Hazır Sistem

Hazır Sistem

Masaüstü bilgisayarlarını yenilemek ya da masaüstü bilgisayarlarını tercih etmek isteyenler için özellikle hazır sistem yöntemini seçmektedirler. Hazır sistemlerin farklı özellikleri sayesinde hemen her türlü kullanıcıya hitap ederler. İster gaming isterseniz standart özelliklere sahip olun hiç fark etmeksizin bu sistemlere yönelebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar kasalarını toplamakla uğraşmak istemeyenler veya masaüstü bilgisayar kasası toplama hakkında yeterli bilgi ve beceriye sahip olmayan kişiler daha çok bu yolu tercih etmektedir. Bunun dışında hazır sistemler, ücretleri bakımından çok daha makul bir seviyede olmasıdır. Kısacası hazır sistemin parçaları tek tek alıp birleştirmek daha fazla maliyet gerektirirken, hazır sistemler sayesinde kullanıcılar tarafından bu alana yönelmek daha karlı gelmektedir. 

Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilen ve önceden yapılandırılan bilgisayar sistemlerinden olan hazır sistem, kullanıcıya zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır. Bu sayede tüm işlerini daha verimli ve kısa bir sürede yapmaktadır. Hazır masaüstü sistemleri, birçok farklı sektörlere hizmet sunmaktadır. 

Hazır Sistemler

Herhangi bir bilgisayar sistemi kadar güvenli olan hazır bilgisayar sistemleri, kullanıcıların güvenliğini sağlamak içinde gerekli olabilmektedir. Bilgisayar kullanıcıların bilgilerinin çalınması ve bu bilgileri kötü amaçlı yazılımların indirilmesi gibi risklere karşı ek güvenlik önlemlerinde kullanabilir. Güvenilir bir antivirüs programı kullanmak ve bilgisayarı düzenli güncellemeler yapmak, kullanıcının bilgisayar güvenliğini artırabilir.

Hazır sistemler, kullanıcının hangi masaüstü sisteminin kullanımına en uygun olduğuna karar verebilmesi adına kendi ihtiyaçlarını karşılayacak olanı belirlemesi gerekiyor. Oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir hazır masaüstü sistemine ihtiyacınız varsa, bunun için yüksek performanslı bir işlemciye ihtiyaç duyulur. Ayrıca yüksek kapasiteli depolama birimi ile güçlü bir ekran kartı özelliklerine sahip olmalıdır. Eğer işletmeler için kullanacağınız bir hazır masaüstü sistemine ihtiyaç varsa o zaman farklı gereksinimleri karşılaması için özelleştirilmiş olanı tercih etmelisiniz. 

İşletmelerde çoğunlukla birden fazla kullanıcının aynı anda çalışabileceği bir bilgisayar ağına ihtiyaç vardır. Bu sebeple de birden fazla işlemcisi ve yüksek kapasiteli bir bellek özelliği olan sistemler tercih edilmelidir. Üstelik işletmeler, güvenliği artırmak adına sık sık bilgisayarları yedekleme yaparak ve güçlü bir güvenlik yazılımı kullanarak ayrıca bir önlem alabilirler.

Hazır Sistem PC Kullanımları

Bilgisayarlar, günlük yaşamda ve söz konusu iş olduğunda vazgeçilemez bir araç olarak kabul görülmektedir. Ancak donanımı, uyumu ve performansı yüksek bir sistem olduğu için hazır sistemler uzmanlık gerektiren özel cihazlardır. Bu sebeple yeni bir hazır sistem PC satın almak isterseniz öncelikle hangi özelliğe sahip olması gerektiğinin bilinmesi önemli bir noktadır. Birçok kullanıcı kendi bilgisayarını kendisi kurabilmektedir. Ancak yeni sistemli bir bilgisayarı kurmak için öncelikle deneyim gerektirir. Hatta bazı kullanıcılar yalnızca gerekli olan parçaları hem kaliteli hem de daha uygun fiyatlı olması bakımından toplama malzemeleri tercih etmektedir.

PC hazır sistemler için en doğru bileşenleri seçmek ve nasıl kurulacağını öğrenmek son derece önemlidir. Bu sebeple daha fazla zaman harcamak istemeyenler için bu PC hazır sistemlerini tercih etmek verilecek en doğru seçim olacaktır. Oyun ya da iş için hazır sistemleri toplamak son zamanlarda çok popülerdir. Bu durum kimi kullanıcıları yormaktadır. Bilgisayar parçaları konusunda yeterli bilgi sahibi olmayan kullanıcılar, toplama sürecinde istemeden de olsa bazı hatalar yapabilirler.

Bilgisayar bileşenleri hakkında tam bilgiye sahip olmayan kullanıcılar, farklı platformlardan satın alınmış olan ürünlerden PC toplama ürünlerini daha yüksek miktarlar haline getirebilir. Kendi hazır sistemleri bakımından performans garantileri sağlamakla kalmaz, ayrıca kullanıcıları gereksiz maliyetlerden de kurtarmaktadır. Hazır sistem almak için birçok sebebiniz vardır. Bunlar;

  • Performanslara göre en iyi fiyatı elde etmiş olursunuz. 
  • Kendi hazır sisteminiz olan bilgisayarları oluşturabilir ve bunlara uyumlu olan parçaları seçmek zorunda kalmadan bir masaüstü bilgisayara sahip olursunuz. 
  • Tüm bilgisayar parçaları birbirleri ile uyumlu ve dengeli olurlar. 
  • Kullanıcı ihtiyaçlarına göre daha kolay özelleştirilebilir. 

Hazır Sistem Bilgisayarlar

Hazır masaüstü bilgisayarlar, çoğunlukla daha önceden yapılandırılmış olarak teslim edilir ve kurulumları son derece basittir. Kullanıcıların yalnızca sistemlerini takip etmeleri ve yapılması gereken talimatları izlemeleri gerekmektedir. Kurulum sürecinde, farklı üreticiler arasında kurulum değişebilmektedir, fakat çoğunlukla basit birkaç adımdan ibarettir. Hazır sistem bilgisayar, kullanımları bakımından diğer bilgisayar sistemleri gibi çalışmaktadır. Kullanıcıların işletim sistemleri ve diğer yazılımları kullanarak bilgisayarlarını kolaylıkla açabilirler. 

Hazır masaüstü bilgisayarları, işletim sistemleri, internet tarayıcıları, ofis programları ve diğer farklı yazılımlarla beraber hazır bir şekilde gelir. Bu sistemler, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş ve daha önceden hazırlanmıştır. Bu sayede kullanıcılarına zaman ve maddi bakımdan tasarruf sağlayarak işlerin daha kısa zamanda hızlı ve verimli bir şekilde sonuçlandırılmasına yardımcı olmaktadır. Hazır masaüstü sistemlerini farklı sektörlere de hizmet eden çeşitli modellerden meydana gelmiştir.

Hazır Sistem Kasa

Hazır sistem kasa, en güvenilir bilgisayar bileşenlerinden oluşmaktadır. Marka ekipmanlarının kullanıldığı ek donanımlar ile daha da donanımlı bir hale getirilebilirsiniz. Ses kartı, monitör, klavye, mouse, sıvı soğutucu gibi parçalar hazır sistemlerde bulunmaz. Farklı kalite ve farklı ayarlara sahip olan hazır sistemlerde, oyunları sorunsuz sonlandırmanız veya iş akışınızı kesintisiz bir hale getirmek için ihtiyacınız olan tüm seçenekleri sunmaktadır. Uzun ömürlü bir kullanım avantajı ile ihtiyacınızın olması halinde çözümler sunmaktadır.

Hazır sistem kasalar, profesyonel kişiler tarafından uygun ve uyumlu hale getirilerek maksimum performans alınması sağlanmaktadır. Bu da oyuncular ya da PC kullanıcıları için çok büyük bir avantajdır. Aksi takdirde uyumsuz bileşenlerden oluşan hazır sistem kasaları çoğunlukla performans sorunlarına neden olmaktadır. İşlemci tercihi yüksek olanlar için uygun değildir. Bu tür bilgisayarları soğutmak içinde yeterli fan bulunmamaktadır. Hazır sistemleri kullanıcıları, farklı yerlerden bilgisayar parçaları toplayan kullanıcılar ile karşılaştığında sistemin kurulumu için fazla zaman harcanır. Orijinal işletim sistemini kullanmanız bu aşamada çok önemlidir.

Hazır Sistem Oyun Bilgisayarı

Oyun oynamayı sevenler veya ofis çalışanları için sağlanan hazır sistem oyun bilgisayarı, kullanıcının ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olan toplama bilgisayarlardan meydana gelmektedir. İhtiyacınıza en uygun seçenekleri belirleyerek hazırlanmış olan hazır sistemlerden oluşan oyuncular için sıklıkla tercih edilen bileşenlerdir. Bunun içinde için özel olarak hazırlanmış yazılımları kullanması gerekir. Ofis programlarını da içeren ve hiçbir kurulum gerektirmeden direkt olarak kullanıcı tarafından kullanılan bu bilgisayarlar beraberinde birçok avantajı getirmektedir. 

Zamandan tasarruf ettiren, emek tasarrufu sağlayan, düzenli olarak güncellenen bir sistem ile oyun takılmasını ve duraklamasını önlemek adına kaliteli ve yüksek performansı olan işlemciye sahip olabilirsiniz. Hazır sistem oyun bilgisayarlarının kullanım avantajları;

  • Tak çalıştır sistemi ile çalıştırılmaktadır. Önceden oluşturulmuş bilgisayarların kurulumu son derece kolaydır. Yalnızca fişe takmanız ve elektrik akımını sağlamanız yeterli olacaktır. Seçtiğiniz kimi bilgisayarlarda daha önceden yüklenmiş yazılımlar veya yüklemeler yapılmış olarak gelecektir. 
  • Hızlı bir teslimat süreci ile bilgisayarınıza kısa zamanda kavuşabilirsiniz.
  • Hazır sistemli bilgisayarları daima daha uygun maliyet ile sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar Hazır Sistem

Kullanıcıların bilgilerinin çalınması ya da kötü amaçlı yazılımların indirilmesi karşısında risklerle karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun için ek güvenlik önlemleri almanız gereklidir. Bilgisayar hazır sistem herhangi bir bilgisayar sistemleri kadar güvenlidir. Ancak bunun için güvenilir bir antivirüs programı kullanılması ve düzenli olarak güncellemeler yapılmalı, kullanıcıların hazır masaüstü sistemleri ile güvenliği artırabilirsiniz. Hazır sistemlerden hangisinin size uygun olduğuna karar vermeden önce ihtiyacınızın ne olduğunu belirlemeniz gerekir. Oyuncular için tasarlanan hazır sistemlerden ihtiyacınız yönünde almak istediğiniz yüksek performans bir işlemci ise; yüksek depolama birimi ile güçlü bir ekran kartına sahip olan masaüstü bilgisayarı tercih etmelisiniz. Üstelik bu bilgisayarlar farklı gereksinimleri karşılayacak biçimde de özelleştirilmişlerdir. 

Hazır sistemler, çoğunlukla önceden tercihlere göre yapılandırılmış bir biçimde teslim edilir. Bu hazır bilgisayarların kurulumları da son derece basittir. Oyun için tasarlanmış olan hazır sistemler hali hazırda olan bilgisayarlardır. Ancak bir de ihtiyaca yönelik olan bilgisayarlar vardır. Burada önemli olan hangi oyunları oynamak istediğinizdir. O halde hazır sistemleri alırken dikkat etmeniz gereken ilk aşama oyun sırasında size yeterli performansa sahip bileşenlerinin olmasıdır. Bunlarda ekran kartı, RAM ve işlemcisidir. Bu bileşeneler sisteme uygun olarak yerleştirildi ise oyunlarınızı sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Monitörlü Hazır Sistem

