Bilgisayarlar, genellikle yenilik getiren birer ürün olarak benimsenip kullanılmaya başlandı. Ancak bilgisayarlardaki teknolojik yenilikler, son birkaç yıl öncesine kadar bu cihazlardaki kablo karmaşasını azaltmak için yeterli değildi. Geliştiricilerin monitörlerle iç içe yapıda ürettikleri All in One olarak adlandırılan monitör bilgisayarlar sayesinde, bilgisayarların kablolarından kurtulmak isteyen kullanıcılar, günlük bilgisayar işlerine bu aygıtlarla devam etmeye başladılar.

Monitör Bilgisayar Fiyatları

Normal bilgisayarların belirli bir alan kaplamasından ve bu bilgisayarların mecburi kablo karmaşasından hoşnut olmayan kullanıcılara yönelik geliştirilen monitör bilgisayarlar, çok sayıda kullanıcının tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde boyut açısından küçülen ürünler başta işlemci olmak üzere ekran kartı ve anakart gibi dâhili bileşenlerin daha hızlı çalışmalarını sağladı. Yeniliklere bağlı olarak az elektrik tüketen bu bileşenler, daha az ısı ürettiklerinden dolayı soğutma konusunda da normalden daha küçük parçalar, bu bilgisayarlar için çözüm sağlayabildiler. Dokunmatik ekran teknolojisinin de son yıllarda bir trend olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelmesi, tüm bu teknolojik gelişmelerle bir araya gelince; yeni nesil, az elektrik harcayan ama güçlü ve fonksiyonel monitör bilgisayarların ortaya çıkmasını sağladı. Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinin geliştirdiği monitor bilgisayarlar, giriş seviyesi kullanıcılardan, profesyonel olarak elektronik içerik üreten ve düzenleme işlemi yapan kişilere kadar hemen herkese hitap edebiliyor.

Eğer günlük işlemlerinizi yapmak için bir monitör bilgisayar edinmek arzusundaysanız, dokunmatik özelliği olmayan, küçük boyutlarda, giriş seviyesi donanımla gelen ürünlere yönelebilirsiniz. Bu aygıtlarla internet gezintinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir, ofis uygulamalarınızda çalışabilir, elektronik posta trafiğinizi kontrol edebilir ve sundukları donanım imkânına bağlı olarak küçük oyunlar oynayabilirsiniz.

Eğer grafik tasarım veya video düzenleme üzerine bir iş sahibiyseniz ya da alacağınız ürünle oyun da oynamak istiyorsanız, gelişmiş donanıma sahip, daha geniş ekranlı monitor bilgisayarlara yönelmeniz yerinde olacaktır. Bu sayede hem iş akışı açısından herhangi bir sorun yaşamazsınız hem de sahip olduğunuz ürünle eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Monitör bilgisayar fiyatları, markalara, modellere, ürünlerin sahip oldukları donanım özelliklerine, ekran boyutlarına ve ekranın dokunmatik özellik desteklemesi ya da desteklememesine göre değişiklik göstermektedir.

Monitör Bilgisayarın Sağladığı Avantajlar

Kasa yapılı bilgisayarların üzerinde bulunan fanlar, her zaman oda içerisindeki tozları toplarlar. Bundan dolayı bilgisayar kasalarını belirli dönemlerde açıp temizlemek gerekir. Ayrıca kasadaki fanlar kimi kullanıcılara göre gürültülü çalışabilir. Odasında düzen isteyenler için pek de hoş karşılanmayan bilgisayar kabloları da, kasa yapılı bilgisayarların bir başka olumsuz noktasıdır. Monitör bilgisayarların kabloları, kullanım senaryonuza göre yalnızca güç kablosundan ibaret olabilir. Monitor bilgisayarınıza bağlayacağınız kablosuz klavye ve fare ile bilgisayarınızı kolaylıkla yönetebilir, kablo karmaşasından kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte soğutma çözümü olarak genellikle pasif soğutma kullanılan ürünlerdeki çalışma sesi seviyesi, kasa yapılı bilgisayarlara göre yok denecek kadar azdır. Bu nedenle odasında özellikle sessizlik ve düzen isteyenlerin tercihi, monitör bilgisayardan yana olabilir.

