Günümüzün dünyasında her an her yerden kişisel verilere ve internete ulaşabilmek oldukça önemli hale gelmiştir. Bu nedenle çalışanlar ve öğrenciler başta olmak üzere hemen herkes taşınabilir teknolojik ürünlere ihtiyaç duyar. İnsanların bu gereksinimi karşılamak için üretilen notebook bilgisayarlar, çeşitli notebook aksesuarları kullanarak daha işlevsel biçimde kullanılabilir.

Notebook Aksesuarları

Akıllı telefonlar ve tabletler gibi birçok rakibi çıkmasına rağmen notebooklar, yüksek performansları sayesinde hala insanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı amaçlara yönelik üretilen birçok notebook aksesuarı da insanların bu taşınabilir cihazlardan maksimum performans elde etmelerini sağlar.

Taşınabilir bilgisayarlar için en çok aranan aksesuarlardan birisi çantalardır. Birçok markanın hem sırt hem de el çantası olmak üzere ürettiği modeller arasında, mutlaka beğeninizi toplayacak olanları bulabileceksiniz. Başlı başına bir sektör haline gelen notebook çantalarında, alanında uzmanlaşmış markaların farklı modelleri kullanıcılarının beğenisini topluyor.

Farklı kullanım alanlarına uygun olarak üretilen notebook aksesuarları arasından bilgisayarınızın performansını artırmaya yönelik tasarlanan aksesuarlardan daha iyi bir dış görünüm için kullanılan aksesuarlara kadar geniş ürün portföyünden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Notebook Aksesuarları Nelerdir

Notebook aksesuarlarını, kullanım amaçlarına göre farklı türlere ayırmak mümkündür. En çok aranan aksesuarların başında çanta ve taşıma ekipmanları geliyor. Birçok markaya ait farklı modellerin bulunduğu taşıma ekipmanları, bilgisayarınızın darbelere karşı korunaklı ve stabil bir ortamda taşınmasını sağlar.

Bilgisayarınızın performansını artırmaya yönelik üretilen aksesuarlar arasında en önemli olanların başında notebook soğutucular gelir. Soğutucular, kullanım esnasında ısınan dizüstü bilgisayarınızı harici yollardan soğutarak performans artışı sağlarlar. Özellikle eski bilgisayarlarda ısınma problemi ciddi boyutlara ulaşabildiğinden bilgisayarın satın alınmasının üzerinden birkaç yıldan fazla geçen notebooklarda soğutucu kullanmakta fayda vardır. Isınma problemi, bilgisayarın kullanım koşullarıyla da doğrudan ilgilidir. İşlemci ve bellek kapasitesi yüksek oranlarda kullanılan bilgisayarlarda ısınma sorunu yaşanacaktır. Yüksek performansta kullanılan bilgisayarlarda soğutucu kullanmak, bilgisayar performansında önemli iyileşmeler sağlar.

Taşınabilir bilgisayarlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi de batarya sorunudur. Notebooklarda kullanılan bataryalar, bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı önemli performans kaybı yaşarlar. Bunun bir sonucu olarak da bataryalar, en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır.

Notebook Aksesuar Seçimi

Geniş bir ürün portföyüne sahip olan notebook aksesuarları arasında, beğeninizi toplayacak, ihtiyacınızı karşılayacak modeller mutlaka çıkacaktır. Ürününüzden maksimum performansı almak ve kullanım ömrünü olabildiğince uzatmak için ihtiyacınıza en uygun ürünü seçmenizde fayda var.

Bilgisayar çantası seçerken dikkat etmeniz gereken iki temel etmen bulunuyor; bilgisayarınızın ekran büyüklüğü ve çantayı hangi koşullarda kullanacağınız. Bilgisayar çantalarının boyutu, farklı ekran boyutlarına uygun olarak değişir. Bilgisayarınızın ekran boyuna uygun bir çanta almalısınız, aksi halde notebookunuz çantanıza sığmayabilir ya da çanta büyük gelebilir.

Bilgisayar çantaları kullanım koşullarına göre temelde ikiye ayrılırlar; el çantaları ve sırt çantaları. Eğer daha resmi bir çanta arıyorsanız el çantaları arasında seçim yapabilirsiniz. El çantaları askı aparatı ile omuzdan asılarak da kullanılabilir. Daha sportif bir kullanım arayanların ise tercihlerini sırt çantalarında yana kullanabilirler.

Modeller arasında seçim yaparken en dikkatli davranmanız gereken aksesuarlardan birisi de pillerdir. Piller, depolama kapasitelerine ve gerilim (voltaj) değerlerine göre farklı modellerde üretilirler. Satın alacağınız bir pilin voltaj değerinin bilgisayarınızın voltaj değeriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca pillerin boyutları da birbirlerinden farklıdır, ürün seçerken bilgisayarınızın batarya yuvasının boyutlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Notebook kullanıcılarının kullanım şekline göre önem kazanan notebook standları, notebook kilitleri ve numerik klavye gibi pek çok notebook aksesuarı arasından gereksinimize en uygun modeli tercih edebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Notebook Laptop Aksesuarları

16.030 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Notebookuzman
  2. GOMAX
  3. Baftec
  4. Retro
  5. HP
  6. Alfamaks
  7. INF
  8. NYP
  9. Compaxe
  10. Addison
  11. S-Link
  12. Classone
  13. Powermaster
  14. Samsonite
  15. Targus
  16. PC Notpro
  17. Thule
  18. PLM
  19. Trust
  20. Asus
  21. Victorinox
  22. Dell
  23. Valx
  24. Lenovo
  25. Case Logic
  26. Macstorey
  27. Fast
  28. Fully
  29. Funsylab
  30. Flaxes
  31. Hyperlife
  32. Kensington
  33. Noteware
  34. Qport
  35. Yıldırım
  36. BTT
  37. Compax
  38. Dicota
  39. Evocase
  40. Tochi
  41. Apex
  42. Frisby
  43. Platoon
  44. Promate
  45. Cakard
  46. Bouletta
  47. Tucano
  48. Wiwu
  49. Yukka
  50. Dama Stile
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/115714
Başa dön