Hazır sistem bilgisayarları çoğunlukla kasadan oluşmaktadır. Bu kasalarda istenilen ya da taleplere göre hazırlanmaktadır. Ancak eğer bir hazır sistem bilgisayarı alacak iseniz ve monitörünün de beraberinde yine kasaya uygun olmasını istiyorsanız onun içinde belirlenmiş olanlara yönelebilirsiniz. Hazır sistemli bilgisayarları seçerken, filtreleyip talepleriniz doğrultusunda yeniden arama butonuna basmanız yeterli olacaktır. Seçtiğiniz bu sayfada monitörlü hazır sistem bilgisayarlar mevcut olup, fiyat aralıkları da buna göre belirlenmiştir. Bu seçenekler arasında ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı rahatlıkla satın alabilirsiniz. 

Hazır sistemli bilgisayarın özellikle talep edilmediği sürece ses kartı, monitör, klavye, mouse, sıvı soğutucu gibi parçalar olmaz. Bu sebeple öncelikle özel olarak talep etmelisiniz. Hali hazırda herhangi bir monitörünüz yoksa hazır sistemler monitörlü seçenekler arasında olanları tercih edebilirsiniz. Çünkü uzman kişiler tarafından eklenerek yeniden sorunsuz bir bilgisayar elde etmiş olursunuz.

Ekran Kartsız Hazır Sistem

Hazır sistem bilgisayarları, oyun oynamak için yapılan bir sistem olduğu için bilgisayarın tüm bileşenleri kasaya monte edilerek kullanıcılara sunulmaktadır. Güncel gereksinimler baz alınarak, uzmanlar tarafından hazırlanır. Bu haliyle en yeni oyunları sorunsuz bir biçimde oynamanız sağlanmaktadır. Ekran kartsız hazır sistem bilgisayarları bu aşamada yine uzmanlarca belirlenen seçenekler doğrultusunda sunulur. Ve kişilere göre özelleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. 

Hazır sistemler, tamamen kullanıcı ihtiyacına yönelik olarak toplanan bilgisayarlar olduğu için, akıllı basit bir sistem kullanılır. Ve parçaların uyumlu olmasına dikkat edilerek testlerden geçer. Toplama bilgisayar olarak adlandırılan hazır sistemlerde, FreeDos bir sistem temin etmek istiyorsanız öncelikle bir Windows kurulumu yapılmalıdır. Bu kurulumdan sonra da parçalara ait olan yazılımlar bilgisayara tanımlanarak kullanıma hazır hale getirilir. Ayrıca driver güncelleme işleminin de yine kullanıcının kendisi yapması gerekebilir. Bunların hiçbirine yapamıyorsanız o zaman ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan modeli belirleyerek satın alabilir ve tüm bu zahmetli işler tamamlanmış olarak sizlere ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Hazır Sistem Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Çeşitli yaş gruplarına, cihazın performansına, oynanmak istenen oyunlara kısacası programların kasanın kaldırma gücüne göre belirlenmektedir. Ayrıca hazırlanmış olan bilgisayarlar ile özel olarak talep edilen fiyatlara göre de farklılık oluşturmaktadır.

Hazır Sistemli Bilgisayarlarda İşlemci Gücü Ne Kadar Olmalıdır?

Gigahertz olarak gösterildiğinde çoğunlukla 3 GHz veya 4 GHz ortalama hıza sahip olmalıdır. 

Hazır Sistemli Bilgisayarlarda RAM Belleği Ne Kadardır?

Modern hazır sistemli PC’ler yaklaşık olarak 8 ila 16 GB’tır. Ancak ram miktarınızı ana kartınız desteklediği sürece belli GB’a kadar yükseltebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hazır Sistem

1656 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1656 ürün
DSACategoryId/2147483646/3000500/80561022