3G/4G Router

Her taşınabilir bilgisayar dahilinde bulunan Wi-Fi alıcısı kablosuz ağ sinyalı olmadığı durumlarda işlevini yitirmektedir. Günümüzde internet artık birçok konuda önemli bir rol oynamaktadır. Günün her anında internet erişimine ihtiyaç duyulabilir. Ev haricinde; dışarıda herhangi bir mekanda veya açık alanlarda Hotspot adı verilen erişim noktaları bulunsa da kimi noktalarda internet erişiminin olmaması sıkıntı olabilir. İnternete her daim erişebilir durumda olmak, özellikle sık seyahat edenler ve işlerini internet üzerinden yürütenler için günümüz iletişim çağında büyük önem taşır.

3G 4G Router

İnternete erişim, Wi-Fi ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda 3G ve 4G hücresel ağıyla da pek çok noktada hızlı ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilir. Bazı durumlarda, özellikle sıklıkla seyahat eden kişiler için sıradan Ethernet veya 3G bağlantısı kurmak yerine kullanıcı kendi kablosuz ağını yaratmak isteyebilir. Kablolu DSL kablosu her yerde erişim imkanı sağlamaz. Sinyal yetersizliği ve ortak alanlarda kullanıcılarının çok olması, internet bağlantısının kalitesini düşüren ve bu nedenle ihtiyacınızı karşılamanıza engel olan durumlar arasında gösterilebilir.

Böyle durumlarda, 3G ve 4G şebekelerinin sunduğu internet hizmetinden 3G ve 4G router sayesinde kolaylıkla faydalanılabilir. 3G ve 4G modemler, kişinin kendi kablosuz ağınızı kurmasına olanak tanıyarak bu konudaki ihtiyaçları en mükemmel şekilde karşılar. Aynı zamanda 3G ve 4G modemlerin hücresel veriye erişilebilir her noktada kullanılabilir olması, kullanıcısına büyük ölçüde kolaylık sağlar.

3G - 4G Router Nedir?

Standart WiFi routerlar kablolu Ethernet bağlantısı kullanıldığı takdirde çalışır ve sonrasında çevrimiçi kullanabileceğiniz kablosuz bir ağ yayını yaparlar. Bu ağ yayınları genellikle kafe, restoran ve havaalanları gibi kalabalık mekânlarda olduğu gibi; evlerde ve iş yerlerinde de kullanılmaktadır. Şifresiz ağların toplu alanlarda kimi zaman güvenlik açığı oluşturabilmesi, ortak ağ kullanıcılarının gizliliğini ve güvenliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle 3G 4G router modelleri kişinin kendi ağını oluşturmasını, dilediği her anda güvenli internetin keyfini çıkarmasını sağlar.

3G/4G modemler, standart Wi-Fi modemin Ethernet kablo bağlantısı hariç tüm özelliklerini taşır. 3G modemlerin kendi kablosuz ağ bağlantıları bulunur. 3G sinyallerini hücresel ağlar üzerinden alır ve sistemi birçok akıllı telefonla aynı şekilde çalışır. Bu modemlerin en önemli özelliği taşınabilir olmalarıdır. Ufak ve portatif olmaları sayesinde her mekanda bireysel ağ yaratmak için kullanılabilirler. Hatta prizle çalışan bazı modeller haricinde şarj edilebilir batarya ile çalışan ve kullanım açısından büyük kolaylık sağlayan modemler de mevcuttur.

Standart Wi-Fi modemlerin aksine kurulum açısından oldukça kolay olması, bir başka avantaj olarak gösterilebilir. Eğer 3G modem kullanıyorsanız, tek yapmanız gereken kartı modeme yerleştirmek ve telefonunuzu kabloyla bağlamaktır. Böylelikle internet bağlantısını başlatarak, diğer cihazlarınızı çevrimiçi kullanma kolaylığından faydalanabilirsiniz.

4G modemin 3G'den farkı, 4G hücresel ağı sayesinde internete daha hızlı erişim imkanı sunmasıdır. Gelişmiş dördüncü nesil teknoloji, 3G teknolojisini geride bırakarak oldukça hızlı bir internet deneyimi yaşama imkanı tanır. 3G'nin 1Mbps indirme hızının yanında, 4G internette indirme hızı 1.5 Mbps'ten 19Mbps'e kadar ulaşabilir. 3G bağlantısından daha hızlı olması 4g cihazların artısı olsa da veri kullanımını açısından dikkatli olmak gerekebilir. 4G bağlantılı modemler aynı zamanda 3G şebekeleriyle de uyumludur. 4G şebekesi bulunmayan durumlarda modem otomatik olarak 3G bağlantısı kurarak çalışabilir.

TP-Link, Asus, NetMaster ve daha pek çok saygın markanın 3G/4G router ürünleri sayesinde internet erişiminizi kolaylıkla kesintisiz bir şekilde yaşayabilir, kişisel kablosuz ağ ortamınızı güvenli bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

3G/4G Router Modelleri ve Fiyatları

118 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 48 / 118 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?