IPS Monitörler

IPS Monitör 

Ips monitör, teknolojik gelişmeler göz önüne alınarak üretilen bilgisayar monitörlerinde kullanılan teknolojilerden bir tanesidir. Kullanıcılar için her daim daha iyi bir tecrübe yaşatmaya yardımcı olan nitelikli IPS teknolojileri bulunmaktadır. Görüntü teknolojileri arasında en etkilisi ise IPS’dir. Görüntü kalitesinin yüksek olduğu monitörler sayesinde, eşsiz bir bilgisayar kullanma deneyimi yakalayabilirsiniz. Bu anlamda üretilen IPS monitörler, kullanıcılar için farklı açılardan aynı şekilde görülme olanağı sunar. Çünkü monitörlerde son derece gerçekçi renkler kullanılmıştır. Böylece bilgisayar kullanım deneyimini bir adım öne taşımış olursunuz. IPS, diğer monitör seçeneklerinde yaşayabileceğiniz bir takım aksaklıklardan kaynaklı olarak geliştirilmiş özel bir panel teknolojisidir. 

Ekranlarda Led aydınlatma monitörler ile bu teknolojiler kullanılmıştır. Ancak temelde bu teknolojinin meydana gelmesine neden olan diğer panel çeşitlerine sahip ekranlar da bulunur. Farklı açılardan baktığınız zaman renk değişimi olan ve bu ekranlarla dilediğiniz derinliği görebilmeniz mümkündür. İps monitör teknolojileriyle üretilen ekran panellerde TN veya VA gibi panellerde meydana gelen ve hareket dahilinde kristal panellerin etkisini kaybetmesi, sorunu ortadan kaldırır. Bu nedenle, açısal ve renk farklılıkları sorunları da engellenmiş olur. Bunun yanı sıra, görüntülerde dağılma sorunları da bu teknolojiyle ortadan kaldırılır. 

IPS Monitör Çeşitleri 

İps monitör nedir sorusunu; geliştirilen ekran teknolojilerinden bir tanesidir diye yanıtlayabiliriz. Çeşitli monitör modelleri bu teknolojiler ile üretilmektedir. 178 derecelik görüş açısı yakalayabileceğiniz ve bu açının içinden hangi noktadan bakarsanız bakın aynı görüntüyü elde edebileceğiniz bir sistemdir. Görüntülerin yanı sıra, renk aralıklarını da her noktadan tam anlamıyla yakalayabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra, farklı üretimdeki monitörlerde renk derinlikleri 6 bit iken İps monitörler de bu derinlik 8 bit değerindedir. En canlı ürünler arasında ise ips led monitör modelleri yer alır. 

Monitör modelleri arasında yer alan ürünlerde canlı ve gerçeğe yakın renkleri alabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda, tepki süreleri de düşük olan ürünlerdir. Bu monitör modelleriyle film izlemeniz ve oyun oynayabilmeniz mümkündür. Yapacağınız bu gibi işlemlerde yüksek performans yakalayabileceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca üretilen monitörlerin güç tüketimleri de oldukça düşüktür. Bu durum ise tasarruflu bir kullanıma olanak sağlar. 

IPS Monitörlerin Normal Monitörlerden Farkı Nedir?

Temelde IPS monitörler, led aydınlatma sistemli olan ürünlerdir. Fakat Ips panel monitör modellerinde kullanılan panel tipleri, diğer led monitör modellerinden daha farklıdır. Bu monitörlerin ise diğer monitörlerden en büyük farkı, IPS teknolojisinin kullanıldığı ürünlerde her anlamda aynı renklerin görüntülenebilmesidir. Ancak diğer monitör modellerinde renklerin tıpkı gerçekmiş gibi görünebilmesi için tam anlamıyla karşıdan bakılması gerekir. Ancak IPS ekranlarda bu anlamda bir çabaya gerek kalmayacaktır. Çünkü renk aralıklarını ortadan kaldıran IPS monitör modelleri, yansımalardan kaynaklanan dağılmaları en aza indirir. Yani ekranlara gelmekte olan ışınlardan kaynaklı renk bozulmaları diğer monitör modellerine göre daha azdır. 

Üretilen IPS monitörlerin farklı inç boyutlarıyla üretildiğini söyleyebiliriz. Lg ips monitör modelleri, bu anlamda ihtiyacınız olan ürünü satın alacağınız seçeneklerdedir. IPS teknolojili monitörlerin diğer monitörlerden bir diğer farkı ise monitörlere baskı yapıldığında renk farklılıklarının olmamasıdır. Özellikle, dokunmatik özellikli monitörlerde, parmakla baskı yapıldığında ortaya çıkan bu gibi renk değişimleri kullanımı olumsuz yönde etkiler. Ancak IPS teknolojili monitörlerde bu yönde bir problem meydana gelmeyecektir.

Son zamanlarda çok sık tercih edilen 144 hz ıps monitör modelleri her ihtiyaca yanıt vermektedir. Bu teknolojiyle üretilen monitörler, bulanık ve netliği olmayan görüntüler oluşturmamaktadır. Ayrıca ghosting olarak isimlendirilen ve hareketli objelerin arkasında hayalete benzer bir gölge oluştuğunda bu gölgeler IPS’de oluşmaz. 

IPS Monitör Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İps monitör 144 hz modelleri, görüntü performansı ve kullanıcı deneyimi olduğunda satın alınacak monitörlerin özellikleri son derece önemlidir. Teknolojik gelişimler ile birlikte, üst düzey grafikler ile imal edilen film ve oyun gibi içerikleri bu monitörler ile izleyebilirsiniz. Görüntü kalitesinin yükselmesi adına kaliteli ekranların satın alınması gerekir. Monitör seçimi yaparken, boyutları ve tazeleme süresine bakılmalıdır. Üretilen IPS monitör çeşitleri, 24, 27 ve 32 gibi inç boyutlarıyla satışa sunulur. Geniş ekran boyutlarıyla tasarlanan IPS monitörleri ön plana çıkmaktadır. 75, 144, 120 240 Hz gibi ekranlar, son zamanlarda çoğu markanın sıkça ürettiği ürünlerdir.

75 Hz IPS monitörler ise farklı alanlarda avantajlı bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerdir. Performansları üst düzey olduğu için renk deneyimleri de son derece kalitelidir. Gerçekçi bir renk deneyimi yakalayabilmeniz için ips monitör 24 inch modellerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, 240 Hz monitör modelleri de bu anlamda ön plana çıkmaktadır. Kalite düzeyi yüksek olan 165 Hz monitör modelleri, kullanıcılardan tam not almıştır.

IPS Monitör Kullanım Avantajları

Led aydınlatma teknolojisi kullanılarak tasarlanan IPS monitörler, üst düzey özelliklere sahiptir. IPS monitörlerin diğer ürünlere oranla çeşitli farkları bulunur. Kullanılan panel tipine göre diğer monitörlere oranla yüksek görüntü kalitesini bu ürünlerle alabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda IPS LCD monitör çeşitleri, birbirinden farklı büyüklüklere sahiptir. Görüntü teknolojilerinin gelişimiyle birlikte, IPS monitörler ön plana çıkmıştır. Oyunların grafik boyutlarının yükselmesinden dolayı, önemi artan monitörlerde inovatif teknolojiler kullanılmıştır. Yenilikçi olarak imal edilen ürünler ise diğer cihazlara göre yüksek kalitelidir. Bu nedenle, renk deneyimini de üstün kalitede elde edebilirsiniz. 

Diğer monitörlerde farklı açılardan bakıldığında görüntü kalitesi ve renk canlılığı düşüktür. Ancak yeni nesil ips in monitors modelleri, yüksek görüntü ve renk deneyimi sağlar. Yeni nesil olarak üretilen 2K IPS monitörlerin ekran panellerinde bu gibi olumsuzluklar meydana gelmez ve bu ekranlarda renk kalitesinin yanı sıra, güç tüketiminde de önemli avantajlar sunar.

IPS Monitör Fiyatları

IPS teknolojisiyle geliştirilen monitörlerin özellik ve kapasite yönünden farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Örneğin, inch, teknolojik yapı ve benzeri özellikler her monitörde farklıdır. Bu nedenle, ürünlerin fiyat aralıkları değişkenlik gösterir. IPS monitörlerin fiyatları, ekran boyutu, tepkime süresi, üretici marka, çözünürlük, bağlantı çeşitleri gibi faktörlere de bağlıdır. Bu monitörleri satın alırken, öncelikle boyutlarına karar vermelisiniz. Çünkü küçük boyutlu ekranlar, az bir yer kaplar. Enerji tüketimleri de az olan bu modeller, temel bilgisayar işlevlerini yerine getirir. Ancak son derece ideal fiyat aralıklarına sahip olan ürünlerdir. Büyük ekranlı olan monitörler ise geniş bir çalışma alanına sahiptir. Bu nedenle film ve oyun deneyimlerinizi tam anlamıyla destekler. Fiyat olarak da bütçenizi sarsmayan oranlardadır.

IPS Monitörlerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Panelli olarak üretilen bu teknolojiler, panelleri sayesinde her açıdan ekrana bakılmasına olanak sağlar. Renk kaybı yaşamadan kaliteli bir izleme keyfi de yakalayabilirsiniz. 

IPS Teknolojisi Ne İşe Yarar?

IPS, ağ trafiğinizin içinde zararlı olan hareketleri ya da zararlı bağlantıları tespit eder. Tespit işleminin ardından gelebilecek zararları ekranınızdan uzaklaştırır. Dolayısıyla ekranlarda kullanılan güvenli bir sistemdir. 

IPS Teknolojisinin Farkı Nedir?

IPS monitörler, güç tüketimi fazla olan ancak net görüntüler sunan teknolojilerdir. Sarf ettikleri ekstra güç tüketimleri, IPS monitörlerin, Led monitör muadillerine oranla daha fazla ısı yayar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

IPS Monitör

747 ürün listeleniyor
LG
Asus
Dell
Samsung
Viewsonic
Lenovo
MSI
HP
AOC
Philips
Acer
BenQ
Gigabyte
Twisted Minds
Gameon
Rampage
Zeuslap
Dexim
GameBooster
Hiitachi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ekran Boyutu
Toplam 37 / 747 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?