Notebook Standları

Notebook standları, internette gezinirken veya çalışırken laptopunuzu kucağınızda taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Notebook standları sayesinde bilgisayarınızı oturuşunuza göre; ekranı ise göz hizanıza gelecek şekilde konumlandırabilirsiniz.

Notebook Standı Gerekli mi?

Bilgisayarınız başında uzun saatler vakit geçirdiğinizde ısınır. Bu ısı, dizlerinize zarar verebilir ve istenmeyen başka durumların ortaya çıkmasını da sağlayabilir. Dizüstü bilgisayarlarınızı koymanız için üretilmiş standlar, hem sizin sağlığınız hem de bilgisayarınızın sağlığı için oldukça gerekli ürünlerdir.

Bilgisayarınızı vücudunuzun en sağlıklı biçimi alabilmesini sağlayacak yükseklikte tutmanız gerekir. Notebook standları, gövde uzunluğunuz hesaba katılarak üretildiği için vücut estetiğinizi bozacak ve sırt ağrıları çekmenize neden olacak biçimde oturmak zorunda kalmazsınız. Bilgisayarınızı koltuk, kırlent, yastık gibi yumuşak yüzeylere koyduğunuzda ise bilgisayarınızın daha fazla ısınmasına neden olabilirsiniz. Bu ısınmanın sonucunda bilgisayarınız hasar görebilir.

Notebook standları yalnızca sağlığınız için değil, konforunuz için de gereklidir. Bu standlar sayesinde uzandığınız yerden işlerinizi yapabilir veya internette gezinebilirsiniz. Çoğu stand modeli katlanabilir olduğu için seyahatlerinizde yanınızda taşımanız oldukça kolaydır. Bilgisayarınızda vakit geçirmek istediğinizde, yanınızda her an kullanabileceğiniz bir standın var olması hayatınızı kolaylaştırır.

Doğru boyutlarda Notebook Standı Seçmek

Notebook standı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri alacağınız standın ihtiyacınızı karşılayacak ebatlarda olup olmadığıdır. Standı almadan önce bilgisayarınızın ölçülerini bilmeniz bu bakımdan önemlidir. Bilgisayarınızı standa yerleştirdiğinizde tam olarak oturmasını sağlayamazsanız çalışırken zorluk yaşayabilirsiniz.

Notebooklarınız için üretilmiş standlar genelde piyasadaki bilgisayar modellerinin boyut standartlarına uygun ölçülerde üretilir. Ancak eski bir bilgisayara sahipseniz veya özel bir iş için üretilmiş farklı boyutlara sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız standart kullanıma uygun bir stand ile sorun yaşamanız muhtemeldir. Böyle durumlarda bu tarz bilgisayarlar düşünülerek üretilmiş modellere yönelebilirsiniz. Mouse ile çalışmayı tercih edenler içinde benzer bir sıkıntı söz konusu olabilir. Touchpad yerine sıklıkla mouse kullanıyorsanız, mouse için ayrı bir bölmeye sahip olan ya da fazladan alan bırakılmış stand modellerini tercih etmelisiniz.

Standınızı istediğiniz yerde kullanabilmek istiyorsanız ayarlanabilir ayaklı veya ayaksız modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz modelleri seçtiğinizde değişen koşullara göre bilgisayarınızı yükseklik ayarı yaparak kendinize yaklaştırabilir veya daha uzak bir noktaya kolayca yerleştirebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçebileceğiniz pek çok notebook standı mevcuttur. Çok çabuk ısınan bir dizüstü bilgisayara sahipseniz soğutuculu modelleri tercih edebilirsiniz. Soğutuculu modeller bilgisayarınızın çabuk ısınmasını engelleyerek bilgisayarınızın ömrünü uzatır ve verimini arttırır. Ayrıca sıcak yaz günlerinde bilgisayarınızın ortamın ısısını yükseltmesini de soğutucu özellikteki standlar sayesinde engelleyebilirsiniz. Çok ısınan bilgisayarlar bazen kendi kendine kapanabilir ve çalışmanız yarıda kalabilir. Soğutuculu standlar sayesinde konforlu ve güvenli bir şekilde çalışabilirsiniz.

Sürekli farklı ortamlarda çalışmanız gerekiyorsa ayarlanabilir ayaklı standlara ihtiyacınız var demektir. Esnek, uzayabilir veya kısalabilir ayaklara sahip standlar sayesinde istediğiniz her yerde çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Oturduğunuz yerin yüksekliğine göre standın yüksekliğini ayarlayabildiğiniz için istediğiniz sandalye ve koltuğu rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsterseniz yattığınız yere standınızı kurarak konforlu çalışma şartlarının keyfini sürebilirsiniz.

Yolculuklarda ayaklı veya soğutuculu modelleri taşımak zor olabilir. Böyle durumlarda küçük ayarlanabilir kiti bulunan modeller daha çok tercih edilir. Bu modellerde bir sehpa ayağı kadar uzun ayaklar yoktur. Notebook standına, bilgisayara ısınmayı engelleyecek miktarda eğim verecek bir parça yerleştirilmiş olan modeller sayesinde bilgisayarınızın fan kısmı açıkta kalır. Böylelikle ısı çıkışı düzgün bir şekilde sağlanarak, bilgisayarınızın lüzumundan fazla ısınması engellenmiş olur. Bu tarz modellerin bazıları dizlerinizin rahat etmesini sağlayacak yumuşak bir bölmeye de sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Notebook Laptop Stand Fiyatları

1602 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın