Gazsız İçecek

Gazsız içecekler; vişne, kayısı, elma, şeftali gibi farklı aromalardaki meyve suları; kafeinli ve kafeinsiz olmak üzere farklı tatlardan oluşan kahve çeşitleri, geleneksel ve bitkisel çaylar ve süt ve ayran gibi doğal lezzetlerden oluşan birbirinden geniş ürün yelpazesiyle siz tüketicilere zengin seçenekler sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Türkiye'nin geleneksel lezzetlerinden olan şalgam suyu da bu kategori içerisindeki yerini almaktadır. Sıcak ve soğuk tüketilebilen bu içeceklerin tüketimi son derece kolay ve sağlıklıdır.

Niçin Sıvı Tüketmeliyiz?

İnsan vücudundaki toplam sıvı miktarının yaklaşık olarak %80'i sudan ve kafeinli içecekler dahil olmak üzere çeşitli içeceklerin alımından oluşmaktadır. Çoğu insan sıvı alımında başlıca içecek olan suyu tüketmeyi tercih etse de besinlerden edindiğimiz sıvılar ve tükettiğimiz diğer içecekler de sıvı tüketiminde önemli rol oynamaktadır. Vücudun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için günlük sıvı miktarının karşılanması gerekmektedir. Bu miktarın yaş, cinsiyet, kilo gibi değişkenlere bağlı olmasıyla beraber, her sağlıklı bireyin günde en az iki buçuk litre su tüketmesi, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez koşullarından biridir. Sıvı alımı genellikle bünyede susama hissiyle meydana gelse de uzmanlar, bazı insanlarda susama hissinin gelişmemiş olabileceğini belirtmekte; bunun neden olacağı zararlardan kaçınmak için ise gün içinde belli aralıklarla su haricinde sıvı tüketimine devam edilmesi gerektiğini söylemektedirler. Yeterli su tüketimine ulaşamayan bünyeler için gazsız içecekler, suyun yanı sıra sıvı tüketiminde yardımcı olabilecek başlıca meşrubatlardandır.

Gazsız İçecekler Zararlı Mı?

Gazsız içecekler, sindiriminin daha kolay olması ve sonrasında rahatsızlık yaratmaması sebebiyle gerek yetişkinler gerekse de çocuklar tarafından en çok tercih edilen içecek türlerindendir. Gazsız içeceklerin kararında tüketilmesinin vücuda bir zararının olmadığı; aksine, vücuda sıvı alımında yardımcı olduğu için faydasının olduğu bilinmektedir. Sıcak ve soğuk olmak üzere çeşitleri bulunan gazsız içecekler, hem kış hem de yaz aylarında rahatlıkla tüketilebilmektedir. Mide rahatsızlığı bulunanlar ve çocuklar gönül rahatlığıyla gazsız içecekleri tercih edebilirler.

Gazsız içecekler, yaz aylarında sıcaktan bunaldığınızda yardımınıza koşacak soğuk içecek çeşitliliği sağlamasının yanı sıra soğuk kış günlerinde de yardımınıza koşabilir. Özellikle bazı bitki çaylarının kış aylarında pek çok hastalıktan korunmak için tercih edildiği de bilinen bir gerçektir. Öte yandan kafein içeren ürünler, yoğun çalışma temposunda dikkatini toplayamayanlar tarafından, konsantrasyonlarını sağlamak için sıklıkla başvurulan içeceklerdir. Gazsız içeceklerin bazıları da sindirim sistemini düzenleyerek metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Bu gibi içecekler yine kararında tüketilmeli, fazlasından kaçınılmalıdır.

Gazsız içeceklerden bazıları kek, pasta, kurabiye gibi hamur işlerinin yapımında da kullanılabilmektedir. Yağlı ve yağsız sütler, tüketicinin damak tadına ve zevkine göre belirlenebilmektedir.

Gazsız içecekler, diğer tüm gıda tüketim maddelerinde de olduğu gibi bir son kullanma tarihine sahiptir. Özellikle süt ve süt ürünleri gibi bozulma riski taşıyan içeceklerin son kullanma tarihlerine, tüketilmeden önce çok dikkat edilmelidir. Bunun yol açacağı sorunlardan kaçınmak için ambalaj içerisinde bulunan ürünün açıldıktan sonra kısa bir zaman içerisinde tüketilmesi, olabilecek en sağlıklı tüketim şeklidir.

Gazsız İçeceklerin Fiyat Aralığı Nedir?

Gazsız içeceklerin fiyat aralığı ürünün içeriğine ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak benzer içeriklere sahip ürünlerin farklı markalardaki fiyatlandırılması birbirlerine yakın seviyelerde gerçekleşmektedir. Gazsız içecekler; meyve suyu, toz içecekler, süt ve süt ürünlerinden oluşan içecekler, şalgam suyu, soğuk çay, kafein içeren ürünler gibi alt kategorilere sahip olup her bir kategori onlarca markadan ve bu markaların ürettiği çeşitli içeceklerden oluşmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gazsız İçecek Fiyatları

5813 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
İçecek
İçecek
Gazsız İçecek
Gazsız İçecek
Meyve Suyu
Meyve Suyu
Toz İçecek
Toz İçecek
Soğuk Çay
Soğuk Çay
Şalgam Suyu
Şalgam Suyu
Ayran
Ayran
UHT Süt
UHT Süt
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 5813 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001517/60000261