Yeni nesil monitör bilgisayarların barındırdıkları donanım gücü sayesinde en son çıkan oyunları oynama imkânına da sahip olabilirsiniz. Grafik ayarlarını sonuna kadar yükseltebileceğiniz bazı monitor bilgisayarlardaki donanımlar, harici kasalı bilgisayarlarla hemen hemen aynı bileşenlere sahiptir. Bu ürünler çok sayıda giriş ve çıkış yuvasını üzerinde bulundurur. Tercih edeceğiniz modele göre, monitor bilgisayarların üzerinde akıllı aygıtınızı hızlı şarj edebileceğiniz yüksek hızlı USB portları, DVD ya da Bluray yazıcılar, SD kartlarınızı takabileceğiniz yuvalar bulunabilir. Ayrıca kimi ürünlerin duvar askısına takılmaya uygun montaj yuvaları sayesinde, bu ürünleri duvarınıza asarak da kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Monitör Bilgisayar Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
İşlemci Tipi
Toplam 24 / 2853 ürün
Monitör Bilgisayarlar Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
İşlemci Bilgisayarın çalışmasını ve sistem içindeki data (veri) akışını kontrol eden; verileri değerlendirip yeni veriler üreten elektronik aygıta işlemci denilmektedir. İşlemcinin veriler üzerinde yaptığı işlemler, basit aritmetik işlemler olabildiği gibi çok daha karmaşık olan işlemleri de içerebilir. İşlemciler, sadece bilgisayarlarda bulunan bir donanım değildir. Tüm elektronik cihazların çalışması, işlemci yoluyla gerçekleşir. Fabrikalardaki otomatik cihazlar, televizyonlar, otomatik çamaşır ve bulaşık makineleri de işlemci sayesinde çalışmaktadır. İşlemciler, girilen tuşun ifade ettiği karakteri aynen ekranda gösterebildiği gibi; aldığı verileri değerlendirip yeni veriler de üretebilmektedir. İnsan beyninin sinir sistemi vasıtasıyla tüm vücut organlarını kontrol edebildiği gibi işlemciler de kontrol sinyalleri ile sisteme bağlı olan tüm birimlerin çalışmasını düzenleyerek yönetir. Elektronik sistemlerinin üzerinden aktığı milyonlarca transistör mikroişlemcileri oluşturularak, bilgisayarın yaptığı tüm toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi işlemler, işlemciden gelen sinyaller vasıtasıyla gerçekleşir. Sistem devresinde elektrik sinyalinin olması “1” olarak ifade edilirken, devrede elektrik sinyalinin olmaması ise “0” olarak ifade edilmektedir. İşlemci, bu işlemleri en basit sayma sistemi olan ikili sistem üzerinden gerçekleştirir. Ancak, işlemciye ne yapmasını istediğinizi söyleyen programlar olmadığı sürece işlemci bir işe yaramaz. Bilgisayarlardaki tüm programlar hard diskte (sabit disk) tutulur ve işlemci her saniye milyonlarca, hatta milyarlarca komutu işleme gücüne sahiptir. Günümüzde kullanılan işlemcilerin çoğu, 0,25 mikron olarak üretilmekte ve bu mikron rakamı ne kadar aşağı düşerse, işlemcinin hızı da o derece artmaktadır. Her bilgisayarda komutları düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi için işlem hızını belirleyen ve aygıtlar arasındaki senkronizasyonu sağlayan dâhili bir saat bulunur ve işlemci, her bir komutu belirli bir saat döngüsünde yerine getirir. 1 MHz, saniyede bir milyon saat döngüsüne karşılık gelmekte ve 500 MHz’lik bir işlemci, saniyede 400 milyon döngü yapabilmektedir.
