuvalet temizleyicileri klozet ya da lavabonuza döktüğünüzde bir süre bekletmeye karar verirseniz, tuvalet camınızı aralamanız, siz beklettiğiniz sürede havaya karışan aktif gazları solumanızın önüne geçecektir. Bu sayede ciğerlerinize kimyasal madde çekmez, zorluk yaşamazsınız. Tuvalet temizleyicilerin kullanılması ile alakalı dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise bu tip temizlik ürünlerini tuvaletinizde, kilitli bir dolapta tutmanız gerekliliğidir. Özellikle evinizde küçük çocuk varsa, misafirliğe gelen arkadaşlarınızın çocukları varsa mutlaka tuvalet temizleyici ürünleri, kilitli bölmelerde tutmanız gerekir. Bu sayede çocukların suya benzeyen bu ürünleri içmelerinin, ellerine ve gözlerine bir şekilde sürmelerinin önüne geçebilirsiniz.

En Etkili Tuvalet Temizleyici Ürünler Arasından Seçim Yapın

Siz de evinin her yerinde, özellikle tuvalet ve banyosunda hijyen sağlamak isteyen, bu hijyeni sağlarken güvenilir ve sağlıklı temizleyiciler kullanmak isteyen kişilerden biriyseniz en iyi tuvalet temizleyiciler arasından size, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun ürünü seçerek kolayca satın alabilirsiniz. En iyi markaların en etkili tuvalet temizleyicilerine online olarak hızlıca sahip olabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Tuvalet Temizleyiciler

Toplam 24 / 809 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28002071/60001089