Yenileme Hızı (Hz) Monitör satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri, “Refresh Rate” olarak da bilinen yenileme hızıdır. Monitör yenileme hızı, ekranın bir saniyedeki güncellenme sıklığıdır. Ekranda 1 saniyede değişen görüntü sayısını belirtir. Birimi Hz (Hertz) ile ifade edilir. Örnek olarak 60 Hz bir monitörde ekranda saniyede 60 görüntü değişmektedir. Değişen görüntü sayısı arttıkça daha net ve kaliteli bir görüntü sağlar. Daha önceki dönemlerde kullanılan tüplü monitörlerde yenileme hızı düşük olduğunda ekranda titreme benzeri görüntü bozuklukları görülebilirken, daha gelişmiş olan LCD ekranların yaygınlaşmasıyla bu sorun ortadan kalkmıştır. Ancak, LCD ekranlarda da yenileme hızı arttıkça görüntü kalitesinin iyileştiği fark edilmektedir. Özellikle oyun için tasarlanan bilgisayar monitörlerini standart monitörlerden ayıran detay, yenileme hızıdır. Standart bilgisayar monitörlerinde 60 Hz olan görüntü değişim sayısı, oyun monitörlerinde yüksek kaliteli ve daha net görüntü sağlaması açısından 144 Hz veya 240 Hz’e kadar çıkmaktadır. Standart kullanım için monitör satın alırken yenileme hızından önce renk isabeti, görüş açısı, monitör yanıt süresi gibi özelliklere bakmak gerekir. Ancak, oyun bilgisayarlarında etkili görüntü için yenileme hızı, ilk dikkat edilmesi gereken özelliktir. Monitör bilgisayara bağlandığında monitörün özelliğine göre yenileme hızı otomatik olarak belirlenir. Ancak, bir hata sonucu otomatik olarak belirlenemediğinde manuel ayarlar kullanılarak düzeltilmesi gerekir. Windows Sürümlerinde Monitör Yenileme Hızı Değiştirme Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde masaüstünde sağ tık ile açılan menüde “Görüntü Ayarları” kısmı seçilir ve alt menüde “Gelişmiş Görüntü Ayarları” menüsüne girilir. Menü içinde “Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcı özellikleri” seçildiğinde monitör ve ekran kartının özelliklerini belirten bir pencere açılır. “Monitör” sekmesine tıklanır. Açılan pencerede “monitör ayarları” altında “ekran yenileme sıklığı” seçimi görünür. Buradan uygun yenileme hızı seçilir ve "uygula" butonu ile işlem tamamlanır.
All İn One Monitör PC veya AIO olarak da bilinen All in One bilgisayarlar, klavye ve fare gibi bileşenler hariç, monitör ile kasanın bir araya gelmesi ile oluşan bir bilgisayar modelidir. Hepsi bir arada PC (AIO PC), sadece geniş bir monitör olarak gelir ve yanında kasa benzeri ekstra bir ekipmana ihtiyaç duymaz. Bilgisayarın çalışması için gerekli olan işlemci, ekran kartı, ses kartı, ram ve harddisk gibi donanımların tamamı ekran ile bütünleşik olarak tasarlanır. LCD monitörlerin çıkışıyla birlikte AIO PC'ler de hem daha küçük ve estetik hem de daha işlevsel ve çok yönlü bir hale gelmiştir. Bazı All in One PC türleri çoklu dokunmatik ekran özelliklerine sahiptir. Tasarım olarak kullanıcı dostudur ve aksesuarlar ile çevre birimlerine kolayca bağlanabilir. Genellikle monitörün altında veya yanında yer alan bağlantı noktaları, kullanıcılar için kolaylık sağlar. Gövde ile entegre olan monitör, fazla yer kaplamaz. Kullanılan teknoloji, dizüstü bilgisayar üretiminde kullanılana benzer. Bu aynı zamanda, kabloların ve dolayısıyla karmaşanın azalması anlamına gelir. Bir AIO PC, monitör için ayrı bir video kablosu veya güç kablosu gerektirmez. Çevre dostu All in One PC modelleri, daha az ısı üretir ve daha az güç tüketirler. Kompakt yapıları sayesinde oldukça az yer kaplayan AIO bilgisayarlar, kablo kirliliğine yol açmadığı için ofis ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Hepsi bir arada bilgisayarların işlemci, bellek ve sürücüleri de dâhil olmak üzere çoğu parçası mobil olarak tasarlanmış bileşenlere sahiptir. Tüm bu mimari, hepsi bir arada PC’lerin küçük boyutta olmasına ve tıpkı bir laptop gibi tüm parçaların tek bir panel içinde toplanabilmesine olanak tanır. Mouse, klavye ve ses sistemi gibi harici donanımların tamamı, ekran üzerinde yer alan USB portları veya Bluetooth gibi kablosuz teknolojiler üzerinden bilgisayara bağlanabilir.
DSACategoryId/2147483646/3000500/116465